Sosyal Medya Hesaplarımız

Firmalardan

Pfanner, meyve suyu pazarında fark yarattı

Editör
Abone Ol:

2007 yılında gıda sektöründe faaliyette bulunmak üzere kurulan İnsiderinvest, lider yabancı markaları Türkiye pazarına getirmeyi ve güçlü bir dağıtım ağı ile tüketicilere sunmayı amaçlıyor.

Bu kapsamda ilk markaları olan Pfanner Meyve Suları’nı pazara sunduklarını söyleyen İnsiderinvest Türkiye CEO’su Yakup Altuntaş, “Bu yıl içinde yeni markalar getirmeye başlayacağız. Ancak bugüne baktığımızda odak markamız Pfanner Meyve Suları. Pfanner, 150 yılı aşkın bir süredir faaliyet gösteren ve dünyadaki en ileri üretim teknolojilerini kullanan köklü bir kuruluş. Avusturyalı bir marka olan Pfanner, dünyadaki en geniş ürün gamına sahip içecek üreticilerinden biri. Ürünleri 70’den fazla ülkede satışa sunuluyor. 2007 cirosu 228 milyon euro. İnsiderinvest olarak Türkiye’de 2009-2010 yılları için yüzde 5, orta ve uzun vadede yüzde 10 pazar payı hedefliyoruz” dedikten sonra şunları söyledi:

“Meyve suyu sektöründe kalite odaklı ürünler konusunda bir boşluk vardı. Biz Türk insanının da hak ettiği kalitede meyve suyunu makul fiyatlarla tüketebilmesini istedik. Pazarın kalitesinin artması, tüketiciler için daha iyi seçenekler oluşması için Pfanner’i seçtik. Rekabet konusunda hiçbir zaman çekincemiz olmadı. Pfanner 150 yıllık tecrübesi ve kullandığı yüksek üretim teknolojisi ile gerçekten özel ürünler üretiyor. Pfanner’in en büyük özelliği kalitesinden kesinlikle taviz vermemesi. Ürünler bu kadar farklı ve iyiyken rekabetten korkmaya gerek kalmıyor. Bizim bu sene içinde Türkiye pazarına sunacağımız ürünlerin zaten pazarda muadilleri bulunmuyor. Pazarı değiştirecek güce sahip bir markayız. Hem ambalajı hem de çeşitliliği ile Pfanner ürünleri kendi pazarını kısa sürede yaratmayı başardı. Oldukça sadık bir tüketici kitlesi bulunuyor. Bu sene ananas&guava, çilek, diyet ürünler gibi yeni lezzetleri tüketicilerimizle buluşturacağız.”

Farklı ambalajlar ile fark yaratılacak

Yurt dışında Pfanner’in pek çok farklı ambalaj çeşidinin yer aldığının altını çizen Yakup Altuntaş, “Türkiye’ye ilk olarak iki litrelik tetra pak ambalajlarla girdik. Aileler için iki litre daha uygun bir seçenek oluyor. Bu bizim satış stratejimizin bir parçası. Aynı zamanda Pfanner’in toplam üretiminin %70’inden fazlası iki litrelik ambalajlardan oluşuyor. Bazı çeşitlerde bir litrelik ambalaj seçeneği de yer alıyor. Pfanner şu anda Türkiye’de bulunan markalardan çok daha eski ve köklü bir kuruluş. Sonuçta tüketicinin avantajına olacak her gelişmeden mutluluk duyarız. Ayrıca meyve suyu kolay taklit edilebilecek bir ürün değil. Örneğin Pfanner kalitesini korumak için dünyadaki en iyi meyve üreticilerini buluyor ve sürekli aynı üreticiden alım yapıyor. Çilek suyu için İspanya’dan, kan portakalı için Brezilya’dan meyve alıyor. Bu yüzden taklit konusunda endişe duymuyoruz” dedikten sonra pazardaki rekabeti şöyle değerlendirdi:

