Sosyal Medya Hesaplarımız

Firmalardan

Batman ve Superman ile Kruvasanda Türk atağı

Editör
Abone Ol:

Tek hat üzerine dünyadaki en büyük kruvasan tesisini Eskişehir’e kuran Elvan Grubu, Warner Bros Consumer Products’la yaptığı işbirliği ile kruvasanda Türk markası atağını sürdürüyor.

 Türk gıda sektöründe ilk Ar-Ge merkezini kuran Elvan Grubu, yenilikçi ürünleriyle adından söz ettirmeye devam ediyor. Geçtiğimiz yıl tek hat üzerine dünyanın en büyük kruvasan üretim tesisini Eskişehir’de kuran Elvan, dünyada bir ilke daha imza atarak,  baharatlı ve zeytinyağlı kruvasan üretti.
Elvan Grubu, Türkiye’nin kruvasan üssü Eskişehir tesislerinin kapısını 3 Aralık 2015 tarihinde gerçekleştirdiği programla medyaya açtı.  
Yaklaşık 50 milyon avroluk yatırımla Eskişehir’i unlu mamuller konusunda sadece Türkiye değil, dünya çapında bir üretim üssüne çevirdiklerini belirten Elvan Grubu Başkanı Hidayet Kadiroğlu, “Tek hat üzerine dünyadaki en büyük kruvasan tesisi ile sektör literatürüne girdik.  Geçen yıl işletmeye açılan tesisimiz tam kapasite çalışıyor. Türkiye ve dünya insanına yüz milyonlarca kruvasan yedirdik. Şimdi dünyada ilk olan zeytinyağlı ve baharatlı çeşitlerle menüyü zenginleştiriyoruz. Çünkü dolgusuz kruvasan için çok yoğun bir istek oldu. Biz de bunu karşılıksız bırakmadık” dedi.
Warner Bros. Consumer Products Inc. firması ile işbirliğine gittiklerini belirten Hidayet Kadiroğlu, şöyle devam etti: “Elvan olarak Turquality Marka Desteği kapsamındayız. Bu programın da katkısıyla marka yatırım bütçemizi yaklaşık 20 kat artırdık. Kendi özgün markalarımıza yatırıma ilaveten dünya çapında popüler karakterlerle de lisans anlaşmaları yapıyor, marka algımızı güçlendiriyoruz. Bu kapsamdan olmak üzere Warner Bros. Consumer Products Inc. firması ile de işbirliğine gittik. 2016 başında gösterime girmesi beklenen ve büyük ses getirecek olan Dawn of Justice, Batman v Superman: Adaletin Şafağı (Batman ve Superman ilk defa bu filmde birlikte başrol oyuncusu) filminin lisansları için anlaştık.”
Global lisans işbirliklerini okyanuslardaki Alize rüzgarlarına benzeten Kadiroğlu, açıklamasını şöyle sürdürdü: “Yelkenli gemiler devrinde alize rüzgarlarının keşfi kıtalararası ticarette yeni bir ivme kazandırmıştır. Amerika ile Avrupa arasındaki ticareti sağladığı için alizelere Ticaret Rüzgarları denmiştir. Lisans işbirliklerini ben alizelere benzetiyorum. Lisansların global marka dünyasında 150 milyar dolarlık bir değer oluşturduğu dikkate alındığında rüzgarın gücü daha iyi anlaşılabiliyor. İşte biz bu rüzgarı da arkamıza aldık, istikametimiz dünya markası olmak.”
Elvan Grubu CEO’su Özmen Genç ise gruptaki değişim-dönüşüme ve yeni gündemlere dikkat çekti.  Geçen yıl İstanbul Sanayi Odası (İSO) tarafından açıklanan Türkiye’nin İkinci 500 Büyük Sanayi Kuruluşu listesinde 41. sırada olan Elvan’ın  2014 verilerine göre 243 basamak birden yükselerek lig atladığını ve ilk 500 listesinde 298. sıraya yerleştiğini hatırlatan Özmen Genç, şöyle devam etti: “Elvan, dünyanın en büyük şekerleme firmalarını sıralayan Candy Industry Global 100 listesine girebilen 3 Türk firmasından birisi… Üretimde Türkiye ve dünya sıralamasında olan şirketimizde yeni odağımız pazarlama ve marka yatırımları. Çünkü 1 milyar dolarlık ciro hedefimizi marka değerimizi artırarak gerçekleştirebileceğimizin farkındayız.”
Elvan Eskişehir Genel Müdürü Nevzat Çelik, TODAY çatı markası altındaki kruvasanların standart makine ile değil projelendirilmiş özel tasarımlarla kurulan tesislerde üretildiğini anlattı. Nevzat Çelik, tesisler hakkında şu bilgileri verdi: “Kruvasan tesisi toplam 4 bin metrekare alanda tamamen hijyenik koşullarda el değmeden üretim yapıyor. Dünyadaki benzerlerinden yüzde 50 daha büyük üretim kapasitesine sahip. Tesisin toplam kapasitesi; büyük boyda günlük 700 bin adet.  Tesisimizde 8 gr-200 gr arasında istenilen gramajda ve istenilen çeşitlerde de üretim yapabiliyoruz. Kruvasan tesisinin 1,5 yıllık faaliyeti süresince mini ve büyük boyları birlikte değerlendirdiğimizde yaklaşık 500 milyon adet üretim yapmış ve bunu Türkiye’ye, dünyaya yedirmişiz.”
Elvan Eskişehir tesislerinin Türkiye unlu mamuller sektöründeki en yeni nesil yatırım olduğunu hatırlatan Çelik, “Eskişehir tesislerimizin temeli 1927’de Cici Çikolata ile atılmış. 2010’da kapısı kapalı olarak grubumuz bünyesine dahil olan bu tesislerde şu anda yaklaşık bin kişi istihdam ediliyor. Yeni yatırımlar sayesinde 2013 yılında da Türkiye’nin en hızlı büyüyen şirketi ödülünü aldık” diyerek nereden nereye gelindiğini özetledi.
Elvan, kruvasan üretim üssüne dönüşen Eskişehir tesislerinde bir ilki daha gerçekleştirdi ve dünyada ilk kez ambalajda zeytinyağlı kruvasan üretti. Kekik ve fesleğenle zenginleştirilen kruvasan üretiminde gerçek zeytinyağı kullanıldı. 6 ay raf ömrü olan zeytinyağlı kruvasan, Elvan Ar-Ge Merkezi’nde geliştirilen özel maya sayesinde son kullanma tarihine kadar özel kıvamını ve lezzetini koruyor. Pizza çeşnili ve baharatlı kruvasan da üreten Elvan, sadece dolgulu-tatlı kruvasan yemek istemeyenleri de kruvasan lezzetiyle buluşturuyor.

