Sosyal Medya Hesaplarımız

Dünya Perakendeciliği

Tesco ‘kapalı döngü’ paketleme sistemi ile ilgili arzusunu açıkladı

Editör
Tesco Baş Ürün Sorumlusu Jason Tarry
Abone Ol:

IGD Tesco İş Güncellemesi’nde konuşan Tesco’nun Baş Ürün Sorumlusu Jason Tarry, şirketin kapalı döngü paketleme sistemine yönelik çalışma niyetini açıkladı:

Ambalajı ve kullanımını kaldırma, azaltma ve yeniden tasarlamayı, geri kazanımını ve geri dönüşümünü iyileştirmeyi ve geri dönüşüm konusundaki davranışlarını değiştirmek için müşterileri eğitmeyi hedeflemek.

Hükümeti tutarlı geri dönüşüm altyapısı oluşturmaya davet ediyor

Gerçek geri dönüşüm seviyelerindeki farklılığın ülkenin değişik bölgeleri arasında uç noktalara varabileceğini belirten Tesco, hükümettin ambalaj geri dönüşümünün tüm yönlerini etkin bir şekilde optimize edebilecek standartlaştırılmış bir ulusal yaklaşım oluşturmak için çalışmasını istiyor. Kendi planının bir parçası olarak Tesco, daha kolay anlaşılacak geri dönüşüm iletişiminin geliştirilmesini ve ambalaj etkilerini azaltmak isteyen müşterilerine yardımcı olmak için kendi geri dönüştürülmüş malzeme kullanımını arttırmayı üstleniyor.

Malzemeyi geri dönüştürmek için zoru hedefleme

Tesco şimdi PVC ve polistiren gibi geri dönüşümü zor olan ambalajları tedarik zincirinden çıkarmaya kendini adamış; ve aynı zamanda karmaşık laminatlar gibi diğerlerini kaldırma konusunda da çalışma yapıyor. Destekleyeceği malzemeler arasında sürdürülebilir kaynaklı ahşap, tahta ve kağıt ve glasin, PET, cam, polipropilen (gıda dışı), HDPE ve LDPE, polietilen, çelik ve alüminyum bulunmakta.

IGD tarafından düzenlenen etkinlikte konuşan Jason Tarry şunları söyledi:

‘Bu yılın başlarında lider tedarikçilerimizle istişare ettikten sonra, 2019 yılı ile birlikte geri dönüşümü zor olan tüm ambalajları işimizden çıkaracağız. Kapalı döngü yaklaşımına giden yolculuğu tamamlamak için, Birleşik Krallık’taki mevcut geri dönüşüm anlayışında reform yapmak üzere hükümetle çalışmaya hazırız.

Devamını Oku
Yorum Yapın

Yorumunuz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Advertisement

Dünya Perakendeciliği

Aldi Süd, XXL ile süpermarkete girdi

900 metrekarenin atında marketler açan Aldi Güney’in 2000 metrekarelik yeni mağazası Mülheim’da hizmete girdi.

Editör

Yazar:

900 metrekarenin atında marketler açan Aldi Güney’in 2000 metrekarelik yeni mağazası Mülheim’da hizmete girdi. Mülheim’de Lidl’den sonra, Aldi Süd XXL konseptini hizmete açtı. Discountlar, çok küçük metrekarelerden süpermarketlere kadar tüm metrekarelerde mağaza açmaya devam ediyorlar. Bununla birlikte, XXL mağazalarda giderek çoğalıyor.

Aldi Süd XXL’de ürün yelpazesi istikrarlı bir şekilde arttı. Pişirme istasyonlarına sahip ekmek ve unlu mamullerin yanı sıra meyve ve sebze çeşitleri de yer alıyor.

Devamını Oku

Dünya Perakendeciliği

94 yıl sonra zarar etti

Editör

Yazar:

Yapılan açıklamada, perakende zincirinin 26 Şubat-26 Eylül 2020’de 87,6 milyon sterlin zarar ettiği bildirildi. Açıklamada, söz konusu dönemde özellikle karantina tedbirlerinin etkisiyle şirketin toplam satış gelirlerinin yüzde 15,8 azalarak 4,09 milyar sterline gerilediği belirtilerek, müşterilerin giyim ve ev tekstili alışverişlerinin dikkate değer şekilde azaldığı kaydedildi. Şirket, geçen yılın aynı döneminde 158,8 milyon sterlin kar elde etmişti. Marks & Spencer, daha önce yaptığı açıklamada, kasım ayı sonuna kadar 7 bin kişinin işten çıkarılacağını duyurmuştu.

Devamını Oku

Dünya Perakendeciliği

Avrupa’daki mağazaları kepenk indirecek

Editör

Yazar:

Le Monde’un haberine göre, Temmuz 2021 itibarıyla geçerli olacak plan kapsamında GAP, Avrupa’da bulunan yaklaşık 120 mağazasını kapatarak kıtadan ayrılacak. Geçen yıl karşılaştığı finansal zorlukların üstesinden gelmek ve markayı yeniden canlandırmak amacıyla kıtadaki 230 satış noktasını kapatan GAP yıllık 90 milyon dolar tasarruf etmeyi planladığını duyurmuştu.

Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınının getirdiği kısıtlamalarla satış rakamları düşen şirketin, bu yılın 2’inci çeyreğinde 62 milyon euro zarar ettiğini açıklanmıştı.

Devamını Oku
Advertisement

Etiketler

POPÜLER