Sosyal Medya Hesaplarımız

Firmalardan

Molped, Türkiye’nin en ince pedini üretti, liderliğe gözünü dikti

Editör
Abone Ol:

Hayat Kimya’nın kilometre taşları arasında yer alan Molped, 2012 yılında yeni logosu, yeni ambalajları ve yeni ürünleri ile hızla büyümesini sürdürüyor.

Hijyen sektöründe girdiği her ülkede ismini ilk 3 marka arasına yazdıran Molped, Türkiye’nin en ince pedini üreterek pazarda yeni bir dönemin kapısını açtı. Molped, Cezayir’den sonra Mısır’da da pazarlama faaliyetlerini hızlandırdı. Molped, Kuzey Afrika’da sektör liderliği için harekete geçti.

Hayat Kimya Genel Koordinatörü Prof. Dr. Orhan İdil ve Hayat Kimya Hijyen Kategorisi Pazarlama Müdürü Melek Soklangıç Dinçer, düzenledikleri basın yemeği ile Hayat Kimya’nın hijyenik ped kategorisindeki yeniliklerini ve pazardaki son gelişmeleri paylaştılar.

Prof. Dr. Orhan İdil, hijyenik ped sektöründeki gelişmelerden bahsetmeden önce Hayat Holding’in 2012 yıl sonu ciro hedeflerini açıkladı. İdil, “Hayat Holding’in bünyesinde 25 şirket yer alıyor. Hayat Holding 9 bin 300 çalışanı, 4 milyon 750 bin metrekare alana yayılan yatırımları ile hızlı büyümesini sürdürüyor. Tüm bu yatırımlarımızla Hayat Holding olarak 2011 yılını 1 milyar 800 milyon dolarlık ciro ile kapattık. 2012 yıl sonu ciro hedefimiz ise yüzde 24 büyüme ile 2.1 milyar dolar. Yılın ilk 9 ayındaki büyüme rakamlarımız da hedeflerimizi hızla gerçekleştirdiğimizi gösteriyor” dedi.

Hayat Kimya Genel Koordinatörü Prof. Dr. Orhan İdil, Hayat Kimya’nın 1999 yılından itibaren hijyenik ped üretimi gerçekleştirdiğini vurgulayarak, Türk kadını ile özdeşleşen ve sektördeki tüm dengeleri değiştiren Molped’in geçen 13 yıl içinde sektördeki ilk iki markadan biri haline geldiğini söyledi. İdil, Molped’in Türkiye dışında bulunduğu 59 ülke içinde de sektördeki ilk üç marka arasında yer aldığını sözlerine ekledi.

İdil, 13 yılda hem Molped’in, hem de Türk kadının gelişimini anlattığı konuşmasında öncelikle 13 yıl içinde kadının sosyal yaşamda ve iş hayatındaki duruşunun değişimi ile ped kullanım alışkanlığındaki gelişimin paralelliğini anlattı.

Türkiye’de hijyenik ped kullanımının giderek artarak Avrupa Birliği standardına yaklaştığını belirten İdil, “Kadınların sosyal hayat ve iş hayatındaki gelişimi, kendilerine ait gelirlerinin oluşmasını sağladı ki bu da Türkiye pazarında ped kullanım oranının hızla yükselmesinde etkili oldu. Kadın artık hijyen ve kendi hijyenik bakımına önem veriyor, günlük hayatında daha aktif ve güvenli yaşam modelini tercih ediyor. Bu hızlı değişim ped kullanımında da daha ince ve emici hijyenik ped talebini arttırıyor” dedi.

4.5 milyon kadın hala ped kullanmıyor

Türkiye’de halen 4,5 milyon hanedeki kadının hijyenik ped satın almadığını belirten Hayat Kimya Hijyen Kategorisi Pazarlama Müdürü Melek Soklangıç Dinçer ise, “IPSOS verilerini değerlendirerek sektöre baktığımızda, Türkiye’deki hanelerin yüzde 88’ini oluşturan 13-45 yaş arası kadınların yüzde 64’ü hijyenik ped kullanıyor. Hiçbir şekilde ped kullanmayan 4,5 milyon hanede yaşayan kadınlar ise halen bez kullanıyor. Hedef 4,5 milyon hanede yaşayan kadınların bilinçlendirilerek daha hijyenik koşullarda yaşamalarını sağlamak…” dedi.

Hijyenik ped sektöründe zaman içerisindeki gelişmelerle kadınların ped tercihlerini kalın pedden ultra pede dönüştürdüğü, ancak Türk halkının sadakat duygusundan kaynaklanan bir bağlılıkla hala yüzde 15.5’lik bir kitlenin kalın ped kullandığına dikkat çeken Dinçer, sözlerine hijyenik ped sektörünün son 7 yıldaki gelişimine dikkat çekerek devam etti:

“Genel olarak 2005 yılından bugüne bir kıyaslama yapacak olursak, ultra pedlerin miktarının 2 katına çıktığını, kalın pedlerin yüzde 50 düşüş yaşadığını ve günlük pedlerin miktarının ise 3 katına çıktığını söyleyebiliriz.”

