Sosyal Medya Hesaplarımız

Firmalardan

Panço, Ortadoğu’da büyüyor

Editör
Abone Ol:

 Dubai merkezli bir fonun ortak olduğu Panço, 4 çocuğa sahip Ortadoğu ülkelerini hedefledi.

Markanın 2’inci kuşak temsilcisi Semih Levi, Hürriyet Gazetesi’ne yaptığı açıklamada, “Özellikle Suudi Arabistan önemli. Oralarda doğurganlık oranları bizim ülkemizdeki ve Avrupa’daki gibi değil. En az 4 çocuklu aileler” dedi.
Panço, Ortadoğu ve Körfez ülkelerinde hızlı büyümeye başladı. Temelleri 1978 yılında Sultanhamam’da atılan Panço’nun ikinci kuşak temsilcilerinden biri olan 30 yaşındaki Semih Levi, kısa süre önce Körfez ve Ortadoğu’da faaliyet gösteren Levant Capital’le yaptıkları ortaklık sonrası markanın yeni atılımlarını anlattı. 2016 yılında en yüksek ciroyu online satışlarından yapmayı hedefleyen Levi, “Başta kolay gibi görünüyor tekstil sektörü ama öyle değil. Ayrıca çocuk giyimi daha kolay gibi bakılıyor, oysa çok incelikleri olan bir iş. Üretiminden pazarlamasına kadar detaylar var. Ben ikinci kuşak olarak kurucularımızın işbirliğinin bizi bu noktaya getirdiğini düşünüyorum. Bizim kadar eski ve köklü bir firma da yok çocuk giyiminde. Amacımız Panço’yu daha da büyütmek. Şu anda en çok ihracatı İran’a yapıyoruz. Orada 5 de franchise’mız var. Irak, Azerbaycan, Suudi Arabistan’da mağazalarımız var. Avrupa durdu uzun zamandır. Son dönemde biz Dubaili bir grupla çalışıyoruz. Onlarla anlaşmak üzereyiz. Franchise haklarını onlara vereceğiz. Onlar 5 yıl içinde 30 mağaza açacaklar. Özellikle Suudi Arabistan bizim için önemli. Oralarda doğurganlık oranları bizim ülkemizdeki ve Avrupa’daki gibi değil. En az 4 çocuklu aileler. Sanırım ortalama çocuk sayısı da bu oranda. Avrupa pazarının ilgisi var ama orada satışlar artmıyor. Çocuk tarafına ilgi de azalıyor” dedikten sonra şunları söyledi:
“İspanyol, İtalyan, Fransız markaları ülkemize geliyor. Ama 3-4 mağaza ile sınırlı kaldılar. Bazıları da geri çekildi. Bunun başlıca nedeni şu; Türkiye tekstili kaliteli. Onlar fiyatlamada sorun yaşıyor. Hello Kitty gibi lisanslarımız var, bunlar çok iyi. Bizde Fenerbahçe ve Beşiktaş Spor Kulüplerinin satış hakları da bizde. Toplam satışımızın yüzde 10’u lisanslı ürünler. Özellikle son dönemde yenidoğan giyiminde taraftarlık çok ön planda.
Perakende çok hızlı büyüyor Türkiye’de. Ve bir girdap var, kendini içine çekiyor. Bu girdaba kapılıp giden ve boğulan çok marka oldu. Biz hep kontrollüyüz. Belli bir noktada büyümemizi daha emin adımlarla yürütmeye karar verdik. Levant Capital Dubai merkezli bir fon. Onlar ortağımız oldu. Artık 3 ortaklı bir şirketiz. Babamın kardeşiyle kurduğu Panço 37 yıl sonra daha da büyümek için bir ortak aldı. Bu fonun Türkiye’deki ilk ciddi yatırımları biziz. 5 yılda 200 mağazaya ulaşacağız.”

 

Devamını Oku
Yorum Yapın

Yorumunuz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Advertisement

Firmalardan

Oli Center’den yılın kampanyası

Editör

Yazar:

Gaziantep’in en eski ve köklü zincir marketlerinden Oli Center; uzun yıllardan beri devam eden ve müşterilerinin çok beğendiği Gülen Adam kampanyasına bu yıl müşterilerimiz yüksek puanlı hediyeleri alabilmek için bir yakını ile kart puanlarını birleştirerek devam edebilecekler.

Oli Center, her 100 liralık alış verişe 40 puan alan ve 3 ay boyunca biriktiren müşteriler; en çok tercih edilen ve beğenilen hediyelerden seçenekler sunuyor. Hediyeler müşterilerin geçen yıllardan en çok tercih ettiği ürünlerden seçildi.

Oli Center yetkililer; 2022 yılında yaklaşık 2 milyon TL’lik ürün dağıtıldığını; bu yıl daha çok ilgi göreceğine inandıkları kampanyada yaklaşık 4 milyon liralık ürün talebi beklediklerini ifade ettiler.

Yetkililer; kampanyaya katılım için hiçbir özel şartın gerekmediğini, Oli kart sahibi olan bütün müşterilerin kampanyaya otomatik olarak katıldığını bildirdiler.

Devamını Oku

Firmalardan

Türkiye’nin En İtibarlı Süpermarketi A101

Editör

Yazar:

Türkiye İtibar Akademisi tarafından bu yıl on ikincisi yapılan ve 65 farklı sektörde faaliyet gösteren kurumların itibarlarının ölçüldüğü araştırmada, katılımcıların %44,9’u Türkiye’nin en fazla mağazaya sahip zincir marketi A101’i süpermarket kategorisinde en itibarlı marka olarak seçerek birinci sıraya yerleştirdi.

