Sosyal Medya Hesaplarımız

Firmalardan

Eroğlu, Mexx’i büyütecek

Editör
Abone Ol:

 Eroğlu Holding Yönetim Kurulu Başkam Nurettin Eroğlu, bu yıl yüzde 35 büyüme hedeflediklerini belirtiyor.

Dünyaca ünlü Hollanda markası Mexx’i satın alarak hazır giyim perakendesinde önemli bir adım atan Eroğlu Holding, bu markayı 10 yılda 7 milyar Euro’luk bir şirket haline getirmek istiyor. 2015’te tekstil ve hazır giyimin yanı sıra inşaatta da yatıranlarının süreceğini söyleyen Eroğlu Holding Yönetim Kurulu Başkanı Nurettin Eroğlu, Ekonomist Dergisi’ne bu yıl yüzde 35 büyüme hedeflediklerini belirtiyor.
Tekstil ve perakende sektörünün en etkili oyuncularından biri olan Eroğlu Holding’in temelleri 1983 yılında İstanbul’da küçük bir tekstil atölyesinde atıldı. 1970’li yıllarda Aksaray’dan İstanbul’a gelerek tekstil sektöründe çalışmaya başlayan, ardından Kumkapı’da 15 kişilik bir ekiple kendi tekstil atölyesini kuran Eroğlu Kardeşler, bugün 1,5 milyar dolar cirolu bir şirketi yönetiyor.
Holding, son yıllarda inşaat projeleriyle öne çıksa da şirketin amiral gemisi hala tekstil ve hazır giyim. Grup, cironun yüzde 75’ini oluşturan tekstil ve hazır giyimde bu yıl önemli bir adım attı. Geçtiğimiz aylarda Hollanda menşeli dünya moda devi Mexx’i satın alarak dikkatleri üzerine çeken Eroğlu Holding, Türkiye’de ve uluslararası pazarda bugüne kadar Loft ve Colin’s markalarıyla sürdürdüğü faaliyetlerini Mexx ile güçlendirmeyi ve büyütmeyi hedefliyor.
Eroğlu Holding Yönetim Kurulu Başkanı Nurettin Eroğlu, Colin’s ve Loft’tan farklı bir hedef kitlesi bulunan Mexx markasını üzerindeki tozu silip ayağa kaldıracaklarını söylüyor. Eroğlu, Colin’s ve Loft ile 38 ülkede yakaladıkları başarıyı Mexx’le daha da öteye taşıyacaklarını ifade ediyor. 56 ülkede 500 mağazası, 5 bin satış noktası, 6 bin çalışanı ve 1,2 Milyar Euro cirosu bulunan Mexx markasını 10 yılda 7 milyar Euro’luk bir şirket yapmayı hedeflediklerini söyleyen Eroğlu, “Mexx, Colins ve Loft’tan farklı olarak çalışan genç kadınlara ve çocuklara yönelik bir marka. Bu satın almayla büyüme stratejimizdeki bir boşluğu doldurduk.
Türkiye’de önümüzdeki beş yılda 100 mağaza açmayı ve 1 milyar TL ciroya ulaşmayı hedefliyoruz” diye konuşuyor.
2014 yılını inşaat dahil 1,5 milyar dolarlık ciroyla kapatan Eroğlu Holding, 2015’te yüzde 35’lik büyüme hedefliyor. Dünya genelinde 13 bin kişiye istihdam sağlayan şirket, büyümeye paralel olarak 2015 sonuna kadar çalışan sayısını 14 bine çıkarmayı da planlıyor. Nurettin Eroğlu, inşaat sektörüne yönelik yatırımların devam edeceğini ve diğer taraftan savunma sanayi başta olmak üzere farklı sektörlere yönelik araştırmaların da sürdüğünü belirtiyor.
Nurettin Eroğlu, 2015 yılı planlarını da anlattı. Bu yıl Mexx alımı öne çıksa da holding 2015’te Colin’s ve Loft markalarıyla da büyümesini sürdürecek. Colin’s’in 38 ülkede 550’nin üzerinde Türkiye’de ise 200’ü aşkın mağazası bulunuyor. Loft ise 10’u yurtdışında olmak üzere 86 şubeye sahip. Colin’s markasıyla 2015’in sonuna kadar 150 mağaza daha açarak dünya genelinde 900 mağazaya ulaşmayı hedefleyen şirketin gündeminde Çin ve Hindistan pazarları var. Bu yöndeki araştırmaların devam ettiğini söyleyen Eroğlu, “Mısır’da zaten varız. Giderek bütün Afrika pazarında var olmak istiyoruz. Colin’s’in Avrupa operasyonunu gerçekleştirmek üzere başta İngiltere ve İskandinav ülkelerinde faaliyete geçmeyi planlıyoruz.
Loft ile 2015 yılından itibaren toplam 125 mağazada 30 bin metrekarede hizmet vermeyi hedefliyoruz” diye konuşuyor.

