Sosyal Medya Hesaplarımız

Dünya Perakendeciliği

Metro Grup’un bölünmesi tamamlandı

Editör
Abone Ol:

Metro Cash & Carry’nin bölünmesi ve tüketici elektroniği işi iki ayrı şirket yaratarak tamamlandı.

Ayrı uzmanlık alanları

Metro / Makro Cash & Carry ve Real hipermarketlerinden oluşan toptan ve gıda perakende ticareti artık (yeni) Metro adıyla yönetilecek. Media Markt ve Saturn’dan oluşan tüketici elektroniği işine ise CECONOMY denilecek. Bu şirket Avrupa’daki en büyük tüketici elektroniği şirketi olup, 15 Avrupa ülkesinde 1000’den fazla mağaza ile 2015/2016 mali yılında 22 milyar € (25 milyar dolar) ciro gerçekleştirmişti.

İki güçlü işletme

Bu bölünmenin her bir işletmeye temel yetkinliklerine odaklanıp daha güçlü ve daha odaklı iki işletme yaraması bekleniyor. Bu bölünmeden sonra her şirketin daha fazla satın alma yaparak büyüme sağlamaları umuluyor. Metro Cash&Carry, geçen yıl Belçika’da Colruyt’tan Pro a Pro ve 2015’te de Singapurd’da Classic Fide Foods’u satın almıştı.

Devamını Oku
Yorum Yapın

Yorumunuz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Advertisement

Dünya Perakendeciliği

Aldi Süd, XXL ile süpermarkete girdi

900 metrekarenin atında marketler açan Aldi Güney’in 2000 metrekarelik yeni mağazası Mülheim’da hizmete girdi.

Editör

Yazar:

900 metrekarenin atında marketler açan Aldi Güney’in 2000 metrekarelik yeni mağazası Mülheim’da hizmete girdi. Mülheim’de Lidl’den sonra, Aldi Süd XXL konseptini hizmete açtı. Discountlar, çok küçük metrekarelerden süpermarketlere kadar tüm metrekarelerde mağaza açmaya devam ediyorlar. Bununla birlikte, XXL mağazalarda giderek çoğalıyor.

Aldi Süd XXL’de ürün yelpazesi istikrarlı bir şekilde arttı. Pişirme istasyonlarına sahip ekmek ve unlu mamullerin yanı sıra meyve ve sebze çeşitleri de yer alıyor.

Devamını Oku

Dünya Perakendeciliği

94 yıl sonra zarar etti

Editör

Yazar:

Yapılan açıklamada, perakende zincirinin 26 Şubat-26 Eylül 2020’de 87,6 milyon sterlin zarar ettiği bildirildi. Açıklamada, söz konusu dönemde özellikle karantina tedbirlerinin etkisiyle şirketin toplam satış gelirlerinin yüzde 15,8 azalarak 4,09 milyar sterline gerilediği belirtilerek, müşterilerin giyim ve ev tekstili alışverişlerinin dikkate değer şekilde azaldığı kaydedildi. Şirket, geçen yılın aynı döneminde 158,8 milyon sterlin kar elde etmişti. Marks & Spencer, daha önce yaptığı açıklamada, kasım ayı sonuna kadar 7 bin kişinin işten çıkarılacağını duyurmuştu.

Devamını Oku

Dünya Perakendeciliği

Avrupa’daki mağazaları kepenk indirecek

Editör

Yazar:

Le Monde’un haberine göre, Temmuz 2021 itibarıyla geçerli olacak plan kapsamında GAP, Avrupa’da bulunan yaklaşık 120 mağazasını kapatarak kıtadan ayrılacak. Geçen yıl karşılaştığı finansal zorlukların üstesinden gelmek ve markayı yeniden canlandırmak amacıyla kıtadaki 230 satış noktasını kapatan GAP yıllık 90 milyon dolar tasarruf etmeyi planladığını duyurmuştu.

Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınının getirdiği kısıtlamalarla satış rakamları düşen şirketin, bu yılın 2’inci çeyreğinde 62 milyon euro zarar ettiğini açıklanmıştı.

Devamını Oku
Advertisement

Etiketler

POPÜLER