Sosyal Medya Hesaplarımız

Firmalardan

Konet’te hedef, kırmızı ette sektörel liderlik

Editör
Abone Ol:

Konet AŞ Genel Müdürü Süleyman Yeğenler, Konya merkezdeki kasap esnafının ve bazı hipermarketlerin kırmızı et talebinin tamamını karşıladıklarını ifade ederek, Türkiye genelinde kırmızı et toptancılığı yapan birçok büyük firmanın da ana tedarikçisi olduklarını söyledi.

Türkiye genelindeki kırmızı et toptancılığı yapan birçok büyük firmanın ana tedarikçiliğini üstlenen Konet, sektörel liderliği hedefliyor. Çok ortaklı bir şirket olarak 1992 yılında hizmete açılan firma, 2005 yılında Konya’da gelirler ve kurumlar yergisi sıralamasında üçüncülüğe, 2006 ve 2007 yıllarında ise birinciliğe yükseldi.

Konet AŞ Genel Müdürü Süleyman Yeğenler, günlük 2 bin küçükbaş hayvan ve 400 adet büyükbaş hayvan kesim, yüzüm, işleme ve soğutma kapasitesine sahip olduklarını belirterek, “İleri işlem gören ürünlerimiz ise günlük 5 bin kilogram sucuk, 450 kilogram kavurma ve 200 kilogram pastırma şeklindedir” dedi. 1954 yılında ABD’den zamanın hükümetince çağrılan ve Türkiye’deki bu konu ile ilgili olarak yapılanma amacı ile hazırlatılan bir el kitabı niteliğindeki Yuri Menges raporunda tek tek belirtilen her hususu fazlası ile karşılayan bir kırmızı et kombinası olduklarını vurgulayan Yeğenler, “Türkiye’nin kara ve demir yollarının merkezi olan Konya, büyük tüketim taleplerinin olduğu İstanbul, İzmir, Ankara, Antalya gibi illere eşit uzaklıkta. Nakliyelerin gerçekleştiği gece saatleri sonrası sabah erken saatlerde ilgili borsaların açılış saatlerine yetişmek üzere karkas tedariki yapabiliyoruz” diye konuştu.
Konet’in Konya ili merkezindeki kasap esnafının ve bazı önemli hipermarketlerin kırmızı et talebinin tamamını karşıladığım ifade eden Yeğenler, “Kuruluşumuzdan beri üretilen malın yerinde ve zamanında değerlendirilebildiği bir kombina olarak bölge çiftçisinin bilinçlenmesine ve yetiştiricilik tekniklerinin gelişmesine katkı sağladık. Hammadde tedarikinde hiçbir sıkıntı yaşamıyoruz. Firmamız bölgemizde kesimhane yan ürünlerinin değerlendirildiği yeni iş ve istihdam alanları açılmasına ön ayak olmuştur.
Konya 2007 yılı itabarı ile TÜİK verilerine göre Türkiye hayvancılığının 10’uncu büyük ili haline geldi. Ancak birim hayvandan elde edilen ürüne göre daha üst sıralarda yer alıyor” şeklinde konuştu.
Firma olarak sektörel liderliği hedeflediklerim aktaran Yeğenler şöyle devam etti: “TÜİK verilerine göre Türkiye’de üretilen toplam kırmızı etin yüzde 3,5’u firmamızda üretilmekte. Bu miktar büyükbaş hayvanda 19 bin 776 tondur. Aynı dönemde kesimi gerçekleştirilen büyükbaş hayvan sayısı 74 bin adet. Konet, Konya ili merkezindeki kasap esnafının ve önemli bazı hipermarketlerin satışa sunduğu kırmızı etin tamamı karşılıyor. Ayrıca Türkiye genelinde kırmızı et toptancılığı yapan birçok büyük firmanın ana tedarikçisi durumundayız.”

 
Devamını Oku
Yorum Yapın

Yorumunuz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Advertisement

Firmalardan

Oli Center’den yılın kampanyası

Editör

Yazar:

Gaziantep’in en eski ve köklü zincir marketlerinden Oli Center; uzun yıllardan beri devam eden ve müşterilerinin çok beğendiği Gülen Adam kampanyasına bu yıl müşterilerimiz yüksek puanlı hediyeleri alabilmek için bir yakını ile kart puanlarını birleştirerek devam edebilecekler.

Oli Center, her 100 liralık alış verişe 40 puan alan ve 3 ay boyunca biriktiren müşteriler; en çok tercih edilen ve beğenilen hediyelerden seçenekler sunuyor. Hediyeler müşterilerin geçen yıllardan en çok tercih ettiği ürünlerden seçildi.

Oli Center yetkililer; 2022 yılında yaklaşık 2 milyon TL’lik ürün dağıtıldığını; bu yıl daha çok ilgi göreceğine inandıkları kampanyada yaklaşık 4 milyon liralık ürün talebi beklediklerini ifade ettiler.

Yetkililer; kampanyaya katılım için hiçbir özel şartın gerekmediğini, Oli kart sahibi olan bütün müşterilerin kampanyaya otomatik olarak katıldığını bildirdiler.

Devamını Oku

Firmalardan

Türkiye’nin En İtibarlı Süpermarketi A101

Editör

Yazar:

Türkiye İtibar Akademisi tarafından bu yıl on ikincisi yapılan ve 65 farklı sektörde faaliyet gösteren kurumların itibarlarının ölçüldüğü araştırmada, katılımcıların %44,9’u Türkiye’nin en fazla mağazaya sahip zincir marketi A101’i süpermarket kategorisinde en itibarlı marka olarak seçerek birinci sıraya yerleştirdi.

