Sosyal Medya Hesaplarımız

Firmalardan

Koton, üretim süreçlerini modernize etmek ve verimliliği artırmak için Centric PLM™’i seçti

Editör
Abone Ol:

Koton, üretim süreçlerini iyileştirmek ve verimliliği artırmak için Centric Software®’in Ürün Yaşam Döngüsü Yönetimi (PLM) çözümünü tercih etti.

Konfeksiyon, ayakkabı, spor malzemeleri, mobilya, ev dekorasyonu, kozmetik, yiyecek-içecek ve lüks giyim gibi ürünleri planlarken, tasarlarken, geliştirirken, tedarik ederken ve satarken en yenilikçi kurumsal çözümleri sağlayan Centric Software, şirketlerin stratejik ve operasyonel dijital dönüşüm hedeflerine ulaşmalarına yardımcı oluyor.

1988 yılında İstanbul, Türkiye’de kurulan Koton, başarılı büyüme grafiğini 30 ülkede 500 mağazası ve tüm dünyada 1000’den fazla satış noktasıyla günümüzde de devam ettirmektedir. Küresel bir marka olma vizyonuyla hareket eden şirket, ana markası altında sunduğu kadın ve erkek giyimine dair ürünlerin yanı sıra çeşitli alt markalar altında sunduğu iç giyim, kot, aksesuar, spor ürünleri, güzellik ürünleri ve çocuklara yönelik koleksiyonlarıyla her yıl 90 milyon adetten fazla satış rakamına ulaşmış.

COVID-19 salgını yüzünden kapanmak durumunda kalan mağazaların gelirleri olumsuz etkilemeye başlamasının ardından, tasarımdan, satın almadan ve mağazalar için ticari planlamadan e-ticaret faaliyetlerine kadar bütün üretim sürecini modernize etmek isteyen Koton için, dijitale öncelik veren, gerçek verilere dayalı stabil ve ürün yaşam döngüsünün tüm bileşenleriyle entegre bir çalışma sistemi her zamankinden daha fazla önem kazandı.

Koton IT ve Süreç Geliştirme Direktörü Mesut Akyıldız, “Hibrit bir üretim süreciyle ilerlediğimizi fark ettik. Kendi geliştirdiğimiz sistemler, eskiden kalma sistemler ve elle yapılması gereken işler iç içe geçmişti. Departmanlar arası bilgi geçişi basılı belgelerle, hatta bazen sözlü olarak yapılıyordu. Bazen bir değişiklik yapıyorduk ama kaydı olmuyordu. O yüzden sorunları tespit etmek, neyin düzeltilmesi gerektiğini bulmak için bütün süreci gözden geçirmek çok zor oluyordu” diyor.

“Koton’un Centric PLM’i seçmesinin tek sebebi sadece en iyi markaların güçlü referanslarına sahip olması değil, Centric’in sergilediği profesyonellikten, uzmanlıktan ve somut sonuçlar elde etmek için verdikleri destekten etkilenmiş olmalarıydı” diyen Akyıldız konuşmasını şöyle sürdürdü:

“Doğrudan Centric Software’in Başkanı ve CEO’su Chris Groves’la muhatap olmak bize değerli bir müşteri olduğumuzu hissettirdi. Bizzat Chris’in kendisi, bize şirketin ne kadar büyüdüğünü, Centric’in vizyonuna ne kadar değer verdiğini anlatması kararımızda etkili oldu. Ayrıca uygulama stabildi. Soru sorduğumuzda ilgili Centric ekibi bize ayrıntılı cevaplar verdi. Her yardıma ihtiyacımız olduğunda Centric ekibinin gerekli desteği vereceğinden eminim.

Şu anda kurulum aşamasındayız. Centric ekibi ihtiyaçlarımızı belirleyerek gerekli tüm kurulumları yapıyor. Centric PLM sayesinde önümüzdeki beş yılda kayda değer bir verimlilik artışı gözlemleyeceğimizi, müşteri taleplerine daha hızlı bir üretim süreciyle cevap vereceğimizi ve ihtiyaçlarına daha uygun ürünler üreteceğimizi umuyoruz. Gelirlerimizin artmasını ve bunun da faaliyetlerimizi olumlu yönde etkilemesini bekliyoruz.”

Centric PLM ayrıca, Koton’un kullanılmış malzemeleri yeniden değerlendirerek çevreye ve modaya katkıda bulunduğu sürdürülebilir moda koleksiyonlarını daha kolay yönetmesini sağlayarak, şirketin sürdürülebilirlik hedeflerine ulaşmasına da yardımcı oluyor.

Centric Software’in Başkanı ve CEO’su Chris Groves “Koton’la birlikte çalışarak dijital dönüşüm hedeflerini gerçekleştirmelerine yardımcı olmaktan heyecan duyuyoruz. Centric sadece bir satıcı değil, uzun vadeli teknoloji ortağıdır. Bu heyecanlı yolculuğa beraber çıkmak için sabırsızlanıyoruz.” diyor.

Devamını Oku
Yorum Yapın

Yorumunuz

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Advertisement

Firmalardan

Avşar Maden Suları, Gulfood Fuarı’na katıldı

Editör

Yazar:

Türkiye’de maden suyu sektörünün önemli markaları arasında yer alan Avşar Maden Suları, son yıllarda ihracat alanında da önemli atılımlar gerçekleştiriyor. Dubai Dünya Ticaret Merkezi’nde 19-23 Şubat 2024 tarihlerinde düzenlenen Gulfood Fuarı’na katılan Avşar Maden Suları, yenilikçi ürünlerini daha fazla pazarda tüketicilerle buluşturacak iş birliklerine imza atmayı hedefliyor.

