Sosyal Medya Hesaplarımız

Firmalardan

Koçtaş mağazaları, kapılarını yeniden açtı

Editör
Abone Ol:

Koçtaş, 4 Mayıs 2020 Pazartesi gününden itibaren 24 ildeki 19 Koçtaş ve 32 Koçtaş Fix olmak üzere toplam 51 mağazası ile yeniden hizmet vermeye başladı.

Müşterilerin evlerinde ihtiyaç duyabilecekleri temel ürünleri sağlamak ve ustaların malzeme ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla, 11:00-19:00 saatleri arasında açık olacak seçili mağazalarda, hijyen ve temizlik standartları en yüksek seviyede uygulanarak öncelikle çalışanların ve tüm müşterilerin sağlığına azami özen gösteriliyor.

Koçtaş mağazalarının yeniden hizmet vermesiyle ilgili konuşan Koçtaş Genel Müdürü Devrim Kılıçoğlu: “Geçici olarak kapandığımız tarihten bugüne kadar çok yoğun bir hazırlık dönemi geçirdik. Bu süreçte iştiraki olduğumuz Koç Holding ve uluslararası ortağımız Kingfisher’ın standartlarının yanı sıra, Türkiye ve dünyadan en iyi örnekleri kendimize referans aldık. Bu standartlar doğrultusunda Covid-19’a karşı ‘Sıfır Tolerans Manifestosu’ adı altında tüm ilkelerimizi belirledik, tüm önlemlerimizi aldık ve kademeli olarak mağazalarımızı açmaya başladık.” dedi.

Çalışanlar için önlemler:

 • Çalışma saatleri 09:00-19:00 arasındadır ve tek vardiya sistemi uygulanır.
 • Bu dönemde hizmet verecek tüm çalışanlar 20-50 yaş arasında olması ve kronik rahatsızlığı bulunmaması gözetilir.
 • Tüm çalışanlar maske ve siperlik kullanır. Dileyen çalışanlar eldiven kullanabilir.
 • Koçtaş çalışanları ve destek personelleri dâhil olmak üzere tüm görevlilerin mağazaya ulaşımı için servis organizasyonu yapılır; servis içinde aralıklı oturma düzenine dikkat edilir. Çalışanlar servise maskeleri takılı olarak biner. Ayrıca servisler periyodik olarak dezenfekte edilir. Koçtaş Fix mağazalara ulaşım özel araçla sağlanır.
 • Mağaza girişinde ateş kontrolü yapılır.
 • Yemekhane, soyunma odası ve dinlenme bölümü gibi sosyal alanlarda sosyal mesafe kuralı gözetilerek gerekli tüm düzenlemeler yapılır.
 • Mağazada işyeri hekiminin hizmet saatleri arttırılır; hekimle istenildiği anda iletişim kurulabilir.
 • Mağazalarımızda yer alan bilgilendirme notları ve sinyalizasyonlar, çalışanlarımızın ve müşterilerimizin sosyal mesafelerini korumaları içindir. Sosyal mesafe uygulaması ayrıca anonslarla düzenli aralıklarla hatırlatılır.
 • Alınan önlemlerin kontrolünü sağlamak üzere her mağazada özel görevliler bulunur.
 • Tüm mağazalar periyodik olarak dezenfekte edilir. Hijyen kuralları en üst seviyede uygulanır.
 • Reyon başlarına çok sık aralıklarla el dezenfektanları yerleştirilir.
 • Alışveriş arabaları ve kasalar saat başı dezenfekte edilir.
 • ‘Turuncu nokta’ hizmetler bankosu önüne, 2 metrelik sosyal mesafeyi hatırlatacak güvenlik şeridi yerleştirilir.
 • Mağazaya girişi yapılan veya iade alınan tüm ürünler, inceltilmiş çamaşır suyu ile dezenfekte edilir.
 • Her mağazazın girişinde müşterilerimizin tek tek ateş ölçümü yapılır; ateşi 38 dereceyi geçen müşteriler mağazaya alınmayarak, bir sağlık kuruluşuna başvurması tavsiye edilir.
 • Mağazadaki müşteri sayısı, 10 metrekareye bir kişi kuralı uyarınca sınırlandırılır.
 • Mağaza girişlerinde dezenfektanlı paspas ve el dezenfektanı bulunur.
 • Mağazadan yapılacak ürün teslimatlarında hijyen ve sosyal mesafe kurallarına en üst seviyede özen gösterilir.
 • Dileyen müşteriler için otoparktan ürün teslim seçeneği sunulur.

