Sosyal Medya Hesaplarımız

Firmalardan

Aile işletmelerinin tüm sorunları masaya yatırılıyor!

Editör
Abone Ol:

İstanbul Kültür Üniversitesi Aile İşletmeleri ve Girişimcilik Uygulama ve Araştırma Merkezi’nin (AGMER) iki yılda bir düzenlediği 6. Aile İşletmeleri Kongresi, 10-11 Nisan tarihlerinde İstanbul Kültür Üniversitesi ATAKÖY Yerleşkesinde gerçekleşecek.

İş dünyasının önde gelen aile işletmesi üyeleri ve akademisyenlerinin takip ettiği kongrede tartışılacak konular ise bu sene de çok ses getirecek.

10-11 Nisan tarihlerinde İKÜ Ataköy Yerleşkesinde sürecek kongrede “Aile İşletmelerinde Kadın Yöneticiler”, “Aile İşletmelerinde Profesyonel Yöneticiler” ve “Aile İşletmelerinde Genç Yöneticiler” konu başlıkları ile üç ayrı panelin yanı sıra Psikolog ve İletişim Uzmanı Doğan Cüceloğlu tarafından “Sürdürülebilir Aile İşletmesi Olmak İçin” konulu bir söyleşi de gerçekleşecek. Kongrede, İnci Holding Yönetim Kurulu Üyesi ve TAİDER Başkanı Şerife İnci Eren, OTACI- Kurtsan Holding Hissedarı ve KAGİDER Kurucu Başkanı Meltem Kurtsan, MUDO CEO’su Barış Karakullukçu, ORKA Holding İcra Kurulu Üyesi Dr. Fatih Anıl, Alarko Holding CEO’su Ayhan Yavrucu, Cemilzade Yönetim Kurulu Başkanı Barış Cemilzadeoğlu gibi birçok önemli aile işletmesi temsilcisi konuşmacı olarak yer alacak.

İKÜ Ataköy Yerleşkesinde gerçekleşecek 6. Aile İşletmeleri Kongresi’nde ‘Aile sahiplik ve yönetiminde olan işletmelerde karşılaşılan sorunlar’, iş hayatından gelen girişimci, aile bireyi olan yöneticiler, profesyonel yöneticiler ve akademisyenler tarafından tartışılacak, deneyimler paylaşılacak ve çözüm yolları değerlendirilecek. Ayrıca, aile işletmeleri ile ilgili olarak bildiriler sunulurken girişimci ve yöneticiler tarafından deneyimler paylaşılıp örnek olaylar tartışılacak.

İKÜ İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Dekanı ve Aile İşletmeleri Kongresinin Düzenleme Kurulu Başkanı Prof. Dr. Durmuş Dündar, Türkiye’de aile işletmesi algısı ile ilgili birçok önemli problem olduğunu belirtti ve konu hakkında şöyle bir açıklama yaptı:

“Türkiye’de aile işletmesi algısı ile ilgili birçok önemli problem vardır ve bunlardan bir tanesi de aile işletmelerinin küçük ölçekli işletmeler olduğu düşüncesidir. Oysa bu algı doğru değildir. Hem Türkiye’de hem de dünyada faaliyet gösteren çok büyük ölçekli aile işletmeleri mevcuttur. Türkiye’den Koç, Sabancı, Doğuş, Boydak, Sanko, dünyada ise Güney Koreli Koo ailesine ait bulunan ve ‘Lucky Goldstar’ olarak bilinen LG Grubu, Fiat’ın sahibi İtalyan Agnelli ailesine ait bulunan IFI Holding, Fransa’nın Defforey ailesi tarafından kontrol edilen Carrefour mağazaları, Amerikan Wal-Mart mağazalar zinciri, Ford Motor Company birer aile işletmesi örneğidir.”

10-11 Nisan’da gerçekleştirilecek, katılımın ücretsiz olduğu Kongre’de tartışılacak konu başlıkları şöyle:

Aile işletmelerinde büyüme ve getirdiği sorunlar, Aile işletmelerinde 2. (veya 3.) kuşağa (nesle) geçiş ve yönetimi ve devir sorunları, Kuşaklararası (nesiller arası) farklılıklar ve aile işletmeleri üzerindeki etkileri, Aile işletmelerinde kurumsallaşma süreci, Aile işletmelerinde yönetim kurulları ve yönetim kurullarında “dışarıdan üye” (outsider) uygulamaları, Aile işletmelerinde profesyonel yöneticilik, Aile işletmelerinde sahiplik, Hisse dağılımı, Vergiler ve miras hukuku ile ilgili sorunlar, Aile kültürü – işletme kültürü ilişkileri, Aile işletmelerinde halka açılma, Aile anayasası ve aile meclisi (konseyi) uygulamaları, Aile işletmeleri ve aile bireylerinin eğitim ve yetiştirilmeleri, Aile İşletmelerinde Markalaşma ve Sürdürülebilirlik, Kurucudan Profesyonel yönetime ve CEO’ya geçiş, Aile Anayasası ve diğer aile içi iletişim araçları ve son olarak da Girişimcilik yer alacak.

