Sosyal Medya Hesaplarımız

Firmalardan

Pazarama, operasyonel süreçlerini İşNet RPA hizmetleriyle hızlandırıyor!

Editör
Abone Ol:

Bilgi Teknolojileri sektörünün liderlerinden İşNet, Robotik Süreç Otomasyonu (RPA) hizmeti ile e-ticaret sektörünün hızla büyüyen yenilikçi platformu Pazarama’ya operasyonel süreçlerde kolay, güvenli, hızlı ve sorunsuz bir deneyim sunuyor. Pazarama, İşNet’ten almış olduğu RPA hizmetiyle insan hatası olasılığını sıfıra indirerek zamandan ve maliyetten de tasarruf sağlıyor.

Pazarama Operasyonlardan Sorumlu Direktörü Ersin Ertürk ve İşNet Proje Yönetimi Grup Müdürü Şeyda Polat ile İşNet RPA hizmetinin detaylarını konuştuk.

Pazarama’nın operasyonel süreçlerinde İşNet ile gerçekleştirdiği iş birliğinden bahseden Ertürk, 2021 yılında faaliyet göstermeye başlayan ve o günden bu yana hızla büyüyen Pazarama’nın bu büyümeye paralel olarak operasyonel işlerinin sayısının da arttığını belirtiyor. Operasyonel işlerdeki artışı daha verimli yönetebilmek için İşNet ile robotik süreç otomasyonu (RPA) hizmetini hangi süreçlerde kullanabileceklerini belirlediklerini söyleyen Ertürk: “RPA hizmetini şimdilik satıcıların yükledikleri ürünlerin onaylanması, banner yükleme, ödeme kontrolleri, kampanya tanımlama vb. süreçlerimizde kullanıyoruz. Diğer süreçler ile ilgili  çalışmalarımız ise sürüyor.” diye de ekliyor.

Pazarama, robotik süreç dizaynı ve otomasyonu birimi kurdu

Süreçlerin tasarlanması ve geliştirilmesiyle ilgili yöntemlerden bahseden Ertürk: “Pazarama, henüz RPA kullanmaya yeni başladı ve süreci öğrenmeye devam ediyor. Öğrenme sürecini kısaltmak ve bu konuda daha da verimli çalışmalar yapmak için Robotik Süreç Dizaynı ve Otomasyonu birimini kurduk. İlgili ekibimiz süreçleri inceliyor, süreç sahipleriyle konuşuyor ve RPA için uygun konuları belirliyor.  Birlikte planladığımız süreci RPA’de nasıl dizayn ederiz ve en efektif şekilde nasıl kullanırız diye tartışıyoruz, sonrasında geliştirmelere başlıyoruz.” diyor.

İşNet Proje Yönetimi Grup Müdürü Şeyda Polat: “Robotik süreç otomasyonu teknolojisinin  en büyük faydası tekrarlayan işlerinizi otomatikleştirmek ve robotlar üzerinden gece/gündüz istediğiniz saatlerde işlerliğini sağlamak. Bu şekilde , yetkin ve kalifiye iş gücünüzü daha verimli konulara odaklayabiliyorsunuz.” diye belirtirken Ertürk ise: “Şu ana kadar 12 süreç canlıda çalışmakta olup bu süreçlerden ortalama %80 oranında zaman tasarrufu sağlandığını gördük. Örneğin ürün onaylama işleminde ayda 1 kişinin 25 tam gün eforu ile yapabildiğini, RPA robotları ayda 5 günlük efor ile yapabildi.” şeklinde, sürecin Pazarama nezdindeki faydasını açıklıyor.

RPA, insan kaynağının daha verimli işlerde kullanılmasına fırsat yaratıyor

Ertürk: “Robotik süreç otomasyonunun hatayı azaltma gibi bir faydası gerçekten var. Bunun yanı sıra, işlem sürelerini kısaltmak, 7/24 rutin ve zaman alan süreçlerde çalışarak insan kaynağının daha verimli işlerde kullanılmasına fırsat yaratmak gibi faydaları da bulunuyor.” şeklinde konuşurken, RPA hizmetinden faydalanmaya başladıktan sonra ekip arkadaşlarının rutin süreçler için harcadıkları zamandan da kazanım elde ettiklerini ve çalışan memnuniyetini de artırdıklarını söylüyor.

Ertürk ve Polat ile yaptığımız sohbette, Pazarama’nın otomatize edilecek olası süreçlerin analizini yaparken İşNet’ten de tavsiye aldıklarını ve önceliklendirmeleri yaparken birlikte hareket ettiklerini öğreniyoruz. Ertürk: “Biz Pazarama olarak, İşNet’ten aldığımız RPA hizmetinden çok memnunuz.” diyerek İşNet ile iş birliklerinin uzun soluklu olacağına dair yeşil ışık yakıyor. Polat ise, bu iş birliği süresince Pazarama’nın rekabette bir adım daha öne geçmesine katkı sağlamak üzere, operasyonel verimliliği artırmaya yönelik çalışmalarını özenle sürdüreceklerini belirtiyor.

Devamını Oku
Yorum Yapın

Yorumunuz

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Advertisement

Firmalardan

Avşar Maden Suları, Gulfood Fuarı’na katıldı

Editör

Yazar:

Türkiye’de maden suyu sektörünün önemli markaları arasında yer alan Avşar Maden Suları, son yıllarda ihracat alanında da önemli atılımlar gerçekleştiriyor. Dubai Dünya Ticaret Merkezi’nde 19-23 Şubat 2024 tarihlerinde düzenlenen Gulfood Fuarı’na katılan Avşar Maden Suları, yenilikçi ürünlerini daha fazla pazarda tüketicilerle buluşturacak iş birliklerine imza atmayı hedefliyor.

