Sosyal Medya Hesaplarımız

Firmalardan

Baklavacı Güllüoğlu, Viyana’da şube açmaya hazırlanıyor

Editör
Abone Ol:

İki yıl önce Şanlıurfa’da kurduğu tesisle kendi tereyağı ihtiyacını karşılayan Baklavacı Güllüoğlu, üretimi çeşitlendirme kararı aldı. Şirketin Yönetim Kurulu Başkanı Nejat Güllü, “Beyaz peynir, tulum, parmesan ve tereyağı üreteceğiz” dedi.

Baklavacı Güllüoğlu, Dünya Gazetesi’nin haberine göre iki yıl önce Şanlıurfa’da kendi tereyağını üretmek için açtığı tesisinde üretimi çeşitlendirme hazırlığında. Beyaz peynirden parmesana kadar peynir üretecek olan marka, gelecek yıl bu ürünleri satışa sunmayı hedefliyor. Artan fıstık ve süt fiyatlarında stokçulara dikkat çeken Güllüoğlu Yönetim Kurulu Başkanı Nejat Güllü, “Berberden doktora kadar herkes fıstık stokluyor. Bize tonlarca fıstık satmak isteyen doktor var” diye konuştu.
Güllü, ‘kendi yağlarında kavrulmak için’ Şanlıurfa’da açtıkları tesislerini genişletme kararı aldıklarını belirtti. TİGEM’den aldıkları sütün tereyağı için fazla olduğunu belirten Güllü, “Geçen yıl deneme üretimini yapmıştık. Aralık ayından mayıs ayının sonuna kadar ortalama günde 25-30 ton koyun sütü geliyor. Dünyanın hiçbir yerinde tamamen doğal katkı maddesi olmayan bu miktarlarda süt yok. Fakat bu süt fazla geldiği için sütün bir kısmıyla beyaz peynir yapıyoruz. Bir kısmıyla tulum, bir kısmıyla da parmesan yapıyoruz. Ama bunun daha tam projelendirme safh ası bitmedi. Parmesan üretimi ilerleyen dönemlerde farklı bir yol izleyecek. Önümüzdeki yıl rafl arda Güllüoğlu’nun yağını ve peynirini göreceksiniz” bilgisini verdi.
Güllüoğlu’nun üretim tesisinde kapasite, günlük 35-40 ton süt işletimine kadar çıkabiliyor. Şanlıurfa’da 2. Organize Sanayi’de bulunan tesis, Avrupa Birliği desteği ile hayata geçmiş. Şu an yolun başında olduklarını gelecek yıl ise tesisin meyve vermeye başlayacağını söyleyen Güllü, kendi sektörü için vazgeçilmez olan süt ve fıstık fiyatlarıyla ilgili ise şu değerlendirmeyi yaptı:
“Bu yıl kuraklık nedeniyle tüm tarım ürünlerinin fiyatlarında yükselmeler görüyoruz. Fıstık zaten yıllardır bizim mücadele ettiğimiz bir konuydu. Türkiye’de niyeyse fıstık ithalatı yasak. Ceviz ise serbest; fındığı ise zaten iç piyasadan karşılıyoruz. Fıstık fiyatları üzerinde çok ciddi spekülasyonlar vardı. Fıstık fiyatı bir yıl önce 30 liradan 60 liraya fırladı. Bu yıl da 80-90 lira arasında. Çünkü dışardan gelmediği için berber bile fıstık alıp stok yapıyor çünkü bozulan bir şey değil… Geçen yıl bir doktor bana 20 ton fıstık teklif etti. Stok yapmış. Bunun gibi herkes stokçulukla para kazanıyor.”