Ürün geliştirme çalışmalarında dikkate aldıkları en önemli kriterin tüketici beklentileri olduğunu vurgulayan Dinçer, “Tüketici beklentilerine en doğru şekilde cevap verebilmek için yurtdışı trendlerini inceleyip tedarikçilerimiz ile yeni teknolojiler üzerinde çalışmalar gerçekleştiriyoruz. Türkiye dışında Cezayir, Ukrayna, Rusya, Mısır gibi pek çok ülkede kadınların hijyenik pedden beklentilerini araştırıyoruz. Bu çalışmalar sonucunda ideal ve talep edilen ürünleri tüketicilerimiz ile sadece Türkiye’de değil, tüm dünyada buluşturmayı hedefliyoruz”dedi.

Devamını Oku
Yorum Yapın

Yorumunuz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Advertisement

Firmalardan

Londra ofisiyle Batı Avrupa Bölgesi’ndeki büyümesini hızlandıracak

Editör

Yazar:

REM People, yurtdışı büyüme hamlesini hızlandırdı. REM People, İstanbul ve Dubai’nin ardından İngiltere’nin başkenti Londra’daki ofisinin resmi açılışını yaptı. Halen 50’den fazla ülkede, alanında lider 120 kuruma hizmet veren REM People, Avrupa’daki şirketlere de verimlilik kazandırıyor.

Markaların ürün yolculuklarını takip etmelerini sağlayarak verimliliklerini artırdıklarını belirten REM People CEO’su Bülent Peker, yurtdışı stratejisi hakkında şöyle konuşuyor: “Türkiye ve dünyada sektörünün en hızlı büyüyen şirketlerinden biri olarak İstanbul ve Dubai merkezlerimizle şimdiye kadar 50’den fazla ülkede sektör devlerinin sahadaki gözü, kulağı olduk. Geliştirdiğimiz yüzde 100 yerli yazılım çözümlerimizle yapay zeka ve derin öğrenme yoluyla kurumların verimliliklerini artırıyoruz. Anlık görüntü tanıma teknolojimizle saha satış ekiplerinin çektiği fotoğraflar analiz ediliyor ve reyonlardaki ürünler gözleniyor. Yapay zekanın ilerisine geçerek derin öğrenme ile analizler yapıyoruz. Bu analizler müşterilerimizin daha hızlı aksiyon alması için kullanılıyor. Söz konusu çözümlerle global bir marka olma yolunda Londra ofisimizle de Orta ve Batı Avrupa’daki varlığımızı artırmayı hedefliyoruz.”

REM People, 2015 yılından bu yana yapay zekâ tabanlı çoklu kanal perakende uygulama yönetimi çözümleri sunuyor. REM People’ı rakiplerinden ayıran en önemli özellik perakendecilerin performanslarını faaliyet gösterdikleri tüm kanallarda takip etmelerini sağlayan entegre çözümler sunması. REM People, müşterilerinin perakende uygulamalarını ve mağazacılık operasyonlarını, tanzim/teşhir uygulama performanslarını offline, online ve basılı kanallarda izleyerek ‘ürün yolculuklarını’ takip etmelerine yardımcı oluyor.

Devamını Oku

Firmalardan

Seyhanlar Market’in tercihi yine Isuzu oldu

Editör

Yazar:

Kaliteli ve sağlıklı ürünleri en uygun fiyata sunmak amacıyla kurulan ve 40 yılı aşkın süredir hizmet veren Seyhanlar Market, 2013 yılından itibaren dünyanın önde gelen firmalarından olan Isuzu markasının bayiliğini yapan Bursa Ağır Vasıta ile tekrar işbirliği yaparak 17 adet Isuzu NPR 3D’yi filosuna dahil etti.

Teslimat törenine Seyhanlar Market Yönetim Kurulu Üyesi Bilal Seyhan, Anadolu Isuzu Türkiye Satış Direktörü Yusuf Teoman, Anadolu Isuzu Türkiye Kamyon Pick-Up Satış Müdürü Atakan Gürler, Anadolu Isuzu Kamyon Pick-Up Satış Şefi Arif Bugeker, Bursa Ağır Vasıta Yönetim Kurulu Başkanı Lokman Koçaslan, Bursa Ağır Vasıta Genel Müdürü Ahmet Uğur, Bursa Ağır Vasıta Satış Müdürü İnci Kaplan ve Bursa Ağır Vasıta satış ekibi katılım gösterdi.

Satış ve satış sonrası maksimum müşteri memnuniyetini en önemli misyonu edinerek, Isuzu markasının satış, servis ve yedek parça hizmetini veren Bursa Ağır Vasıta, müşterileri için en yüksek kalitedeki ürünü, en kısa zamanda, en uygun satış fiyatı ile tüketiciye ulaştırmayı amaçlıyor.

