Sosyal Medya Hesaplarımız

Firmalardan

E-ticaret kanunu yeni sorumluluklar getiriyor

Editör
Abone Ol:

Doğrudan Pazarlama İletişimcileri Derneği ev sahipliğinde Bahçeşehir Üniversitesi’nde düzenlenecek seminer ile e-ticaret kanunu tüm yönleri ile masaya yatırılacak.

Doğrudan Pazarlama İletişimcileri Derneği ev sahipliğinde 19 Ocak 2015, Pazartesi günü Bahçeşehir Üniversitesi’nde düzenlenecek seminer ile e-ticaret kanunu tüm yönleri masaya yatırılıyor. E-Ticaret Kanunu Hazırlama Komisyon Başkanı ve Şehir Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Tekin Memiş ve DPİD Yönetim Kurulu Üyesi  Sinan Günal’ın konuşmacı olarak yer alacağı seminerde katılımcılar, izinli pazarlama hakkında kapsamlı bilgiye sahip olurken E-Ticaret Kanunu ve getirdikleri hakkında değerlendirmeler yapılacak.
Kişi – veri – izin kavramı, kanunun hayatımıza getirdiği yenilikler ve bu  doğrultuda izinli pazarlamanın nasıl şekilleneceği konularının değerlendirileceği seminerde yönetmelikte ve uygulamada dikkat edilmesi gereken konular da tartışılacak.
“İzinli Pazarlama” prensiplerine uyulmasının sektörü sağlıklı biçimde büyüteceğine, bu sayede karşılıklı güvene dayalı bir ilişki yaratılacağına inanan ve bu doğrultuda yapılan çalışmalara katkı sağlayan DPİD, kendi bünyesinde kurduğu komisyon ile çalışmalarını yürütüyor. Bu kapsamda e-ticaretin özellikle hukuksal yönden incelenerek irdelenmesi ve ilgililerin bu konuda detaylı bir şekilde bilinçlendirilmesi amacıyla düzenlenen seminer ile kamuoyunda farkındalık yaratılması hedefleniyor.

Program:   

•10:00-10:15       Açılış  
•10:15-10:45       İzinli Pazarlama Pazarlamacılar İçin Ne İfade Ediyor?
•10:45-11:15       Hukukçu gözüyle E-ticaret Kanunu Neler Getiriyor?
•11:15-11:30       Ara
•11:30-13:00       Söz Sizde: Sorularınız ve Çözülmesini Gerekli Gördüğünüz Belirsizlikler

Tarih :    19 Ocak 2015
Mekan:     Bahçeşehir Üniversitesi / Türkan Şoray Salonu (A 101)
Saat:         10:00-13:00

Devamını Oku
Yorum Yapın

Yorumunuz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Advertisement

Firmalardan

TAB Gıda‘da üst düzey atama

Editör

Yazar:

TAB Gıda’nın yürüttüğü ödüllü ve sektöre örnek teşkil eden birçok kampanyaya öncülük eden Caner Alpaslan, aynı zamanda ticari pazarlama, ulusal promosyonlar, marka ve sponsorluk yönetimi gibi pek çok alanda tüketici, müşteri deneyimi ve pazarlama faaliyetlerinin gelişimine katkılar sundu. Caner Alpaslan, yeni görevinde şirketin 360 derece pazarlama faaliyetlerinin tamamına liderlik edecek.

Bilkent Üniversitesi Ekonomi bölümü mezunu olan Caner Alpaslan, Galatasaray Üniversitesi İletişim Stratejileri ve Halkla İlişkiler Bölümü’nde yüksek lisans eğitimini tamamladı. Kariyerine FedEx’te satış uzmanı olarak başlayan ve on yıla yakın bir süre Coca-Cola İçecek’in Pazarlama Departmanında farklı roller üstlenen Alpaslan, Şubat 2020 tarihinden itibaren, 7 markayı bünyesinde bulunduran hızlı servis restoran zinciri lideri TAB Gıda’nın Pazarlama Direktörlüğünü yürüttü. Alpaslan, Ocak 2023 itibarıyla görevine TAB Gıda Pazarlama Genel Müdür Yardımcısı (CMO) olarak devam edecek.

Devamını Oku

Firmalardan

Sinangil Un’un 60. yıl reklam filmi yayınlandı

Editör

Yazar:

1963 yılından bu yana gıda sektöründe olan ve ISO 500 sıralamasında 324’üncü olarak yer alan Eksun Gıda Tarım San. Ve Tic. A.Ş. bünyesinde faaliyet gösteren Sinangil, reklam filmi ile yıllardır değişmeyen lezzet yolculuğuna keyifli bir atıfta bulunuyor.

Ajans BBQ imzalı yapımda Sinangil’in 60 yıldır nesilden nesile devam eden mutfaklardaki varlığı, izleyiciyi gülümseten detaylarla aktarılıyor. Filmde anneannelerinin tarif defterini bulan ve onun en sevdiği yemeği yapmak için defterde yazılan bir malzemeyi okuyamayan 3 sevimli torunun herkese defteri okutmaya çalışması gösteriliyor. Filmin sonunda anneanne, torunların okuyamadıkları malzemeyi kağıdın arka yüzünü çevirerek işaret ediyor ve Sinangil Un yazısı markanın o yıllardaki ilk ambalajı üzerinde görülüyor.

Teknolojisi ve üretim teknikleriyle, geleneksel tatlardan sağlık serisine kadar Sinangil’in tüm lezzetlerin arkasında 60 yıldır var oluşunu göstermesi açısından önem taşıyan reklam filminin prodüksiyonunu Filmhakika üstlenirken yönetmen koltuğunda Fırat Mançuhan oturuyor.

Devamını Oku

Firmalardan

Bebeto Rainbow Peelers ile en leziz eğlence molası

Editör

Yazar:

2023 Küresel En İyi 100 Şekerleme Şirketi arasında 66’ncı sıraya yükselen Kervan Gıda’nın dünya çapında talep gören markası Bebeto’nun yeni ürünü Rainbow Peelers raflarda yerini aldı. Bebeto’nun hayvansal hammadde kullanılmadan üretilen Rainbow Peelers şekerleri, gerçek meyve aromasıyla her ısırıkta lezzet sunuyor. Bebeto, birbirine sarmal şekilde bağlanan Rainbow Peelers’tan aldığı ilhamla farklı lezzetlere açık olanları renkli ve eğlenceli bir dünyaya bağlıyor.

Bebeto, farklı lezzetleri denemeye istekli olan herkesi yeni lezzeti Rainbow Peelers ile tanıştırıyor. Bebeto’nun yumuşak şeker kategorisinde yer alan yeni ürünü Rainbow Peelers, vegan içeriği ve gerçek meyve aromasıyla öne çıkıyor. Sarmal yumuşak şeker çubuklarından oluşan Bebeto Rainbow Peelers, her renginde ayrı bir aroma taşıyor. Turuncu renginde portakal, kırmızı renginde çilek, mor renginde frenk üzümü ve yeşil renginde ise elma tadı saklı olan Bebeto Rainbow Peelers, bir ısırıkta dört lezzeti bir arada sunuyor. Ayrıca Rainbow Peelers birbirinden ayrılarak tek tek de tüketilebiliyor.

Devamını Oku
Advertisement

Etiketler

POPÜLER