Sosyal Medya Hesaplarımız

AVM

Dünyanın en yetenekli sokak sanatçıları Marmara Forum ve Forum İstanbul’da

Editör
Abone Ol:

Marmara Forum ve Forum İstanbul ziyaretçileri, hafta sonunda unutulmaz anlar yaşadı.

Bu yıl ikincisi düzenlenen festivaldeki performanslarıyla izleyenleri kendilerine hayran bırakan sokak sanatçıları, yaptıkları hareketlerle kimi zaman akrobasi kimi zaman yer çekiminin sınırlarını zorladı. Hollanda’dan Brezilya’ya, Hindistan’dan Danimarka’ya kadar farklı ülkelerden gelen yetenekli sanatçıları kimi zaman alkışlarla eşlik ederek kimi zaman da nefeslerini tutarak izleyen Marmara Forum ve Forum İstanbul ziyaretçileri, hafta sonunda unutulmaz anlar yaşadı.

Hollandalı Lisa Lottie, onlarca hulahopu aynı anda çevirdiği ve süper elastik hareketleriyle akrobasi şov yaptığı gösterisiyle herkesi şaşkına çevirirken; Vid Warren mızıka ve kendi sesini kullanarak izleyenlere keyfine doyulmaz bir müzik şöleni yaşattı.

Ramana’nın havada asılı duruşunu, kaşıkları düşünce gücüyle büküşünü ve seyircilerin zihnini okuyuşunu hayretler içinde seyreden ziyaretçiler, Brezilya’dan bir çeşit meditasyon aracı olan Buugengs ile harika şekiller yaratan Gustavo Ollitta, akrobasi hareketleriyle insan vücudunun sınırlarını zorlayan Avustralyalı Reuben DotDotDot ve Danimarka’dan balon şovuyla herkesi şaşkına çeviren Mr. Toons’un gösterilerine de büyük ilgi gösterdi.

Gürcistan’dan Puppet şov gösterisiyle ziyaretçilere eğlenceli anlar yaşatan Our Band ve Rock Balboa temasıyla yaptığı ilizyon, dans ve ateş gösterisinin sıra dışı bir kombinasyonuyla dikkatleri üzerine çeken Manne Hanke de gösterileriyle 2. Uluslararası Sokak Sanatçıları Festivali’ne renk kattı.

Devamını Oku
Advertisement
Yorum Yapın

Yorumunuz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

AVM

TerraCity’e Bronz Stevie Ödülü!

Editör

Yazar:

TerraCity AVM Müdürü Gözde Hoşten

TerraCity, Stevie Awards / International Business Awards 2021’de en iyi “Toplumsal Katılım Etkinliği” dalında bronz ödül kazandı.

Sokağa çıkma yasaklarının uygulandığı yılbaşı döneminde, takipçileri ile iletişimine ara vermeden devam etmek amacıyla TerraCity tarafından özel olarak planlanıp hayata geçirilen New Year City etkinliği büyük ilgi topladı. YouTube üzerinden canlı olarak gerçekleştiren yayın ile yeni yılı evlerinde kutlayan genç izleyicilere ulaşan etkinlik, beş DJ’in canlı performansına ev sahipliği yaptı. Alışveriş merkezinde yılbaşı dekoruyla birlikte gerçekleştirilen etkinlik, canlı yayın sonrası DJ’lerin performanslarının ayrı birer video olarak YouTube kanalından paylaşılmasıyla izleyicilerle buluşmaya devam etti. Hem canlı yayında hem de daha sonraki paylaşımlarla büyük bir ilgi toplamayı başaran New Year City etkinliği, TerraCity’e Bronz Stevie Ödülü’nü kazandırdı.

TerraCity AVM Müdürü Gözde Hoşten, “TerraCity olarak salgın döneminde de hedef kitlemizle iletişimimizi kesmedik. Doğru kanallardan onlara ulaşmaya devam ettik. Pandemi dolayısıyla sokağa çıkma yasağının olduğu bir dönemde hayata geçirdiğimiz yeni yıl etkinliği ile ‘Toplumsal Katılım’ dalında ödül almak bizim için büyük bir mutluluk! Bu etkinlikle kazandığımız uluslararası ödüllere bir yenisini daha eklemiş olmak bizleri gururlandırıyor” dedi.

TerraCity, daha önce de New Year City etkinliği ile Hermes Yaratıcılık Ödülleri’nde “Canlı/Sanal Etkinlik” ve “Pandemi Uygulamaları” kategorilerinde en büyük ödül olan Platin Ödül’ü kazanmıştı.

Devamını Oku

AVM

Karaman, ilk alışveriş ve yaşam merkezine kavuşuyor

Editör

Yazar:

Park Karaman Alışveriş ve Yaşam Merkezi, 26 Kasım’da kapılarını açacak. Kenti gıda, giyim, eğlence ve hizmet gruplarından 100’ün üzerinde mağaza ile buluşturacak olan AVYM’de E-Bebek’ten Penti’ye, Mavi’den Flo’ya, Defacto’dan Karaca’ya, English Home’dan AtasunOptik’e, BurgerKing’den Özsüt’e, Gratis’ten Tavuk Dünyası’na, Migros’dan Abdullah Kığılı’ya, Playland’den Toyzshop’a kadar tüm Türkiye’nin bildiği markalar yer alacak. Ziyaretçiler ayrıca AVYM bünyesindeki 11 restoranda Türk ve dünya mutfağının lezzetlerini de tadabilecek.

Misafirlerini 35 bin metrekarelik kapalı alanda ağırlayacak olan Park Karaman AVYM, şehrin en işlek ve ulaşımı en kolay noktalarından birinde bulunan Mersin ve Konya otoyolu ile Ermenek ve Ereğli İlçe yollarının kesişme noktasında yer alan otogar kavşağında hizmet verecek.

Devamını Oku

AVM

AVM yasağı kalktı

Editör

Yazar:

LPG’li araçların alışveriş merkezlerinin (AVM) kapalı otoparklarına girmesine yönelik düzenleme yayımlandı.

Resmi Gazete’de yayımlanan ve binaların yangından korunmasına hakkında yönetmelikte değişiklik öngören yönetmeliğe göre, AVM’lerin, “Ticari faaliyet amaçlı park yerleri” için belirlenen kural ve şartları sağlamaları kaydıyla AVM’lerde bulunan kapalı otoparklara LPG sistemli araçların girmesine izin verilecek.

LPG’li araçların alınabileceği kapalı otoparklar, birinci bodrum katlardan daha aşağı konumlandırılamayacak. Giriş ve çıkışları diğer araçların alınacağı otoparklardan ayrı olarak düzenlenecek.

Bu otoparkları tescil belgesinde LPG’li olduğu belirtilen ve geçerli muayenesi bulunan araçlar kullanabilecek. Araç giriş-çıkış ve kayıt sorumlusu görevlilerince araçların belirtilen şartları sağlayıp sağlamadığı kontrol edilecek.

Devamını Oku
Advertisement

Etiketler

POPÜLER