Mağaza içindeki uygulamalar:

 • Mağazalarda yer alan bilgilendirme notları ve sinyalizasyonlar, çalışanlar ve müşterileriz sosyal mesafelerini korumaları içindir. Sosyal mesafe uygulaması ayrıca anonslarla düzenli aralıklarla hatırlatılır.
 • Alınan önlemlerin kontrolünü sağlamak üzere her mağazada özel görevliler bulunur.
 • Tüm mağazalar periyodik olarak dezenfekte edilir. Hijyen kuralları en üst seviyede uygulanır.
 • Reyon başlarına çok sık aralıklarla el dezenfektanları yerleştirilir.
 • Alışveriş arabaları ve kasalar saat başı dezenfekte edilir.
 • ‘Turuncu nokta’ hizmetler bankosu önüne, 2 metrelik sosyal mesafeyi hatırlatacak güvenlik şeridi yerleştirilir.
 • Mağazaya girişi yapılan veya iade alınan tüm ürünler, inceltilmiş çamaşır suyu ile dezenfekte edilir.

Kasalardaki uygulamalar:

 • Sosyal mesafelendirme kurallarını hatırlatan yer işaretleriyle düzenlenen kasalar, bir açık bir kapalı olacak şekilde hizmet verir.
 • Kasa bölgesinde konumlanan özel koruma ekipmanları sayesinde, kasiyerler ile müşterilerin teması en aza indirgenir.
 • Büyük Koçtaş mağazalarıZdaki tüm kasalarda müşterilerimize temassız ödeme seçeneği önerilir.

Müşteriler için alınan önlemler:

 • Her mağazazın girişinde müşterilerin tek tek ateş ölçümü yapılır; ateşi 38 dereceyi geçen müşteriler mağazaya alınmayarak, bir sağlık kuruluşuna başvurması tavsiye edilir.
 • Mağazadaki müşteri sayısı, 10 metrekareye bir kişi kuralı uyarınca sınırlandırılır.
 • Mağaza girişlerinde dezenfektanlı paspas ve el dezenfektanı bulunur.
 • Mağazadan yapılacak ürün teslimatlarında hijyen ve sosyal mesafe kurallarına en üst seviyede özen gösterilir.
 • Dileyen müşterilerimiz için otoparktan ürün teslim seçeneği sunulur.
Devamını Oku
Yorum Yapın

Yorumunuz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Advertisement

Firmalardan

Kervan Gıda: Global arenada büyümeyi sürdüreceğiz

Editör

Yazar:

Kervan Gıda, global arenada yakaladığı başarıyı yeni gelişmelerle tescil ediyor. Kervan Gıda, dünyanın şekerleme alanında takip edilen en önemli listelerinden biri olan “2023 Global Top 100 Candy Companies- 2023 Küresel En İyi 100 Şekerleme Şirketi” listesinde 82’inci sıradan 66’ncı sıraya yükseldi. Kervan Gıda’nın 2020’deki halka arzı sonrasında Polonya’nın önde gelen yumuşak şeker üreticilerinden ZPC Otmuchow ve iştiraki PWC Odra’yı satın alımı, ardından perakende devleri olan ABD’li Walmart ve İngiliz ASDA ile iş birliği yapması, şirketin global arenada büyümeye yönelik attığı etkili adımlardan oldu.

Sonuçları değerlendiren Kervan Gıda Genel Müdürü Burhan Başar, “Geçtiğimiz yıl giriş yaptığımız Küresel En İyi 100 Şekerleme Şirketi listesinde bu yıl 16 sıra yükselerek 66’ıncı sıraya yerleştik ve bizi gururlandıran bir sonuca imza attık. Gerek yurt içindeki büyümemiz gerek yurt dışında Polonya, ABD ve İngiltere pazarlarındaki yerimizi sağlamlaştırmamız gerekse ihracat gerçekleştirdiğimiz toplam ülke sayısının 85’e ulaşmış olması bugün aldığımız sonuçlarda etkili oldu. Bu gelişmelerle dünya çapında bilinirliğimiz artarken, daha büyük hedeflerle motivasyonumuz her daim yüksek kalıyor. Türkiye’de doğan bir şirket olarak global arenada büyümeye yönelik yatırımlarımızı sürdüreceğiz” dedi.

Devamını Oku

Firmalardan

Beypazarı, Premium şişesini influencerlerla buluşturdu

Editör

Yazar:

Beypazarı Maden Suyu Yönetim Kurulu Üyesi Bilge Ercan; İnfluencerlara,  “Beypazarı Premium”u tanıttı. Lansmana özel ambiyansla hazırlanan davette, influencerler deneyimlerini takipçileriyle paylaştı.

