Sosyal Medya Hesaplarımız

Firmalardan

İki fabrika aldı Rusya ve Ukrayna’da lider olacak

Editör
Abone Ol:

Boydak Holding, yurtdışında yatırım kararı alarak Rusya ve Ukrayna’da 20 milyon dolara iki ayrı mobilya fabrikası satın aldı.

Boydak Holdingin yurtdışı mobilya satış kanalı olan Boydak Dış Ticaret üzerinden yapılan bu yatırımla beraber Grup, yurtdışında ilk mobilya üretim yatırımını da gerçekleştirmiş oldu. Holding, Rusya ve Ukrayna’daki fabrikalar için Polonyalı Forte SA’ya 20 milyon dolar ödedi.

Yılda 100 milyon $ getirecek

Konu hakkında düzenlenen toplantıda konuşan Boydak Holding CEO’su Memduh Boydak, ilk 5 yıl içerisinde 60 milyon dolar daha ilave bina ve makine yatırımı yapmayı öngördüklerini, bu fabrikalarıda yatak, kanepe ve oturma gruplarından oluşan döşeme mobilya ve ev tekstili imalatı yapacaklarını Kaydetti. Satın aldıkları iki fabrikanın da aynı gruba ait olduğunu söyleyen Boydak, “Tüm yatırımların tamamlanmasıyla birlikte 5 yıl sonunda, yıllık yaklaşık 100 milyon dolar satış gerçekleştirecek bir büyüklüğe ve toplamda 600’e yakın çalışan sayısına ulaşılacak. Holding olarak, 2011 için belirlediğimiz 300 milyon dolarlık yatırıma da Rusya ile başlamış olduk Bu yatırımla bölgedeki en önemli aktörlerden biri olmayı hedefliyoruz” dedi.

Enerjide fırsatlara bakıyoruz

Mobilyayla ilgili olarak Kuzey Irak’ta da bir ortaklık tesis edip, orada üretime geçmeyle ilgili planları olduğunu bildiren Boydak, yüzde 50-50 eşitlik esasına uygun bir ortaklık üzerine çalışmaları bulunduğunu, 2012 yılı içinde orada faaliyete geçmiş olacaklannı, şu an Dohuk’ta yatırım yapaklarını, oranın faaliyete geçmesiyle 500 kişiye istihdam yaratacaklarını bildirdi. Yılda 1 milyon yatak ürettiklerini söyleyen Boydak, 300 milyon dolarlık yatırımın nerelere yapılacağına ilişkin olarak da şunları söyledi: “20 milyon doları iki fabrika için. Geri kalan 30 milyon dolarla Kayseri’de halı yatırımı yapıyoruz. 200 milyon dolan enerji yatirımı için ayırdık Enerjide fırsatlara bakıyoruz. 50 milyon dolar da Grubun şirketlerinden Hes Kablo, Çelik Halat’a yatırım yapıyoruz. Alüminyum yatırımı bitti. Bir de 10 milyon doların üzerinde demir-çelik yatırımımız var.” Memduh Boydak, 2010 yılında 850 milyon lira ciro yapan Hes Kablo’yu bu sene halka açmayı planladıklarını, SPK’ya kote olan Hes Kablo’nun grubun bünyesi içindeki şirketler arasında şu anda yapısı halka açılmaya en müsait şirket olduğunu belirtti.

Toplam istihdam rakamlarının 11 bin 500 olduğunu söyleyen Boydak, bu yıl ilave 500 istihdamları olacağını kaydetti.

Memduh Boydak, İDO’ya teklif vermekten vazgeçtiklerini söyledi. Boydak, “Orada da boyumuzu aşacak bir yapı var. Değerler gerçekten matematiğe pek uymuyor” dedi.

İş Bankası bizi cesaretlendirdi

Grup olarak en büyük rekabetçi avantajlarının üretim ve pazarlama konusundaki 50 yıllık birikimleri olduğuna işaret eden Boydak, başka Türk şirketlerinin de Vladimir bölgesinde üretim yaptığına dikkat çekerek, Türkiye’de önümüzü açan girişimciler var. Burada birçok Türk markasının bulunmasının yanı sıra son zamanlarda İş Bankası’nın Bank Sofıa’yı alması da bizi yüreklendirdi, cesaretlendirdi” diye konuştu.