Devamını Oku
Yorum Yapın

Yorumunuz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Advertisement

Firmalardan

Londra ofisiyle Batı Avrupa Bölgesi’ndeki büyümesini hızlandıracak

Editör

Yazar:

REM People, yurtdışı büyüme hamlesini hızlandırdı. REM People, İstanbul ve Dubai’nin ardından İngiltere’nin başkenti Londra’daki ofisinin resmi açılışını yaptı. Halen 50’den fazla ülkede, alanında lider 120 kuruma hizmet veren REM People, Avrupa’daki şirketlere de verimlilik kazandırıyor.

Markaların ürün yolculuklarını takip etmelerini sağlayarak verimliliklerini artırdıklarını belirten REM People CEO’su Bülent Peker, yurtdışı stratejisi hakkında şöyle konuşuyor: “Türkiye ve dünyada sektörünün en hızlı büyüyen şirketlerinden biri olarak İstanbul ve Dubai merkezlerimizle şimdiye kadar 50’den fazla ülkede sektör devlerinin sahadaki gözü, kulağı olduk. Geliştirdiğimiz yüzde 100 yerli yazılım çözümlerimizle yapay zeka ve derin öğrenme yoluyla kurumların verimliliklerini artırıyoruz. Anlık görüntü tanıma teknolojimizle saha satış ekiplerinin çektiği fotoğraflar analiz ediliyor ve reyonlardaki ürünler gözleniyor. Yapay zekanın ilerisine geçerek derin öğrenme ile analizler yapıyoruz. Bu analizler müşterilerimizin daha hızlı aksiyon alması için kullanılıyor. Söz konusu çözümlerle global bir marka olma yolunda Londra ofisimizle de Orta ve Batı Avrupa’daki varlığımızı artırmayı hedefliyoruz.”

REM People, 2015 yılından bu yana yapay zekâ tabanlı çoklu kanal perakende uygulama yönetimi çözümleri sunuyor. REM People’ı rakiplerinden ayıran en önemli özellik perakendecilerin performanslarını faaliyet gösterdikleri tüm kanallarda takip etmelerini sağlayan entegre çözümler sunması. REM People, müşterilerinin perakende uygulamalarını ve mağazacılık operasyonlarını, tanzim/teşhir uygulama performanslarını offline, online ve basılı kanallarda izleyerek ‘ürün yolculuklarını’ takip etmelerine yardımcı oluyor.

Devamını Oku

Firmalardan

Seyhanlar Market’in tercihi yine Isuzu oldu

Editör

Yazar:

Kaliteli ve sağlıklı ürünleri en uygun fiyata sunmak amacıyla kurulan ve 40 yılı aşkın süredir hizmet veren Seyhanlar Market, 2013 yılından itibaren dünyanın önde gelen firmalarından olan Isuzu markasının bayiliğini yapan Bursa Ağır Vasıta ile tekrar işbirliği yaparak 17 adet Isuzu NPR 3D’yi filosuna dahil etti.

Teslimat törenine Seyhanlar Market Yönetim Kurulu Üyesi Bilal Seyhan, Anadolu Isuzu Türkiye Satış Direktörü Yusuf Teoman, Anadolu Isuzu Türkiye Kamyon Pick-Up Satış Müdürü Atakan Gürler, Anadolu Isuzu Kamyon Pick-Up Satış Şefi Arif Bugeker, Bursa Ağır Vasıta Yönetim Kurulu Başkanı Lokman Koçaslan, Bursa Ağır Vasıta Genel Müdürü Ahmet Uğur, Bursa Ağır Vasıta Satış Müdürü İnci Kaplan ve Bursa Ağır Vasıta satış ekibi katılım gösterdi.

Satış ve satış sonrası maksimum müşteri memnuniyetini en önemli misyonu edinerek, Isuzu markasının satış, servis ve yedek parça hizmetini veren Bursa Ağır Vasıta, müşterileri için en yüksek kalitedeki ürünü, en kısa zamanda, en uygun satış fiyatı ile tüketiciye ulaştırmayı amaçlıyor.

