Sosyal Medya Hesaplarımız

Firmalardan

Canbebe’den Türkiye’de bir ilk

Editör
Abone Ol:

Canbebe’nin patentli yeni ürünü, Türkiye’den sonra birçok ülke pazarıyla da buluşacak.

Avrupa’nın en büyük bebek ve yetişkinlere yönelik hijyenik ürün üreticisi Ontex’in markası Canbebe, 14 Nisan’da düzenlediği basın toplantısıyla, her bebeğe hak ettiği kaliteli ve konforlu bakımı sunmak için geliştirilen yeni ürününü tanıttı. Canbebe’nin rekabete canlılık getirecek olan yeni, patentli ürünü, Türkiye’nin ön ve arka bariyerlere sahip ilk ve tek bebek bezi olarak pazarda fark yaratacak.Avrupa, Kuzey Afrika ve Asya Pasifik’te toplam 17 üretim tesisi, 110’dan fazla ülkede 6 bin 700 çalışanı ve 1,69 milyar Euro’luk cirosuyla, dünyanın önde gelen hijyenik ürün üreticisi olan Ontex’in markası Canbebe, 1200 annenin görüşleri alındıktan sonra Türk mühendisleri tarafından geliştirildi.

Toplantıda Ontex’in yatırım ve faaliyetleri hakkında bilgi veren Ontex Orta Doğu ve Kuzey Afrika Genel Müdürü Özgür Akyıldız, 2015 yılı süresince gelişmekte olan pazarlarda sürdürülebilir ve kârlı bir büyüme kaydettiklerini ifade etti. Özgür Akyıldız, Ontex Grubu’nun 2016 vizyonu doğrultusunda bebek bakım, hijyenik ped ve yetişkin bakım kategorilerinde dünyada ilk 5 içinde yer almayı hedeflediğini belirtti. Ontex bünyesinde Fas’tan Pakistan’a uzanan 59 ülkenin Türkiye’den yönetildiğine dikkat çeken Akyıldız: “Ontex Türkiye olarak Grup içinde 100 milyon dolarlık ihracat hacmimizle, en fazla ihracat yapan ülkeyiz ve Ontex’in tüm ülke pazarları içinde stratejik önemimizi koruyoruz” dedi. Türkiye’de 2012 yılında 60 Milyon TL’lik yatırımla Selimpaşa’da ilk üretim tesisini hayata geçiren Ontex Türkiye 700 çalışanıyla faaliyet gösteriyor. Üretim tesisi Grup bünyesindeki en yeni ve teknolojik tesis olma özelliği taşıyor.

Pazarın %50 üzerinde büyüdük

Ontex Türkiye Genel Müdürü Burak Kayahan: “25 yılı aşkın süredir faaliyet gösteren Canbebe markamızla Türkiye bebek bezi pazarında emin adımlarla büyüyoruz. 2012’den beri pazarın %50 üzerinde sürdürdüğümüz büyüme trendimizi 2015 yılında da devam ettirdik. ISO 2014 listesinde bir önceki yıla göre 34 basamak birden yükselerek 161. sırada yer aldık. Önümüzdeki 3 yıl içinde de, sektörün 2 katı bir büyüme öngörüyoruz.” dedi.

Burak Kayahan, Türk mühendislerince geliştirilen patentli, yeni Canbebe bebek bezinin markanın ihracat hacmine ivme kazandıracağının altını çizerek, ürünün Türkiye’den sonra diğer ülke pazarlarına da sunulacağını belirtti.

1200 annenin görüşlerine göre üretilen yeni Canbebe

Ontex Orta Doğu ve Kuzey Afrika Direktörü Murat Elgün, ön ve arka bariyerleriyle süper emici, sızdırmalara ve pişiğe karşı bugüne kadarki en iyi korumayı sağlayan yeni Canbebe ile kaliteli bir bebek bezi kullanmanın ayrıcalık olmaktan çıktığını ifade etti. Murat Elgün: ”Canbebe markamızın arkasındaki Ontex Grubu, dünyanın önde gelen Ar-Ge gücüne sahip firmaları arasında bulunuyor. Biliyoruz ki Ar-Ge öncelikle tüketicilerimizi dinlemekten, onların beklentilerini anlamaktan geçiyor. Biz de bu anlayışla öncelikle annelere kulak verdik; 1200 anneyle bire bir görüşmeler yaptık. Araştırmalarımız sonucunda, annelerin bir bebek bezinden en büyük beklentilerinin emicilik, pişik yapmama ve sızdırmazlık özelliklerinin üçünü birden barındırması olduğunu gördük. Biz de buradan yola çıkarak Türkiye’nin ilk ve tek ön ve arka bariyerli, sızdırmalara ve pişiğe karşı bugüne kadarki en iyi korumayı sağlayan, sıvıları adeta kilitleyen patentli Canbebe bebek bezini ürettik. Ürünümüzün kalitesinde çok iddialıyız. Tüm bebeklere kaliteli bir koruma sunan yeni Canbebe bebek bezimizi tüketicilerimizin kullanımına sunmaktan dolayı mutluyuz” dedi.

