Sosyal Medya Hesaplarımız

Firmalardan

Index Grup kârlılığı artırarak büyümesini sürdürüyor

Editör
Abone Ol:

Türkiye’nin lider bilişim teknolojileri şirketi Index Bilgisayar, 2009 mali yılının ilk 9 aylık sonuçlarını açıkladı.

Şirket, ilgili dönemde rekor sayılabilecek oranda kâr artışı sağladı. Index’in satışları, kriz etkisine rağmen Türk Lirası bazında yüzde 10 arttı. Kârlılıkta bir önceki yıla göre yüzde 165 büyüme kaydedildi.

Index Bilgisayar’ın 30 Eylül 2009 itibariyle ilk 9 aylık sonuçlarına göre, brüt kârdaki büyüme yüzde 38 oldu. Geçen yılın aynı döneminde 33.677.045 TL olan brüt kâr, 2009’un ilk 9 ayında 46.633.354 TL’ye ulaştı. Faaliyet kârı, geçen yılın aynı döneminde 14.695.814 TL iken, 2009’un ilk 9 ayında 29.678.996 TL oldu. Faaliyet kârındaki büyüme yüzde 102 olarak gerçekleşti. Net kâr ise geçen yılın aynı döneminde 4.176.993 TL iken, bu yılın ilk 9 ayında 11.067.500 TL oldu. Net kârdaki büyüme yüzde 165 olarak kaydedildi. Index’in 2009’un ilk 9 ayındaki net satışları ise yüzde 10 artışla 758.023.586 TL olarak gerçekleşti.

Index Grup CEO’su Erol Bilecik, ilk 9 aylık sonuçlar için şu açıklamayı yaptı: “2009’un ilk 9 ayında geçmiş deneyimlerimizi zor piyasa koşullarında başarılı bir şekilde uygulayarak hem ilk 9 ayda net satışlarımızı 2008 yılı sonuçlarının üstüne çıkarmayı başardık, hem de kârlılığımızı çok büyük bir oranda artırdık. Bu sonuçlar, çalışma arkadaşlarımızın hepsinin kâr hedeflerine odaklanmalarının ve bu hedeflere ulaşmak üzere ortaya koydukları yüksek performansın sonucudur.

İçinde bulunduğumuz bilişim teknolojileri sektörünün performansıyla karşılaştırıldığında, sektör satışlarının ilk 9 ayda ‘miktar’ bazında büyüdüğünü, fakat ‘tutar’ bazında maalesef büyüyemediğini izlemekteyiz. Bu doğrultuda sonuçlarımızın pazarın üstünde bir şekilde gerçekleşmesi bizim için ayrıca gurur verici bir gelişmedir.

Yatırımcılarımıza ve iş ortaklarımıza olan sorumluluğumuz doğrultusunda kendi performansımızı 2009’un dördüncü çeyreğinde de yükselterek devam edeceğimizi ve yılın sonunda çok daha pozitif bir büyüme yakalayacağımızı tahmin ediyoruz.

Maliyet hesaplarını iyi yapan, verimliliği ve kârlılığı ön plana çıkaran, tüm olası fırsatları hedefleri doğrultusunda daha iyi değerlendiren ve yatırımlarını kesmeden emin adımlarla yoluna devam eden bir anlayış içinde olmaya devam edeceğiz.

Elde ettiğimiz bu sonuçların, aynı zamanda Türkiye’nin teknolojiyi daha yoğun kullanan bir ülke konumuna gelmekte olduğunun da bir işareti olduğunu görüyoruz. Ülkemizin genç ve eğitimli nüfusu, bilişim teknolojileriyle bütünleşerek, Türkiye’nin yepyeni ve gülen yüzünü yaratmaktadır. Özellikle mobil ve taşınabilir ürünlerdeki yükselen potansiyel, Index Grup olarak tüm şirketlerimize daha büyük sorumluluk hissi yüklerken, aynı zamanda işlerimizi büyütmek için daha fazla yatırım yapma cesareti vermektedir.”

Devamını Oku
Yorum Yapın

Yorumunuz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Advertisement

Firmalardan

Yayla Agro Gıda, TEV bursu veriyor

Editör

Yazar:

Yayla Agro Gıda, başta eğitim, çevre ve sağlık projeleri olmak üzere birçok alanda topluma fayda sağlayacak projeleri hayata geçirirken geleceğin ışığı olan 650 öğrenciye her ay burs vererek eğitimlerine katkı sağlıyor. 2023-2024 eğitim öğretim yılında da Yayla Agro Gıda, Türkiye’nin köklü vakıflarından Türk Eğitim Vakfı (TEV) iş birliği ile başarılı ve maddi desteğe ihtiyaç duyan öğrencilere burs vererek, gençlerin hayatına dokunmaya devam ediyor.

