Sosyal Medya Hesaplarımız

Firmalardan

Migros Grubu çalışanlarının yüzde 45’i kadın

Editör
Abone Ol:

Ev Kadınlarının El Sanatları Dayanışma ve Yardımlaşma Derneği (EKESDER) tarafından üretilen bileklikler Migros’taki tüm kadın çalışanlara 8 Mart’ta hediye edildi. Migros ayrıca hikâyeleriyle fark yaratan kadın çalışanlarının öykülerini anlatan ‘Mucize Kadınlar’ adlı dergiyi de kadın müşterileri için ücretsiz olarak dağıttı.

Migros Grubu, fark yaratan beş kadın çalışanıyla, Türkiye’de fark yaratmış beş öncü kadının hikâyelerini Ayşe Arman’ın kaleminden ‘Mucize Kadınlar’ başlığıyla bir dergide topladı. Migros, fark yaratan kadınların öykülerinin yanı sıra kadınlara özel pratik mutfak bilgileri ve tasarım önerilerinin yer aldığı dergiyi kadın müşterilerine ücretsiz olarak armağan etti. “Mucize Kadınlar” dergisine online olarak da www.migros.com.tr adresinden ulaşmak mümkün. Ayrıca Migros bu özel gün için, #KadinEliDegerse hashtag’i ile herkesi sosyal medyada paylaşımda bulunmaya davet ediyor.

Cinsiyet ve fırsat eşitliği ilkeleri doğrultusunda, Türkiye’de en fazla kadın istihdamı gerçekleştiren firmalardan biri olan perakendenin öncü oyuncusu Migros, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü de anlamlı bir projeyle kutladı. “Bir yere kadın eli değerse orada imkânsız diye bir şey yoktur” düşüncesinden yola çıkarak kadınların ürettiklerini yine kadınlarla buluşturan proje kapsamında, Migros Genel Müdürü Özgür Tort; Migros’un 9 bin kadın çalışanına Ev Kadınlarının El Sanatları Dayanışma ve Yardımlaşma Derneği (EKESDER) tarafından özel olarak el emeğiyle üretilen nazar boncuklu bileklikleri hediye etti. İzmir’de kurulan, evde üreten ve ev ekonomisine katkıda bulunan kadınların üye olduğu EKESDER ile bu anlamlı günde iş birliği yapan Migros, hem kendi çalışanlarını hem de el sanatlarını yaşatmak, tanıtmak, yaymak ve öğretmek isteyen dernek çalışanlarının Dünya Kadınlar Günü’nü kutlamış oldu.

Üst üste 2 kez İzmir İstihdam Zirvesi’nde ‘En Çok İstihdam Sağlayan İşletme’ ödülü ve ‘En Çok Kadın İstihdamı Sağlayan İşletme’ dallarında ödül kazanan Migros Grubu, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü çerçevesinde bir hafta boyunca işe alım süreçlerinde sadece kadınların başvurularını değerlendirdi.

Devamını Oku
Yorum Yapın

Yorumunuz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Advertisement

Firmalardan

A101 ve Şef Somer Sivrioğlu’ndan workshop etkinliği

Editör

Yazar:

A101 ve Şef Somer Sivrioğlu iş birliği kapsamında düzenlenen etkinlikte, A101 ürünleriyle özel olarak hazırlanan menü tadımı ve workshop etkinliği organize edildi. Somer Şef’in sunumuyla, ünlü şefin kendi restoranı olan Efendy’de düzenlenen workshop, 24 Ocak’ta gerçekleştirildi.

A101’in sosyal medyada iş birliği yaptığı isimlerin de katıldığı buluşmaya; Burak Altındağ, Bengi Kurtcebe, İdil Yazar, Berat Çokal (Mösyö Şokola), Ümit Karalar gibi ünlü isimler katılırken, Somer Şef davetlilere kendi elleriyle hazırladığı humusu sunarak özel bir tadım deneyimi yaşattı.

A101 için özel olarak üretilen ürünlerin, kalitesi ve çeşitliliği sayesinde şefler tarafından da güvenilerek tercih edildiğinin altını çizen ve kendisinin de severek A101 ürünlerini kullandığını aktaran Somer Şef, “A101 tarafından üretilen ürünlerin %101 arkasındayım” ifadesini kullandı.

A101 Pazarlama Müdürü Yeliz Yahşi Bilgiç’in markayı temsilen davetlileri ağırladığı etkinlikte, Somer Şef’in A101 ürünleriyle hazırlamış olduğu yemeğin püf noktaları ve farklı uygulamaları üzerine de bilgiler verildi.