Devamını Oku
Yorum Yapın

Yorumunuz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Advertisement

Firmalardan

Sensormatic, yoluna ‘Securitas Technology’ ismiyle devam edecek

Editör

Yazar:

Türkiye’nin lider elektronik güvenlik ve iş zekâsı entegratörü Sensormatic, isim değişikliği kararı aldı. 2011 yılından bu yana, 47 ülkede faaliyetleri bulunan ve müşterilerine güvenliğin tüm alanlarında hizmet sunabilen Securitas Grubu’nun bünyesinde yer alan şirket, bundan böyle yoluna ‘Securitas Technology’ ismiyle devam edecek.

Securitas Grubu’nun en yeni teknolojik çözümleri, 80 yılı aşkın zamana dayanan derin uzmanlığı, küresel çaptaki varlığı ve güvenlik alanındaki geniş çözüm portföyüyle sektörde ayrıştığını belirten Securitas Technology Avrupa Başkanı İsmail Uzelli, “Teknoloji alanında kararlı adımlarla ilerliyoruz. Securitas Grubu, müşterilerine yenilikçi, yüksek kaliteli ve sürdürülebilir güvenlik hizmetleri sunmaya devam etmek için 2010 yılından bu yana 38 şirket satın aldı. Bu yıl yaptığı Stanley Security ve Healthcare satın alması teknoloji alanında uzun yıllardır devam ettirdiğimiz stratejimiz için önemli bir dönüm noktası oldu. Bu satın alma ile elektronik güvenlik ciromuzu ikiye katlayarak dünyanın en büyük ilk 3 elektronik güvenlik entegratörü arasında yerimizi aldık. Bu yeni oluşum tüm dünyada “Securitas Technology” adı ile faaliyet gösterecek. Sensormatic olarak biz de Securitas’ın dünya güvenlik endüstrisini değiştirecek adımlarına eşlik etmek üzere, uzun yıllardır büyük gururla taşıdığımız Sensormatic adını bırakarak, faaliyetlerimize Securitas Technology ismiyle devam etme kararı aldık. Şirket faaliyet alanımız ve Türkiye organizasyonumuz mevcut hali ile hizmet vermeye devam edecek.” diye konuştu.

