Sosyal Medya Hesaplarımız

Firmalardan

Panaroma’nın çoğunluk hisselerini Verifone aldı

Editör
Bülent Özayaz
Abone Ol:

Verifone, Olivetti’nin Türkiye’deki marka kullanım haklarına sahip tek distribütörü Panaroma’nın çoğunluk hissesini bünyesine katıyor.

Verifone, Panaroma Bilişim Teknolojileri şirketinin çoğunluk hissesini bünyesine katarak yeni bir ortaklığa adım attı. Verifone; bu birleşmeyle her segmentteki esnafın ve perakendecilerin ihtiyaçlarını karşılamayı hedefliyor.

Yazarkasa sektöründe son yılların yükselen girişimi olarak dikkatleri çeken Panaroma Bilişim, pazarda Olivetti markalı yazarkasaları tüketiciye sunuyor. Ortak geliştirilen Olivetti Verifone MX 915 ECR Yeni Nesil Bütünleşik Masaüstü Yazarkasa POS ile Verifone ve Panaroma, her segmente hitap eden ürün ailesine bir yenisini daha ekledi. Güçlü satış kanalına sahip Panaroma Bilişim Teknolojileri, köklü yazarkasa markası Olivetti’nin Türkiye’deki marka haklarını da elinde bulunduruyor.
Satın almayla ilgili konuşan Verifone Doğu Avrupa, Ortadoğu ve Afrika Başkanı Bülent Özayaz, “Dünyada 29 milyon bağlı terminali bulunan Verifone, 2 milyar cirosu ve 5 bin 300’den fazla çalışanı olan, New York borsasına kote bir silikon vadisi şirketi. Global bir Amerikan şirketi olan Verifone için Türkiye pazarı çok önemli. Dolayısıyla son 10 yıldır Türkiye’ye yatırım yapmaya devam ediyoruz. 35 yıllık geçmişi ve güçlü AR-GE merkeziyle güvenli ödeme sistemleri sektörünün öncü ve lider kuruluşu Verifone olarak Türkiye’yi Avrupa, Ortadoğu ve Afrika’ya hizmet veren bir AR-GE yazılım üssüne dönüştürdük. Burada birçok Türk mühendisimiz bölgeye hizmet veriyor ve böylece Türkiye istihdam gücüne destek oluyoruz. Şimdi de burada bir şirket birleşmesine imza atarak yatırımlarımıza bir yenisini ekliyoruz. Panaroma, Türkiye pazarında bizim için çok önemli bir stratejik ortaklık olacaktır” dedi.

Verifone Türkiye, Doğu Avrupa ve Türki Cumhuriyetler Genel Müdürü Onur Altınbaş ise şu sözleri ekledi: “Verifone’un küresel ölçekteki servis sağlayıcı konumuna gelme hedefi Türkiye’deki operasyonlarına da sirayet ediyor. Türkiye’de, Verifone birkaç yıl öncesine kadar sadece bankalar aracılığıyla, finans kuruluşlarına sağladığı ödeme sistemleriyle perakendecilere dokunuyordu. Gelir İdaresi Başkanlığı tarafından Kayıt Dışı Ekonomi ile Mücadele Eylem Planı dahilinde çıkartılan yeni regülasyonların da etkisiyle Verifone, Türkiye yaklaşık 3-4 yıldır direkt son kullanıcıya yeni ürünler ve çözümler sunan, tüm ihtiyaçlara yönelik donanım, yazılım ve çözüm geliştiren bir servis sağlayıcı şirket haline geldi. Bu yeni işbirliği ise Verifone’un küresel bilgi birikiminin ve yenilikçi vizyonunun Panaroma’nın yazarkasa sektöründe deneyimli ekibiyle ortak bir platformda buluşmasını ve bu sayede Verifone’un pazarda daha da büyümesini sağlayacak. Verifone olarak; bu birleşmeyle her segmentteki esnafın ihtiyaçlarını karşılamayı hedefliyoruz.”
Panaroma Bilişim Teknolojileri Genel Müdürü Burak Ceylaner ise “Panaroma Bilişim Teknolojileri olarak, Verifone ailesine katılmaktan büyük heyecan duyuyoruz. Panaroma Bilişim Teknolojileri olarak deneyimli ekibimiz, dünya markamız Olivetti ve tüm yurt çapını kapsayan yaygın satış ağlarımızdan aldığımız güçle istikrarlı bir şekilde büyüyoruz. Verifone ile yaptığımız güç birliği, bizim geleceğe çok daha sağlam ve güvenilir adımlarla ilerlememizi sağlayacak. Dünya çapında ödeme sistemlerinde lider firma Verifone’un, yazarkasa sektöründe son yılların yükselen markası Panaroma Bilişim’in çoğunluk hisselerini satın alması gerek sektöre gerekse tüketicilere büyük faydaları da beraberinde getirecektir. Verifone’un küresel birikimi ile en iyi ürünleri daha geniş bir yelpazede sunabileceğiz. Verifone çatısı altında yaratacağımız sinerjiden, daha güçlü, daha verimli, daha inovatif çözümlerle müşterilerimizin karşısına çıkacağımız için mutluyuz” dedi.

