Sosyal Medya Hesaplarımız

Dünya Perakendeciliği

Metro Group CEO’su Bulgaristan’ı ziyaret etti

Editör
Abone Ol:

Metro Cash & Carry CEO’su Olaf Koch, “Müşterilerle olan ilişkileri güçlendirin ve onlar için gerçek bir ortak olun” dedi. Metro Group CEO’su Olaf Koch, Bulgaristan’ı ziyaret ederek müşterilerinin Metro Cash&Carry Bulgaristan işletilmesine güven duyduğunu belirtti. Koch, Metro Bulgaristan’ın halen, gelişmiş ve daha güçlü ürün yelpazesine ve hizmet seviyelerine sahip olması nedeniyle müşterilere daha fazla alakalı olmasını sağlamak için bir dönüşüm geçirdiğinden çok etkilendiğini vurguladı. Ziyaret sonrası, Bulgaristan’daki yerel çalışanlara büyük çaba ve özveri nedeniyle teşekkür ederek onlarla müşterileri arasında bir ilişki ve topluluk kurma çağrısı yaptı.

Bulgaristan Metro, ülkede yerel strateji ile horeca müşterilerine odaklanıp birinci önceliği meyve ve sebze ticaret modelinin ayarlanmasına verecek. Bulgaristan’daki çiftçilerin tarımsal ürünlerinin adil fiyatlarını alıp doğrudan Metro mağazalarına teslim etmesini sağlayacak. Metro Bulgaristan CEO’su Atila Yenisen, “Metro bu kaynak yaklaşıma inanıyor, birkaç avantajımız olacak, yerel çiftçilerin mağazalarımıza daha yakın ve müşterilerimize daha yakın olması ve ürünlerin kalitesinin ve tazeliğini garanti etmesinden dolayı, en önemlileri ürünlerin kalitesidir” dedi.

Metro Bulgaristan, F&V üretim sürecinin tüm anahtar aşamalarını destekleyecek ve müşterinin ihtiyaçlarını karşılayan etkin ambalajlamada hızlı dağıtım” için tedarik zinciri boyunca tam izlenebilirlik ve kalite kontrolünü sağlayacak.

Proje “Bulgaristan’da bakımlı” olarak adlandırıldı ve Bulgaristan çapındaki 200 küçük tarımsal üreticinin tarla alanından doğrudan 11 Metro Cash&Carry mağazasına teslim etmesine izin verecek.

2017 yılı için yeni Metro Bulgaristan ürün yelpazesinde listelenen 150 otantik Bulgar meyve ve sebze çeşidi var. Yaklaşık 6.000 Bulgar restoranının, bu programda sunulan daha taze ve eşsiz Bulgar F&V’den daha iyi bir iş için faydalanması bekleniyor!

Devamını Oku
Yorum Yapın

Yorumunuz

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Advertisement

Dünya Perakendeciliği

Aldi Süd, XXL ile süpermarkete girdi

900 metrekarenin atında marketler açan Aldi Güney’in 2000 metrekarelik yeni mağazası Mülheim’da hizmete girdi.

Editör

Yazar:

900 metrekarenin atında marketler açan Aldi Güney’in 2000 metrekarelik yeni mağazası Mülheim’da hizmete girdi. Mülheim’de Lidl’den sonra, Aldi Süd XXL konseptini hizmete açtı. Discountlar, çok küçük metrekarelerden süpermarketlere kadar tüm metrekarelerde mağaza açmaya devam ediyorlar. Bununla birlikte, XXL mağazalarda giderek çoğalıyor.

Aldi Süd XXL’de ürün yelpazesi istikrarlı bir şekilde arttı. Pişirme istasyonlarına sahip ekmek ve unlu mamullerin yanı sıra meyve ve sebze çeşitleri de yer alıyor.

Devamını Oku

Dünya Perakendeciliği

94 yıl sonra zarar etti

Editör

Yazar:

Yapılan açıklamada, perakende zincirinin 26 Şubat-26 Eylül 2020’de 87,6 milyon sterlin zarar ettiği bildirildi. Açıklamada, söz konusu dönemde özellikle karantina tedbirlerinin etkisiyle şirketin toplam satış gelirlerinin yüzde 15,8 azalarak 4,09 milyar sterline gerilediği belirtilerek, müşterilerin giyim ve ev tekstili alışverişlerinin dikkate değer şekilde azaldığı kaydedildi. Şirket, geçen yılın aynı döneminde 158,8 milyon sterlin kar elde etmişti. Marks & Spencer, daha önce yaptığı açıklamada, kasım ayı sonuna kadar 7 bin kişinin işten çıkarılacağını duyurmuştu.

Devamını Oku

Dünya Perakendeciliği

Avrupa’daki mağazaları kepenk indirecek

Editör

Yazar:

Le Monde’un haberine göre, Temmuz 2021 itibarıyla geçerli olacak plan kapsamında GAP, Avrupa’da bulunan yaklaşık 120 mağazasını kapatarak kıtadan ayrılacak. Geçen yıl karşılaştığı finansal zorlukların üstesinden gelmek ve markayı yeniden canlandırmak amacıyla kıtadaki 230 satış noktasını kapatan GAP yıllık 90 milyon dolar tasarruf etmeyi planladığını duyurmuştu.

Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınının getirdiği kısıtlamalarla satış rakamları düşen şirketin, bu yılın 2’inci çeyreğinde 62 milyon euro zarar ettiğini açıklanmıştı.

Devamını Oku
Advertisement

Etiketler

POPÜLER