Türkiye İtibar Endeksi araştırması, Türkiye İtibar Akademisi tarafından Bursa Teknik Üniversitesi ve Beykoz Üniversitesi iş birliği ile bu yıl 15 Aralık 2022 – 15 Ocak 2023 tarihleri arasında 26 bölge ve 72 ilde toplam 15 bin kişiyle görüşülerek gerçekleştirildi. Araştırma sonuçlarına göre A101, süpermarket sektöründe yer alan diğer 35 marka arasından en yüksek puanı elde ederek ‘Türkiye’nin En İtibarlı Markası’ olmaya hak kazandı.

Araştırmaya katılan tüketiciler, A101’in hızla büyüyen ve atılımlar yapan bir şirket olmasının; üstün hizmet ve ürün kalitesi sunmasının; yeniliklere, teknolojiye ve tasarıma önem vermesinin; sektöründe öncü olma özelliği taşımasının ve sektöründe lider konumda yer almasının, A101’i en itibarlı şirket yapan en önemli beş faktör olduğunu belirtti. Süpermarket kategorisinde itibarlı görülme oranı bakımından ilk sırada yer alan A101, ikinci sıradaki rakibinin yaklaşık iki buçuk katı orana sahip oldu.

Devamını Oku

Firmalardan

BEE’O, Anadolu Propolisini dünyaya tanıtıyor

Editör

Yazar:

İstanbul’da Türkiye’nin ve Avrupa’nın en büyük ‘propolis’ üretim ve Ar-ge merkezini kurarak başta ABD, İngiltere, Hollanda, Almanya, Japonya ve Güney Kore olmak üzere 30 ülkeye ihracat yapan BEE’O Propolis, geliştirdiği özel katma değerli ürünleriyle ses getirmeye devam ediyor. ABD’de CVS eczane zincirine, Trader Joe’s, Walmart gibi ABD’nin önde gelen market zincirlerine markalı olarak satış yapan tek Türk firması olan BEE’O, şirketin yurtdışı markası BEE&YOU ürünlerine olan yoğun talebe yetişebilmek için bu yılın ilk çeyreğinde Amerika ve Avrupa’dan sonra İngiltere’de de şirket ve depo kuruldu. Böylelikle arı ürünleri, doğal gıda takviyesi ve doğal dermo-kozmetik alanlarında dünya pazarına daha sıkı penetre olunacak.

Yeni yatırımları, projeleri ve hedefleri anlatan BEE’O Propolis Kurucu Ortağı ve Genel Müdürü Kadın Girişimci Dr. Aslı Elif Tanuğur Samancı, “Katma değerli Anadolu arı ürünleri içeren doğal gıda takviyeleri ile beraber, kozmetik sektöründe de 2022 yılı içerisinde gerçekleştirdiğimiz 100 milyon TL’lik yatırımla, Anadolu propolisli güneş bakım kremi, güneş sonrası losyon, arı zehirli yaşlanma ve kırışıklık karşıtı anti-aging serum ve kremler, roll-on ürünlerinin üretim ve satışına başlandı” dedi.

Sağlık Bakanlığı onaylı Anadolu Propolisli burun spreyi üretildi

2022’nin son çeyreğinde yatırımı tamamlanan “Temiz Oda” projesi ile Sağlık Bakanlığı onaylı Tıbbi Cihaz kategorisinde yer alan ilk ürünü BEE&YOU Rhinapi Burun Spreyi’ni ürettiklerini anlatan Dr. Samancı, şöyle devam etti: “Bu ürün, Türkiye’nin ilk Anadolu propolisli burun spreyi olma özelliğini taşımaktadır. Mevsim geçişlerinde sıklıkla görülen nezle, soğuk algınlığı, alerjik ve alerjik olmayan rinit, rinosinüzit ve astım gibi rahatsızlıklar nedeniyle oluşan burun akıntısı ve burun tıkanıklığının tedavisinde ve solunum yolu problemlerinin rahatlatılmasında yardımcı oluyor. Bee&You Rhinapi Burun Spreyi, ilaç içermemesi ve ara vermeden günlük kullanıma uygun olması yönüyle tedaviye uyumu arttırıyor.

BEE’O Propolis ürünlerinin kalite ve güvenilirliği 3 aşamalı olarak denetleniyor. BEE’O Propolis ürünlerinin kalite ve güvenilirliğinin, hammadde düzeyinde ürünleri teslim almadan önce, üretim sonrasında 10,500 metrekarelik üretim tesisi içerisinde yer alan kendi laboratuvarlarında ve İTÜ Arı Ürünleri Mükemmeliyet Merkezi’nde, son olarak bağımsız akredite laboratuvarlar tarafından kontrol edildiğine değinen Dr. Samancı, şu bilgileri verdi: “Üretim tesislerimizde Bee’O, Bee’O Up ve Bee&You markaları altında; doğal besin içeriği ve biyolojik aktiviteleri korunmuş propolis, arı sütü, polen, arı ekmeği ve ham bal; ayrıca arı ürünleri içeren %100 doğal karışımlar, tabletler, damlalar, spreyler, shotlar, şuruplar, kapsüller, tıbbi cihaz ve cilt bakım ürünleri üretilmektedir. BEE’O Propolis, 5000 sözleşmeli arıcısı, 550.000 arı kovanı, 10,500 metrekareli tesisi ve 200 kişilik uzman kadrosu ile Türkiye ve Avrupa’nın en büyük katma değerli arı ürünleri üreticisi ve ayrıca Ar-Ge ve inovasyon merkezidir.

Devamını Oku
Advertisement

Etiketler

POPÜLER