Sosyal Medya Hesaplarımız

Firmalardan

Koton, üretim süreçlerini modernize etmek ve verimliliği artırmak için Centric PLM™’i seçti

Editör
Abone Ol:

Koton, üretim süreçlerini iyileştirmek ve verimliliği artırmak için Centric Software®’in Ürün Yaşam Döngüsü Yönetimi (PLM) çözümünü tercih etti.

Konfeksiyon, ayakkabı, spor malzemeleri, mobilya, ev dekorasyonu, kozmetik, yiyecek-içecek ve lüks giyim gibi ürünleri planlarken, tasarlarken, geliştirirken, tedarik ederken ve satarken en yenilikçi kurumsal çözümleri sağlayan Centric Software, şirketlerin stratejik ve operasyonel dijital dönüşüm hedeflerine ulaşmalarına yardımcı oluyor.

1988 yılında İstanbul, Türkiye’de kurulan Koton, başarılı büyüme grafiğini 30 ülkede 500 mağazası ve tüm dünyada 1000’den fazla satış noktasıyla günümüzde de devam ettirmektedir. Küresel bir marka olma vizyonuyla hareket eden şirket, ana markası altında sunduğu kadın ve erkek giyimine dair ürünlerin yanı sıra çeşitli alt markalar altında sunduğu iç giyim, kot, aksesuar, spor ürünleri, güzellik ürünleri ve çocuklara yönelik koleksiyonlarıyla her yıl 90 milyon adetten fazla satış rakamına ulaşmış.

COVID-19 salgını yüzünden kapanmak durumunda kalan mağazaların gelirleri olumsuz etkilemeye başlamasının ardından, tasarımdan, satın almadan ve mağazalar için ticari planlamadan e-ticaret faaliyetlerine kadar bütün üretim sürecini modernize etmek isteyen Koton için, dijitale öncelik veren, gerçek verilere dayalı stabil ve ürün yaşam döngüsünün tüm bileşenleriyle entegre bir çalışma sistemi her zamankinden daha fazla önem kazandı.

Koton IT ve Süreç Geliştirme Direktörü Mesut Akyıldız, “Hibrit bir üretim süreciyle ilerlediğimizi fark ettik. Kendi geliştirdiğimiz sistemler, eskiden kalma sistemler ve elle yapılması gereken işler iç içe geçmişti. Departmanlar arası bilgi geçişi basılı belgelerle, hatta bazen sözlü olarak yapılıyordu. Bazen bir değişiklik yapıyorduk ama kaydı olmuyordu. O yüzden sorunları tespit etmek, neyin düzeltilmesi gerektiğini bulmak için bütün süreci gözden geçirmek çok zor oluyordu” diyor.

“Koton’un Centric PLM’i seçmesinin tek sebebi sadece en iyi markaların güçlü referanslarına sahip olması değil, Centric’in sergilediği profesyonellikten, uzmanlıktan ve somut sonuçlar elde etmek için verdikleri destekten etkilenmiş olmalarıydı” diyen Akyıldız konuşmasını şöyle sürdürdü:

“Doğrudan Centric Software’in Başkanı ve CEO’su Chris Groves’la muhatap olmak bize değerli bir müşteri olduğumuzu hissettirdi. Bizzat Chris’in kendisi, bize şirketin ne kadar büyüdüğünü, Centric’in vizyonuna ne kadar değer verdiğini anlatması kararımızda etkili oldu. Ayrıca uygulama stabildi. Soru sorduğumuzda ilgili Centric ekibi bize ayrıntılı cevaplar verdi. Her yardıma ihtiyacımız olduğunda Centric ekibinin gerekli desteği vereceğinden eminim.

Şu anda kurulum aşamasındayız. Centric ekibi ihtiyaçlarımızı belirleyerek gerekli tüm kurulumları yapıyor. Centric PLM sayesinde önümüzdeki beş yılda kayda değer bir verimlilik artışı gözlemleyeceğimizi, müşteri taleplerine daha hızlı bir üretim süreciyle cevap vereceğimizi ve ihtiyaçlarına daha uygun ürünler üreteceğimizi umuyoruz. Gelirlerimizin artmasını ve bunun da faaliyetlerimizi olumlu yönde etkilemesini bekliyoruz.”

Centric PLM ayrıca, Koton’un kullanılmış malzemeleri yeniden değerlendirerek çevreye ve modaya katkıda bulunduğu sürdürülebilir moda koleksiyonlarını daha kolay yönetmesini sağlayarak, şirketin sürdürülebilirlik hedeflerine ulaşmasına da yardımcı oluyor.

Centric Software’in Başkanı ve CEO’su Chris Groves “Koton’la birlikte çalışarak dijital dönüşüm hedeflerini gerçekleştirmelerine yardımcı olmaktan heyecan duyuyoruz. Centric sadece bir satıcı değil, uzun vadeli teknoloji ortağıdır. Bu heyecanlı yolculuğa beraber çıkmak için sabırsızlanıyoruz.” diyor.