Yayla Agro Gıda, 25. yılına özel kadınlara yönelik fırsat eşitliğine katkıda bulunmak amacıyla hayata geçirdiği “Geleceğin Parlayan Yıldızları Yayla Bilim Kızları” projesi ile kız öğrencilerin kendi başarı hikayesi yazmasına vesile olacak. Bu proje kapsamında Yayla Agro, 2023-2024 yılı eğitim öğretim dönemi boyunca TEV iş birliği ile başarısıyla her alanda yıldız gibi parlayan, Gıda Mühendisliği, Endüstri Mühendisliği ve Uluslararası İlişkiler-Ticaret bölümünde eğitim alan 25 kız öğrenciye burs vererek eğitimlerine katkı sağlayacak. Aynı zamanda, stratejik büyüme hedefleri doğrultusunda Niğde Organize Sanayi Bölgesi’nde satın alınan 127 bin metrekare arazi üzerinde üçüncü fabrikasını kuracak olan Yayla Agro Gıda, yeni fabrikada konumlandırılacak olan kuluçka merkezinde gençlerin start-up fikirlerini değerlendirerek onların “melek yatırımcısı” olmayı planlıyor. Kurulacak merkezde gençlerin iş hayatına katkı sağlamak, kariyer hedeflerini desteklemek amacıyla Yayla Agro Gıda yöneticileri tarafından mentorluk de verilecek.

Devamını Oku

Firmalardan

NGC’nin yeni satış direktörü Berat Genç oldu

Editör

Yazar:

Teknoloji sektörünün yükselen trendlerinden cloud, workspace ve AI çözümlerinde Google’ın premier partner firması NGC, satış direktörlüğü görevine Berat Genç’i getirdi.

Satış ve pazarlama alanlarında 17 yıllık deneyime sahip olan ve bu süre zarfında birçok başarıya imza atan, çeşitli eğitimler veren Berat Genç, şirketin satıştan sorumlu faaliyetlerini yönetecek.

Turkcell’de uzun yıllar satış ve kanal yönetimi pozisyonlarında görev yapan Berat Genç, EMEA (Avrupa, Orta Doğu ve Afrika) Bölgesi’nin operasyonel sorumluluklarını da üstlenecek.

Genç’in geniş tecrübesi ve sektörel bilgisi, NGC’nin bu bölgede cloud, workspace ve AI alanlarında daha da güçlenmesine olanak sağlayacak.

Devamını Oku

Firmalardan

Hasel Grup, TEMA Vakfı adına ‘Sürdürülebilir Gelecek İçin’ koştu

Editör

Yazar:

İstanbul Büyükşehir Belediyesi iştiraki Spor İstanbul tarafından 45. kez düzenlenen ve World Athletics (Dünya Atletizm Birliği) tarafından Gold Label kategoride gösterilen İstanbul Maratonu, geçtiğimiz günlerde gerçekleşti.

Her yıl büyük bir merakla beklenen, İstanbul’un kalbinde kıtaları birleştiren bir koşu olan İstanbul Maratonu bu yıl, Cumhuriyetin 100. yılı sebebiyle “Yüz Yılın Koşusu” sloganıyla organize edildi.

Hasel Grup Koşu Takımı ve çalışanları, dünyanın kıtalararası koşulan tek maratonu olan etkinlikte sürdürülebilirliğe destek olmak amacıyla TEMA Vakfı adına koştu.

Çalışanlar 15K ve 8K kurumsal kategorilerinde yarışa katılarak sürdürülebilirlik bayrağını taşıdı

Koşu takımı ve çalışanları olmak üzere toplam 47 kişilik ekiple İstanbul Maratonu’na katılan Hasel Grup 15K ve 8K Kurumsal Kategorinde yarışına katıldı.

Tema Vakfı ile doğayı koruma ve sürdürülebilir bir geleceğe katkı sağlama

Türkiye istif ve iş makineleri pazarının lider firmalarından Hasel Grup, temsil ettiği sürdürülebilir ve çevre dostu teknolojiye sahip güçlü markalarla doğanın korunmasına katkı sağlamayı hedefliyor.

Hasel Grup’un bu amacıyla örtüşen TEMA Vakfı çalışmaları bu iki önemli kuruluşun, doğanın korunmasına ve sürdürülebilir bir geleceğe katkı sağlama konusundaki kararlılığının bir işareti olmakta.

“İş yükünüzü hafifleten sürdürülebilir çözümler ile geleceği inşa ediyor, inşa ettiğimiz gelecekte doğamızı ve yaşadığımız dünyayı önceliğimiz olarak görüyoruz” mottosuyla hareket eden HASEL Grup, Tema Vakfı için koşarak geleceğe umut olmayı sürdürmektedir.

Devamını Oku
Advertisement

Etiketler

POPÜLER