Sosyal Medya Hesaplarımız

Firmalardan

Pfanner, meyve suyu pazarında fark yarattı

Editör
Abone Ol:

2007 yılında gıda sektöründe faaliyette bulunmak üzere kurulan İnsiderinvest, lider yabancı markaları Türkiye pazarına getirmeyi ve güçlü bir dağıtım ağı ile tüketicilere sunmayı amaçlıyor.

Bu kapsamda ilk markaları olan Pfanner Meyve Suları’nı pazara sunduklarını söyleyen İnsiderinvest Türkiye CEO’su Yakup Altuntaş, “Bu yıl içinde yeni markalar getirmeye başlayacağız. Ancak bugüne baktığımızda odak markamız Pfanner Meyve Suları. Pfanner, 150 yılı aşkın bir süredir faaliyet gösteren ve dünyadaki en ileri üretim teknolojilerini kullanan köklü bir kuruluş. Avusturyalı bir marka olan Pfanner, dünyadaki en geniş ürün gamına sahip içecek üreticilerinden biri. Ürünleri 70’den fazla ülkede satışa sunuluyor. 2007 cirosu 228 milyon euro. İnsiderinvest olarak Türkiye’de 2009-2010 yılları için yüzde 5, orta ve uzun vadede yüzde 10 pazar payı hedefliyoruz” dedikten sonra şunları söyledi:

“Meyve suyu sektöründe kalite odaklı ürünler konusunda bir boşluk vardı. Biz Türk insanının da hak ettiği kalitede meyve suyunu makul fiyatlarla tüketebilmesini istedik. Pazarın kalitesinin artması, tüketiciler için daha iyi seçenekler oluşması için Pfanner’i seçtik. Rekabet konusunda hiçbir zaman çekincemiz olmadı. Pfanner 150 yıllık tecrübesi ve kullandığı yüksek üretim teknolojisi ile gerçekten özel ürünler üretiyor. Pfanner’in en büyük özelliği kalitesinden kesinlikle taviz vermemesi. Ürünler bu kadar farklı ve iyiyken rekabetten korkmaya gerek kalmıyor. Bizim bu sene içinde Türkiye pazarına sunacağımız ürünlerin zaten pazarda muadilleri bulunmuyor. Pazarı değiştirecek güce sahip bir markayız. Hem ambalajı hem de çeşitliliği ile Pfanner ürünleri kendi pazarını kısa sürede yaratmayı başardı. Oldukça sadık bir tüketici kitlesi bulunuyor. Bu sene ananas&guava, çilek, diyet ürünler gibi yeni lezzetleri tüketicilerimizle buluşturacağız.”

Farklı ambalajlar ile fark yaratılacak

Yurt dışında Pfanner’in pek çok farklı ambalaj çeşidinin yer aldığının altını çizen Yakup Altuntaş, “Türkiye’ye ilk olarak iki litrelik tetra pak ambalajlarla girdik. Aileler için iki litre daha uygun bir seçenek oluyor. Bu bizim satış stratejimizin bir parçası. Aynı zamanda Pfanner’in toplam üretiminin %70’inden fazlası iki litrelik ambalajlardan oluşuyor. Bazı çeşitlerde bir litrelik ambalaj seçeneği de yer alıyor. Pfanner şu anda Türkiye’de bulunan markalardan çok daha eski ve köklü bir kuruluş. Sonuçta tüketicinin avantajına olacak her gelişmeden mutluluk duyarız. Ayrıca meyve suyu kolay taklit edilebilecek bir ürün değil. Örneğin Pfanner kalitesini korumak için dünyadaki en iyi meyve üreticilerini buluyor ve sürekli aynı üreticiden alım yapıyor. Çilek suyu için İspanya’dan, kan portakalı için Brezilya’dan meyve alıyor. Bu yüzden taklit konusunda endişe duymuyoruz” dedikten sonra pazardaki rekabeti şöyle değerlendirdi:

“Biz Pfanner’i pazara sunarken rakiplere göre hareket etmedik. Zaten farklı bir kulvar yaratmayı hedefliyorduk, öyle de oldu. Birebir rekabet içinde olduğumuz herhangi bir marka yok. Tüketici hazır olduğu sürece pazar da hazır olmak zorunda. Son dönemlerde yaptığımız tadım aktivitelerimizde şunu gördük; tüketici meyve suyunda yeni seçenekler arıyor. Daha önce hiç tatmadıkları yeni lezzetleri sunduğumuzda heyecan ve keyif ile karşılıyor. Dolayısıyla üretici de buna uymak ve hem kaliteli hem de yeni lezzetler sunmak zorunda. Bizim avantajımız bunlara halihazırda sahip oluşumuz. Pfanner dünyada en geniş ürün gamına sahip markalardan biri. Biz yeni bir ürün sunmak için sıfırdan ar-ge yapmak zorunda kalmıyoruz. Yerli üreticiler için durum daha farklı.”