“Biz Pfanner’i pazara sunarken rakiplere göre hareket etmedik. Zaten farklı bir kulvar yaratmayı hedefliyorduk, öyle de oldu. Birebir rekabet içinde olduğumuz herhangi bir marka yok. Tüketici hazır olduğu sürece pazar da hazır olmak zorunda. Son dönemlerde yaptığımız tadım aktivitelerimizde şunu gördük; tüketici meyve suyunda yeni seçenekler arıyor. Daha önce hiç tatmadıkları yeni lezzetleri sunduğumuzda heyecan ve keyif ile karşılıyor. Dolayısıyla üretici de buna uymak ve hem kaliteli hem de yeni lezzetler sunmak zorunda. Bizim avantajımız bunlara halihazırda sahip oluşumuz. Pfanner dünyada en geniş ürün gamına sahip markalardan biri. Biz yeni bir ürün sunmak için sıfırdan ar-ge yapmak zorunda kalmıyoruz. Yerli üreticiler için durum daha farklı.”

Kalite odaklı seçim yapacaklarını belirten Altuntaş, “Bir ürün gerçekten kaliteli ise pazarlama ve satış için gerektirdiği efor çok daha düşük oluyor, daha kısa sürede hedefine ulaşıyor. Türkiye’de düşük fiyatlı ürünlerde oldukça fazla seçenek olmasına rağmen farklı ve daha seçkin bir ürün aradığınızda fazla alternatifiniz kalmıyor. Pazarda böyle bir boşluk varken bunu değerlendirmek gerektiğini düşünüyoruz” dedi.

Devamını Oku
Yorum Yapın

Yorumunuz

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Advertisement

Firmalardan

Avşar Maden Suları, Gulfood Fuarı’na katıldı

Editör

Yazar:

Türkiye’de maden suyu sektörünün önemli markaları arasında yer alan Avşar Maden Suları, son yıllarda ihracat alanında da önemli atılımlar gerçekleştiriyor. Dubai Dünya Ticaret Merkezi’nde 19-23 Şubat 2024 tarihlerinde düzenlenen Gulfood Fuarı’na katılan Avşar Maden Suları, yenilikçi ürünlerini daha fazla pazarda tüketicilerle buluşturacak iş birliklerine imza atmayı hedefliyor.

Avşar Maden Suları, büyüklüğü ve stratejik önemi ile öne çıkan Gulfood Fuarı’nda; farklı ülkelerden potansiyel paydaşlarla, yeni anlaşmalar başlatacak görüşmeler yapıyor.

Yüzlerce ülkeden, binlerce uluslararası firmanın katılım sağladığı Gulfood Fuarı, global gıda sektörüne yön veriyor. Katılımcılara yeni ürünleri keşfetme ve önemli sektör oyuncularıyla bağlantı kurma fırsatı sunan fuar, geleceği şekillendiren trendleri de gözler önüne seriyor.

19-23 Şubat 2024 tarihleri arasında, Birleşik Arap Emirlikleri’nin Dubai kentinde gerçekleştirilen Gulfood Uluslararası Gıda Fuarı’na ilgi büyüktü.

Firma yöneticisi Mehmet Başpınar, “Dünyanın en büyük gıda fuarlarından biri olan Gulfood, 120 ülkeden 5000’den fazla stand katılımcısıyla tüm dünyayı gıda konusunda tek merkezde toplamakta; üretiminden dağıtımına, işlemesinden sunumuna kadar yiyecek ve içecek endüstrisinde önemli bir yere sahip” dedi.

Devamını Oku

Firmalardan

Pizza Hut’tan özel lezzetler

Editör

Yazar:

Pizza Hut, her damak zevkine uygun 18 çeşit pizzası ve eşlikçi yan lezzetleriyle Dünya Pizza Günü’nü kutladı. Pizza Hut, Dünya Pizza Günü’ne özel, 9-11 Şubat tarihleri arasında hem restoranlarda hem gel-al’da geçerli olan kampanyasıyla tüm büyük boy pizza çeşitlerini yüzde 50 indirimle sevenleri ile buluşturdu.

