Sosyal Medya Hesaplarımız

Firmalardan

Banka hareketlerinin muhasebe kayıtlarıyla entegrasyonu otomatikleşti

Editör
Tolga Egemen
Abone Ol:

TÜRMOB (Türkiye Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler ve Yeminli Mali Müşavirler Odaları Birliği) ve Garanti Bankası, işbirliğiyle gerçekleştirildi. ÜRMOB (Türkiye Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler ve Yeminli Mali Müşavirler Odaları Birliği) ve Garanti Bankası’nın işbirliğiyle gerçekleştirilen “Luca – Banka Hesap Hareketleri Entegrasyonu” projesi, Türkiye’nin ilk web tabanlı merkezi muhasebe sistemi Luca’ya üye mali müşavirler ve müşterileri için, banka hesap hareketlerinin muhasebe kayıtlarının, tümüyle otomatik olarak yaratılmasını sağlıyor. TÜRMOB’la gerçekleştirilen proje, banka hesap hareketlerinin muhasebe kayıtlarına manuel aktarılması sürecini tamamen ortadan kaldırarak, Luca üyesi mali müşavirler ve müşterilerine çok önemli bir verimlilik artışı sağlıyor.

Uygulama kapsamında; TÜRMOB Luca yazılımına üye serbest muhasebeci mali müşavirlerin müşterileri, imzaladıkları yazılı bir talimatla Garanti Bankası’nı, kendilerine ait hesap hareketlerini TÜRMOB’la paylaşmak konusunda yetkilendiriyor. TÜRMOB, Garanti’nin yolladığı hesap hareketlerini Luca muhasebe programına işliyor ve muhasebe kayıtları otomatik olarak yaratılmış oluyor. Böylece, normal şartlar altında, meslek mensuplarınınciddi bir operasyonla manuel olarak muhasebe kayıtlarına aktaracağı hesap hareketleri, yoğun emek ve uzun zaman harcamaya gerek kalmaksızın tümüyle sistemsel olarak muhasebeleşmiş oluyor.

Konuyla ilgili bilgi veren Garanti Bankası Genel Müdür Yardımcısı Tolga Egemen, “TÜRMOB’un liderliğinde başlatılan kapsamlı proje, Garanti Bankası olarak bize, müşterilerimize ihtiyaç duydukları nakit yönetimi çözümlerini sunmak açısından çok önemli bir fırsat yarattı. Garanti Kurumsal Çözümler olarak, iş dünyasının fikirlerini bizlerle paylaşmasını ve beraberce yepyeni uygulamalara imza atmayı çok önemsiyoruz. TÜRMOB’la yaptığımız işbirliği, bu amacımıza iyi bir örnek ve somut bir sonuç olması açısından çok değerli. Geniş kitlelere ulaşacak böyle bir işbirliğinin parçası olmaktan son derece memnunuz.” dedi.

TÜRMOB Yönetim Kurulu Üyesi Rıfat T. Nalbantoğlu ise “Luca’nın Türkiye için çok önemli bir proje olduğunu, meslektaşlarımıza duyduğumuz sorumlulukla büyümek üzere yola çıktığımızı beş yıl önce ifade etmiştim. Bugün Garanti gibi önemli bir bankayla gerçekleştirdiğimiz ilk işbirliği, bizim açımızdan çok büyük önem taşıyor. Misyonumuz, meslektaşlarımızın iş yükünü hafifleterek, müşterilerine ve mesleki çalışmalarına daha fazla zaman ayırmalarını sağlamak. Üyelerimizin ihtiyaç duyduğunu düşündüğümüz konularda çalışmalarımıza devam edeceğiz. Gelecek için daha başka fikirlerimiz de var. Garanti Bankası ile işbirliğimizden ve Luca’nın bugün geldiği aşamalardan dolayı çok mutluyuz.” dedi.

Devamını Oku
Yorum Yapın

Yorumunuz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Advertisement

Firmalardan

TAB Gıda‘da üst düzey atama

Editör

Yazar:

TAB Gıda’nın yürüttüğü ödüllü ve sektöre örnek teşkil eden birçok kampanyaya öncülük eden Caner Alpaslan, aynı zamanda ticari pazarlama, ulusal promosyonlar, marka ve sponsorluk yönetimi gibi pek çok alanda tüketici, müşteri deneyimi ve pazarlama faaliyetlerinin gelişimine katkılar sundu. Caner Alpaslan, yeni görevinde şirketin 360 derece pazarlama faaliyetlerinin tamamına liderlik edecek.