Sütlü nuriye ününü, ucuzlayan fındığa borçlu
Baklava üretiminde fıstık kadar olmasa da fındık ve cevizin de rolü büyük. Fıstıkta artan fiyatlar kadar fındıkta da fiyatların arttığını belirten Nejat Güllü, “Geçen yıl 15 liraya aldığımız fındık, bugün 60 lira. İnşallah gelecek yıl fındıkta bir bolluk olur da fiyatlar geriye çekilir. 1981 yılında fındık çok ucuz diye sütlü nuriyeyi icat etmiştik. Bu yıl böyle bir şey olsa yapamazdık. Artık fındıkta, cevizde ve fıstıkta fiyatlar yüksek. Bu şartlarda istesek de ikinci bir sütlü nuriye icat edemeyiz” değerlendirmesini yaptı.

Peru’dan Afrika’ya kadar teklif geliyor
Nejat Güllü yönetimindeki Güllüoğlu markası, Türkiye’de 20, yurtdışında ise 10 şubeye sahip. Gelecek çarşamba Viyana’da şube açmaya hazırlandıklarını söyleyen Güllü, “ABD’de 5 tane şubemiz var. Dünyanın her yerinde olmak istiyoruz. Şimdi Afrika ülkeleriyle görüşüyoruz. Güney Amerika ülkeleri ile görüşüyoruz. Peru’dan teklif aldık. Artık Türkiye’de öyle bir hale geldik ki kabımıza sığmıyoruz. Dünyanın her yerinde olacağız” dedi.

Devamını Oku
Yorum Yapın

Yorumunuz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Advertisement

Firmalardan

Little Caesars’dan 2si1 Arada Pizza

Editör

Yazar:

Little Caesars, lezzetlerine lezzet katmayı sürdürüyor. Yarısı sucuk yarısı peynirden oluşan 2si1 Arada Pizza, Türk damak tadından vazgeçmek istemeyenler için üretildi. “Ekstra Peynir Ekstra Sucuk” mottosuyla lezzet severlerin beğenisine sunulan yeni ürün, Little Caesars’ın hem küresel hem yerel lezzet seçimi yaklaşımını yansıtıyor.

Yeni 2si1 Arada Pizza’nın yarısı peynir ve yarısı sucuktan oluşuyor ve “Ekstra Peynir Ekstra Sucuk” mottosuyla iddiasını ortaya koyuyor. Günlük taze hamuru, gerçek mozzarella peyniri, özel Sezar sosu ile hazırladığı ev yapımı kadar doğal pizzalarıyla lezzet severlerin ilk tercihi olan Little Caesars, 2si1 Arada Pizza ile yerel lezzetlere olan tutkusunu bir kez daha kanıtladı. Türkiye’nin ilk nefis kenar pizzasının da mucidi Little Caesars menüsünde klasik pizzalara ek olarak, Sucukbol, Pide de Pizza ‘Sucuklu’, Turkish Mix, Etibol, Kavurmalı gibi Türk lezzetleri ve Sezar Et Döner gibi Türkiye’ye özel yan ürünler de var.

Devamını Oku

Firmalardan

CarrefourSA’dan yerli üretici ve kadın girişimcilere destek

Editör

Yazar:

CarrefourSA, ‘Doğrusu CarrefourSA’da’ mottosuyla yerli üretimden kadın girişimciliğine kadar tüm çalışma alanlarında en ‘doğrusu’nu hayata geçirmeye devam ediyor. 44 ilde 850’den fazla mağazası ve 11 binden fazla çalışandan oluşan dev bir ekosistemle faaliyetlerini yürüten, bayilik sistemiyle girişimciliğe, öz marka ürünleriyle de yerli üreticiye güç veren CarrefourSA, son olarak “Kadına Destek Ülkeye Destek” mottosu ile yola çıkan, yerel üretici ve global ölçekte marka olma başarısı yakalayan kadınların ürünlerinin yer aldığı  Shopsa ile anlamlı bir iş birliğine imza attı. CarrefourSA bu iş birliği kapsamında, yerel üretici ve girişimci kadınları desteklemek amacıyla Shopsa ürünlerini CarrefourSA Anadolu Hisarı Gurme’de, Shopsa Yönetim Kurulu Başkanı Demet Sabancı Çetindoğan’ın da katılımı ile gerçekleşen etkinlikte müşterileriyle buluşturdu.