Pizza Hut, yeni taban soslarıyla daha yoğun lezzet sunarken enfes baharatlı pizza sosu, özel üretilen mozarella peyniri; ince, pan ve normal hamur seçenekleriyle damakları şımartıyor. Nefis pizzalarının yanı sıra birbirinden güzel yan ürünler sunan Pizza Hut’ın özel tariflerle hazırlanan pizza menülerini eşlikçi lezzetleri tamamlıyor.

Pizzaların yanı sıra tercihe göre farklı lezzetler de sunan Pizza Hut, birbirinden güzel sosları ve bol mozerella peynirinin tadına doyulmaz uyumuyla kendine hayran bırakıyor. Lezzet konusunda susamlı peynirli kenarları ile sınırları zorlayan Pizza Hut, mucidi olduğu çıtır, doyurucu ve kabarık pan hamuruyla özel hazırlanan Çokomania, Bombe ve Sufle tatlılarıyla benzersiz bir deneyim yaşatıyor.

Devamını Oku

Firmalardan

SuperFresh, sürdürülebilir büyümeye devam ediyor

Editör

Yazar:

Kerevitaş, Ev Dışı Tüketim (EDT) sektörünün en önemli uluslararası organizasyonlarından ANFAŞ 30. Uluslararası Gıda ve İçecek İhtisas Fuarı’na katıldı. 70’in üzerinde ülkeden 50 binden fazla gastronomi profesyonelini buluşturan fuar, 6-9 Şubat tarihleri arasında Antalya’da gerçekleşti. EDT kanalında patates, sebze, meyve, donuk unlu mamuller, pizza, ton balığı ve konserve kategorilerinde geniş ürün çeşitliliğine sahip olan Kerevitaş, ANFAŞ’ta SuperFresh markasıyla yer aldı.

Ülkemizde ve bölgemizde EDT pazarının her geçen gün daha da büyüdüğünü ve çeşitlendiğini belirten Kerevitaş CEO’su Mert Altınkılınç, şunları ifade etti. “Pazarın hareketliliğini çok yakından takip ediyor ve inovasyonu odağımıza alarak sürdürülebilir büyümeyi hedefliyoruz. Faaliyet gösterdiğimiz tüm alanlarda stratejik kanal-kategori bakış açımız doğrultusunda farklı ihtiyaçlara cevap veren ürün portföyümüzü her geçen gün geliştiriyor, inovatif ürünlerimizi müşterilerimiz ile buluşturuyoruz. EDT kanalında 2023’te dondurulmuş unlu mamuller alanında lider Donuk Fırıncılık şirketini bünyemize katarak bu kanaldaki gücümüzü daha da perçinledik. Bu yıl SuperFresh markamızla katıldığımız fuarı, sektör paydaşlarımızla ortak bir sinerji oluşturmak adına önemli bir fırsat olarak görüyoruz.”

Dondurulmuş gıdanın, lezzetli ürünleri tüketiciyle buluşturmanın yanı sıra gıda israfının önlenmesi ve sürdürebilir tarım için önemli olduğunu belirten Kerevitaş CMO’su Gülizar Öcal Doğan sözlerine şöyle devam etti: “Ürünlerimizin tarladan başlayan ve sıfır gıda kaybı ile sofralara ulaşan yolculuğuna dair tüm ayrıntıları bu defa da ünlü şeflerimize anlattık. Hasat süreci, sözleşmeli tarım modeli, üretimde teknoloji kullanımı her aşama çok değerli. Marka olarak yaptığımız öncü çalışmalar, ev dışı tüketim noktaları ile katma değerli iş birliklerimiz ve yeni lezzetlerimiz ünlü şeflerden tam not aldı. Sürdürülebilir tarım adına Tarım ve Orman Bakanlığı ile başlattığımız Tarımın Kadın Yıldızları projemiz ile bu alanda kadın istihdamının önemine de vurgu yapmaktan mutluluk duyduk” dedi.

Devamını Oku
Advertisement

Etiketler

POPÜLER