Güvenliğin her alanında derin tecrübeye sahip

Türkiye’de 12 farklı sektörde ve AVM’den havalimanlarına, tesislerden kurumsal ofislere ve mağazalara kadar hayatın her alanında verimli, güvenli ve sürdürülebilir çözümler sunduklarını belirten Uzelli, sözlerine şöyle devam etti:

“Kurulduğumuz günden bu yana Sensormatic adıyla pek çok başarıya imza attık. 2011 yılında gerçekleşen birleşmeyle bir Securitas Grup şirketi olduk. Grubun teknoloji alanındaki büyüme stratejisinde kilit rol oynadık ve bu alandaki 30 yıla yakın tecrübemiz, 300’e yakın çalışanımız ve geniş çözüm portföyümüzle gruba değer katmaya devam ediyoruz. Grubun elektronik güvenlikteki dönüşüme öncülük ederken birlikte dönüştük, geliştik. Sahip olduğumuz elektronik güvenlik tecrübesini tüm dünyadaki meslektaşlarımızla paylaşarak ve onlardan bilgi transfer ederek birlikte gelişmeye devam ediyoruz.”

Sensormatic, yeni adıyla Securitas Technology, Türkiye’de kurulduğu günden bu yana en yeni teknolojileri sektörle buluşturan şirket oldu. Yarısı mühendis ve teknisyenden oluşan 300 kişilik ekip, elektronik güvenliğin her alanında derin tecrübeye sahip.

İsmail Uzelli, “En büyük müşterilerimiz ile ortalama 20 yıl süreyle çalışıyoruz.  Sürdürülebilir başarımız müşterimizi dinlemekten ve sunduğumuz müşteri deneyimi ile uzun soluklu iş birlikteliği kurmaktan geliyor. Biz kurulduğumuz günden bu yana her zaman müşteri odaklı olduk. Her zaman müşterilerimizin güvendiği, sürdürülebilir çözümler sunduk ve sunmaya devam ediyoruz. Bulunduğu her yerde ve alanda aynı kalitede hizmet verebilen, gerçek anlamda global varlığa sahip tek elektronik güvenlik entegratörüyüz. Hem lokal hem de globaldeki inovasyon yeteneğimiz ile değer önerimizi güçlendiriyoruz. Müşterimizin ihtiyacına bütünsel yaklaşıyoruz. Teknolojilerimizi, sunduğumuz diğer güvenlik hizmetleri ile tek çatı altında sunuyoruz. Bunu dünyada yapabilen tek şirketiz. Global dönüşüm programlarımız ile teknolojik ve organizasyonel yapımızı güçlendiriyor, müşteri deneyimimizi her geçen gün daha da iyileştiriyoruz” dedi ve ekledi:

“Perakende müşterilerimize kurulduğumuz günden bu yana sunduğumuz Sensormatic markalı çözümlerde Türkiye’de tek yetkili olmaya devam ediyoruz.”

Küresel mega trendler dünyayı, güvenlik endüstrisini ve buna bağlı müşteri ihtiyaçlarını önemli ölçüde etkiliyor. Güvenliğin geleceği küresel varlık, bağlantılı teknolojiler ve verilerin akıllı kullanımı üzerine kuruluyor. Müşteriler, hızla gelişen dünyada, hızlı değişen iş yapış şekilleri nedeniyle çalışanları için sağlıklı ve güvenli ortamlara ihtiyaç duyuyor. İşletmeler bu ortamda, sahip olduğu değerleri korurken operasyonlarını da optimize etme ihtiyacı duyuyor.

Müşteri talep ve ihtiyaçlarını önceden gören, entegre teknolojiler ve bu teknolojilerle ürettiği verilerden müşterilerinin aksiyon alabileceği çıktılar, içgörüler üreten Securitas Grubu, global müşterilerinin ihtiyaçlarına 47 ülkedeki varlığıyla tek elden ve aynı standartta hizmet ile çözüm sağlıyor. Grup, daha akıllı ve yenilikçi teknolojilere yönelik her geçen gün artan talebi karşılamak için, teknoloji ve çözüm alanında sürekli gelişen güçlü bir yapıya sahip. Son yıllardaki stratejik satın almalar ve etkin iş dönüşüm programları Securitas ‘ı güvenlik sektöründe sıra dışı bir oyuncu olma hedefine daha da yaklaştırdı.

Devamını Oku

Firmalardan

TCL, yeni televizyonlarını tanıttı

Editör

Yazar:

2021 Global Android TV pazarının 1, LCD TV pazarının ise 2 numaralı* oyuncusu, dünyanın öncü panel üreticisi TCL’nin yenilikçi ürün gamında ödüllü Mini LED ve QLED TV modelleri başı çekiyor. Üstün özelliklerle donatılmış yeni TV serisi, gelişmiş görüntü ve ses deneyimi ile kullanıcılara maksimum deneyim vadediyor. Lansmanda tümü Google TV arayüzüyle gelen TCL X925 Pro, C935, C835, C735, C635, P635 ve P735 TV modelleri ile C-Fresh klima serisi, CES 2022 İnovasyon Ödülü’’nün sahibi Sweeva serisinin yeni 6000M ve 6500M isimli moplu robot süpürge modelleri ve Breeva Pro400 Premium hava temizleyici modeli tanıtıldı. Yeni ürün ailesiyle Türkiye’nin en geniş Google TV ürün gamını TCL ile pazara sunan Bilkom, farklı ihtiyaçlara yönelik geniş bir yelpazede performans odaklı ve premium ürünler ile TV pazarını hareketlendirecek.

