Sosyal Medya Hesaplarımız

Firmalardan

Komşu Fırınlar, 2013 yılında 350, takip eden yıllarda binin üzerine mağazaya ulaşacak

Editör
Abone Ol:

Komşufırınlar, 2013 yılında 350, takip eden yıllarda ulaşacağı binin üzerinde mağaza sayısı ile, Türkiye’nin en büyük fırıncılık zinciri olmayı hedefliyor.

Buğdayın tohumdan sofraya uzanan yolculuğunun her aşamasına değer katma misyonunu üstlenen ve tüm süreci yöneterek “dünyada bir ilk”i gerçekleştiren DORUK Şirketler Grubu, “Komşufırın” ve iş modelini 20 Ekim 2009 Salı günü Ortaköy RadissonBLU Oteli’nde düzenlenen toplantıyla tanıttı.

Toplantı, Doruk Şirketler Grubu İcra Kurulu Başkanı Hasip Gençer ve Doruk Şirketler Grubu Stratejik Planlama ve İş Geliştirme Koordinatörü Ertuğrul İşler’in katılımlarıyla gerçekleşti. Söz konusu toplantıda, 3. Nesil Fırıncılık zincirinin Türkiye’deki ilk ve tek örneği olan Komşufırın’ın ürün ve hizmetleri, çağdaş ekmek sanatları konsepti ve yatırım hedefleri hakkında bilgi verildi.

Gençer: “Komşufırın ile geleceğin geleneğini oluşturuyoruz”

Doruk Şirketler Grubu İcra Kurulu Başkanı Hasip Gençer, “Bir buğday tanesinden kocaman dünyalar kurmak” üzere yola çıktıklarını, 30 yılı aşkın bir süredir buğdayın tarlada başlayan yolculuğunu emek ve bilgi ile buluşturarak en değerli gıda maddesi ekmeği sofralara getirmek için çalıştıklarını söyledi.

Gençer şöyle devam etti: “Doruk Şirketler Grubu’nun varlık sebebi, “tarladan sofraya, tahıldan lokmaya, tüketiciye en kaliteli ve sağlıklı ürünü sunmak” olmuştur. Bu noktadan hareketle gelişime liderlik eden ve oluşturduğumuz değerler toplamıyla sektörde belirleyici güce sahip, örnek bir kurum olmak misyonu ile çalışıyoruz. Komşufırın bu amaca hizmet eden, tarlaya atılan tohumun, sofraya gelene kadar geçen her anı tek bir çatı altında toplama anlayışının ulaştığı son noktadır. Komşufırın, insanlık tarihi kadar eski ekmek geleneğini, gıda teknolojisinin, üretim ve dağıtım yöntemlerinin son olanaklarıyla bir araya getiriyor. Komşufırınlarımızda, fırıncılığın yeni yüzünü, ruhunu, standardını; geleceğin geleneğini oluşturuyoruz.”

Doruk Şirketler Grubu Stratejik Planlama ve İş Geliştirme Koordinatörü Ertuğrul İşler toplantıda yaptığı konuşmada, Türkiye’de paketlenmemiş /butik ekmek ve paketli ekmek /endüstriyel ekmek pazarının yaklaşık 11 milyon ton; satış değeri olarak ise yaklaşık 22 milyar TL olduğu bilgisini verdi. Ekmeğin en sağlıksız koşullarda üretilen temel gıda maddesi olduğunu belirten İşler, ülkemizde faaliyet gösteren fırınların çok büyük bölümünde gıda güvenliği ve hijyen standardı bulunmadığını sözlerine ekledi.

3. Nesil Fırıncılık Anlayışı ile Her Zaman Taze ve Sıcak Ürünler

İşler, fırıncılık sektöründe yaşanan süreci şöyle anlattı: “1. nesil fırıncılık anlayışında mahalle fırınları vardı, yerel hammadde ve yetersiz temizlik anlayışıyla kısıtlı çeşitlilikte üretim yapıyorlardı. Üretim teknikleri babadan oğula geçiyordu. 2. nesilde ise üretim ve pişirme süreci fabrikaya taşındı. Uluslararası hammadde kullanılarak, daha geniş çeşitlilikte, hijyen koşullarının gözetildiği bir üretim anlayışı hâkim oldu. 3. nesil ile birlikte, geleneksel anlayış ile yenilikçi anlayışın birlikte harmanlandığı, uluslararası standartlarda üretim ve pişirme tekniklerinin kullanılarak, tüketicilere zengin ürün çeşitliliğinin sunulduğu bir fırıncılık anlayışına geçildi. Bu anlayışın en önemli farklılığı tüketicilerine günün her saatinde fırından henüz çıkmış, taze ve sıcak ürünler sunabilmek. 3. nesil fırıncılık, insanlık tarihi kadar eski ekmek geleneğini, gıda teknolojisinin, üretim ve dağıtım yöntemlerinin son olanaklarıyla bir araya getiriyor.”