Avşar Maden Suları, büyüklüğü ve stratejik önemi ile öne çıkan Gulfood Fuarı’nda; farklı ülkelerden potansiyel paydaşlarla, yeni anlaşmalar başlatacak görüşmeler yapıyor.

Yüzlerce ülkeden, binlerce uluslararası firmanın katılım sağladığı Gulfood Fuarı, global gıda sektörüne yön veriyor. Katılımcılara yeni ürünleri keşfetme ve önemli sektör oyuncularıyla bağlantı kurma fırsatı sunan fuar, geleceği şekillendiren trendleri de gözler önüne seriyor.

19-23 Şubat 2024 tarihleri arasında, Birleşik Arap Emirlikleri’nin Dubai kentinde gerçekleştirilen Gulfood Uluslararası Gıda Fuarı’na ilgi büyüktü.

Firma yöneticisi Mehmet Başpınar, “Dünyanın en büyük gıda fuarlarından biri olan Gulfood, 120 ülkeden 5000’den fazla stand katılımcısıyla tüm dünyayı gıda konusunda tek merkezde toplamakta; üretiminden dağıtımına, işlemesinden sunumuna kadar yiyecek ve içecek endüstrisinde önemli bir yere sahip” dedi.

Devamını Oku

Firmalardan

Pizza Hut’tan özel lezzetler

Editör

Yazar:

Pizza Hut, her damak zevkine uygun 18 çeşit pizzası ve eşlikçi yan lezzetleriyle Dünya Pizza Günü’nü kutladı. Pizza Hut, Dünya Pizza Günü’ne özel, 9-11 Şubat tarihleri arasında hem restoranlarda hem gel-al’da geçerli olan kampanyasıyla tüm büyük boy pizza çeşitlerini yüzde 50 indirimle sevenleri ile buluşturdu.

Pizza Hut, yeni taban soslarıyla daha yoğun lezzet sunarken enfes baharatlı pizza sosu, özel üretilen mozarella peyniri; ince, pan ve normal hamur seçenekleriyle damakları şımartıyor. Nefis pizzalarının yanı sıra birbirinden güzel yan ürünler sunan Pizza Hut’ın özel tariflerle hazırlanan pizza menülerini eşlikçi lezzetleri tamamlıyor.

Pizzaların yanı sıra tercihe göre farklı lezzetler de sunan Pizza Hut, birbirinden güzel sosları ve bol mozerella peynirinin tadına doyulmaz uyumuyla kendine hayran bırakıyor. Lezzet konusunda susamlı peynirli kenarları ile sınırları zorlayan Pizza Hut, mucidi olduğu çıtır, doyurucu ve kabarık pan hamuruyla özel hazırlanan Çokomania, Bombe ve Sufle tatlılarıyla benzersiz bir deneyim yaşatıyor.

Devamını Oku

Firmalardan

SuperFresh, sürdürülebilir büyümeye devam ediyor

Editör

Yazar:

Kerevitaş, Ev Dışı Tüketim (EDT) sektörünün en önemli uluslararası organizasyonlarından ANFAŞ 30. Uluslararası Gıda ve İçecek İhtisas Fuarı’na katıldı. 70’in üzerinde ülkeden 50 binden fazla gastronomi profesyonelini buluşturan fuar, 6-9 Şubat tarihleri arasında Antalya’da gerçekleşti. EDT kanalında patates, sebze, meyve, donuk unlu mamuller, pizza, ton balığı ve konserve kategorilerinde geniş ürün çeşitliliğine sahip olan Kerevitaş, ANFAŞ’ta SuperFresh markasıyla yer aldı.

Ülkemizde ve bölgemizde EDT pazarının her geçen gün daha da büyüdüğünü ve çeşitlendiğini belirten Kerevitaş CEO’su Mert Altınkılınç, şunları ifade etti. “Pazarın hareketliliğini çok yakından takip ediyor ve inovasyonu odağımıza alarak sürdürülebilir büyümeyi hedefliyoruz. Faaliyet gösterdiğimiz tüm alanlarda stratejik kanal-kategori bakış açımız doğrultusunda farklı ihtiyaçlara cevap veren ürün portföyümüzü her geçen gün geliştiriyor, inovatif ürünlerimizi müşterilerimiz ile buluşturuyoruz. EDT kanalında 2023’te dondurulmuş unlu mamuller alanında lider Donuk Fırıncılık şirketini bünyemize katarak bu kanaldaki gücümüzü daha da perçinledik. Bu yıl SuperFresh markamızla katıldığımız fuarı, sektör paydaşlarımızla ortak bir sinerji oluşturmak adına önemli bir fırsat olarak görüyoruz.”

Dondurulmuş gıdanın, lezzetli ürünleri tüketiciyle buluşturmanın yanı sıra gıda israfının önlenmesi ve sürdürebilir tarım için önemli olduğunu belirten Kerevitaş CMO’su Gülizar Öcal Doğan sözlerine şöyle devam etti: “Ürünlerimizin tarladan başlayan ve sıfır gıda kaybı ile sofralara ulaşan yolculuğuna dair tüm ayrıntıları bu defa da ünlü şeflerimize anlattık. Hasat süreci, sözleşmeli tarım modeli, üretimde teknoloji kullanımı her aşama çok değerli. Marka olarak yaptığımız öncü çalışmalar, ev dışı tüketim noktaları ile katma değerli iş birliklerimiz ve yeni lezzetlerimiz ünlü şeflerden tam not aldı. Sürdürülebilir tarım adına Tarım ve Orman Bakanlığı ile başlattığımız Tarımın Kadın Yıldızları projemiz ile bu alanda kadın istihdamının önemine de vurgu yapmaktan mutluluk duyduk” dedi.

Devamını Oku
Advertisement

Etiketler

POPÜLER