Sosyal Medya Hesaplarımız

Dünya Perakendeciliği

Marco Airoldi, Benetton Group CEO’luk görevinden ayrıldı

Editör
benetton1
Abone Ol:

Tommasso Bruso, Operasyon Direktörü (COO) oldu. Benetton Group, yapılan yönetim kurulu toplantısında, 2013’ten bu yana önce danışmanlık, ardından Yönetim Kurulu Başkanlığı ve CEO‘luk görevlerini yerine eden Marco Airoldi’nin istifasını kabul ettiğini açıkladı. 16 Mayıs’tan itibaren firma bünyesinde çalışmayacak olan Marco Airoldi, Benetton Group markalarının ve mağazalarının yer alacağı pazarların seçilmesini hedefleyen çalışmalarda, şirketin yeniden-odaklanma ve relansman planlarının tanımlanması ve faaliyete geçirilmesinde önemli katkılarda bulunmuştu.
Benetton Group Operasyon Direktörlüğüne (COO) ise Tommaso Bruso’nun atanmasına karar verildi. İtalyan girişimciliğindeki güçlü bilgi birikimiyle dikkat çeken Tommaso Bruso, uluslararası moda endüstrisi alanındaki deneyimini, Benetton Group operasyonlarının hizmetine sunacak. Kariyerine İtalya’da Benetton Group bünyesinde başlayan ve ABD’de devam eden Bruso, ardından Fedon, Furla ve Diesel markalarının Kuzey Amerika CEO’luğunu yaptı.
Benetton Group yönetim kurulu toplantısında Başkan Francesco Gori’nin de çekirdek kadro çalışanlarla ilgili sorumluluğu üstlenmesi onaylandı.

Devamını Oku
Yorum Yapın

Yorumunuz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Advertisement

Dünya Perakendeciliği

Aldi Süd, XXL ile süpermarkete girdi

900 metrekarenin atında marketler açan Aldi Güney’in 2000 metrekarelik yeni mağazası Mülheim’da hizmete girdi.

Editör

Yazar:

900 metrekarenin atında marketler açan Aldi Güney’in 2000 metrekarelik yeni mağazası Mülheim’da hizmete girdi. Mülheim’de Lidl’den sonra, Aldi Süd XXL konseptini hizmete açtı. Discountlar, çok küçük metrekarelerden süpermarketlere kadar tüm metrekarelerde mağaza açmaya devam ediyorlar. Bununla birlikte, XXL mağazalarda giderek çoğalıyor.

Aldi Süd XXL’de ürün yelpazesi istikrarlı bir şekilde arttı. Pişirme istasyonlarına sahip ekmek ve unlu mamullerin yanı sıra meyve ve sebze çeşitleri de yer alıyor.

Devamını Oku

Dünya Perakendeciliği

94 yıl sonra zarar etti

Editör

Yazar:

Yapılan açıklamada, perakende zincirinin 26 Şubat-26 Eylül 2020’de 87,6 milyon sterlin zarar ettiği bildirildi. Açıklamada, söz konusu dönemde özellikle karantina tedbirlerinin etkisiyle şirketin toplam satış gelirlerinin yüzde 15,8 azalarak 4,09 milyar sterline gerilediği belirtilerek, müşterilerin giyim ve ev tekstili alışverişlerinin dikkate değer şekilde azaldığı kaydedildi. Şirket, geçen yılın aynı döneminde 158,8 milyon sterlin kar elde etmişti. Marks & Spencer, daha önce yaptığı açıklamada, kasım ayı sonuna kadar 7 bin kişinin işten çıkarılacağını duyurmuştu.

Devamını Oku

Dünya Perakendeciliği

Avrupa’daki mağazaları kepenk indirecek

Editör

Yazar:

Le Monde’un haberine göre, Temmuz 2021 itibarıyla geçerli olacak plan kapsamında GAP, Avrupa’da bulunan yaklaşık 120 mağazasını kapatarak kıtadan ayrılacak. Geçen yıl karşılaştığı finansal zorlukların üstesinden gelmek ve markayı yeniden canlandırmak amacıyla kıtadaki 230 satış noktasını kapatan GAP yıllık 90 milyon dolar tasarruf etmeyi planladığını duyurmuştu.

Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınının getirdiği kısıtlamalarla satış rakamları düşen şirketin, bu yılın 2’inci çeyreğinde 62 milyon euro zarar ettiğini açıklanmıştı.

Devamını Oku

POPÜLER