Sosyal Medya Hesaplarımız

Firmalardan

Panaroma’nın çoğunluk hisselerini Verifone aldı

Editör
Bülent Özayaz
Abone Ol:

Verifone, Olivetti’nin Türkiye’deki marka kullanım haklarına sahip tek distribütörü Panaroma’nın çoğunluk hissesini bünyesine katıyor.

Verifone, Panaroma Bilişim Teknolojileri şirketinin çoğunluk hissesini bünyesine katarak yeni bir ortaklığa adım attı. Verifone; bu birleşmeyle her segmentteki esnafın ve perakendecilerin ihtiyaçlarını karşılamayı hedefliyor.

Yazarkasa sektöründe son yılların yükselen girişimi olarak dikkatleri çeken Panaroma Bilişim, pazarda Olivetti markalı yazarkasaları tüketiciye sunuyor. Ortak geliştirilen Olivetti Verifone MX 915 ECR Yeni Nesil Bütünleşik Masaüstü Yazarkasa POS ile Verifone ve Panaroma, her segmente hitap eden ürün ailesine bir yenisini daha ekledi. Güçlü satış kanalına sahip Panaroma Bilişim Teknolojileri, köklü yazarkasa markası Olivetti’nin Türkiye’deki marka haklarını da elinde bulunduruyor.
Satın almayla ilgili konuşan Verifone Doğu Avrupa, Ortadoğu ve Afrika Başkanı Bülent Özayaz, “Dünyada 29 milyon bağlı terminali bulunan Verifone, 2 milyar cirosu ve 5 bin 300’den fazla çalışanı olan, New York borsasına kote bir silikon vadisi şirketi. Global bir Amerikan şirketi olan Verifone için Türkiye pazarı çok önemli. Dolayısıyla son 10 yıldır Türkiye’ye yatırım yapmaya devam ediyoruz. 35 yıllık geçmişi ve güçlü AR-GE merkeziyle güvenli ödeme sistemleri sektörünün öncü ve lider kuruluşu Verifone olarak Türkiye’yi Avrupa, Ortadoğu ve Afrika’ya hizmet veren bir AR-GE yazılım üssüne dönüştürdük. Burada birçok Türk mühendisimiz bölgeye hizmet veriyor ve böylece Türkiye istihdam gücüne destek oluyoruz. Şimdi de burada bir şirket birleşmesine imza atarak yatırımlarımıza bir yenisini ekliyoruz. Panaroma, Türkiye pazarında bizim için çok önemli bir stratejik ortaklık olacaktır” dedi.

Verifone Türkiye, Doğu Avrupa ve Türki Cumhuriyetler Genel Müdürü Onur Altınbaş ise şu sözleri ekledi: “Verifone’un küresel ölçekteki servis sağlayıcı konumuna gelme hedefi Türkiye’deki operasyonlarına da sirayet ediyor. Türkiye’de, Verifone birkaç yıl öncesine kadar sadece bankalar aracılığıyla, finans kuruluşlarına sağladığı ödeme sistemleriyle perakendecilere dokunuyordu. Gelir İdaresi Başkanlığı tarafından Kayıt Dışı Ekonomi ile Mücadele Eylem Planı dahilinde çıkartılan yeni regülasyonların da etkisiyle Verifone, Türkiye yaklaşık 3-4 yıldır direkt son kullanıcıya yeni ürünler ve çözümler sunan, tüm ihtiyaçlara yönelik donanım, yazılım ve çözüm geliştiren bir servis sağlayıcı şirket haline geldi. Bu yeni işbirliği ise Verifone’un küresel bilgi birikiminin ve yenilikçi vizyonunun Panaroma’nın yazarkasa sektöründe deneyimli ekibiyle ortak bir platformda buluşmasını ve bu sayede Verifone’un pazarda daha da büyümesini sağlayacak. Verifone olarak; bu birleşmeyle her segmentteki esnafın ihtiyaçlarını karşılamayı hedefliyoruz.”
Panaroma Bilişim Teknolojileri Genel Müdürü Burak Ceylaner ise “Panaroma Bilişim Teknolojileri olarak, Verifone ailesine katılmaktan büyük heyecan duyuyoruz. Panaroma Bilişim Teknolojileri olarak deneyimli ekibimiz, dünya markamız Olivetti ve tüm yurt çapını kapsayan yaygın satış ağlarımızdan aldığımız güçle istikrarlı bir şekilde büyüyoruz. Verifone ile yaptığımız güç birliği, bizim geleceğe çok daha sağlam ve güvenilir adımlarla ilerlememizi sağlayacak. Dünya çapında ödeme sistemlerinde lider firma Verifone’un, yazarkasa sektöründe son yılların yükselen markası Panaroma Bilişim’in çoğunluk hisselerini satın alması gerek sektöre gerekse tüketicilere büyük faydaları da beraberinde getirecektir. Verifone’un küresel birikimi ile en iyi ürünleri daha geniş bir yelpazede sunabileceğiz. Verifone çatısı altında yaratacağımız sinerjiden, daha güçlü, daha verimli, daha inovatif çözümlerle müşterilerimizin karşısına çıkacağımız için mutluyuz” dedi.