Yerli üreticileri ve kadın girişimcileri desteklemenin CarrefourSA için çok önemli olduğunu söyleyen  CarrefourSA İnsan Kaynakları ve Sürdürülebilirlik Genel Müdür Yardımcısı Bahar Tura, ”Türkiye’nin önde gelen gıda perakendecilerinden biri olarak sürdürülebilirlik ve toplumsal cinsiyet eşitliği alanlarındaki çalışmalar bizim için çok değerli. Bugün CarrefourSA çalışanlarının yüzde 40’ını kadınlar oluşturuyor. Girişimcilik ekosisteminde de aynı felsefeyle yola devam ediyoruz. Bugün 170 bayimizin 25’i kadın girişimci. Kadın üreticileri desteklemeye yönelik pek çok çalışmamız var. Örneğin son 4 yıldır 8 Mart’ta İstinye’deki hipermarketimizde kadın üreticilerin kurduğu iş ortaklarıyla ‘Kadın Üretici Pazarı’ düzenliyoruz. ‘Yeniden Biz’ platformu ile iş hayatına yeniden dönmek isteyen kadınları da destekliyor ve istihdam sağlıyoruz.  Önümüzdeki dönemde de kadın çalışan, girişimci ve üreticilerin sayısının artması için çalışmalarımıza devam edeceğiz” dedi.

“CarrefourSA, Türkiye’nin üreten kadınlarını destekliyor”

Kadın üretici ve girişimcileri desteklemek yönünde yapılan çalışmalar kapsamında Shopsa ile yakın zamanda yapılan iş birliğiyle ilgili de konuşan Tura, sözlerine şöyle devam etti: “Kadın üreticilerin ürünlerini Türkiye’nin dört bir yanına ulaştırmak ve yerel üreticiyi desteklemek hedefiyle Shopsa ile yakın zamanda bir iş birliğine imza attık. Platformda incir reçeli, zeytin, zeytinyağı gibi doğal gıda ürünlerinin yanı sıra özel bakım yağları, aloe vera içerikli saç bakım ürünleri de yer alıyor. Tamamen doğal ve organik bu ürünler şu anda CarrefourSA Anadolu Hisarı Gurme mağazamızda satışa sunuldu. Önümüzdeki dönemde farklı mağaza noktalarımızda da müşterilerimizle kadın girişimcilerin ürünlerini buluşturmaya devam edeğiz.”

Devamını Oku

Firmalardan

Elektronik Fiyat Etiketi’nde oyunun kuralları değişiyor

Editör

Yazar:

Perakende sektöründe ürünler ve fiyatlar sürekli değişiyor. Bu durum, mağazaların, fiyat etiketlerini ve bilgilerini değiştirmek için doğru ve verimli bir yol bulmalarını gerektiriyor. Bir yandan ürün fiyatlarını sorunsuz şekilde değiştirirken diğer yandan da iş gücü maliyetinde tasarruf sağlamak isteyen perakendecilerin tercihi ise Elektronik Fiyat Etiketi oluyor.

Günlük operasyon içinde zaman kaybı ve ek maliyete neden olan etiket değiştirme işlemi, Elektronik Fiyat Etiketi ile tek bir merkezden, saniyeler içinde tamamlanıyor. Aynı zamanda raf-kasa-online mağaza arasındaki fiyat farklılıkları da son buluyor. Etiket değiştirme için ayrılan iş gücü farklı alanlara yönlendirilerek operasyonel verimlilik artışı sağlanıyor.

