Sosyal Medya Hesaplarımız

Firmalardan

İstanbul Moda Akademisi, mezunlarını sektörün önde gelen isimleriyle buluşturdu

Editör
Abone Ol:

Moda sektörünün ihtiyaç duyduğu güncel meslek kollarını belirleyen ve buna yönelik eğitim programları geliştiren İstanbul Moda Akademisi, öğrencilerini ve mezunlarını sektör profesyonelleri ile buluşturmaya devam ediyor.

2014 – 2015 Tasarım Bölümünü tamamlayan öğrencilerin çalışmalarını Nişantaşı’ndaki binasında “Mezuniyet Sergisi” ile sunan İMA, mezunlarını sektörün önemli isimleriyle bir araya getirdi.
Moda alanında yetenekli ve bu alanda kariyer yapmayı hedefleyen gençleri, donanımlı bir moda eğitimi ile geleceğe hazırlayan İstanbul Moda Akademisi, sektör buluşmaları kapsamında; Park Bravo Yönetim Kurulu Üyesi Zeynep Özçoban ve Tasarımcı Özlem Kaya, Bilsar Yönetim Kurulu Başkanı Selman Bilal, Tasarımcı & Yaratıcı Direktör Ceren Taşkent, Defacto Satınalma Direktörü Hatice Önder Başardı ve  Kadın Giyim Yaratıcı Direktörü Şila Zor, LC Waikiki Yaratıcı Müdürü Tarana Suri, Erkek Giyim Satınalma ve Koleksiyon Müdürü Luis Sousa, Erkek  Giyim Yaratıcı Direktörü Joan Querol gibi sektörün önemli isimlerini İMA’ da ağırladı.
Marka yöneticileri hem İMA’nın mezuniyet sergisini dolaştı, tasarımları inceledi hem de öğrencilerle tanışarak onları kendilerinden dinledi. Genç tasarımcılarla bir araya gelerek mezunların yıl boyunca yaptığı çalışmaları değerlendirdiler.
Bu yıl 7. mezunlarını veren İstanbul Moda Akademisi, 53 moda tasarımı öğrencisini mezun ederek sektöre kazandırırken, iş temelli, bağımsız ve araştırmacı eğitim felsefesi ve vizyonuyla  da moda sektörüne ciddi katma değer kazandırmaya devam ediyor.

Devamını Oku
Yorum Yapın

Yorumunuz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Advertisement

Firmalardan

Securitas’a En Etkin CFO Ödülü

Editör

Yazar:

Securitas Türkiye CFO’su Hakan Ilgar, Türkiye’nin “En Etkin 50 CFO” Listesinde yer aldı. Data Expert iş birliğiyle BMI Business School tarafından yürütülen ve şirketlerin finans fonksiyonunu en üst düzeyde temsil eden finans liderlerinin belirlendiği “En Etkin CFO” listesi açıklandı.

Sektör uzmanları ve akademisyenlerden oluşan Araştırma Danışma Kurulu tarafından seçilen performansları ile dikkat çeken 50 finans liderine ödülleri, 21 Mart Salı günü Mandarin Oriental Bosphorus’ta gerçekleşen CFO Summit 2023’te verildi.

Securitas Türkiye CFO’su Hakan Ilgar CFO Summit 2023 kapsamında “Halka Arzlar ve Şirket Birleşmelerinde Riskler Fırsatlar” konulu panelde katılarak, Securitas’ın yaptığı yerel ve uluslararası şirket satın almalarındaki deneyimlerini paylaştı.

Ilgar paneldeki konuşmasında satın alam süreçlerinde stratejik planlar, yer alınan sektörde lider olma yolunda atılan adımların finans, vergi, hukuk ve operasyon gibi pek çok bileşeni olduğuna dikkat çekti. Securitas’ın bu süreçlerde kendi yazılımı olan SMART ( Security Management Art) ile entegrasyon sürecini nasıl kolaylaştırdığını gerek markaya yeni dahil olan şirketin yönetsel tüm fonksiyonlarının gerekse devralınan müşterilerin eş zamanlı şeffaf süreç takibini nasıl sağladıklarını anlatan Hakan Ilgar, planlanan strateji kapsamında bir satın alma durumu yoksa şirket kurarak sistemin gelişmesine nasıl destek olduklarını paylaşarak, buna da en güzel örneğin de Securitas İtfaiye Hizmetleri olduğunu söyledi.

Devamını Oku

Firmalardan

Ramazanın bereketi Söke’yle mutfaklara taşınıyor

Editör

Yazar:

Klasikleşen geleneksel unu dışında tahıl unlarından organik una kadar geniş bir ürün yelpazesi sunan Söke, hünerli ellerde yemeklerin lezzetini veriyor. 60 yıldır mutfaklara konuk olan Söke, özenle seçilen buğdayları, el değmeden son teknoloji ile işleyip unun en doğal halini, her pakette en iyi kalitede sunuyor. Lezzetin hamurunda olan Söke, evde ekmek yapmak isteyenler için de ekmek unu karışımlarıyla bu ihtiyaca cevap veriyor. Söke, çok tahıllı, çavdarlı, tam buğday, yulaflı, ruşeymli, köy ekmeği ve sarı sert buğday un karışımlarıyla leziz ekmekler yapmak için alternatifler sunuyor. Ekmekten baklavaya, börekten içerisinde un bulunan tüm lezzetlere kadar ramazan ayının bereketi Söke ile sofralara taşınıyor.

Devamını Oku

Firmalardan

A101’den Hediye Kart ve Sanal Kod ayrıcalığı

Editör

Yazar:

Dayanışma ve yardımlaşmanın öneminin arttığı bu dönemde A101, ihtiyaç sahiplerini veya yakınlarını mutlu etmek isteyen müşterilerine Hediye Kart ve Sanal Kod imkanını sunuyor.

Kullanışlı ve kolay erişim avantajlarına sahip Hediye Kartları ve SMS ile telefona yönlendirilebilen Sanal Kodlar, A101 marketlerinden temin edilebilecek ve ihtiyaç sahiplerine gönderilebilecek.

50, 100, 150 ve 200 TL olarak doldurulabilen ve a101.com.tr haricinde, tüm A101 marketlerinde kullanılabilecek A101 Hediye Kartları ve Sanal Kodlar, içerisine yüklenebilen tutarlar tek seferde kullanılabildiği gibi parça parça olarak da harcanabilecek.

A101 aracılığıyla sevdiklerini ve ihtiyaç sahiplerini mutlu etmek için Hediye Kartı veya Sanal Kod almak isteyenler ödemeyi nakit, kredi kartı, fastPay ve BKM Express ile yapabiliyor. Tüm A101 marketlerinde geçerli olan Sanal Kod alındığında, kartın hediye edileceği kişinin telefon numarasına SMS ile kart numarası ve pin kodu gönderiliyor. Sanal Kodlar bu numara ve pin kodu ile 2 yıl süreyle kullanılabiliyor.

Bireysel olarak yardım sağlamanın dışında kurum motivasyonunu sağlayarak, çalışan aidiyetini arttırmak isteyen kurumlar; çalışanlarına, bayilerine, müşterilerine ya da ihtiyaç sahiplerine “Hediye Kartı” ve “Sanal Kod” alternatiflerinden biriyle destek olabilirler. Kurumlara sunulan yenilikçi çözüm alternatifleri de bireysel Hediye Kartları ya da Sanal Kartlar ile aynı kullanım şartlarına sahip. İlgilenenler kurumsalsatis@a101.com.tr adresinden iletişim kurarak detaylı bilgi sahibi olabilir.

Devamını Oku
Advertisement

Etiketler

POPÜLER