Avşar Maden Suları, büyüklüğü ve stratejik önemi ile öne çıkan Gulfood Fuarı’nda; farklı ülkelerden potansiyel paydaşlarla, yeni anlaşmalar başlatacak görüşmeler yapıyor.

Yüzlerce ülkeden, binlerce uluslararası firmanın katılım sağladığı Gulfood Fuarı, global gıda sektörüne yön veriyor. Katılımcılara yeni ürünleri keşfetme ve önemli sektör oyuncularıyla bağlantı kurma fırsatı sunan fuar, geleceği şekillendiren trendleri de gözler önüne seriyor.

19-23 Şubat 2024 tarihleri arasında, Birleşik Arap Emirlikleri’nin Dubai kentinde gerçekleştirilen Gulfood Uluslararası Gıda Fuarı’na ilgi büyüktü.

Firma yöneticisi Mehmet Başpınar, “Dünyanın en büyük gıda fuarlarından biri olan Gulfood, 120 ülkeden 5000’den fazla stand katılımcısıyla tüm dünyayı gıda konusunda tek merkezde toplamakta; üretiminden dağıtımına, işlemesinden sunumuna kadar yiyecek ve içecek endüstrisinde önemli bir yere sahip” dedi.

Devamını Oku

Firmalardan

Pizza Hut’tan özel lezzetler

Editör

Yazar:

Pizza Hut, her damak zevkine uygun 18 çeşit pizzası ve eşlikçi yan lezzetleriyle Dünya Pizza Günü’nü kutladı. Pizza Hut, Dünya Pizza Günü’ne özel, 9-11 Şubat tarihleri arasında hem restoranlarda hem gel-al’da geçerli olan kampanyasıyla tüm büyük boy pizza çeşitlerini yüzde 50 indirimle sevenleri ile buluşturdu.

Pizza Hut, yeni taban soslarıyla daha yoğun lezzet sunarken enfes baharatlı pizza sosu, özel üretilen mozarella peyniri; ince, pan ve normal hamur seçenekleriyle damakları şımartıyor. Nefis pizzalarının yanı sıra birbirinden güzel yan ürünler sunan Pizza Hut’ın özel tariflerle hazırlanan pizza menülerini eşlikçi lezzetleri tamamlıyor.

Pizzaların yanı sıra tercihe göre farklı lezzetler de sunan Pizza Hut, birbirinden güzel sosları ve bol mozerella peynirinin tadına doyulmaz uyumuyla kendine hayran bırakıyor. Lezzet konusunda susamlı peynirli kenarları ile sınırları zorlayan Pizza Hut, mucidi olduğu çıtır, doyurucu ve kabarık pan hamuruyla özel hazırlanan Çokomania, Bombe ve Sufle tatlılarıyla benzersiz bir deneyim yaşatıyor.

Devamını Oku

Firmalardan

SuperFresh, sürdürülebilir büyümeye devam ediyor

Editör

Yazar:

Kerevitaş, Ev Dışı Tüketim (EDT) sektörünün en önemli uluslararası organizasyonlarından ANFAŞ 30. Uluslararası Gıda ve İçecek İhtisas Fuarı’na katıldı. 70’in üzerinde ülkeden 50 binden fazla gastronomi profesyonelini buluşturan fuar, 6-9 Şubat tarihleri arasında Antalya’da gerçekleşti. EDT kanalında patates, sebze, meyve, donuk unlu mamuller, pizza, ton balığı ve konserve kategorilerinde geniş ürün çeşitliliğine sahip olan Kerevitaş, ANFAŞ’ta SuperFresh markasıyla yer aldı.

Ülkemizde ve bölgemizde EDT pazarının her geçen gün daha da büyüdüğünü ve çeşitlendiğini belirten Kerevitaş CEO’su Mert Altınkılınç, şunları ifade etti. “Pazarın hareketliliğini çok yakından takip ediyor ve inovasyonu odağımıza alarak sürdürülebilir büyümeyi hedefliyoruz. Faaliyet gösterdiğimiz tüm alanlarda stratejik kanal-kategori bakış açımız doğrultusunda farklı ihtiyaçlara cevap veren ürün portföyümüzü her geçen gün geliştiriyor, inovatif ürünlerimizi müşterilerimiz ile buluşturuyoruz. EDT kanalında 2023’te dondurulmuş unlu mamuller alanında lider Donuk Fırıncılık şirketini bünyemize katarak bu kanaldaki gücümüzü daha da perçinledik. Bu yıl SuperFresh markamızla katıldığımız fuarı, sektör paydaşlarımızla ortak bir sinerji oluşturmak adına önemli bir fırsat olarak görüyoruz.”

Dondurulmuş gıdanın, lezzetli ürünleri tüketiciyle buluşturmanın yanı sıra gıda israfının önlenmesi ve sürdürebilir tarım için önemli olduğunu belirten Kerevitaş CMO’su Gülizar Öcal Doğan sözlerine şöyle devam etti: “Ürünlerimizin tarladan başlayan ve sıfır gıda kaybı ile sofralara ulaşan yolculuğuna dair tüm ayrıntıları bu defa da ünlü şeflerimize anlattık. Hasat süreci, sözleşmeli tarım modeli, üretimde teknoloji kullanımı her aşama çok değerli. Marka olarak yaptığımız öncü çalışmalar, ev dışı tüketim noktaları ile katma değerli iş birliklerimiz ve yeni lezzetlerimiz ünlü şeflerden tam not aldı. Sürdürülebilir tarım adına Tarım ve Orman Bakanlığı ile başlattığımız Tarımın Kadın Yıldızları projemiz ile bu alanda kadın istihdamının önemine de vurgu yapmaktan mutluluk duyduk” dedi.

Devamını Oku
Advertisement

Etiketler

POPÜLER