Sosyal Medya Hesaplarımız

AVM

Fatma Şahin, Gaziantep’te AVM’nin yerine Çınarlı Park yapacak

Editör

Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, kent merkezinde Beğendik’e ait 5 bin metrekarelik AVM’nin yıkılarak yerine park yapılmasına ilişkin, “Her şey para değil, AVM yerine çocukluğumun ‘Çınarlı Parkı’nı yapacağım” dedi.

Gaziantep’in ilk kadın büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, ezber bozan çalışmalara imza atmayı hedefliyor. Bunlardan ilki, ilin merkezinde Beğendik’e ait 5 bin metrekarelik bir AVM’nin yıkılarak yerine park yapılması… Yıkım başladı, 1 ay içinde tamamlanacak. Fatma Şahin ile Sabancı Vakfı’nın çalışmaları için Sabancı Vakfı Başkanı Güler Sabancı ile gittiği Gaziantep’te sohbet etme imkanı bulan Dünya Gazetesi’nden Özlem Ermiş Beyhan, konunun detaylarını yazdı. Şahin, “Para her şey değil. Bu şehrin meydana ihtiyacı var. Biz ezber bozacağız” diye başladı söze ve AVM yıkma projesinin arka planını anlattı: “Beğendik’e ait 1990’dan kalma bir alışveriş merkezi bu. Şehrin göbeğinde. O arsayı aldık onlardan ve şehrin dışında belediyeye ait 14 bin metrekarelik bir yer verdik. Burası benim çocukluğumun Çınarlı Parkı’ydı, yeniden çınar ağaçları dikeceğim bu alana.”

Şahin projeyi çok sayıda kişinin takip ettiğini vurguluyor. Görünen o ki Şahin, bu güzel ilin ‘tarihi dokusu’nu daha da ortaya çıkarmaya kararlı. Bunun için Hükümet Konağı da kültür merkezi haline gelecek. Tarihi taş binanın çevresindeki tüm binaların çevresi de taş bina görüntüsüne kavuşturulacak.
Belediye başkanlığı erkek değil, kadın işi Şahin, şehrin ilk kadın milletvekili olmasının ötesinde, Gaziantep’in ilk kadın mühendisi olduğunu söylüyor gururla. Gaziantep, Suriyeli mültecilerin en yoğun olduğu il. “30 bin Suriyeli kampta, 300 bini ise şehirde” diyen Fatma Şahin, şehrin bir anda yüzde 15 büyüdüğüne dikkat çekti. Şahin “En önemlisi eğitim.
60 bin çocuk var, bunların ancak 20 binini sisteme alabildik. Kız çocuklarını okula yerleştirebilmemiz çok önemli” dedi.

Devamını Oku
Advertisement
Yorum Yapın

Yorumunuz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

AVM

TerraCity’e Bronz Stevie Ödülü!

Editör

Yazar:

TerraCity AVM Müdürü Gözde Hoşten

TerraCity, Stevie Awards / International Business Awards 2021’de en iyi “Toplumsal Katılım Etkinliği” dalında bronz ödül kazandı.

Sokağa çıkma yasaklarının uygulandığı yılbaşı döneminde, takipçileri ile iletişimine ara vermeden devam etmek amacıyla TerraCity tarafından özel olarak planlanıp hayata geçirilen New Year City etkinliği büyük ilgi topladı. YouTube üzerinden canlı olarak gerçekleştiren yayın ile yeni yılı evlerinde kutlayan genç izleyicilere ulaşan etkinlik, beş DJ’in canlı performansına ev sahipliği yaptı. Alışveriş merkezinde yılbaşı dekoruyla birlikte gerçekleştirilen etkinlik, canlı yayın sonrası DJ’lerin performanslarının ayrı birer video olarak YouTube kanalından paylaşılmasıyla izleyicilerle buluşmaya devam etti. Hem canlı yayında hem de daha sonraki paylaşımlarla büyük bir ilgi toplamayı başaran New Year City etkinliği, TerraCity’e Bronz Stevie Ödülü’nü kazandırdı.

TerraCity AVM Müdürü Gözde Hoşten, “TerraCity olarak salgın döneminde de hedef kitlemizle iletişimimizi kesmedik. Doğru kanallardan onlara ulaşmaya devam ettik. Pandemi dolayısıyla sokağa çıkma yasağının olduğu bir dönemde hayata geçirdiğimiz yeni yıl etkinliği ile ‘Toplumsal Katılım’ dalında ödül almak bizim için büyük bir mutluluk! Bu etkinlikle kazandığımız uluslararası ödüllere bir yenisini daha eklemiş olmak bizleri gururlandırıyor” dedi.

TerraCity, daha önce de New Year City etkinliği ile Hermes Yaratıcılık Ödülleri’nde “Canlı/Sanal Etkinlik” ve “Pandemi Uygulamaları” kategorilerinde en büyük ödül olan Platin Ödül’ü kazanmıştı.

Devamını Oku

AVM

Karaman, ilk alışveriş ve yaşam merkezine kavuşuyor

Editör

Yazar:

Park Karaman Alışveriş ve Yaşam Merkezi, 26 Kasım’da kapılarını açacak. Kenti gıda, giyim, eğlence ve hizmet gruplarından 100’ün üzerinde mağaza ile buluşturacak olan AVYM’de E-Bebek’ten Penti’ye, Mavi’den Flo’ya, Defacto’dan Karaca’ya, English Home’dan AtasunOptik’e, BurgerKing’den Özsüt’e, Gratis’ten Tavuk Dünyası’na, Migros’dan Abdullah Kığılı’ya, Playland’den Toyzshop’a kadar tüm Türkiye’nin bildiği markalar yer alacak. Ziyaretçiler ayrıca AVYM bünyesindeki 11 restoranda Türk ve dünya mutfağının lezzetlerini de tadabilecek.

Misafirlerini 35 bin metrekarelik kapalı alanda ağırlayacak olan Park Karaman AVYM, şehrin en işlek ve ulaşımı en kolay noktalarından birinde bulunan Mersin ve Konya otoyolu ile Ermenek ve Ereğli İlçe yollarının kesişme noktasında yer alan otogar kavşağında hizmet verecek.

Devamını Oku

AVM

AVM yasağı kalktı

Editör

Yazar:

LPG’li araçların alışveriş merkezlerinin (AVM) kapalı otoparklarına girmesine yönelik düzenleme yayımlandı.

Resmi Gazete’de yayımlanan ve binaların yangından korunmasına hakkında yönetmelikte değişiklik öngören yönetmeliğe göre, AVM’lerin, “Ticari faaliyet amaçlı park yerleri” için belirlenen kural ve şartları sağlamaları kaydıyla AVM’lerde bulunan kapalı otoparklara LPG sistemli araçların girmesine izin verilecek.

LPG’li araçların alınabileceği kapalı otoparklar, birinci bodrum katlardan daha aşağı konumlandırılamayacak. Giriş ve çıkışları diğer araçların alınacağı otoparklardan ayrı olarak düzenlenecek.

Bu otoparkları tescil belgesinde LPG’li olduğu belirtilen ve geçerli muayenesi bulunan araçlar kullanabilecek. Araç giriş-çıkış ve kayıt sorumlusu görevlilerince araçların belirtilen şartları sağlayıp sağlamadığı kontrol edilecek.

Devamını Oku
Advertisement

Etiketler

POPÜLER