Sosyal Medya Hesaplarımız

Firmalardan

Küçük şeyler için büyük imza

Editör
Abone Ol:

Tetra Pak’ın, 2004 yılında Milli Eğitim Bakanlığı himayesinde başlattığı ve İstanbul Üniversitesi’nin bilimsel onayıyla devam ettirdiği, Küçük Şeyler Doğayı Yeniler Projesi için Tetra Pak’la İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü arasında protokol imzalandı.

Gıda işleme ve paketleme çözümlerinde dünya lideri Tetra Pak, sosyal sorumluluk çalışmalarında eğitim, gıda güvenliği ve çevre konularına öncelik veriyor. Bu amaçla 2004’ten bugüne ülke çapında yaklaşık 1.150.000 ilköğretim öğrencisine çevre konusunda eğitimler verilen ‘Küçük Şeyler Doğayı Yeniler’ projesi 2015 yılında da devam edecek. Projenin yürütülebilmesi için İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile Tetra Pak arasında protokol yenilendi. Protokol sonucunda 2015 yılı içerisinde Istanbul’da 50 bin öğrenciye ulaşılacak.

Protokol imza töreni, İstanbul İl Milli Eğitim Müdürü Dr. Muammer Yildiz, İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü Temel Eğitim Şube Müdürü Timur TuğraL, Tetra Pak Türkiye ve Kafkaslar Genel Müdürü Nejat Çalişkan ve Tetra Pak Türkiye ve Kafkaslar Çevre Müdürü Umay Yilmaz’ın katılımıyla İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü binasında gerçekleştirildi.

Tetra Pak’ın, sosyal sorumluluk çalışmalarında, eğitim, gıda güvenliği ve çevre konularına öncelik veren projelerde İstanbul İl Milli Eğitim Mürülğü’nün paydaşı olmaya devam ettiğini kaydeden İstanbul İl Milli Eğitim Müdürü Dr. Muammer Yıldız, “Küçük Şeyler Doğayı Yeniler Projesinin paydaşı olmaktan son derece mutluyuz. Projenin içeriği aslında projenin adıyla doğru orantılı olarak minik yüreklerin küçük çabalarının birleşerek tasarruf, geri dönüşüm ve yenilenebilir enerji kaynakları hakkında bir farkındalık oluşturma amacı taşımakta. Proje içeriğinde yer alan animasyon karakterleri çocuklarımızın hayal dünyasına yönelik çizgi kahramanlar olduğu için, çocuklarımızın projeye olan ilgisinin hep süreceğine, proyeji sahipleneceklerine ve alması gereken mesajları, bilgileri güle oynaya öğreneceklerine inanıyorum. Çünkü insan sevdiği, gönül verdiği, kendisini eğlendiren ve mutlu eden etkinlikleri severek yapar ve alışkanlık haline getirir. Bu yönüyle projeyi ayrıca önemsiyoruz. Bu etkinlikler ve animasyonlar sayesinde çocuklarımıza verilmesi gereken mesajları ve bilgileri örtük öğrenmeyle öğreteceğimizi düşünüyorum” dedi.

“Bana balık verme balık tutmayı öğret” sözünü hatırlatan Yıldız, “Projede öğrencilerin aktif olarak katılacağı eğitimlerin yer almasının projenin hedefine ulaşmasında etkili olacağını düşünüyoruz” diye konuştu. Yıldız, “Proje paydaşımızın daha önceki yıllarda projeyi uygularken öğrencilerimizden, öğretmenlerimizden, okul idarecilerimizden gelen önerileri dikkate alarak eğitim içeriğini güncellemesi proje paydaşımızın samimiyetini ve sosyal yönünü görmemizi sağlıyor. İstanbul İl Milli Eğitim Müdürü olarak şahsım adına, öğrencilerimiz adına proje paydaşımız Tetra Pak Türkiye ve Kafkaslar Genel Müdürü Nejat ÇALIŞKAN’a, Tetra Pak Türkiye ve Kafkaslar Çevre Müdürü Umay YILMAZ’a onların nezdinde projede emek verecek herkese, İl Milli Eğitim Temel Eğitim Şube Müdürüm Timur TUĞRAL’a ve ekibine, projenin başarıya ulaşmasını sağlayacak okul idarecilerime ve geleceğin mimarları değerli öğretmenlerime teşekkür ediyorum. Projenin çocuklarımıza, İstanbulumuza hayırlı olmasını diliyorum’’ dedi.

2004 yılından bu yana sürdürdükleri proje kapsamında bugüne kadar 1.150.000 öğrenciye ulaştıklarını ve geri dönüşüm eğitimi verdiklerini ifade eden Tetra Pak Türkiye ve Kafkaslar Genel Müdürü Nejat Çalışkan ise, “Geçtiğimiz yıllarda eğitim etkinliğimizin içeriğini günümüzün modern gelişmeleri ışığında yeniledik. Eğitimlerimizi öğrenciler açısından öğrenmeyi kolaylaştırıcı, etkileşimli ve interaktif bir hale getirdik. Küçük Şeyler Doğayı Yeniler projemizle, öğrencilere içecek kartonu ambalajlarının geri dönüşümlü olduğunu vurgulayarak, 3 istasyondan oluşan kitimiz ile “geri dönüşüm deneyimi” yaşatıyoruz. Böylelikle geri dönüşmesi için ambalaj atıklarını diğer atıklardan ayrı biriktirmeleri alışkanlığını kazandırmayı hedefliyor ve küçük çaba ve dokunuşlarla doğanın nasıl korunabileceğini göstermek istiyoruz” diye konuştu.