İşleri gereği sağlam ve kaliteli araçlara ihtiyaç duyduklarının altını çizen Seyhanlar Market Yönetim Kurulu Üyesi Bilal Seyhan, “Firmamız için en önemli iki unsur sağlamlık ve güvenilirlik. Mahalle aralarında veya ana yollar üzerinde olan mağazalarımıza, her gün araçlarımız ile ürün sevk ediyoruz. Araçlar sürekli yük altında aktif olarak kullanılıyor. Bu sevk işlemlerinde araç kaynaklı aksama durumları işlerimizin de aksamasına neden olabilmekte. Dolayısıyla araçlarımızın her gün yüksek tempoya dayanabilecek, şehir içinde pratik ve güvenilir araçlar olması gerekiyor. Bu aradığımız unsurlar ve daha fazlasını Isuzu marka araçlarda bulduğumuzu düşünüyoruz. Aynı zamanda araçlarımızın bakımları ve servis hizmetlerinin de kısa zamanda çözülebilmesi gerekmekte. Bu noktada da Bursa Ağır Vasıta profesyonel kadrosu ve hızlı çözümler sunmasıyla yardımımıza yetişiyor. Almış olduğumuz tüm hizmetlerden dolayı Anadolu Isuzu ve Bursa Ağır Vasıta’ya teşekkür ediyoruz.” dedi.

Bursa Ağır Vasıta’nın müşteri memnuniyetini temel aldığını ve hizmet verdiği bölgelerde tercih kaynağı olmanın büyük bir gurur kaynağı olduğunu vurgulayan Bursa Ağır Vasıta Yönetim Kurulu Başkanı Lokman Koçaslan, “Müşterilerimize en kaliteli hizmeti vermeyi ve müşteri memnuniyetini en yüksek noktada tutmayı temel amaç edindik. Bu bağlamda sektörünün önde gelen firmalarından olan Seyhanlar Marketçilik ile gerçekleştirdiğimiz, yıllara dayanan işbirliğimiz bizler için çok değerli. Bursa Ağır Vasıta olarak müşterilerimizin çözüm ortağı olarak hem kendilerine hem de ülkemize hizmet etmek en büyük hedefimizdir. Yüksek güç ve torka sahip uzun ömürlü motoru,  dar alanlara rahatlıkla girmeyi sağlayan kupası ve araç boyutlarıyla segmentinin standartlarını belirleyen Isuzu NPR 3D’yi ve Bursa Ağır Vasıta’yı tercih ettiği için Seyhanlar Market’e teşekkür eder, araçlarının hayırlı uğurlu olmasını dileriz” diye konuştu.

Devamını Oku

Firmalardan

Subway, Türkiye’deki operasyonlarını genişletecek

Editör

Yazar:

Türkiye ve Çin başta olmak üzere, beş ayrı ülkedeki başarılı faaliyetleri ile dünyanın en büyük beş restoran işletmecisinden biri olan TFI TAB Gıda Yatırımları, portföyüne kattığı yeni markalarla büyümesini sürdürüyor. Şirket, Burger King, Sbarro, Popeyes ve Arby’s’den oluşan dört küresel marka ve kendisine ait Usta Dönerci ve Usta Pideci’den oluşan iki ulusal olmak üzere, toplam altı markanın yanına bir dünya devini daha ekledi.

TFI TAB Gıda Yatırımları Yönetim Kurulu Başkanı Erhan Kurdoğlu: ‘’Subway operasyonuyla büyümemizi daha da hızlandırarak, dünya çapındaki toplam restoran sayımızı bu yılın sonuna kadar 3000’in üzerine çıkaracağız. Subway gibi ünü dünyaya yayılmış bir markanın daha bize güvenerek operasyonlarını devretmesiyle hem kendi markalarımızı yaratabilme hem de dünya markalarını yönetebilme ve geliştirebilme kabiliyetimizi bir kez daha kanıtlamış olduk. Et, ekmek, patates, salata başta olmak üzere birçok ihtiyacımızı tedarik ettiğimiz ekosistem şirketlerimiz, 28 yıllık sektör tecrübemiz, inovatif ürün, hizmet ve çözümlerimizle bünyemizdeki diğer markaları olduğu gibi Subway’i de Türkiye’nin en değerli markalarından biri haline getirmeyi hedefliyoruz” dedi.

Subway CEO’su John Chidsey ise; “Subway olarak, uluslararası çaptaki varlığımızı güçlendirmeyi amaçlarken, diğer önemli markaların bir bölgedeki büyümesine önderlik ederek, kayda değer deneyim edinmiş operatörlerle ortaklık arayışındayız. Pazarın lider restoran operatörü olarak Türkiye’deki tüketiciler konusunda derin bir anlayış ve tecrübeye sahip olan TFI TAB Gıda Yatırımları, Subway’in Türkiye’deki varlığını hızlandırmaya destek sağlayacak en ideal ortaktır” açıklamasında bulundu.

Devamını Oku

POPÜLER