Davetlileri yeni ürün hakkında bilgilendiren Bilge Ercan; “Beypazarı Maden Suyu’nun yeni nesil premium tasarımlı şişesi, 0,75 lt boyunda ev dışı tüketim noktaları, zincir ve gurme marketlerde tüketicimizle buluştu. Yeni ürünümüz sağlığı ve şıklığı bir araya getiriyor. Beypazarı Maden Suyu olarak son yıllarda tüm dünyada değişen ve Türkiye’deki tüketici beklentilerini de etkileyen doğallık, sağlık ve lezzet kavramlarına zarafet ve şıklığı da ekliyoruz. Premium şişelerimiz Beypazarı Maden Suyu ile bütünleşen yeşil şişelerde, çevir-aç kapağı ve farklılaşan ambalajıyla da dikkat çekiyor. Premium şişelerimiz maden suyu severlere dizaynıyla da görsel bir deneyim sunuyor. ‘Daha çok Beypazarı, daha çok sağlık’ mottosuyla çıktığımız bu yolda sağlığımız için önemli işlevlere sahip minerallerin maden suyuyla doğal olarak karşılanması için tüketicilerimize kolaylık sunmayı hedefliyoruz. Premium şişelerimiz çevir-aç kapağı sayesinde uzun süre gazı kaçmadan ve lezzeti değişmeden maden suyunu muhafaza etme kolaylığı da sağlıyor.” şeklinde açıklama yaptı.

Devamını Oku

Firmalardan

EG16-EG20 elektrikli forkliftleri kapalı alanlarda maksimum verimliliği sağlıyor

Editör

Yazar:

 Linde MH’nin 1,6 tondan 2 tona kadar taşıma kapasitesine sahip, yüksek mühendislik ve materyal kalitesinin bir araya gelmesi ile EG16-EG20 model elektrikli forkliftler, hem performans hem de dayanıklılığı bir araya getirdiği gibi tesisinizin özellikle iç depolama alanlarında verimli operasyonları garanti etmekte.

İntralojistik operasyonlarının giderek artmasıyla, sürdürülebilir enerji modelleri kullanan, çevre dostu, karbon ayak izinin daha düşük kullanıldığı ürünler tercih edilmekte. İşletmelerin kapalı alanlarında kullanıma uygun olup akıllı kontrol sistemi ve AC motoruyla, dizel forklift performansına sahip Linde MH EG16-EG20 elektrikli forkliftleri üstün verimlilik sağlayan etkin ve kompakt güç modülüne sahip olduğunu söyleyen Hasel yetkililer ürün hakkında şu bilgileri verdiler:

“Linde MH’nin EG16 – EG20 model elektrikli forkliftleri, maksimum performansla çalışabilmek için kanıtlanmış Linde MH standart özellikleri ile donatılmıştır.

Standartlar müşteri ihtiyaçlarına göre belirlendi

Ürünlerin verimli ve tasarruflu bir şekilde yükleme ve boşaltması için tasarımsal olarak asimetrik, iç içe geçmiş asansör profillerine sahip üç silindirli asansör, geniş görüş açısı nedeniyle çalışmayı kolaylaştırır. Operatör için daha iyi görüş açısı, işletmenizde birçok açıdan daha iyi iş güvenliği demek.

EG16 -EG20 model elektrikli forkliftler ayrıca, geniş kabin hacmi ve ergonomik koltuk sayesinde, operatörün çalışma şartlarını geliştirir ve iyileştirir. Böylece zorlu şartlarda uzun vardiyalar şeklinde çalışan operatörlerin yorulmadan çalışması işlerin sürdürülebilirliğini ve verimliliği de üst seviyeye çıkarır.

Buna ek olarak, servis konusunda da önemli gelişmeler sağlanmıştır. Ana komponentlere kolay erişim Uzaktan arıza teşhisi ve ekipman yazılımı güncellemeleri servis teknisyeni olmadan tesis içinde gerçekleştirilebilir ve bu şekilde servis maliyetleri azaltılmış olur.

Linde MH ekipmanlarında güvenlik bir standart olarak sunulmuştur

Linde Curve Assist, viraj alırken direksiyon açısına göre hızı otomatik olarak azaltır. Böylece virajlarda meydana gelebilecek kaza olasılıkları en aza indirilmiş olur. Aynı zamanda otomatik park freni mevcuttur.

Linde Load Control ise güvenli ve yüksek verimli yük operasyonlarınız için rehberlik eder. Ayrıca tüm hidrolik fonksiyonların hassas kontrolü kol dayamaya entegre mini hidrolik kumanda kolları sayesinde sağlanır. Joystik kontroller ile çift pedal sistemi operatör ve forklift arasındaki optimum iletişimi sağlar.

İsteğe bağlı enerji çözümü seçenekleri

1275 seri EG16-EG20 model elektrikli forkliftlerde bireysel uygulamalarınız için doğru enerji seçenekleri mevcuttur. Kurşun asit, lityum iyon enerji sistemleri seçim olanağı sayesinde işletmenizde maksimum sürdürülebilirlik ve verimliliği yakalarsınız. Akü adaptörü ve akü paleti ile depolama imkanı sunarak hızlı ve kolay akü değişimi sağlar. Akü kapağını/kaputu açmadan hızlı ve kullanıcı dostu şarj için lityum iyon akü ile arkadan şarj edebilme özelliği vardır.”

Devamını Oku
Advertisement

Etiketler

POPÜLER