Sosyal Medya Hesaplarımız

Firmalardan

İstanbul Kuru Meyve ve Mamulleri İhracatçıları Birliği Üyeleri Ödül Töreni’nde buluştu

Editör
Abone Ol:

Başkan Muhsin Çakıcı, “İstanbul Kuru Meyve ve Mamulleri İhracatçıları Birliği olarak 2013 yılını % 22,8 gibi çok yüksek bir artış oranı ve 184 milyon Dolar ihracatla tamamladık” dedi.

İstanbul Kuru Meyve ve Mamulleri İhracatçıları Birliği üyeleri 18.07.2014 Cuma günü iftar bir iftar programında buluşmak ve 2013 yılında göstermiş oldukları başarılı ihracat performanslarıyla dereceye giren firmalara ödüllerini vermek üzere bir araya geldi. 

İstanbul Kuru Meyve ve Mamulleri İhracatçıları Birliği Birlik Yönetim Kurulu’nun yanı sıra İstanbul Fındık ve Mamulleri ihracatçıları Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Ali Haydar Gören’in katıldığı etkinliğe birlik üyeleri yoğun ilgi gösterdi.
Ödül töreni öncesinde konuşan İstanbul Kuru Meyve ve Mamulleri İhracatçıları Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Muhsin Çakıcı, “İstanbul Kuru Meyve ve Mamulleri İhracatçıları Birliği olarak 2013 yılını % 22,8 gibi çok yüksek bir artış oranı ve 184 milyon Dolar ihracatla tamamladık. Başarılı performansımız 2014 yılının ilk yarısında da sürdü ve ihracatımız sektörümüzün genel ortalamasının çok üzerinde gerçekleşerek % 20,5 artışla 106 milyon Dolar düzeyini yakaladı” dedi. Çakıcı, yeni dönemde Birlik olarak daha verimli bir dönem geçirmek için çalıştıklarını, Birlik üyelerinin etkin katılımı ve desteği ile Birlik faaliyetlerinin artırılarak sürdürüleceği ve bunun ihracata müspet yansıyacağını temenni ettiklerini dile getirdi.
Dereceye giren firmalar ödüllerini İstanbul Kuru Meyve ve Mamulleri İhracatçıları Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Muhsin Çakıcı, Başkan Yardımcıları Şebnem Elmas ve Kadir Emin Dindar ile İstanbul Fındık ve Mamulleri ihracatçıları Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Ali Haydar Gören’in elinden aldı.
2013 yılı ihracat rakamları itibariyle dereceye giren firmalar:

1.    AYDIN KURUYEMİŞ SANAYİ VE TİC. A.Ş.
2.    TADIM GIDA MAD. SAN. VE TİC. A.Ş.
3.    MALATYA PAZARI KURUYEMİŞÇİLİK A.Ş.
4.    UNVANININ AÇIKLANMASINI İSTEMİYOR
5.    NOVA TARIM MAM. GIDA SAN. İÇ VE DIŞ TİC. LTD. ŞTİ.
6.    KORHAN PAZARLAMA VE DIŞ TİC. A.Ş.
7.    DİRHEM GIDA İTH. İHR. SAN. VE TİC LTD.ŞTİ.
8.    GTT İSTANBUL LOJİSTİK HİZ. DIŞ TİC. LTD. ŞTİ.
9.    DESTAN DIŞ TİC. VE GIDA SAN. LTD. ŞTİ.
10.  KARİN GIDA SAN. VE TİC. A.Ş.

 

Devamını Oku
Yorum Yapın

Yorumunuz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Advertisement

Firmalardan

A101 ve Şef Somer Sivrioğlu’ndan workshop etkinliği

Editör

Yazar:

A101 ve Şef Somer Sivrioğlu iş birliği kapsamında düzenlenen etkinlikte, A101 ürünleriyle özel olarak hazırlanan menü tadımı ve workshop etkinliği organize edildi. Somer Şef’in sunumuyla, ünlü şefin kendi restoranı olan Efendy’de düzenlenen workshop, 24 Ocak’ta gerçekleştirildi.

A101’in sosyal medyada iş birliği yaptığı isimlerin de katıldığı buluşmaya; Burak Altındağ, Bengi Kurtcebe, İdil Yazar, Berat Çokal (Mösyö Şokola), Ümit Karalar gibi ünlü isimler katılırken, Somer Şef davetlilere kendi elleriyle hazırladığı humusu sunarak özel bir tadım deneyimi yaşattı.

A101 için özel olarak üretilen ürünlerin, kalitesi ve çeşitliliği sayesinde şefler tarafından da güvenilerek tercih edildiğinin altını çizen ve kendisinin de severek A101 ürünlerini kullandığını aktaran Somer Şef, “A101 tarafından üretilen ürünlerin %101 arkasındayım” ifadesini kullandı.