Tamamına yakını Bilkom güvencesiyle Türkiye’de üretilen TCL’nin yeni TV ailesi, Google TV arayüzü ile daha fazla bağlanabilirlik ve uyum sağlayacak. Telefon, tablet ve bilgisayarlar, yeni sürüm sayesinde TV ile çok daha uyumlu ve hızlı çalışabilecek. Birden fazla kullanıcı profili oluşturmaya imkân tanıyan yeni Google TV’ler, kişiselleştirmeye daha fazla olanak sunacak.  Çocuk profili ve ebeveyn kontrolü özellikleri ile daha fazla kontrol mümkün olacak.

5 yıl önce başlayan TCL-Bilkom iş birliğinin her geçen gün büyüdüğünü ve yeni bir aşamaya geçtiğinin altını çizen Bilkom Genel Müdürü Fikret Ballıkaya, “2 yıl önce önemli bir adım atmış ve TCL’nin yüksek teknolojisini Türkiye’ye taşıyarak yerli üretimin müjdesini vermiştik. Bugün ise iş birliğimizi bir üst seviyeye taşıyoruz. Tamamına yakını yerli üretim olan yeni TV ailesi ile Türkiye’nin en geniş Google TV ailesini Türk pazarına sunuyoruz. Yeni dönemde TCL’nin global TV pazarı liderliğini Türkiye’ye taşıma hedefiyle yolumuza güçlü bir şekilde devam ediyoruz.” dedi.

TCL Electronics Afrika ve Orta Doğu Genel Müdürü Sunny Yang yaptığı açıklamada; “TCL, Türkiye’de kısa zamanda önemli bir büyüme katetti ve bu büyümeyi etkili bir bölgesel planlama ile gelecek hedeflerimize taşımak istiyoruz. TCL dünyanın dört bir yanında olduğu gibi Türkiye’de de insanların hayatlarında mükemmelliği sürdürmeleri için onlara ilham olma tutkusu ile hedeflerine emin adımlarla ilerlemeye devam edecek.” dedi. TCL Electronics Kıdemli Bölge Müdür’ü Timo Xu ise “Türkiye’deki tüketicilerimize birinci sınıf bir sinema deneyimi sunmak için TCL’in en yeni nesil Mini LED ve QLED C serisi TV’lerini, son teknoloji taze havalı C-Fresh serisi klima ve ekosistem ürünlerini piyasaya sürmekten gurur duyuyoruz.’’ dedi.

TCL Mobil Ülke Müdürü Serhan Tunca, TCL’nin bir ekosistem markası olduğunu vurgulayarak “TCL ekosisteminin en önemli bileşenlerinden biri de mobil kategoride sunduğumuz çözümler. Akıllı telefon, tablet, akıllı çocuk saati, kulaklık ve modemden oluşan zengin ürün portföyümüzü Türkiye pazarında genişletmeye devam edeceğiz. Önümüzdeki dönemde hem yeni ürünlerimizi kullanıcılarımızla buluşturacak hem de yerli üretim konusundaki çalışmalarımızı artırarak sürdüreceğiz.” dedi.

Devamını Oku

Firmalardan

Casthene, raflarda

Editör

Yazar:

RS Flow Pharma’nın “Sağlık da akış” sloganıyla ürettiği Casthene, kozmetik mağazaları, eczaneler ve market raflarında yer almaya başladı. Pişik, sivilce, egzama, cilt kuruluğu, yara yanık izi, kaşıntı ve sonrasında oluşan cilt tahrişlerinde, estetik operasyonları ve lazer epilasyon sonrası için kullanılan Casthene cilt bakım ürününün 30 ml ve 100 ml cilt bakım kremleri ile 100 ml cilt bakım losyonları bulunuyor.

Casthene’nin minimum içerik ile maksimum etki yarattığını söyleyen RS Flow Pharma yöneticisi Gülcihan Deniz, “Cildin kaybettiği nemi geri kazandırmaya destek olarak cildin ihtiyacı olan ekstra bakıma yardımcı olur. Cildin erken yaşlanmasının önlenmesinde cilde parlaklık ve ışıltı vererek daha canlı görünmesine yardımcı olur, aynı zamanda ciltteki kalojen üretiminde de önemli bir rol oynayan çinko oksit cildin sıkılaşmasına, esneklik kazanmasına ve daha genç görünmesine de yardımcı olur. Ciltteki nemi koruyarak cilt hücreleri arasında uzun süreli nemli kalmasına yardımcı olur” dedi.

Devamını Oku
Advertisement

Etiketler

POPÜLER