Sosyal Medya Hesaplarımız

Firmalardan

Intel ile 3 Yeni Nesil Ödeme Çözümü

Editör
Abone Ol:

Intel, DenizBank ve Intertech ortaklığıyla dünyada bir ilk olarak tablet ve bilgisayarları mobil POS’a çevirmeyi hedeflerken, Intel’in diğer iş birliği Arçelik’le yazarkasa POS alanında oldu. Intel tabanlı yazarkasa POS’lar ekstra güvenlik ve kullanım kolaylığını bir arada sunuyor.

Kurumlara verimlilik, maliyet avantajı ve kullanım kolaylığı sağlayan çözümlerin tanıtıldığı toplantıya, Intel Kurumsal Çözümlerden Sorumlu Başkan Yardımcısı Gordon G. Graylish, Intel Türkiye Genel Müdürü Burak Aydın, Arçelik Pazarlama Direktörü Barış Orbay, DenizBank Genel Müdür Yardımcısı Dilek Duman ve PayByMe Kurucu Ortağı Emre Gürsoy katıldı.
Intel Kurumsal Çözümlerden Sorumlu Başkan Yardımcısı Gordon G. Graylish, internetin günlük hayatın bir parçası haline gelmesiyle birlikte, dünyada 3. endüstri devriminin yaşandığını ve ekonomide yeni bir dönemin başladığını belirtti. Graylish, ekonomik yaşamla birlikte iş ortamlarının ve çalışma biçimlerinin de değiştiğini, kurumlar için yenilikçiliğin ve hızlı hareket etmenin giderek daha kritik hale geldiğini vurguladı. Kurumların üzerinde durmaları gereken beş temel noktayı “bulut”, “analitik”, “nesnelerin interneti”, “değişen çalışma kültürü” ve “güvenlik” olarak işaret eden Graylish, “Teknoloji sadece çözümün bir parçası. Bu gereklilikler bilişim teknolojilerini bir orkestra şefi olmaya itiyor. Bu da iş dünyasında önemli değişikliklere sebep oluyor” diye konuştu. 3. endüstri devriminin yaşandığı bu dönemde yazılım geliştiricilerinin öneminin oldukça arttığını belirten Gordon Graylish, ödeme sistemleri gibi yeni gelişen birçok konuda Türkiye’nin ve Türkiye’deki inovasyonun tüm dünyaya liderlik edebilecek noktaya geldiğinin de altını çizdi.