Devamını Oku
Yorum Yapın

Yorumunuz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Advertisement

Firmalardan

TAB Gıda‘da üst düzey atama

Editör

Yazar:

TAB Gıda’nın yürüttüğü ödüllü ve sektöre örnek teşkil eden birçok kampanyaya öncülük eden Caner Alpaslan, aynı zamanda ticari pazarlama, ulusal promosyonlar, marka ve sponsorluk yönetimi gibi pek çok alanda tüketici, müşteri deneyimi ve pazarlama faaliyetlerinin gelişimine katkılar sundu. Caner Alpaslan, yeni görevinde şirketin 360 derece pazarlama faaliyetlerinin tamamına liderlik edecek.

Bilkent Üniversitesi Ekonomi bölümü mezunu olan Caner Alpaslan, Galatasaray Üniversitesi İletişim Stratejileri ve Halkla İlişkiler Bölümü’nde yüksek lisans eğitimini tamamladı. Kariyerine FedEx’te satış uzmanı olarak başlayan ve on yıla yakın bir süre Coca-Cola İçecek’in Pazarlama Departmanında farklı roller üstlenen Alpaslan, Şubat 2020 tarihinden itibaren, 7 markayı bünyesinde bulunduran hızlı servis restoran zinciri lideri TAB Gıda’nın Pazarlama Direktörlüğünü yürüttü. Alpaslan, Ocak 2023 itibarıyla görevine TAB Gıda Pazarlama Genel Müdür Yardımcısı (CMO) olarak devam edecek.

Devamını Oku

Firmalardan

Sinangil Un’un 60. yıl reklam filmi yayınlandı

Editör

Yazar:

1963 yılından bu yana gıda sektöründe olan ve ISO 500 sıralamasında 324’üncü olarak yer alan Eksun Gıda Tarım San. Ve Tic. A.Ş. bünyesinde faaliyet gösteren Sinangil, reklam filmi ile yıllardır değişmeyen lezzet yolculuğuna keyifli bir atıfta bulunuyor.

Ajans BBQ imzalı yapımda Sinangil’in 60 yıldır nesilden nesile devam eden mutfaklardaki varlığı, izleyiciyi gülümseten detaylarla aktarılıyor. Filmde anneannelerinin tarif defterini bulan ve onun en sevdiği yemeği yapmak için defterde yazılan bir malzemeyi okuyamayan 3 sevimli torunun herkese defteri okutmaya çalışması gösteriliyor. Filmin sonunda anneanne, torunların okuyamadıkları malzemeyi kağıdın arka yüzünü çevirerek işaret ediyor ve Sinangil Un yazısı markanın o yıllardaki ilk ambalajı üzerinde görülüyor.

Teknolojisi ve üretim teknikleriyle, geleneksel tatlardan sağlık serisine kadar Sinangil’in tüm lezzetlerin arkasında 60 yıldır var oluşunu göstermesi açısından önem taşıyan reklam filminin prodüksiyonunu Filmhakika üstlenirken yönetmen koltuğunda Fırat Mançuhan oturuyor.

Devamını Oku

Firmalardan

Bebeto Rainbow Peelers ile en leziz eğlence molası

Editör

Yazar:

2023 Küresel En İyi 100 Şekerleme Şirketi arasında 66’ncı sıraya yükselen Kervan Gıda’nın dünya çapında talep gören markası Bebeto’nun yeni ürünü Rainbow Peelers raflarda yerini aldı. Bebeto’nun hayvansal hammadde kullanılmadan üretilen Rainbow Peelers şekerleri, gerçek meyve aromasıyla her ısırıkta lezzet sunuyor. Bebeto, birbirine sarmal şekilde bağlanan Rainbow Peelers’tan aldığı ilhamla farklı lezzetlere açık olanları renkli ve eğlenceli bir dünyaya bağlıyor.

Bebeto, farklı lezzetleri denemeye istekli olan herkesi yeni lezzeti Rainbow Peelers ile tanıştırıyor. Bebeto’nun yumuşak şeker kategorisinde yer alan yeni ürünü Rainbow Peelers, vegan içeriği ve gerçek meyve aromasıyla öne çıkıyor. Sarmal yumuşak şeker çubuklarından oluşan Bebeto Rainbow Peelers, her renginde ayrı bir aroma taşıyor. Turuncu renginde portakal, kırmızı renginde çilek, mor renginde frenk üzümü ve yeşil renginde ise elma tadı saklı olan Bebeto Rainbow Peelers, bir ısırıkta dört lezzeti bir arada sunuyor. Ayrıca Rainbow Peelers birbirinden ayrılarak tek tek de tüketilebiliyor.

Devamını Oku
Advertisement

Etiketler

POPÜLER