Devamını Oku
Yorum Yapın

Yorumunuz

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Advertisement

Firmalardan

Beypazarı Maden Suları’ndan açıklama var!

Editör

Yazar:

Beypazarı Maden Suları Yönetim Kurulu Başkanı Niyazi Ercan, İsviçre’de yaşanan gelişmelerle ilgili şu açıklamada bulundu: “Tartışmalara konu olan ve talebimiz üzerine tarafımıza yeni gönderilen İsviçre kaynaklı analiz sonucunu şeffaf bir şekilde bizzat paylaşmak istedik. Maden suyumuzun değerleri Avrupa Birliği mineralli su kriterlerine ve Türkiye Doğal Mineralli Sular Hakkında Yönetmelik limitlerine uygundur. Avrupa Birliği üyesi olmayan İsviçre’de yaşanan bu durum Avrupa Birliği ve İsviçre mevzuatının farklılığından kaynaklanmaktadır. Doğal maden suyumuz, T.C. Sağlık Bakanlığı ve Ankara İl Sağlık Müdürlüğü denetiminde olup üretim sıklığı ile orantılı olarak düzenli bir şekilde denetlenip, analiz edilmektedir. Yer altında doğal olarak oluşan maden suyumuz tam 68 yıldır aynı kaynaktan, el değmeden şişelenmekte ve bütün ülkelere aynı içerikte ürün gönderilmektedir.”

Devamını Oku

Firmalardan

Dünya lezzetleri CarrefourSA’da buluştu

Editör

Yazar:

CarrefourSA Türk ve Dünya mutfağının farklı lezzetlerini Fulya CarrefourSA Hiper mağazasında bir araya getirdi. CarrefourSA’nın ev sahipliğinde bu yıl ilk kez gerçekleştirilen “Taste of the World” etkinliğine Amerika Birleşik Devletleri, Almanya, Avusturya, Danimarka, Fransa, Hollanda, İngiltere, İtalya, İsveç, İsviçre, Yeni Zelanda Ticaret Ofisleri ve ikili Ticaret Odaları katıldı. Türkiye ile birlikte 12 ülkenin geleneksel lezzetlerinin tadıldığı etkinlikte misafirler ülkelerin şefleri tarafından hazırlanan özel lezzetleri deneyimledi.

Türkiye’nin bir gastronomi ülkesi olduğunu ve ilk kez böyle bir etkinliğin gerçekleştirildiğini ifade eden Kartallıoğlu, “Bu buluşmaya ev sahipliği yapmak bizler için de oldukça değerli. 59 ilde 11 bine yakın çalışanımızla birlikte hizmet verdiğimiz 1000’den fazla mağazamızda “Yeni Nesil Market” vizyonumuz doğrultusunda 40 binden fazla yerli ve global markaların ürünlerini müşterilerimizle buluşturuyoruz. Bugün burada yer alan 11 ülkenin de farklı kategorilerindeki ürünleri mağazalarımızda, raflardaki yerini alıyor. Bu buluşmayla ülkelerin yemek kültürünü paylaşmalarını ve öğrenmelerini amaçlarken, aynı zamanda ülkeler arası ticari ilişkileri de güçlendiriyoruz. Uluslararası ilişkilerde gastrodiplomasinin önemi çok büyük. Bu etkinlikte yemek kültürümüzü ve lezzetlerimizi paylaşırken; ülkelerin ulusal ürünlerini CarrefourSA çatısı altında sunmalarına da destek veriyoruz.” dedi.