Ertuğrul İşler, Komşufırın’ın Türkiye’ye “3.Nesil Fırıncılık” anlayışını getirdiğine, 30 yılı aşkın tecrübenin ve uzmanlığın son halkası olduğuna dikkat çekerek Komşufırın projesinin 5 yıllık bir ön çalışma sonucunda bugünkü yapısına kavuştuğunu anlattı.

İşler konuşmasını şöyle sürdürdü: “Komşufırın mağazalarımız ortalama 100 -120 metrekare için 300.000 TL’lik ekipman ve inşaat dekorasyon yatırım bedeliyle kuruluyor. Aralık ayında ulaşacağımız 32 mağaza ile ciromuz mağaza başına 90.000 TL olacak.”

İşler: “2013 yılında 350 Komşufırın ile tüm Türkiye’ye ulaşacağız”

İşler şunları ekledi: “Bugün 24 mağazamızda, üretim tesislerimizde ve merkez destek kadromuzda 350 çalışanımızla her gün on binlerce Komşufırın misafirine taze ve sıcak ürünler sunuyoruz. Mağazaların büyümesine paralel olarak 12.500 metrekare büyüklüğündeki yeni merkezi üretim tesisimizi inşa ediyoruz. Projemizin ilk mağaza örneğini 2008 yılının Ağustos ayında Kadıköy’de açmıştık. Amacımız 2013 yılında 350 Komşufırın ile tüm Türkiye’ye ulaşmak. Lezzetli, sağlıklı, üstün kalitede, besleyici ürünleri tüm Türkiye’ye ulaştırmak için çalışıyoruz.”

Devamını Oku
Yorum Yapın

Yorumunuz

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Advertisement

Firmalardan

Securitas Technology’den yenilikçi çözümler

Editör

Yazar:

Securitas Technology, yenilikçi çözümlerini Perakende Günlerinde sektör ile buluşturdu. Securitas Technology Türkiye Genel Müdürü Pelin Yelkencioğlu, “Yapılan araştırmalar, 2024 yılında perakende dünyasını etkileyecek en önemli teknolojilerin, müşteri deneyimlerini kişiselleştirmeye, mağaza çalışanlarını güçlendirmeye, envanter görünürlüğünü artırmaya yönelik olduğunu gösteriyor. Sektörü bu amaçlara taşıyan teknolojiler arasında Elektronik Fiyat Etiketi (ESL) ve RFID başı çekiyor. Bugünkü ekonomik şartlarda doğru fiyatlama yapabilmek, reyon-kasa fiyat farklarını ortadan kaldırarak müşteri memnuniyeti sağlamak için perakendeciler, Elektronik Fiyat Etiketi’ne yatırım yapmaya yöneliyor. 2030 yılına kadar dünyada pazar büyüklüğü 23,8 milyar dolara ulaşacak RFID ise perakendeyi ileriye taşıyan bir mega trend olarak yayılıyor. Securitas Technology olarak, Elektronik Fiyat Etiketi ve RFID başta olmak üzere perakende sektöründe yaşanan devrime katkı sağlayan tüm çözümlerimizle Perakende Günlerinde yer alıyoruz. 2001 yılından bu yana desteklediğimiz bu özel etkinliğin, bu yıl da verimli ve keyifli geçmesini diliyoruz” dedi.

Devamını Oku

Firmalardan

Obase Microstrategy 2024’ten “Yılın iş ortağı” ödülü ile döndü

Editör

Yazar:

MicroStrategy’nin 29 Nisan – 2 Mayıs tarihleri arasında Las Vegas’da gerçekleşen küresel etkinliğine sponsor olarak katılan Obase, etkinlikten “Yılın İş Ortağı” ödülüyle döndü. MicroStrategy’nin 30 yıla yaklaşan süredir küresel iş ortağı olmaktan duydukları memnuniyete değinen Obase CEO’su Bülent Dal, “Yılın İş Ortağı” ödülünün iş zekası alanındaki yoğun çalışmaların en güzel karşılığı olduğunu söyledi.

