Sosyal Medya Hesaplarımız

Dünya Perakendeciliği

Amerika’da mobil ticaret 2020 yılında 252 milyar Dolar’ı aşacak

Editör
Mehmet Bozacıoğlu
Abone Ol:

Forrester’ın Mobil Sahtecilik Yönetimi Çözümleri Raporu’na göre,ABD’de akıllı telefon ve tabletler üzerinden gerçekleştirilen mobil ödemelerin ise 2019 yılına kadar yaklaşık 141 milyar Dolar’ı aşması bekleniyor. Forrester’ın hazırladığı ‘Vendor Landscape: Mobile Fraud Management Solutions’; ‘Mobil Sahtecilik Yönetimi Çözümleri Raporu’na göre, ABD’de akıllı telefon ve tabletler üzerinden yapılan mobil ticaret, 2020 yılına kadar yaklaşık 252 milyar Dolar’ı, mobil ödemeler ise 2019 yılına kadar yaklaşık 141 milyar Dolar’ı aşacak.Raporda, tüketicileri ve şirketlerin kar marjlarını sahteciliğe karşı korumak için güvenlik ve risk profesyonellerinin mobil alandaki sahtecilik ataklarına hazırlıklı olmalarının şart olduğu belirtilirken, Experian’ın sahteciliğin önlenmesi için geliştirdiği çözümleri ile bu alanın lideri olduğu ve çözümlerinin mobil dolandırıcılıkla mücadele için gerekli 10 yetkinlikten 9’una sahip olduğu açıklandı. Araştırma raporunda yer alan bilgiye göre, Experian cihazda kayıtlı veri ve davranış alışkanlıkları ile yapılan başvuruda girilen bilgileri karşılaştırarak başvuruyu gerçek kişinin mi dolandırıcının mı yaptığını tespit edebiliyor. Aynı zamanda bu çözüm, aynı cihazın mı yoksa bir cihaz grubunun mu birden fazla hesap açmaya çalıştığını da tespit edebiliyor.

Experian Türkiye Genel Müdürü Mehmet Bozacıoğlu, bu rapordaki bulguların Experian’ın sahtecilik yönetimi çözümlerinin gücünü bir kez daha ortaya koyduğunu belirterek konuyla ilgili sözlerine şu şekilde devam etti; ‘Forrester’ın gerçekleştirdiği bu araştırmada da belirtildiği üzere, piyasadaki bilinirliğimiz sayesinde özellikle finansal hizmetler, sigorta ve perakende sektörlerinin en büyük küresel markalarına sahtecilik yönetimi çözümleri sunuyoruz. Mobil alandaki yeniliklerin sürekli geliştiği günümüzde, müşterilerimizin değişim hızına ayak uydurabilmeleri için onlara güvenilir bir koruma sağlamamız gerekiyor. Bu raporun, tüketicilere küresel standartlardaki en güvenilir ortamı oluşturma ve aynı zamanda müşteri deneyimlerini artıran çözümler sunmadaki kararlılığımızı kayda değer bir şekilde doğruladığını düşünüyoruz.’

Türkiye Bankalar Birliği’nin İnternet Bankacılığı ve Mobil Bankacılık İstatistikleri’ne göre. Türkiye’de mobil bankacılık bireysel müşteri sayısı Haziran 2016 itibariyle 23 milyon 932 bine, mobil bankacılığı aktif kullanan bireysel müşteri sayısı ise 14 Milyon 721 bine ulaştı. Bu, bir önceki yılın aynı dönemine göre 9,7 milyon yeni mobil bankacılık müşterisinin sisteme katıldığı anlamına geliyor. Bu rakamların kendilerine akıllı telefonların ve mobil uygulamaların yaygınlaşmasına bağlı olarak mobil ticaret hacminin ne denli büyüdüğüne işaret ettiğini söyleyen Mehmet Bozacıoğlu, Türkiye’de mobil kanallar üzerinde gerçekleşen ticaret hacimlerinin her geçen gün artmasının bu alanda sahtecilik atakları ile mücadeleyi son derece önemli hale getirdiğini paylaştı ve sözlerine devam etti:

“Experian olarak bu alanda dijital kanaldan gelen kredi başvurularında sahtekarlığın önlenmesi, müşterilerin oturum güvenliğinin sağlanması ve hesaplarının ele geçirilmesinin önüne geçilmesi ve itibar kaybının önlenmesi, 3D Kredi Kart ve E-Bankacılık işlemlerinde müşteri deneyiminin iyileştirilmesi alanlarında Türkiye’de çalışmalarımızı sürdürüyoruz.” 

Devamını Oku
Yorum Yapın

Yorumunuz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Advertisement

Dünya Perakendeciliği

Aldi Süd, XXL ile süpermarkete girdi

900 metrekarenin atında marketler açan Aldi Güney’in 2000 metrekarelik yeni mağazası Mülheim’da hizmete girdi.

Editör

Yazar:

900 metrekarenin atında marketler açan Aldi Güney’in 2000 metrekarelik yeni mağazası Mülheim’da hizmete girdi. Mülheim’de Lidl’den sonra, Aldi Süd XXL konseptini hizmete açtı. Discountlar, çok küçük metrekarelerden süpermarketlere kadar tüm metrekarelerde mağaza açmaya devam ediyorlar. Bununla birlikte, XXL mağazalarda giderek çoğalıyor.

Aldi Süd XXL’de ürün yelpazesi istikrarlı bir şekilde arttı. Pişirme istasyonlarına sahip ekmek ve unlu mamullerin yanı sıra meyve ve sebze çeşitleri de yer alıyor.

Devamını Oku

Dünya Perakendeciliği

94 yıl sonra zarar etti

Editör

Yazar:

Yapılan açıklamada, perakende zincirinin 26 Şubat-26 Eylül 2020’de 87,6 milyon sterlin zarar ettiği bildirildi. Açıklamada, söz konusu dönemde özellikle karantina tedbirlerinin etkisiyle şirketin toplam satış gelirlerinin yüzde 15,8 azalarak 4,09 milyar sterline gerilediği belirtilerek, müşterilerin giyim ve ev tekstili alışverişlerinin dikkate değer şekilde azaldığı kaydedildi. Şirket, geçen yılın aynı döneminde 158,8 milyon sterlin kar elde etmişti. Marks & Spencer, daha önce yaptığı açıklamada, kasım ayı sonuna kadar 7 bin kişinin işten çıkarılacağını duyurmuştu.

Devamını Oku

Dünya Perakendeciliği

Avrupa’daki mağazaları kepenk indirecek

Editör

Yazar:

Le Monde’un haberine göre, Temmuz 2021 itibarıyla geçerli olacak plan kapsamında GAP, Avrupa’da bulunan yaklaşık 120 mağazasını kapatarak kıtadan ayrılacak. Geçen yıl karşılaştığı finansal zorlukların üstesinden gelmek ve markayı yeniden canlandırmak amacıyla kıtadaki 230 satış noktasını kapatan GAP yıllık 90 milyon dolar tasarruf etmeyi planladığını duyurmuştu.

Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınının getirdiği kısıtlamalarla satış rakamları düşen şirketin, bu yılın 2’inci çeyreğinde 62 milyon euro zarar ettiğini açıklanmıştı.

Devamını Oku
Advertisement

Etiketler

POPÜLER