Devamını Oku
Advertisement
Yorum Yapın

Yorumunuz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Firmalardan

Parex, Beauty İstanbul’a katıldı

Editör

Yazar:

Geniş ürün yelpazeleri için en uygun firmalarla buluşmak isteyen 400’ün üzerinde fuar katılımcısı firmaya ev sahipliği yapan Beauty İstanbul 2021’de temizlik yardımcıları pazarının lider markalarından Parex’de yerini aldı. Parex, fuarda pratik ve yenilikçi ürünlerini katılımcı ve ziyaretçilerle buluşturdu.

Parex İhracat Direktörü Cahit Filik, “Parex olarak, dünyanın pek çok yerinde fuarlara katılmaktayız. Özellikle pandemi sürecinde fuarların iptal edilmesi, sonrasında yapılan fuarları daha önemli hale getirdi. Beauty İstanbul fuarı zaten önemli bir katılımcı ve ziyaretçi yapısına sahipti, bu vesile ile daha da talep edilir hale geldi. Biz de Parex ailesi olarak bu platformda yer almak istedik. Çeşitli kıtalardan, ülkelerden önemli alıcılarla bir araya geldik. Halen 58 ülkeye ihracat yapmaktayız, bu sayıyı yukarılara çekmek için fırsat yaratmış olduk.” dedi.

Devamını Oku

Firmalardan

Pozitera, 15. yıldönümünde hastane sınıfı açtı

Editör

Yazar:

Perakende geliştirme hizmetleri sağlayan, sektörün öncü firmalarından Pozitera, 15. yıldönümünde örnek bir sosyal sorumluluk projesine imza attı. Pozitera’nın öncülüğünde Marmara Üniversitesi Pendik Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde “hastane sınıfı” açıldı.

Pozitera, ulusal ve uluslararası birçok perakende firmasına hizmet veriyor. Satış noktalarındaki perakende ürünlerin tüketicilere ulaştırılması için çeşitli stratejiler ve çözümler sunan perakende geliştirme şirketi, 15. yılını kutluyor. Pozitera, bu çerçevede önemli bir sosyal sorumluluk projesine öncülük etti.

İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü, İstanbul İl Sağlık Müdürlüğü ve Hayata Renk Ver Derneği iş birliği ile yürütülen “Öğretmenim Elimi Tut” projesi kapsamında, tedavisi devam eden çocukların eğitimlerine devam edebilmeleri için Marmara Üniversitesi Pendik Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde “hastane sınıfı” hizmete girdi.

Pozitera öncülüğünde açılan hastane sınıfı, hastanede uzun süreli tedavi gören ve bu süreçte örgün eğitimlere katılamayan çocukların eğitime erişimlerini sağlayacak. Sınıfta, İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün görevlendirdiği öğretmenler eğitim verecek. Pozitera’nın desteği ile açılan sınıf, tedavi gören çocukların birer hasta değil, öğrenci olduklarını hatırlatmayı sağlayacak.

Özel stratejiler geliştiriyor

Pozitera, 81 il ve birçok ilçede faaliyet gösteriyor. Ayda 15 binden fazla mağaza ziyareti gerçekleştiren firma, 100’den fazla saha yöneticisi ile hizmet veriyor. Pozitera Group bünyesinde; Perakende Akademi, Perakende Digital, Pozitera Sağlık, Bir Adım Sağlık ve SNG Digital platformları bulunuyor. Perakende satış noktalarında yer alan ürünlerin bir an önce tüketicilere ulaşması için özel stratejiler geliştiren Pozitera, perakende mağazası çalışanlarını eğitiyor; kaynakları doğru kullanmak için satış noktalarına özel yenilikler sunuyor; perakende operasyonlarına uygun raporlamalar sağlıyor.

Devamını Oku

Firmalardan

İşinizi özgürleştirin!

Editör

Yazar:

Linde MH’nin 2 tondan 3,5 tona kadar taşıma kapasitesine sahip, en son teknolojiyle tasarladığı E20-E35 model akülü forkliftleri hem performans hem de dayanıklılığı bir araya getirdiği gibi tesisinizin hem iç hem de dış depolama alanlarında rahatlıkla kullanılabilmesi sayesinde gerek sizi gerekse işinizi özgürleştiriyor.