Devamını Oku
Yorum Yapın

Yorumunuz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Advertisement

Firmalardan

TAB Gıda‘da üst düzey atama

Editör

Yazar:

TAB Gıda’nın yürüttüğü ödüllü ve sektöre örnek teşkil eden birçok kampanyaya öncülük eden Caner Alpaslan, aynı zamanda ticari pazarlama, ulusal promosyonlar, marka ve sponsorluk yönetimi gibi pek çok alanda tüketici, müşteri deneyimi ve pazarlama faaliyetlerinin gelişimine katkılar sundu. Caner Alpaslan, yeni görevinde şirketin 360 derece pazarlama faaliyetlerinin tamamına liderlik edecek.

Bilkent Üniversitesi Ekonomi bölümü mezunu olan Caner Alpaslan, Galatasaray Üniversitesi İletişim Stratejileri ve Halkla İlişkiler Bölümü’nde yüksek lisans eğitimini tamamladı. Kariyerine FedEx’te satış uzmanı olarak başlayan ve on yıla yakın bir süre Coca-Cola İçecek’in Pazarlama Departmanında farklı roller üstlenen Alpaslan, Şubat 2020 tarihinden itibaren, 7 markayı bünyesinde bulunduran hızlı servis restoran zinciri lideri TAB Gıda’nın Pazarlama Direktörlüğünü yürüttü. Alpaslan, Ocak 2023 itibarıyla görevine TAB Gıda Pazarlama Genel Müdür Yardımcısı (CMO) olarak devam edecek.

Devamını Oku

Firmalardan

Sinangil Un’un 60. yıl reklam filmi yayınlandı

Editör

Yazar:

1963 yılından bu yana gıda sektöründe olan ve ISO 500 sıralamasında 324’üncü olarak yer alan Eksun Gıda Tarım San. Ve Tic. A.Ş. bünyesinde faaliyet gösteren Sinangil, reklam filmi ile yıllardır değişmeyen lezzet yolculuğuna keyifli bir atıfta bulunuyor.

Ajans BBQ imzalı yapımda Sinangil’in 60 yıldır nesilden nesile devam eden mutfaklardaki varlığı, izleyiciyi gülümseten detaylarla aktarılıyor. Filmde anneannelerinin tarif defterini bulan ve onun en sevdiği yemeği yapmak için defterde yazılan bir malzemeyi okuyamayan 3 sevimli torunun herkese defteri okutmaya çalışması gösteriliyor. Filmin sonunda anneanne, torunların okuyamadıkları malzemeyi kağıdın arka yüzünü çevirerek işaret ediyor ve Sinangil Un yazısı markanın o yıllardaki ilk ambalajı üzerinde görülüyor.

Teknolojisi ve üretim teknikleriyle, geleneksel tatlardan sağlık serisine kadar Sinangil’in tüm lezzetlerin arkasında 60 yıldır var oluşunu göstermesi açısından önem taşıyan reklam filminin prodüksiyonunu Filmhakika üstlenirken yönetmen koltuğunda Fırat Mançuhan oturuyor.

Devamını Oku

Firmalardan

Bebeto Rainbow Peelers ile en leziz eğlence molası

Editör

Yazar:

2023 Küresel En İyi 100 Şekerleme Şirketi arasında 66’ncı sıraya yükselen Kervan Gıda’nın dünya çapında talep gören markası Bebeto’nun yeni ürünü Rainbow Peelers raflarda yerini aldı. Bebeto’nun hayvansal hammadde kullanılmadan üretilen Rainbow Peelers şekerleri, gerçek meyve aromasıyla her ısırıkta lezzet sunuyor. Bebeto, birbirine sarmal şekilde bağlanan Rainbow Peelers’tan aldığı ilhamla farklı lezzetlere açık olanları renkli ve eğlenceli bir dünyaya bağlıyor.

Bebeto, farklı lezzetleri denemeye istekli olan herkesi yeni lezzeti Rainbow Peelers ile tanıştırıyor. Bebeto’nun yumuşak şeker kategorisinde yer alan yeni ürünü Rainbow Peelers, vegan içeriği ve gerçek meyve aromasıyla öne çıkıyor. Sarmal yumuşak şeker çubuklarından oluşan Bebeto Rainbow Peelers, her renginde ayrı bir aroma taşıyor. Turuncu renginde portakal, kırmızı renginde çilek, mor renginde frenk üzümü ve yeşil renginde ise elma tadı saklı olan Bebeto Rainbow Peelers, bir ısırıkta dört lezzeti bir arada sunuyor. Ayrıca Rainbow Peelers birbirinden ayrılarak tek tek de tüketilebiliyor.

Devamını Oku
Advertisement

Etiketler

POPÜLER