Devamını Oku
Yorum Yapın

Yorumunuz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Advertisement

Firmalardan

TAB Gıda‘da üst düzey atama

Editör

Yazar:

TAB Gıda’nın yürüttüğü ödüllü ve sektöre örnek teşkil eden birçok kampanyaya öncülük eden Caner Alpaslan, aynı zamanda ticari pazarlama, ulusal promosyonlar, marka ve sponsorluk yönetimi gibi pek çok alanda tüketici, müşteri deneyimi ve pazarlama faaliyetlerinin gelişimine katkılar sundu. Caner Alpaslan, yeni görevinde şirketin 360 derece pazarlama faaliyetlerinin tamamına liderlik edecek.

Bilkent Üniversitesi Ekonomi bölümü mezunu olan Caner Alpaslan, Galatasaray Üniversitesi İletişim Stratejileri ve Halkla İlişkiler Bölümü’nde yüksek lisans eğitimini tamamladı. Kariyerine FedEx’te satış uzmanı olarak başlayan ve on yıla yakın bir süre Coca-Cola İçecek’in Pazarlama Departmanında farklı roller üstlenen Alpaslan, Şubat 2020 tarihinden itibaren, 7 markayı bünyesinde bulunduran hızlı servis restoran zinciri lideri TAB Gıda’nın Pazarlama Direktörlüğünü yürüttü. Alpaslan, Ocak 2023 itibarıyla görevine TAB Gıda Pazarlama Genel Müdür Yardımcısı (CMO) olarak devam edecek.

Devamını Oku

Firmalardan

Sinangil Un’un 60. yıl reklam filmi yayınlandı

Editör

Yazar:

1963 yılından bu yana gıda sektöründe olan ve ISO 500 sıralamasında 324’üncü olarak yer alan Eksun Gıda Tarım San. Ve Tic. A.Ş. bünyesinde faaliyet gösteren Sinangil, reklam filmi ile yıllardır değişmeyen lezzet yolculuğuna keyifli bir atıfta bulunuyor.

Ajans BBQ imzalı yapımda Sinangil’in 60 yıldır nesilden nesile devam eden mutfaklardaki varlığı, izleyiciyi gülümseten detaylarla aktarılıyor. Filmde anneannelerinin tarif defterini bulan ve onun en sevdiği yemeği yapmak için defterde yazılan bir malzemeyi okuyamayan 3 sevimli torunun herkese defteri okutmaya çalışması gösteriliyor. Filmin sonunda anneanne, torunların okuyamadıkları malzemeyi kağıdın arka yüzünü çevirerek işaret ediyor ve Sinangil Un yazısı markanın o yıllardaki ilk ambalajı üzerinde görülüyor.

Teknolojisi ve üretim teknikleriyle, geleneksel tatlardan sağlık serisine kadar Sinangil’in tüm lezzetlerin arkasında 60 yıldır var oluşunu göstermesi açısından önem taşıyan reklam filminin prodüksiyonunu Filmhakika üstlenirken yönetmen koltuğunda Fırat Mançuhan oturuyor.

Devamını Oku

Firmalardan

Bebeto Rainbow Peelers ile en leziz eğlence molası

Editör

Yazar:

2023 Küresel En İyi 100 Şekerleme Şirketi arasında 66’ncı sıraya yükselen Kervan Gıda’nın dünya çapında talep gören markası Bebeto’nun yeni ürünü Rainbow Peelers raflarda yerini aldı. Bebeto’nun hayvansal hammadde kullanılmadan üretilen Rainbow Peelers şekerleri, gerçek meyve aromasıyla her ısırıkta lezzet sunuyor. Bebeto, birbirine sarmal şekilde bağlanan Rainbow Peelers’tan aldığı ilhamla farklı lezzetlere açık olanları renkli ve eğlenceli bir dünyaya bağlıyor.

Bebeto, farklı lezzetleri denemeye istekli olan herkesi yeni lezzeti Rainbow Peelers ile tanıştırıyor. Bebeto’nun yumuşak şeker kategorisinde yer alan yeni ürünü Rainbow Peelers, vegan içeriği ve gerçek meyve aromasıyla öne çıkıyor. Sarmal yumuşak şeker çubuklarından oluşan Bebeto Rainbow Peelers, her renginde ayrı bir aroma taşıyor. Turuncu renginde portakal, kırmızı renginde çilek, mor renginde frenk üzümü ve yeşil renginde ise elma tadı saklı olan Bebeto Rainbow Peelers, bir ısırıkta dört lezzeti bir arada sunuyor. Ayrıca Rainbow Peelers birbirinden ayrılarak tek tek de tüketilebiliyor.

Devamını Oku
Advertisement

Etiketler

POPÜLER