Sosyal Medya Hesaplarımız

AVM

Ankara’ya niyet İstanbul’a kısmet

Editör
Abone Ol:

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek’in yıllardır Ankara’ya kurmak için çalıştığı Tema Park projesi İstanbul’da hayata geçiriliyor.

Bazı devlet bankaları ve kurumlarının merkezlerinin İstanbul’a taşınması kararının sarsıntısı sürerken, Ankara’ya bir kötü haber de Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek’in yıllardır başkentte kurulması için çalıştığı Doğa ve Eğlence Parkı (Tema Park) konusunda geldi. Başkentte uzun yıllardır tartışma konusu olan Tema Park projesinin bir benzeri İstanbul’da kurulacak. TOKİ ve özel sektör arasında, İstanbul Halkalı’da Tema Park yapılması konusunda anlaşma imzalandı. Ankara’da ise henüz bu konuda bir adım atılamadı.

Ankara’ya kurulması planlanan Doğa ve Eğlence Parkı ile ilgili önce Disneyland Projesi gündeme getirilmişti. Talipli çıkmayınca ‘Ankaraland’ veya Türkiyeland’ ismiyle yine aynı konseptte bir alan oluşturulması projesi ortaya çıktı. Başkan Gökçek, geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamada, yatırımcıların son anda vazgeçtiğini söylemişti. Gökçek, bir başka açıklamasında ise “İstanbul’da Tema Park kurulması, Ankara’da kurulmayacağı anlamına gelmez, önemli olan yatırımcı bulmak. Yatırımcı aramayı sürdürüyoruz” diye konuşmuştu.

‘Teklifler var’

İstanbul’daki projeyle ilgili 405 milyon 275 bin liralık ihaleyi kazanan Mesa Mesken ve Kantur-Akdaş İş Ortaklığından Mesa Mesken Yönetim Kurulu Başkanı Erhan Boysanoğlu ise, yabancı firmalardan Tema Park konusunda her hafta 3-5 teklif aldıklarım belirtmişti. Fuar ve eğlence parkında büyük ihtimalle stratejik ortaklıklara açık olacaklarım söyleyen Boysanoğlu, “Bu bilgiler ağırlıklı Amerikalıların elinde. Stratejik ortaklık mecburi gözüküyor” açıklaması yapmıştı.

8 bin kişiye istihdam sağlayacak

İstanbul Halkah’da yapılacak Tema Park ihalesi, 405 milyon 275 bin lira bedelle Mesa Mesken ve Kantur-Akdaş İş Ortaklığı ile TOKİ arasında imzalandı. Mesa ve Kanttır, TOKİ payının yüzde 40’ını peşin, geri kalan bölümünü ise 5 yıl vadeli ödeyecek. 2016 yılında tamamlanması öngörülen proje ile bağımsız bir uydukent niteliği taşıyan yaklaşık 1.5 milyon metrekarelik alanda; konut AVM, sinema, outlet, hipermarket, otel, kongre merkezi, fuar merkezi, hastane, okul, doğa ve eğlence parkı ile bu alanları destekleyecek yapılar bulunacak. 3 bin aileye ikamet, 8 bin kişiye de istihdam olanağı sağlayacak dev projenin bölgeye yılda 23 milyon ziyaretçi çekmesi bekleniyor.

Devamını Oku
Advertisement
Yorum Yapın

Yorumunuz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

AVM

TerraCity’e Bronz Stevie Ödülü!

Editör

Yazar:

TerraCity AVM Müdürü Gözde Hoşten

TerraCity, Stevie Awards / International Business Awards 2021’de en iyi “Toplumsal Katılım Etkinliği” dalında bronz ödül kazandı.