Kalite odaklı seçim yapacaklarını belirten Altuntaş, “Bir ürün gerçekten kaliteli ise pazarlama ve satış için gerektirdiği efor çok daha düşük oluyor, daha kısa sürede hedefine ulaşıyor. Türkiye’de düşük fiyatlı ürünlerde oldukça fazla seçenek olmasına rağmen farklı ve daha seçkin bir ürün aradığınızda fazla alternatifiniz kalmıyor. Pazarda böyle bir boşluk varken bunu değerlendirmek gerektiğini düşünüyoruz” dedi.

Devamını Oku
Yorum Yapın

Yorumunuz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Advertisement

Firmalardan

Ramazanın bereketi Söke’yle mutfaklara taşınıyor

Editör

Yazar:

Klasikleşen geleneksel unu dışında tahıl unlarından organik una kadar geniş bir ürün yelpazesi sunan Söke, hünerli ellerde yemeklerin lezzetini veriyor. 60 yıldır mutfaklara konuk olan Söke, özenle seçilen buğdayları, el değmeden son teknoloji ile işleyip unun en doğal halini, her pakette en iyi kalitede sunuyor. Lezzetin hamurunda olan Söke, evde ekmek yapmak isteyenler için de ekmek unu karışımlarıyla bu ihtiyaca cevap veriyor. Söke, çok tahıllı, çavdarlı, tam buğday, yulaflı, ruşeymli, köy ekmeği ve sarı sert buğday un karışımlarıyla leziz ekmekler yapmak için alternatifler sunuyor. Ekmekten baklavaya, börekten içerisinde un bulunan tüm lezzetlere kadar ramazan ayının bereketi Söke ile sofralara taşınıyor.

Devamını Oku

Firmalardan

A101’den Hediye Kart ve Sanal Kod ayrıcalığı

Editör

Yazar:

Dayanışma ve yardımlaşmanın öneminin arttığı bu dönemde A101, ihtiyaç sahiplerini veya yakınlarını mutlu etmek isteyen müşterilerine Hediye Kart ve Sanal Kod imkanını sunuyor.

Kullanışlı ve kolay erişim avantajlarına sahip Hediye Kartları ve SMS ile telefona yönlendirilebilen Sanal Kodlar, A101 marketlerinden temin edilebilecek ve ihtiyaç sahiplerine gönderilebilecek.

50, 100, 150 ve 200 TL olarak doldurulabilen ve a101.com.tr haricinde, tüm A101 marketlerinde kullanılabilecek A101 Hediye Kartları ve Sanal Kodlar, içerisine yüklenebilen tutarlar tek seferde kullanılabildiği gibi parça parça olarak da harcanabilecek.

A101 aracılığıyla sevdiklerini ve ihtiyaç sahiplerini mutlu etmek için Hediye Kartı veya Sanal Kod almak isteyenler ödemeyi nakit, kredi kartı, fastPay ve BKM Express ile yapabiliyor. Tüm A101 marketlerinde geçerli olan Sanal Kod alındığında, kartın hediye edileceği kişinin telefon numarasına SMS ile kart numarası ve pin kodu gönderiliyor. Sanal Kodlar bu numara ve pin kodu ile 2 yıl süreyle kullanılabiliyor.

Bireysel olarak yardım sağlamanın dışında kurum motivasyonunu sağlayarak, çalışan aidiyetini arttırmak isteyen kurumlar; çalışanlarına, bayilerine, müşterilerine ya da ihtiyaç sahiplerine “Hediye Kartı” ve “Sanal Kod” alternatiflerinden biriyle destek olabilirler. Kurumlara sunulan yenilikçi çözüm alternatifleri de bireysel Hediye Kartları ya da Sanal Kartlar ile aynı kullanım şartlarına sahip. İlgilenenler kurumsalsatis@a101.com.tr adresinden iletişim kurarak detaylı bilgi sahibi olabilir.

Devamını Oku

Firmalardan

TAB Gıda‘da üst düzey atama

Editör

Yazar:

TAB Gıda’nın yürüttüğü ödüllü ve sektöre örnek teşkil eden birçok kampanyaya öncülük eden Caner Alpaslan, aynı zamanda ticari pazarlama, ulusal promosyonlar, marka ve sponsorluk yönetimi gibi pek çok alanda tüketici, müşteri deneyimi ve pazarlama faaliyetlerinin gelişimine katkılar sundu. Caner Alpaslan, yeni görevinde şirketin 360 derece pazarlama faaliyetlerinin tamamına liderlik edecek.

Bilkent Üniversitesi Ekonomi bölümü mezunu olan Caner Alpaslan, Galatasaray Üniversitesi İletişim Stratejileri ve Halkla İlişkiler Bölümü’nde yüksek lisans eğitimini tamamladı. Kariyerine FedEx’te satış uzmanı olarak başlayan ve on yıla yakın bir süre Coca-Cola İçecek’in Pazarlama Departmanında farklı roller üstlenen Alpaslan, Şubat 2020 tarihinden itibaren, 7 markayı bünyesinde bulunduran hızlı servis restoran zinciri lideri TAB Gıda’nın Pazarlama Direktörlüğünü yürüttü. Alpaslan, Ocak 2023 itibarıyla görevine TAB Gıda Pazarlama Genel Müdür Yardımcısı (CMO) olarak devam edecek.

Devamını Oku
Advertisement

Etiketler

POPÜLER