İşleri gereği sağlam ve kaliteli araçlara ihtiyaç duyduklarının altını çizen Seyhanlar Market Yönetim Kurulu Üyesi Bilal Seyhan, “Firmamız için en önemli iki unsur sağlamlık ve güvenilirlik. Mahalle aralarında veya ana yollar üzerinde olan mağazalarımıza, her gün araçlarımız ile ürün sevk ediyoruz. Araçlar sürekli yük altında aktif olarak kullanılıyor. Bu sevk işlemlerinde araç kaynaklı aksama durumları işlerimizin de aksamasına neden olabilmekte. Dolayısıyla araçlarımızın her gün yüksek tempoya dayanabilecek, şehir içinde pratik ve güvenilir araçlar olması gerekiyor. Bu aradığımız unsurlar ve daha fazlasını Isuzu marka araçlarda bulduğumuzu düşünüyoruz. Aynı zamanda araçlarımızın bakımları ve servis hizmetlerinin de kısa zamanda çözülebilmesi gerekmekte. Bu noktada da Bursa Ağır Vasıta profesyonel kadrosu ve hızlı çözümler sunmasıyla yardımımıza yetişiyor. Almış olduğumuz tüm hizmetlerden dolayı Anadolu Isuzu ve Bursa Ağır Vasıta’ya teşekkür ediyoruz.” dedi.

Bursa Ağır Vasıta’nın müşteri memnuniyetini temel aldığını ve hizmet verdiği bölgelerde tercih kaynağı olmanın büyük bir gurur kaynağı olduğunu vurgulayan Bursa Ağır Vasıta Yönetim Kurulu Başkanı Lokman Koçaslan, “Müşterilerimize en kaliteli hizmeti vermeyi ve müşteri memnuniyetini en yüksek noktada tutmayı temel amaç edindik. Bu bağlamda sektörünün önde gelen firmalarından olan Seyhanlar Marketçilik ile gerçekleştirdiğimiz, yıllara dayanan işbirliğimiz bizler için çok değerli. Bursa Ağır Vasıta olarak müşterilerimizin çözüm ortağı olarak hem kendilerine hem de ülkemize hizmet etmek en büyük hedefimizdir. Yüksek güç ve torka sahip uzun ömürlü motoru,  dar alanlara rahatlıkla girmeyi sağlayan kupası ve araç boyutlarıyla segmentinin standartlarını belirleyen Isuzu NPR 3D’yi ve Bursa Ağır Vasıta’yı tercih ettiği için Seyhanlar Market’e teşekkür eder, araçlarının hayırlı uğurlu olmasını dileriz” diye konuştu.

Devamını Oku

Firmalardan

Subway, Türkiye’deki operasyonlarını genişletecek

Editör

Yazar:

Türkiye ve Çin başta olmak üzere, beş ayrı ülkedeki başarılı faaliyetleri ile dünyanın en büyük beş restoran işletmecisinden biri olan TFI TAB Gıda Yatırımları, portföyüne kattığı yeni markalarla büyümesini sürdürüyor. Şirket, Burger King, Sbarro, Popeyes ve Arby’s’den oluşan dört küresel marka ve kendisine ait Usta Dönerci ve Usta Pideci’den oluşan iki ulusal olmak üzere, toplam altı markanın yanına bir dünya devini daha ekledi.

TFI TAB Gıda Yatırımları Yönetim Kurulu Başkanı Erhan Kurdoğlu: ‘’Subway operasyonuyla büyümemizi daha da hızlandırarak, dünya çapındaki toplam restoran sayımızı bu yılın sonuna kadar 3000’in üzerine çıkaracağız. Subway gibi ünü dünyaya yayılmış bir markanın daha bize güvenerek operasyonlarını devretmesiyle hem kendi markalarımızı yaratabilme hem de dünya markalarını yönetebilme ve geliştirebilme kabiliyetimizi bir kez daha kanıtlamış olduk. Et, ekmek, patates, salata başta olmak üzere birçok ihtiyacımızı tedarik ettiğimiz ekosistem şirketlerimiz, 28 yıllık sektör tecrübemiz, inovatif ürün, hizmet ve çözümlerimizle bünyemizdeki diğer markaları olduğu gibi Subway’i de Türkiye’nin en değerli markalarından biri haline getirmeyi hedefliyoruz” dedi.

Subway CEO’su John Chidsey ise; “Subway olarak, uluslararası çaptaki varlığımızı güçlendirmeyi amaçlarken, diğer önemli markaların bir bölgedeki büyümesine önderlik ederek, kayda değer deneyim edinmiş operatörlerle ortaklık arayışındayız. Pazarın lider restoran operatörü olarak Türkiye’deki tüketiciler konusunda derin bir anlayış ve tecrübeye sahip olan TFI TAB Gıda Yatırımları, Subway’in Türkiye’deki varlığını hızlandırmaya destek sağlayacak en ideal ortaktır” açıklamasında bulundu.

Devamını Oku

POPÜLER