Aydın: Teknoloji, nakitsiz topluma giden yolda önemli bir adım
Intel Türkiye Genel Müdürü Burak Aydın Türkiye’nin finans teknolojileri konusunda dünyanın öncü ülkeleri arasında yer aldığını söyleyerek “Finans sektörünün teknoloji ile kol kola yürümesi, özellikle ödeme sistemleri sektörünün gelişmesini sağladı. Bu gelişimin, hem nakitsiz topluma giden yolda, hem de kayıt dışı ekonomiyle mücadelede önemli bir adım olduğunu düşünüyoruz” dedi. Burak Aydın, Intel’in açık inovasyona inandığını, Mayıs ayında İTÜ’de açılan Intel AR-GE merkezinin de devreye girmesiyle bu yolda büyük bir adım attıklarını söyledi. Aydın, Intel’in yeni ödeme sistemleri de dahil birçok farklı alanda hem kendi bünyesinde hem de iş ortaklarıyla birlikte birçok yeni teknoloji geliştirildiğini ifade etti. Aydın, ekosistemde üretilen inovatif çözümler sayesinde hem kurumlara hem de tüketiciye sağlanan faydanın artarak devam etmesini hedeflediklerinin altını çizdi.
Burak Aydın, “Yeni nesil ödeme sistemleri, ulaşımdan eğlenceye, sağlıktan iletişime günlük hayatımızın her alanında varlığını gösteriyor. Geçmiş yıllarda tüm ekonomik hayat nakit para üzerinden ilerlerken, teknolojik gelişmelerle birlikte bir çok farklı enstrüman ortaya çıktı. Önümüzdeki dönemde kartların ortadan kalkacağı, akıllı telefonların ve giyilebilir cihazların ödemede kullanılacağı, yeni ara yüzlerin ödemeyi kolay, hızlı ve güvenli hale getireceği bir dünya göreceğiz. 2020 yılında dünyada online yani bağlı 50 milyar cihaz olacak. Bu cihazların yüz binlercesi de ödeme aracı olarak konumlanacak” dedi. Bu noktada temel konunun güvenlik olduğunun altını çizen Aydın “2020’nin sonunda, bireylerin ve şirketlerin kullanımındaki tüm cihazlarda, güvenlik ve kimlik korumasını sağlamayı hedefliyoruz” şeklinde konuştu. Arçelik A.Ş. Pazarlama Direktörü Barış Orbay şunları söyledi;
“Arçelik A.Ş. inovasyonu şirket kültürü olarak benimsemiş ve içselleştirmiştir. 2020 yılında 50 Milyar nesnenin Internet’e bağlı olacağı ve bu cihazların da Arçelik A.Ş. tarafından üretildiği düşünüldüğünde, Nesnelerin İnterneti konusu şirketimizin gelecek vizyonunda önemli bir yer tutmaktadır.
Nesnelerin İnterneti uygulamalarında ilk öncül uygulamalarının 1,6 Trilyon $ pazar büyüklüğü ile perakende sektöründe olmasını bekliyoruz. Arçelik A.Ş. olarak perakende sektöründeki yazarkasa cihazlarda %50’den fazla pazar payı ile lider firmasıyız. Maliye Bakanlığı, bankacılık, perakende sektörü ve son kullanıcıların ihtiyaçlarını çözen uçtan uça çözümler sunulması için Intel ile işbirliği yapmaktayız.
Arçelik ve Intel’in sunduğu yeni nesil platform, bu alanda üç önemli konuyu adreslemektedir: Cihaz tarafında perakendecilerin ihtiyaçları düşünülerek geliştirilen güvenli ve kullanıcı dostu işletim sistemi, ikinci olarak kullanıcıların ihtiyaçlarına uygun uygulamaların yer alacağı sektörel aplikasyon mağazası ve üçüncü olarak da bu hizmetleri bulut tabanlı sağlanacağı bir platform.
Tüm bu çalışmalarda, güvenlik ve yönetilebilirliğe yönelik çözümleri sunan Intel firmaları Wind River ve McAfee’nin yanı sıra, Ardıç Teknoloji’nin bulut servislere yönelik uzmanlığını kullanıyoruz.”

Devamını Oku
Yorum Yapın

Yorumunuz

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Advertisement

Firmalardan

Avşar Maden Suları, Gulfood Fuarı’na katıldı

Editör

Yazar:

Türkiye’de maden suyu sektörünün önemli markaları arasında yer alan Avşar Maden Suları, son yıllarda ihracat alanında da önemli atılımlar gerçekleştiriyor. Dubai Dünya Ticaret Merkezi’nde 19-23 Şubat 2024 tarihlerinde düzenlenen Gulfood Fuarı’na katılan Avşar Maden Suları, yenilikçi ürünlerini daha fazla pazarda tüketicilerle buluşturacak iş birliklerine imza atmayı hedefliyor.

Avşar Maden Suları, büyüklüğü ve stratejik önemi ile öne çıkan Gulfood Fuarı’nda; farklı ülkelerden potansiyel paydaşlarla, yeni anlaşmalar başlatacak görüşmeler yapıyor.

Yüzlerce ülkeden, binlerce uluslararası firmanın katılım sağladığı Gulfood Fuarı, global gıda sektörüne yön veriyor. Katılımcılara yeni ürünleri keşfetme ve önemli sektör oyuncularıyla bağlantı kurma fırsatı sunan fuar, geleceği şekillendiren trendleri de gözler önüne seriyor.

19-23 Şubat 2024 tarihleri arasında, Birleşik Arap Emirlikleri’nin Dubai kentinde gerçekleştirilen Gulfood Uluslararası Gıda Fuarı’na ilgi büyüktü.

Firma yöneticisi Mehmet Başpınar, “Dünyanın en büyük gıda fuarlarından biri olan Gulfood, 120 ülkeden 5000’den fazla stand katılımcısıyla tüm dünyayı gıda konusunda tek merkezde toplamakta; üretiminden dağıtımına, işlemesinden sunumuna kadar yiyecek ve içecek endüstrisinde önemli bir yere sahip” dedi.