Türkiye İtibar Endeksi araştırması, Türkiye İtibar Akademisi tarafından Bursa Teknik Üniversitesi ve Beykoz Üniversitesi iş birliği ile bu yıl 15 Aralık 2022 – 15 Ocak 2023 tarihleri arasında 26 bölge ve 72 ilde toplam 15 bin kişiyle görüşülerek gerçekleştirildi. Araştırma sonuçlarına göre A101, süpermarket sektöründe yer alan diğer 35 marka arasından en yüksek puanı elde ederek ‘Türkiye’nin En İtibarlı Markası’ olmaya hak kazandı.

Araştırmaya katılan tüketiciler, A101’in hızla büyüyen ve atılımlar yapan bir şirket olmasının; üstün hizmet ve ürün kalitesi sunmasının; yeniliklere, teknolojiye ve tasarıma önem vermesinin; sektöründe öncü olma özelliği taşımasının ve sektöründe lider konumda yer almasının, A101’i en itibarlı şirket yapan en önemli beş faktör olduğunu belirtti. Süpermarket kategorisinde itibarlı görülme oranı bakımından ilk sırada yer alan A101, ikinci sıradaki rakibinin yaklaşık iki buçuk katı orana sahip oldu.

Devamını Oku

Firmalardan

BEE’O, Anadolu Propolisini dünyaya tanıtıyor

Editör

Yazar:

İstanbul’da Türkiye’nin ve Avrupa’nın en büyük ‘propolis’ üretim ve Ar-ge merkezini kurarak başta ABD, İngiltere, Hollanda, Almanya, Japonya ve Güney Kore olmak üzere 30 ülkeye ihracat yapan BEE’O Propolis, geliştirdiği özel katma değerli ürünleriyle ses getirmeye devam ediyor. ABD’de CVS eczane zincirine, Trader Joe’s, Walmart gibi ABD’nin önde gelen market zincirlerine markalı olarak satış yapan tek Türk firması olan BEE’O, şirketin yurtdışı markası BEE&YOU ürünlerine olan yoğun talebe yetişebilmek için bu yılın ilk çeyreğinde Amerika ve Avrupa’dan sonra İngiltere’de de şirket ve depo kuruldu. Böylelikle arı ürünleri, doğal gıda takviyesi ve doğal dermo-kozmetik alanlarında dünya pazarına daha sıkı penetre olunacak.

Yeni yatırımları, projeleri ve hedefleri anlatan BEE’O Propolis Kurucu Ortağı ve Genel Müdürü Kadın Girişimci Dr. Aslı Elif Tanuğur Samancı, “Katma değerli Anadolu arı ürünleri içeren doğal gıda takviyeleri ile beraber, kozmetik sektöründe de 2022 yılı içerisinde gerçekleştirdiğimiz 100 milyon TL’lik yatırımla, Anadolu propolisli güneş bakım kremi, güneş sonrası losyon, arı zehirli yaşlanma ve kırışıklık karşıtı anti-aging serum ve kremler, roll-on ürünlerinin üretim ve satışına başlandı” dedi.

Sağlık Bakanlığı onaylı Anadolu Propolisli burun spreyi üretildi

2022’nin son çeyreğinde yatırımı tamamlanan “Temiz Oda” projesi ile Sağlık Bakanlığı onaylı Tıbbi Cihaz kategorisinde yer alan ilk ürünü BEE&YOU Rhinapi Burun Spreyi’ni ürettiklerini anlatan Dr. Samancı, şöyle devam etti: “Bu ürün, Türkiye’nin ilk Anadolu propolisli burun spreyi olma özelliğini taşımaktadır. Mevsim geçişlerinde sıklıkla görülen nezle, soğuk algınlığı, alerjik ve alerjik olmayan rinit, rinosinüzit ve astım gibi rahatsızlıklar nedeniyle oluşan burun akıntısı ve burun tıkanıklığının tedavisinde ve solunum yolu problemlerinin rahatlatılmasında yardımcı oluyor. Bee&You Rhinapi Burun Spreyi, ilaç içermemesi ve ara vermeden günlük kullanıma uygun olması yönüyle tedaviye uyumu arttırıyor.

BEE’O Propolis ürünlerinin kalite ve güvenilirliği 3 aşamalı olarak denetleniyor. BEE’O Propolis ürünlerinin kalite ve güvenilirliğinin, hammadde düzeyinde ürünleri teslim almadan önce, üretim sonrasında 10,500 metrekarelik üretim tesisi içerisinde yer alan kendi laboratuvarlarında ve İTÜ Arı Ürünleri Mükemmeliyet Merkezi’nde, son olarak bağımsız akredite laboratuvarlar tarafından kontrol edildiğine değinen Dr. Samancı, şu bilgileri verdi: “Üretim tesislerimizde Bee’O, Bee’O Up ve Bee&You markaları altında; doğal besin içeriği ve biyolojik aktiviteleri korunmuş propolis, arı sütü, polen, arı ekmeği ve ham bal; ayrıca arı ürünleri içeren %100 doğal karışımlar, tabletler, damlalar, spreyler, shotlar, şuruplar, kapsüller, tıbbi cihaz ve cilt bakım ürünleri üretilmektedir. BEE’O Propolis, 5000 sözleşmeli arıcısı, 550.000 arı kovanı, 10,500 metrekareli tesisi ve 200 kişilik uzman kadrosu ile Türkiye ve Avrupa’nın en büyük katma değerli arı ürünleri üreticisi ve ayrıca Ar-Ge ve inovasyon merkezidir.

Devamını Oku
Advertisement

Etiketler

POPÜLER