Elektronik Fiyat Etiketi, fiyat güncellemesinin yanı sıra raf yönetimi, sipariş toplama, promosyon kampanyaları için de kullanılabiliyor. Hızlı fiyat değişikliğine imkân verdiği için, sık kampanya yönetimi yapan indirim marketleri ya da kozmetik mağazaları gibi perakendecilerde karlılık ve rekabette ciddi avantajlar sağlıyor. Merkezi yönetim sayesinde insani hatalar da en aza iniyor. Elektronik Fiyat Etiketi, ürün sergilemeyi de şık hale getiriyor. Etiket yönetmeliğine uyumu artırıyor. Ayrıca kâğıdın yazıcısı, toneri, raf düzenlemesi gibi işletim giderleri de son buluyor.

15 yıl pil değiştirtmeyen teknoloji!

Perakende sektörünün pek çok avantajı sebebiyle tercih ettiği bu teknoloji, Securitas Technology’nin sunduğu Nebular isimli yeni çözümle çok daha verimli ve pratik bir kullanıma kavuştu. Kullanım ömrü, işlevsellik ve dayanıklılığıyla öne çıkan yeni nesil fiyat etiketi Nebular, yenilikçi özellikleriyle piyasadaki rakiplerinden önemli oranda ayrışıyor.

Elektronik fiyat etiketinde teknolojinin geldiği son noktayı temsil eden Nebular, mükemmel hız ve doğrulukla fiyat değişiklikleri ve promosyon güncellemeleri sağlıyor. Özel olarak tasarlanmış pili, 15 yıl kullanım süresine sahip bulunuyor. Nebular ile yüzde 30 daha az güç tüketerek güncelleme işlemini çok hızlı bir şekilde yapabilmek mümkün.

İncelik ve sağlamlık bir arada mümkün

Güç tüketimini azaltan yekpare bir tasarıma sahip olan yeni çözüm, IP68 koruma seviyesinde tasarlandığı için, çeşitli sıcaklıklara uyum sağlama, su geçirmez ve toz geçirmez gibi özelliklere sahip bulunuyor. Yalnızca 7,8 mm kalınlığında olan ve çiziğe dayanıklı korumalı bir ekranı bulunan ürünün zarif görünümü nedeniyle raf estetiği de yeni bir düzeye taşınıyor. Nebular’da ayrıca bütün ledler 3 saniye gibi kısa bir sürede yakılabiliyor. Etiketin barkodla eşleştirme işlemi ise 20 saniye sürüyor.

Nebular’dan iyisi yok!

Perakende sektörünün bir yandan müşterinin alışveriş deneyimini iyileştirmek diğer yandan da operasyonel verimliliği artırmak için, doğru teknolojiyi doğru yerden konumlandırmak gerektiğinin bilincine giderek daha fazla vardığını belirten Securitas Technology Pazarlama Direktörü Pelin Yelkencioğlu, elektronik fiyat etiketinde en son ve gelişmiş teknolojiyi, Nebular ile Türkiye’de perakende sektörünün kullanımına sunduklarını söyledi. Yelkencioğlu, “Yüksek hızla uzaktan fiyat güncellemesi yapmaya imkân veren, etiket ile kayıt arasında fiyat doğruluğunu kontrol eden, müşteriye daha fazla bilgi sunan, promosyonları vurgulayan ve daha canlı bir ürün teşhiri gerçekleştiren Nebular’dan daha iyisi yok!” diye konuştu.

İhtiyaca göre tasarlanabiliyor

Yelkencioğlu’nun verdiği bilgiye göre, Nebular, yüksek adette etiket isteyen müşteriler için özel olarak tasarlanabiliyor. Sektörde genel itibarıyla tedarik süreci 8-9 aya varırken, Securitas Technology, 2-3 ay gibi bir sürede ürünleri teslim edip kurulum gerçekleştirebiliyor. Türkiye’de 81 ilde servis ve kurulum desteği sunan Securitas Technology, zincir mağazalara yüksek kalitede hizmet veriyor.

Devamını Oku
Advertisement

Etiketler

POPÜLER