Devamını Oku
Yorum Yapın

Yorumunuz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Advertisement

Firmalardan

Ramazanın bereketi Söke’yle mutfaklara taşınıyor

Editör

Yazar:

Klasikleşen geleneksel unu dışında tahıl unlarından organik una kadar geniş bir ürün yelpazesi sunan Söke, hünerli ellerde yemeklerin lezzetini veriyor. 60 yıldır mutfaklara konuk olan Söke, özenle seçilen buğdayları, el değmeden son teknoloji ile işleyip unun en doğal halini, her pakette en iyi kalitede sunuyor. Lezzetin hamurunda olan Söke, evde ekmek yapmak isteyenler için de ekmek unu karışımlarıyla bu ihtiyaca cevap veriyor. Söke, çok tahıllı, çavdarlı, tam buğday, yulaflı, ruşeymli, köy ekmeği ve sarı sert buğday un karışımlarıyla leziz ekmekler yapmak için alternatifler sunuyor. Ekmekten baklavaya, börekten içerisinde un bulunan tüm lezzetlere kadar ramazan ayının bereketi Söke ile sofralara taşınıyor.

Devamını Oku

Firmalardan

A101’den Hediye Kart ve Sanal Kod ayrıcalığı

Editör

Yazar:

Dayanışma ve yardımlaşmanın öneminin arttığı bu dönemde A101, ihtiyaç sahiplerini veya yakınlarını mutlu etmek isteyen müşterilerine Hediye Kart ve Sanal Kod imkanını sunuyor.

Kullanışlı ve kolay erişim avantajlarına sahip Hediye Kartları ve SMS ile telefona yönlendirilebilen Sanal Kodlar, A101 marketlerinden temin edilebilecek ve ihtiyaç sahiplerine gönderilebilecek.

50, 100, 150 ve 200 TL olarak doldurulabilen ve a101.com.tr haricinde, tüm A101 marketlerinde kullanılabilecek A101 Hediye Kartları ve Sanal Kodlar, içerisine yüklenebilen tutarlar tek seferde kullanılabildiği gibi parça parça olarak da harcanabilecek.

A101 aracılığıyla sevdiklerini ve ihtiyaç sahiplerini mutlu etmek için Hediye Kartı veya Sanal Kod almak isteyenler ödemeyi nakit, kredi kartı, fastPay ve BKM Express ile yapabiliyor. Tüm A101 marketlerinde geçerli olan Sanal Kod alındığında, kartın hediye edileceği kişinin telefon numarasına SMS ile kart numarası ve pin kodu gönderiliyor. Sanal Kodlar bu numara ve pin kodu ile 2 yıl süreyle kullanılabiliyor.

Bireysel olarak yardım sağlamanın dışında kurum motivasyonunu sağlayarak, çalışan aidiyetini arttırmak isteyen kurumlar; çalışanlarına, bayilerine, müşterilerine ya da ihtiyaç sahiplerine “Hediye Kartı” ve “Sanal Kod” alternatiflerinden biriyle destek olabilirler. Kurumlara sunulan yenilikçi çözüm alternatifleri de bireysel Hediye Kartları ya da Sanal Kartlar ile aynı kullanım şartlarına sahip. İlgilenenler kurumsalsatis@a101.com.tr adresinden iletişim kurarak detaylı bilgi sahibi olabilir.

Devamını Oku

Firmalardan

TAB Gıda‘da üst düzey atama

Editör

Yazar:

TAB Gıda’nın yürüttüğü ödüllü ve sektöre örnek teşkil eden birçok kampanyaya öncülük eden Caner Alpaslan, aynı zamanda ticari pazarlama, ulusal promosyonlar, marka ve sponsorluk yönetimi gibi pek çok alanda tüketici, müşteri deneyimi ve pazarlama faaliyetlerinin gelişimine katkılar sundu. Caner Alpaslan, yeni görevinde şirketin 360 derece pazarlama faaliyetlerinin tamamına liderlik edecek.

Bilkent Üniversitesi Ekonomi bölümü mezunu olan Caner Alpaslan, Galatasaray Üniversitesi İletişim Stratejileri ve Halkla İlişkiler Bölümü’nde yüksek lisans eğitimini tamamladı. Kariyerine FedEx’te satış uzmanı olarak başlayan ve on yıla yakın bir süre Coca-Cola İçecek’in Pazarlama Departmanında farklı roller üstlenen Alpaslan, Şubat 2020 tarihinden itibaren, 7 markayı bünyesinde bulunduran hızlı servis restoran zinciri lideri TAB Gıda’nın Pazarlama Direktörlüğünü yürüttü. Alpaslan, Ocak 2023 itibarıyla görevine TAB Gıda Pazarlama Genel Müdür Yardımcısı (CMO) olarak devam edecek.

Devamını Oku
Advertisement

Etiketler

POPÜLER