A101 Pazarlama Müdürü Yeliz Yahşi Bilgiç; ‘’A101 olarak ürünlerimizin kalitesinin her zaman %101 arkasında olduk. Kalite, çeşit ve fiyatlarımızın mutfağın ustaları tarafından da tasdik edilmesi bizi ayrıca mutlu ediyor.’’ şeklinde konuştu.

Devamını Oku

Firmalardan

Paramparça belgeseli vizyonda

Editör

Yazar:

Paramparça, Lozan Mübadelesinin 100. Yıldönümü nedeniyle Orhan Erdim anısına Ruyiad (Rumeli Yönetici Ve İş İnsanları Derneği) ve REV (Rumeli Eğitim Vakfı) ve Pegasus ana destekleriyle çekilen bir belgesel. Yapımcı: Nurdan Tekeoğlu, “Göç, kültürel ve sosyal boyutu olan bir olgu. Türkiye, dünyada göçten en çok etkilenen ülkelerin başında yer alıyor. Mübadele döneminde yaklaşık 2 milyon insanın zorunlu göçe tabi tutulması, gerek Türk gerekse Yunanistan halkları arasında derin travmalar yarattı. Her bir mübadilin anlattıkları bir filme ya da belgesele konu olabilecek önemde. Mübadelenin 100.yıl dönümü kapsamında biz de bir belgesel çalışması yaptık. Paramparça adlı belgeselimiz, 1924 mübadelesinde Girit’e bağlı Spinalonga adasından Bodrum ‘a göçe den bir ailenin 70 yaşını aşmış 3.kuşak mübadil bir kadınının yaşamı üzerinde kurulu. Belgeselin kahramanı Zehra hanımın yaşam öyküsünü dinlediğimde ‘işte hikayemizi bulduk’ dedik. Belgesel projesi üzerinde kişi ve mekanlar üzerinde uzun bir süre çalıştık. Arşiv taraması yaptık. Tanıklarla konuştuk. Dünyanın en güzel yerlerinden biri olan Bodrum’da yaşayan Zehra hanım, ‘bu kadarı da olmaz’ dedirten inişli – çıkışlı hayatını tüm samimiyetle bizimle paylaştı” şeklinde konuştu.

Ekip

Yönetmenler: Orhan Tekeoğlu-Nurdan Tekeoğlu

Yapımcı: Medya Ton ve Nurdan Tekeoğlu

Görüntü Yönetmeni: Serdar Güven

Müzik: Evrim Ateşler

Ortak Yapımcı: Story Studios ve Spiridoula Gouskou

Kurgu: Lukas Agelastos ve sercan Güdücü

Devamını Oku

Firmalardan

Kervan Gıda: Global arenada büyümeyi sürdüreceğiz

Editör

Yazar:

Kervan Gıda, global arenada yakaladığı başarıyı yeni gelişmelerle tescil ediyor. Kervan Gıda, dünyanın şekerleme alanında takip edilen en önemli listelerinden biri olan “2023 Global Top 100 Candy Companies- 2023 Küresel En İyi 100 Şekerleme Şirketi” listesinde 82’inci sıradan 66’ncı sıraya yükseldi. Kervan Gıda’nın 2020’deki halka arzı sonrasında Polonya’nın önde gelen yumuşak şeker üreticilerinden ZPC Otmuchow ve iştiraki PWC Odra’yı satın alımı, ardından perakende devleri olan ABD’li Walmart ve İngiliz ASDA ile iş birliği yapması, şirketin global arenada büyümeye yönelik attığı etkili adımlardan oldu.

Sonuçları değerlendiren Kervan Gıda Genel Müdürü Burhan Başar, “Geçtiğimiz yıl giriş yaptığımız Küresel En İyi 100 Şekerleme Şirketi listesinde bu yıl 16 sıra yükselerek 66’ıncı sıraya yerleştik ve bizi gururlandıran bir sonuca imza attık. Gerek yurt içindeki büyümemiz gerek yurt dışında Polonya, ABD ve İngiltere pazarlarındaki yerimizi sağlamlaştırmamız gerekse ihracat gerçekleştirdiğimiz toplam ülke sayısının 85’e ulaşmış olması bugün aldığımız sonuçlarda etkili oldu. Bu gelişmelerle dünya çapında bilinirliğimiz artarken, daha büyük hedeflerle motivasyonumuz her daim yüksek kalıyor. Türkiye’de doğan bir şirket olarak global arenada büyümeye yönelik yatırımlarımızı sürdüreceğiz” dedi.

Devamını Oku
Advertisement

Etiketler

POPÜLER