Devamını Oku

Firmalardan

Pizza Hut’tan özel lezzetler

Editör

Yazar:

Pizza Hut, her damak zevkine uygun 18 çeşit pizzası ve eşlikçi yan lezzetleriyle Dünya Pizza Günü’nü kutladı. Pizza Hut, Dünya Pizza Günü’ne özel, 9-11 Şubat tarihleri arasında hem restoranlarda hem gel-al’da geçerli olan kampanyasıyla tüm büyük boy pizza çeşitlerini yüzde 50 indirimle sevenleri ile buluşturdu.

Pizza Hut, yeni taban soslarıyla daha yoğun lezzet sunarken enfes baharatlı pizza sosu, özel üretilen mozarella peyniri; ince, pan ve normal hamur seçenekleriyle damakları şımartıyor. Nefis pizzalarının yanı sıra birbirinden güzel yan ürünler sunan Pizza Hut’ın özel tariflerle hazırlanan pizza menülerini eşlikçi lezzetleri tamamlıyor.

Pizzaların yanı sıra tercihe göre farklı lezzetler de sunan Pizza Hut, birbirinden güzel sosları ve bol mozerella peynirinin tadına doyulmaz uyumuyla kendine hayran bırakıyor. Lezzet konusunda susamlı peynirli kenarları ile sınırları zorlayan Pizza Hut, mucidi olduğu çıtır, doyurucu ve kabarık pan hamuruyla özel hazırlanan Çokomania, Bombe ve Sufle tatlılarıyla benzersiz bir deneyim yaşatıyor.

Devamını Oku

Firmalardan

SuperFresh, sürdürülebilir büyümeye devam ediyor

Editör

Yazar:

Kerevitaş, Ev Dışı Tüketim (EDT) sektörünün en önemli uluslararası organizasyonlarından ANFAŞ 30. Uluslararası Gıda ve İçecek İhtisas Fuarı’na katıldı. 70’in üzerinde ülkeden 50 binden fazla gastronomi profesyonelini buluşturan fuar, 6-9 Şubat tarihleri arasında Antalya’da gerçekleşti. EDT kanalında patates, sebze, meyve, donuk unlu mamuller, pizza, ton balığı ve konserve kategorilerinde geniş ürün çeşitliliğine sahip olan Kerevitaş, ANFAŞ’ta SuperFresh markasıyla yer aldı.

Ülkemizde ve bölgemizde EDT pazarının her geçen gün daha da büyüdüğünü ve çeşitlendiğini belirten Kerevitaş CEO’su Mert Altınkılınç, şunları ifade etti. “Pazarın hareketliliğini çok yakından takip ediyor ve inovasyonu odağımıza alarak sürdürülebilir büyümeyi hedefliyoruz. Faaliyet gösterdiğimiz tüm alanlarda stratejik kanal-kategori bakış açımız doğrultusunda farklı ihtiyaçlara cevap veren ürün portföyümüzü her geçen gün geliştiriyor, inovatif ürünlerimizi müşterilerimiz ile buluşturuyoruz. EDT kanalında 2023’te dondurulmuş unlu mamuller alanında lider Donuk Fırıncılık şirketini bünyemize katarak bu kanaldaki gücümüzü daha da perçinledik. Bu yıl SuperFresh markamızla katıldığımız fuarı, sektör paydaşlarımızla ortak bir sinerji oluşturmak adına önemli bir fırsat olarak görüyoruz.”

Dondurulmuş gıdanın, lezzetli ürünleri tüketiciyle buluşturmanın yanı sıra gıda israfının önlenmesi ve sürdürebilir tarım için önemli olduğunu belirten Kerevitaş CMO’su Gülizar Öcal Doğan sözlerine şöyle devam etti: “Ürünlerimizin tarladan başlayan ve sıfır gıda kaybı ile sofralara ulaşan yolculuğuna dair tüm ayrıntıları bu defa da ünlü şeflerimize anlattık. Hasat süreci, sözleşmeli tarım modeli, üretimde teknoloji kullanımı her aşama çok değerli. Marka olarak yaptığımız öncü çalışmalar, ev dışı tüketim noktaları ile katma değerli iş birliklerimiz ve yeni lezzetlerimiz ünlü şeflerden tam not aldı. Sürdürülebilir tarım adına Tarım ve Orman Bakanlığı ile başlattığımız Tarımın Kadın Yıldızları projemiz ile bu alanda kadın istihdamının önemine de vurgu yapmaktan mutluluk duyduk” dedi.

Devamını Oku
Advertisement

Etiketler

POPÜLER