Sokağa çıkma yasaklarının uygulandığı yılbaşı döneminde, takipçileri ile iletişimine ara vermeden devam etmek amacıyla TerraCity tarafından özel olarak planlanıp hayata geçirilen New Year City etkinliği büyük ilgi topladı. YouTube üzerinden canlı olarak gerçekleştiren yayın ile yeni yılı evlerinde kutlayan genç izleyicilere ulaşan etkinlik, beş DJ’in canlı performansına ev sahipliği yaptı. Alışveriş merkezinde yılbaşı dekoruyla birlikte gerçekleştirilen etkinlik, canlı yayın sonrası DJ’lerin performanslarının ayrı birer video olarak YouTube kanalından paylaşılmasıyla izleyicilerle buluşmaya devam etti. Hem canlı yayında hem de daha sonraki paylaşımlarla büyük bir ilgi toplamayı başaran New Year City etkinliği, TerraCity’e Bronz Stevie Ödülü’nü kazandırdı.

TerraCity AVM Müdürü Gözde Hoşten, “TerraCity olarak salgın döneminde de hedef kitlemizle iletişimimizi kesmedik. Doğru kanallardan onlara ulaşmaya devam ettik. Pandemi dolayısıyla sokağa çıkma yasağının olduğu bir dönemde hayata geçirdiğimiz yeni yıl etkinliği ile ‘Toplumsal Katılım’ dalında ödül almak bizim için büyük bir mutluluk! Bu etkinlikle kazandığımız uluslararası ödüllere bir yenisini daha eklemiş olmak bizleri gururlandırıyor” dedi.

TerraCity, daha önce de New Year City etkinliği ile Hermes Yaratıcılık Ödülleri’nde “Canlı/Sanal Etkinlik” ve “Pandemi Uygulamaları” kategorilerinde en büyük ödül olan Platin Ödül’ü kazanmıştı.

Devamını Oku

AVM

Karaman, ilk alışveriş ve yaşam merkezine kavuşuyor

Editör

Yazar:

Park Karaman Alışveriş ve Yaşam Merkezi, 26 Kasım’da kapılarını açacak. Kenti gıda, giyim, eğlence ve hizmet gruplarından 100’ün üzerinde mağaza ile buluşturacak olan AVYM’de E-Bebek’ten Penti’ye, Mavi’den Flo’ya, Defacto’dan Karaca’ya, English Home’dan AtasunOptik’e, BurgerKing’den Özsüt’e, Gratis’ten Tavuk Dünyası’na, Migros’dan Abdullah Kığılı’ya, Playland’den Toyzshop’a kadar tüm Türkiye’nin bildiği markalar yer alacak. Ziyaretçiler ayrıca AVYM bünyesindeki 11 restoranda Türk ve dünya mutfağının lezzetlerini de tadabilecek.

Misafirlerini 35 bin metrekarelik kapalı alanda ağırlayacak olan Park Karaman AVYM, şehrin en işlek ve ulaşımı en kolay noktalarından birinde bulunan Mersin ve Konya otoyolu ile Ermenek ve Ereğli İlçe yollarının kesişme noktasında yer alan otogar kavşağında hizmet verecek.

Devamını Oku

AVM

AVM yasağı kalktı

Editör

Yazar:

LPG’li araçların alışveriş merkezlerinin (AVM) kapalı otoparklarına girmesine yönelik düzenleme yayımlandı.

Resmi Gazete’de yayımlanan ve binaların yangından korunmasına hakkında yönetmelikte değişiklik öngören yönetmeliğe göre, AVM’lerin, “Ticari faaliyet amaçlı park yerleri” için belirlenen kural ve şartları sağlamaları kaydıyla AVM’lerde bulunan kapalı otoparklara LPG sistemli araçların girmesine izin verilecek.

LPG’li araçların alınabileceği kapalı otoparklar, birinci bodrum katlardan daha aşağı konumlandırılamayacak. Giriş ve çıkışları diğer araçların alınacağı otoparklardan ayrı olarak düzenlenecek.

Bu otoparkları tescil belgesinde LPG’li olduğu belirtilen ve geçerli muayenesi bulunan araçlar kullanabilecek. Araç giriş-çıkış ve kayıt sorumlusu görevlilerince araçların belirtilen şartları sağlayıp sağlamadığı kontrol edilecek.

Devamını Oku
Advertisement

Etiketler

POPÜLER