Bilkent Üniversitesi Ekonomi bölümü mezunu olan Caner Alpaslan, Galatasaray Üniversitesi İletişim Stratejileri ve Halkla İlişkiler Bölümü’nde yüksek lisans eğitimini tamamladı. Kariyerine FedEx’te satış uzmanı olarak başlayan ve on yıla yakın bir süre Coca-Cola İçecek’in Pazarlama Departmanında farklı roller üstlenen Alpaslan, Şubat 2020 tarihinden itibaren, 7 markayı bünyesinde bulunduran hızlı servis restoran zinciri lideri TAB Gıda’nın Pazarlama Direktörlüğünü yürüttü. Alpaslan, Ocak 2023 itibarıyla görevine TAB Gıda Pazarlama Genel Müdür Yardımcısı (CMO) olarak devam edecek.

Devamını Oku

Firmalardan

Sinangil Un’un 60. yıl reklam filmi yayınlandı

Editör

Yazar:

1963 yılından bu yana gıda sektöründe olan ve ISO 500 sıralamasında 324’üncü olarak yer alan Eksun Gıda Tarım San. Ve Tic. A.Ş. bünyesinde faaliyet gösteren Sinangil, reklam filmi ile yıllardır değişmeyen lezzet yolculuğuna keyifli bir atıfta bulunuyor.

Ajans BBQ imzalı yapımda Sinangil’in 60 yıldır nesilden nesile devam eden mutfaklardaki varlığı, izleyiciyi gülümseten detaylarla aktarılıyor. Filmde anneannelerinin tarif defterini bulan ve onun en sevdiği yemeği yapmak için defterde yazılan bir malzemeyi okuyamayan 3 sevimli torunun herkese defteri okutmaya çalışması gösteriliyor. Filmin sonunda anneanne, torunların okuyamadıkları malzemeyi kağıdın arka yüzünü çevirerek işaret ediyor ve Sinangil Un yazısı markanın o yıllardaki ilk ambalajı üzerinde görülüyor.

Teknolojisi ve üretim teknikleriyle, geleneksel tatlardan sağlık serisine kadar Sinangil’in tüm lezzetlerin arkasında 60 yıldır var oluşunu göstermesi açısından önem taşıyan reklam filminin prodüksiyonunu Filmhakika üstlenirken yönetmen koltuğunda Fırat Mançuhan oturuyor.

Devamını Oku

Firmalardan

Bebeto Rainbow Peelers ile en leziz eğlence molası

Editör

Yazar:

2023 Küresel En İyi 100 Şekerleme Şirketi arasında 66’ncı sıraya yükselen Kervan Gıda’nın dünya çapında talep gören markası Bebeto’nun yeni ürünü Rainbow Peelers raflarda yerini aldı. Bebeto’nun hayvansal hammadde kullanılmadan üretilen Rainbow Peelers şekerleri, gerçek meyve aromasıyla her ısırıkta lezzet sunuyor. Bebeto, birbirine sarmal şekilde bağlanan Rainbow Peelers’tan aldığı ilhamla farklı lezzetlere açık olanları renkli ve eğlenceli bir dünyaya bağlıyor.

Bebeto, farklı lezzetleri denemeye istekli olan herkesi yeni lezzeti Rainbow Peelers ile tanıştırıyor. Bebeto’nun yumuşak şeker kategorisinde yer alan yeni ürünü Rainbow Peelers, vegan içeriği ve gerçek meyve aromasıyla öne çıkıyor. Sarmal yumuşak şeker çubuklarından oluşan Bebeto Rainbow Peelers, her renginde ayrı bir aroma taşıyor. Turuncu renginde portakal, kırmızı renginde çilek, mor renginde frenk üzümü ve yeşil renginde ise elma tadı saklı olan Bebeto Rainbow Peelers, bir ısırıkta dört lezzeti bir arada sunuyor. Ayrıca Rainbow Peelers birbirinden ayrılarak tek tek de tüketilebiliyor.

Devamını Oku
Advertisement

Etiketler

POPÜLER