Devamını Oku
Yorum Yapın

Yorumunuz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Advertisement

Firmalardan

TAB Gıda‘da üst düzey atama

Editör

Yazar:

TAB Gıda’nın yürüttüğü ödüllü ve sektöre örnek teşkil eden birçok kampanyaya öncülük eden Caner Alpaslan, aynı zamanda ticari pazarlama, ulusal promosyonlar, marka ve sponsorluk yönetimi gibi pek çok alanda tüketici, müşteri deneyimi ve pazarlama faaliyetlerinin gelişimine katkılar sundu. Caner Alpaslan, yeni görevinde şirketin 360 derece pazarlama faaliyetlerinin tamamına liderlik edecek.

Bilkent Üniversitesi Ekonomi bölümü mezunu olan Caner Alpaslan, Galatasaray Üniversitesi İletişim Stratejileri ve Halkla İlişkiler Bölümü’nde yüksek lisans eğitimini tamamladı. Kariyerine FedEx’te satış uzmanı olarak başlayan ve on yıla yakın bir süre Coca-Cola İçecek’in Pazarlama Departmanında farklı roller üstlenen Alpaslan, Şubat 2020 tarihinden itibaren, 7 markayı bünyesinde bulunduran hızlı servis restoran zinciri lideri TAB Gıda’nın Pazarlama Direktörlüğünü yürüttü. Alpaslan, Ocak 2023 itibarıyla görevine TAB Gıda Pazarlama Genel Müdür Yardımcısı (CMO) olarak devam edecek.

Devamını Oku

Firmalardan

Sinangil Un’un 60. yıl reklam filmi yayınlandı

Editör

Yazar:

1963 yılından bu yana gıda sektöründe olan ve ISO 500 sıralamasında 324’üncü olarak yer alan Eksun Gıda Tarım San. Ve Tic. A.Ş. bünyesinde faaliyet gösteren Sinangil, reklam filmi ile yıllardır değişmeyen lezzet yolculuğuna keyifli bir atıfta bulunuyor.

Ajans BBQ imzalı yapımda Sinangil’in 60 yıldır nesilden nesile devam eden mutfaklardaki varlığı, izleyiciyi gülümseten detaylarla aktarılıyor. Filmde anneannelerinin tarif defterini bulan ve onun en sevdiği yemeği yapmak için defterde yazılan bir malzemeyi okuyamayan 3 sevimli torunun herkese defteri okutmaya çalışması gösteriliyor. Filmin sonunda anneanne, torunların okuyamadıkları malzemeyi kağıdın arka yüzünü çevirerek işaret ediyor ve Sinangil Un yazısı markanın o yıllardaki ilk ambalajı üzerinde görülüyor.

Teknolojisi ve üretim teknikleriyle, geleneksel tatlardan sağlık serisine kadar Sinangil’in tüm lezzetlerin arkasında 60 yıldır var oluşunu göstermesi açısından önem taşıyan reklam filminin prodüksiyonunu Filmhakika üstlenirken yönetmen koltuğunda Fırat Mançuhan oturuyor.

Devamını Oku

Firmalardan

Bebeto Rainbow Peelers ile en leziz eğlence molası

Editör

Yazar:

2023 Küresel En İyi 100 Şekerleme Şirketi arasında 66’ncı sıraya yükselen Kervan Gıda’nın dünya çapında talep gören markası Bebeto’nun yeni ürünü Rainbow Peelers raflarda yerini aldı. Bebeto’nun hayvansal hammadde kullanılmadan üretilen Rainbow Peelers şekerleri, gerçek meyve aromasıyla her ısırıkta lezzet sunuyor. Bebeto, birbirine sarmal şekilde bağlanan Rainbow Peelers’tan aldığı ilhamla farklı lezzetlere açık olanları renkli ve eğlenceli bir dünyaya bağlıyor.

Bebeto, farklı lezzetleri denemeye istekli olan herkesi yeni lezzeti Rainbow Peelers ile tanıştırıyor. Bebeto’nun yumuşak şeker kategorisinde yer alan yeni ürünü Rainbow Peelers, vegan içeriği ve gerçek meyve aromasıyla öne çıkıyor. Sarmal yumuşak şeker çubuklarından oluşan Bebeto Rainbow Peelers, her renginde ayrı bir aroma taşıyor. Turuncu renginde portakal, kırmızı renginde çilek, mor renginde frenk üzümü ve yeşil renginde ise elma tadı saklı olan Bebeto Rainbow Peelers, bir ısırıkta dört lezzeti bir arada sunuyor. Ayrıca Rainbow Peelers birbirinden ayrılarak tek tek de tüketilebiliyor.

Devamını Oku
Advertisement

Etiketler

POPÜLER