Geleceğin iş yaşamında üretken yapay zeka ön planda

MicroStrategy ile geliştirilen çözümlerin, karar alıcılarının iç görüye dayalı, eyleme geçirilebilir kararlar almasını daha kolay hale getirdiğini ifade eden Bülent Dal, MicroStrategy – Obase işortaklığının önemini vurgulayarak şunları söyledi: “Yeni MicroStrategy yapay zeka yetenekleri, karar vericilerinin içgörü odaklı, eyleme geçirilebilir kararlar almasını kolaylaştırıyor. Obase olarak, uzun vadeli stratejik ortağımız MicroStrategy ile yakın ilişki içinde üretken yapay zeka destekli yeni kullanım alanları geliştiriyoruz. Bu işbirliği Obae’e yenilikçi, yaygın, güvenilir ve açık çözümler geliştirme gücünü sağlıyor. Geleceğin iş yaşamında, iç ve ön görüye dayalı kararlar almak kritik önem taşıyor ve bu alandaki çalışmalarımızla dünya çapında örnek uygulamalara imza atıyoruz. İşletmelerin sahip olduğu veriden daha kolay ve daha hızlı değer yaratmasına yardım ediyoruz.”

Obase çözümleri dünyanın merceğinde

Dünyanın en büyük iş zekası etkinliği olan MicroStrategy World24’e her yıl olduğu gibi sponsor olarak katılan Obase, etkinlik boyunca standında yapay zeka destekli ve içgörü odaklı karar destek çözümlerimizi tanıttı. Ayrıca CEO’su Bülent Dal etkinlikte gerçekleştirilen panelde perakende tedarik zincirindeki değişimleri, rekabet zorluklarını ve yeni teknolojileri paylaştı.

Devamını Oku

Firmalardan

Nebim, Perakende Günleri oturumunda Yves Rocher’i ağırlayacak

Editör

Yazar:

Perakende Günleri 2024’te Nebim de oturum sponsoru olarak yerini alacak. Nebim oturumunda Nebim Genel Koordinatörü Sedat Taşçı, Yves Rocher CEO’su Elif Berker’i ağırlayacak. Bu oturumda 1 Mart 2024’te hayata geçirilen Nebim V3 geçiş projesi kapsamında Yves Rocher Türkiye’nin 260 adet perakende mağazası, web, mobil uygulama ve pazar yerleri olarak tüm kanallarının sipariş, stok ve lojistik gibi kompleks operasyonel süreç yönetimlerinin bütünleşik ve teknolojik olarak nasıl çözümlendiği kapsamlı bir şekilde ele alınacak. Omni-Channel stratejinin perakende sektöründe nasıl bir dönüşüm yarattığı ve Yves Rocher gibi köklü bir markanın Nebim V3 ile dijitalleşme sürecine nasıl entegre olduğu da detaylarıyla anlatılacak.

Ziyaretçiler, yenilikçi çözümleri keşfedebilecek

İki gün sürecek Perakende Günleri boyunca ziyaretçiler Nebim’in standını ziyaret ederek, mağaza çalışanlarının tüm operasyonlarını, reyonda satış ve mobil ödeme işlemlerini yapabildiği Nebim V3 Mobil Mağaza, e-ticaret siparişlerinin en uygun lokasyondan karşılanarak optimum ürün yönetimi sağlayan Nebim V3 Perakende Sipariş Karşılama Yönetimi, sevkiyat ve rota planlama ve mobil teslimatçı uygulamalarını da içeren Nebim V3 Mobilya Sektörüne Özel Çözümler, Nebim V3’ün yeni versiyon yeniliklerinden olan ve firmaların kendi e-Ticaret sitelerinden ya da pazaryeri gibi platformlardan yaptıkları mikro ihracat satışları için Nebim V3 POS ile mikro ihracat faturası kesebilmelerini sağlayan Nebim V3 Mikro İhracat Uygulaması, Nebim V3 CRM geliştirmeleri başta olmak üzere Nebim’in sunduğu sektörel çözümleri yakından inceleme fırsatı bulacak.

Aynı zamanda ziyaretçiler, Nebim’in yeni iş ortakları entegre çözümlerinden, markaların dijital cüzdanlarını, sadakat programlarını bir arada sunan bir pazaryeri uygulaması olan Macellan SuperApp entegrasyonu, Masraff akıllı masraf yönetimi entegrasyonu ve müşteri bağlılığı ve sadakatinin artırılmasını sağlayan Cloud4Feed entegrasyonu hakkında da bilgi alabilecek.

Devamını Oku
Advertisement

Etiketler

POPÜLER