Açılışta ikili ticaret odaları ve ofisleri adına konuşan Türk-Fransız Ticaret Derneği Başkanı Franck Mereyde, etkinlikteki her standın eşsiz bir kültürü ve nesilden nesile aktarılan bir geleneği temsil ettiğine dikkat çekti. Değerli ev sahipliği için CarrefourSA’ya ve katkılarından dolayı ülke şeflerine teşekkür eden Mereyde, “Değişik kültürlerden zengin lezzetlerin konuklarla buluştuğu bu gece, üye firmalarımıza uluslararası iş ve pazar geliştirme fırsatlarını da beraberinde sunmaktadır. Kültürel zenginliklerimizi beraber kutlayalım, ticari iş birliklerimizi güçlendirelim.” şeklinde ifade etti.

Türkiye dahil 12 ülkenin katılımıyla gerçekleştirilen bu etkinlikte, ülkeler kendi mutfaklarının öne çıkan lezzetlerini sergilemek için hazırladıkları stantlarda kruvasan, sosisli sandviç, cacık, peynir çeşitleri, çikolatalar, cipsler, makaronlar ve daha birçok seçenek ile davetlilere unutulmaz bir gastronomi deneyimi yaşattılar. Türkiye ise Lezzet Arası şeflerinin özel olarak hazırladıkları yaprak sarma, içli köfte ve perde pilavı yemekleriyle Türk lezzetlerini tanıttı.

Devamını Oku

Firmalardan

Kervan Gıda, Dryff Kurutulmuş Gıda Sanayi’sini satın aldı

Editör

Yazar:

Kervan Gıda, İzmir-Tire Organize Sanayi Bölgesi’nde faaliyet gösteren Dryff Kurutulmuş Gıda Sanayi’sinin (Dryff), yüzde 100’ünü satın aldı. Bu önemli satın alımı Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden duyuran Kervan Gıda, toplam 2,5 milyon TL nominal değerde yatırım yaptı. Katma değeri yüksek ürünlere yönelik yatırımlar yapmayı sürdüren Kervan Gıda, bu yatırıma ilişkin hisse devir sözleşmelerinin imzalandığını duyurdu.

Satın alım işleminde Dryff’ın payları 505 bin 583 euro olarak değerlendirildi. Bu ödemenin bir kısmı nisan ayında gerçekleşti. 481 bin euro tutarındaki büyük kısmının ise 24 ay taksitle ödenmesi planlanıyor.

Kervan Gıda’nın bu yatırım ile gıda sektöründeki ürün çeşitliliği ve yenilikçilik açısından önemli bir adım attığını söyleyen Kervan Gıda Genel Müdürü İdris Can, şu açıklamalarda bulundu; “Dryff’ın sahip olduğu teknoloji ve üretim kapasitesi, Kervan Gıda’nın mevcut ürün gamını genişletmesine ve yeni pazarlara erişimine olanak tanıyacak. Bu satın alım ile her iki şirketin de gıda sektöründe katma değeri yüksek ürünlerle fark yaratmasını hedefliyoruz.”

Dryff; dondurarak kurutma teknolojisi kullanan ve özellikle meyve, sebze, peynir gibi gıda ürünlerinin kurutulmasında faaliyet gösteren bir şirket. Bu teknoloji, gıdaların besin değerlerini ve lezzetlerini uzun süre korumasına olanak tanıyan, sektördeki en gelişmiş kurutma yöntemlerinden biri olarak kabul ediliyor. Dryff’ın satın alımını stratejik, inovatif ve katma değerli bir yatırım olarak değerlendiren Kervan Gıda’nın bu satın alımı, ana faaliyet alanı olan jelly ve licorice ürün kategorilerinde de yeniliklere yol açacak.

Devamını Oku
Advertisement

Etiketler

POPÜLER