Günümüzde intralojistiğin giderek gelişmesiyle, birçok şirket sürdürülebilir enerji modelleri kullanılan ürünleri tercih etmektedir. Akülü forkliftlerin çalışma sırasında karbon ayak izinin muadil dizel motorlu veya LPG motorlu forkliftlere göre çok daha düşük olması onları çevre dostu ve emisyon standartlarına tam uygun olmalarını sağlar.

Ürünün geliştirilmesi süreci ile ilgili basına yapılan açıklamada Linde MH Ürün Müdürü Björn Walter ‘Müşterilerimizin büyük bir çoğunluğu akülü forklifti tercih etme konusunda istekli, ancak performans, dayanıklılık, yükten bağımsız operatör kabinleri ve Linde MH’nin hidrostatik transmisyonunun sunduğu ergonomik özelliklerden vazgeçme konusunda çekimser davrandıklarını ifade etti.

Walter açıklamalarına “Linde MH proje mühendisleri işte tam da bu noktada devreye girerek, güçlü, dayanıklı akülü forklift geliştirmenin sadece sürüş motorlarının gücünü artırarak elde edilemeyeceğini dizel forkliftlerin olumlu özelliklerini akülü forkliftlerin avantajları ile birleştirerek tamamen yeni bir model serisi tasarlamaya karar vermeleri ile süreç bambaşka bir boyut kazandı.” diye belirtti.

Bu bağlamda Linde MH’nin geliştirdiği 2 tondan 3,5 tona kadar taşıma kapasitesine sahip yeni nesil 1252 serisinde bulunan E20 – E35 modelleri, maksimum performans, güç ve dayanıklılığı sayesinde size zamandan ve operasyon maliyetinden kazandırır.

Kendi sınıfında en fazla ağır ticari araç yükleme/boşaltma rekoru kırmak için tasarlandı

Yeni 1252 serisi E20-E35 model akülü forkliftler, konvansiyonel ASM-Teknolojisine göre %22 daha güçlü SRM-Teknolojisine sahip sürüş motorları, daha ergonomik ve dayanıklı tasarımı sayesinde muadil rakiplerine göre %30* daha fazla kamyon yükleme/boşaltma performansı sağlarken, operasyon maliyetlerinizi de %30* oranında düşürür. Yeni 1252 serisi E20-E35 model akülü forklift ile tesisinizin hem içinde hem de dışında en zorlu şartlar da çalışırken daha yüksek performans gösterir ve operasyonel verimliliğinizi de artırırsınız.

Müşteri talep ve ihtiyaçlarına göre tasarlandı

Müşterilerin, yeni bir forkliftten tasarım açısından genel beklentileri, ergonomi, görüş açısı ve güvenlik olarak özetlenebilir.

Yeni 1252 serisi, şasiden ayrılmış bileşenler (akslar, asansör ve tilt silindirleri) operatörü darbelere ve titreşimlere karşı daha fazla koruyarak, operatörün çalışma şartlarını geliştiri. Böylece bu zorlu şartlarda uzun vardiyalar şeklinde çalışan operatörlerin yorulmadan çalışması işlerin sürdürülebilirliğini de üst seviyeye çıkarır.

Buna ek olarak, yenilenmiş tasarım, her yönde olağanüstü görüş sağlamakla birlikte, temperli cam tavan, büyük kaldırma yüksekliklerinde geniş görüş açısı nedeniyle çalışmayı kolaylaştırır. Operatör için daha iyi görüş açısı, işletmenizde birçok açıdan daha iyi iş güvenliği demektir.

Yeni seride, servis konusunda da önemli gelişmeler sağlanmıştır. Uzaktan arıza teşhisi ve ekipman yazılımı güncellemeleri servis teknisyeni olmadan tesis içinde gerçekleştirilebilir ve bu şekilde servis maliyetleri azaltılmış olur.

İsteğe bağlı enerji çözümü seçenekleri

Yeni 1252 serisinde birden çok enerji çözümü seçeneği olması ekipmanı çalıştırdığınız durum veya mekan olarak değişik enerji çözümleriyle optimum performansı yakalamanızı sağlar. Kurşun asit, lityum iyon veya hidrojen yakıt hücresi enerji sistemleri seçim olanağı sayesinde işletmenizde maksimum sürdürülebilirlik ve verimliliği yakalarsınız.

Devamını Oku
Advertisement

Etiketler

POPÜLER