A101 Pazarlama Müdürü Yeliz Yahşi Bilgiç’in markayı temsilen davetlileri ağırladığı etkinlikte, Somer Şef’in A101 ürünleriyle hazırlamış olduğu yemeğin püf noktaları ve farklı uygulamaları üzerine de bilgiler verildi.

A101 Pazarlama Müdürü Yeliz Yahşi Bilgiç; ‘’A101 olarak ürünlerimizin kalitesinin her zaman %101 arkasında olduk. Kalite, çeşit ve fiyatlarımızın mutfağın ustaları tarafından da tasdik edilmesi bizi ayrıca mutlu ediyor.’’ şeklinde konuştu.

Devamını Oku

Firmalardan

Paramparça belgeseli vizyonda

Editör

Yazar:

Paramparça, Lozan Mübadelesinin 100. Yıldönümü nedeniyle Orhan Erdim anısına Ruyiad (Rumeli Yönetici Ve İş İnsanları Derneği) ve REV (Rumeli Eğitim Vakfı) ve Pegasus ana destekleriyle çekilen bir belgesel. Yapımcı: Nurdan Tekeoğlu, “Göç, kültürel ve sosyal boyutu olan bir olgu. Türkiye, dünyada göçten en çok etkilenen ülkelerin başında yer alıyor. Mübadele döneminde yaklaşık 2 milyon insanın zorunlu göçe tabi tutulması, gerek Türk gerekse Yunanistan halkları arasında derin travmalar yarattı. Her bir mübadilin anlattıkları bir filme ya da belgesele konu olabilecek önemde. Mübadelenin 100.yıl dönümü kapsamında biz de bir belgesel çalışması yaptık. Paramparça adlı belgeselimiz, 1924 mübadelesinde Girit’e bağlı Spinalonga adasından Bodrum ‘a göçe den bir ailenin 70 yaşını aşmış 3.kuşak mübadil bir kadınının yaşamı üzerinde kurulu. Belgeselin kahramanı Zehra hanımın yaşam öyküsünü dinlediğimde ‘işte hikayemizi bulduk’ dedik. Belgesel projesi üzerinde kişi ve mekanlar üzerinde uzun bir süre çalıştık. Arşiv taraması yaptık. Tanıklarla konuştuk. Dünyanın en güzel yerlerinden biri olan Bodrum’da yaşayan Zehra hanım, ‘bu kadarı da olmaz’ dedirten inişli – çıkışlı hayatını tüm samimiyetle bizimle paylaştı” şeklinde konuştu.

Ekip

Yönetmenler: Orhan Tekeoğlu-Nurdan Tekeoğlu

Yapımcı: Medya Ton ve Nurdan Tekeoğlu

Görüntü Yönetmeni: Serdar Güven

Müzik: Evrim Ateşler

Ortak Yapımcı: Story Studios ve Spiridoula Gouskou

Kurgu: Lukas Agelastos ve sercan Güdücü

Devamını Oku

Firmalardan

Kervan Gıda: Global arenada büyümeyi sürdüreceğiz

Editör

Yazar:

Kervan Gıda, global arenada yakaladığı başarıyı yeni gelişmelerle tescil ediyor. Kervan Gıda, dünyanın şekerleme alanında takip edilen en önemli listelerinden biri olan “2023 Global Top 100 Candy Companies- 2023 Küresel En İyi 100 Şekerleme Şirketi” listesinde 82’inci sıradan 66’ncı sıraya yükseldi. Kervan Gıda’nın 2020’deki halka arzı sonrasında Polonya’nın önde gelen yumuşak şeker üreticilerinden ZPC Otmuchow ve iştiraki PWC Odra’yı satın alımı, ardından perakende devleri olan ABD’li Walmart ve İngiliz ASDA ile iş birliği yapması, şirketin global arenada büyümeye yönelik attığı etkili adımlardan oldu.

Sonuçları değerlendiren Kervan Gıda Genel Müdürü Burhan Başar, “Geçtiğimiz yıl giriş yaptığımız Küresel En İyi 100 Şekerleme Şirketi listesinde bu yıl 16 sıra yükselerek 66’ıncı sıraya yerleştik ve bizi gururlandıran bir sonuca imza attık. Gerek yurt içindeki büyümemiz gerek yurt dışında Polonya, ABD ve İngiltere pazarlarındaki yerimizi sağlamlaştırmamız gerekse ihracat gerçekleştirdiğimiz toplam ülke sayısının 85’e ulaşmış olması bugün aldığımız sonuçlarda etkili oldu. Bu gelişmelerle dünya çapında bilinirliğimiz artarken, daha büyük hedeflerle motivasyonumuz her daim yüksek kalıyor. Türkiye’de doğan bir şirket olarak global arenada büyümeye yönelik yatırımlarımızı sürdüreceğiz” dedi.

Devamını Oku
Advertisement

Etiketler

POPÜLER