Sosyal Medya Hesaplarımız

Firmalardan

REM People, Ethos Asset Management’tan 12 milyon dolarlık yatırım aldı

Editör
Abone Ol:

San Diego, ABD merkezli yatırım şirketi Ethos Asset Management, REM People’a 12 milyon dolar (225 milyon TL) yatırım yaptı. Alınan yatırımla birlikte REM People, yurtdışı bölge ofisi sayısını ilk etapta 8 ülkeye, daha sonraki aşamalarda ise kademeli olarak 24 ülkeye çıkartacak. REM People CEO’su Bülent Peker, aldıkları yatırımın bir kısmını çalışanlarına ikramiye olarak dağıtacaklarını, aynı zamanda hisse senedi opsiyon programını (ESOP) hayata geçirerek şirket hisselerinin %10’unu kademeli olarak çalışanlarıyla paylaşacaklarını belirtti.

2015 yılında perakende ve teknoloji tecrübesine sahip tekno-girişimciler tarafından kurulan REM People, ilk yatırımını Aralık 2019’da almıştı. Bu yatırımla birlikte REM People, global büyümesini hızlandırmıştı. Bugün İstanbul, Dubai ve Londra olmak üzere üç ülkeden yönetilen bölgesel bir teknoloji şirketi haline gelen REM People, hizmet verdiği ülke sayısını 50’nin üzerine çıkardı. Sektöründe lider 120’den fazla marka ve perakendeciye hizmet veren REM People, çalışan sayısını da geçtiğimiz yıla oranla %40’a yakın artırdı.

Girişimcilik ekosisteminde “yapay zekâ tabanlı görüntü tanıma teknolojileri ve uçtan uca perakende uygulama yönetimi çözümleriyle” öne çıkan REM People, 2023’ün ilk günlerinde ABD’nin önde gelen yatırım ve finansman şirketlerinden biri olan Ethos Asset Management ile anlaştı. Ethos, uzun vadeli bir yatırım planının ilk ayağı olarak REM People’a 12 milyon dolarlık (225 milyon TL) yatırım yaptığını duyurdu.

REM People Kurucu Ortağı ve CEO’su Bülent Peker, üç aşamalı bir yatırım sürecinin ilk adımı olarak başarıyla hayata geçen ortaklıkla ilgili şunları söyledi: “2015 yılında İstanbul’dan çıktığımız yolculukta önemli bir aşamayı daha geride bırakıyoruz. Yılın ilk günlerinde tekno-girişim ekosistemimizi motive edecek bir yatırım haberini duyurmaktan dolayı mutlu, Ethos Asset Management ile benzersiz bir ortaklık kurduğumuz içinse çok heyecanlıyız. Bu yatırım, yapay zekâ tabanlı teknolojimizi küresel olarak daha kısa sürede ölçeklendirmemizi sağlayacak. Aldığımız yatırım, ağırlıklı olarak yapay zekâ odaklı araştırma ve geliştirme faaliyetlerimizde, uluslararası yayılımımızda, yeni ürünlerin piyasaya sunulmasında ve küresel ambalajlı tüketici ürünleri (CPG) şirketleri ve perakendeciler için tek noktadan perakende analitiği hizmetleri sunan bir pazar yeri oluşturmamızda kullanılacak. Ayrıca bu yatırımın, önümüzdeki aylarda devamı gelecek olan diğer yatırım turları ve uzun soluklu bir küresel ortaklığın ilk adımı olduğunu belirtmekten memnuniyet duyuyoruz.”

“REM People heyecan verici bir proje”

Ethos Asset Management CEO’su Carlos Santos, yaptıkları yatırımla ilgili olarak şöyle konuştu: “REM People, yapay zekâ tabanlı teknolojilerle verileri işlemek için tasarlanmış, en yeni iş zekâsı araçlarıyla gerçek zamanlı olarak görselleştirilmiş ve aksiyon aldırılabilir iç görüler sunan bilişim teknolojisi (BT) çözümlerinin en ileri noktasında yer alan, benzersiz ve heyecan verici bir proje. Bütüncül bir yaklaşımla, perakende ticaret operasyonlarını ve uygulamalarını izleyerek müşterilerin ‘ürün yolculuklarını’ takip etmelerine yardımcı oluyor. Yaptığımız bu yatırımla REM People’ın, tüketici ürünlerinin alışveriş alanlarında her zaman erişilebilir ve görünür olmasını, kayda değer bir raf/pazar payının garanti edilmesini, fiyatlandırmanın doğru olmasını, planogram ve diğer KPI’ların uyumlu olmasını sağlamalarına yardımcı olma vizyonunu destekliyoruz.”

Yatırım sürecinde önemli rol oynayan ve Ethos’un global temsilciliğini yürütmekte olan Attributed Holdings’in yöneticisi Mustafa Kemal Genç ise şunları söyledi: “Verinin gücü her geçen gün daha da artıyor. Çevrimiçi kanallar için veriyi ölçmek nispeten kolayken, fiziksel kanallarda veriyi anlamlı hale getirmek hala büyük bir problem. REM People ekibi; bu alanda çok deneyimli ve başarılılar. Hikayelerinin bundan sonraki bölümünde, daha büyük hedeflerine ulaşmalarında onlara destek olduğumuz için çok mutluyuz”.

Ethos, Kuzey ve Orta Amerika İcra Direktörü Hans Kastensmith ise: “Bu finansman anlaşmasını hayata geçirmek amacıyla Ethos, REM People ve AHI ekibiyle çalışmak benim için bir zevkti. Bu yatırım, Ethos için 2022’de artışa geçen ve 2023’te genişlemeye devam etmeyi umduğumuz perakende alanındaki bir başka önemli yatırıma daha işaret ediyor.” şeklinde konuştu.

Devamını Oku
Yorum Yapın

Yorumunuz

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Advertisement

Firmalardan

Beypazarı Maden Suları’ndan açıklama var!

Editör

Yazar:

Beypazarı Maden Suları Yönetim Kurulu Başkanı Niyazi Ercan, İsviçre’de yaşanan gelişmelerle ilgili şu açıklamada bulundu: “Tartışmalara konu olan ve talebimiz üzerine tarafımıza yeni gönderilen İsviçre kaynaklı analiz sonucunu şeffaf bir şekilde bizzat paylaşmak istedik. Maden suyumuzun değerleri Avrupa Birliği mineralli su kriterlerine ve Türkiye Doğal Mineralli Sular Hakkında Yönetmelik limitlerine uygundur. Avrupa Birliği üyesi olmayan İsviçre’de yaşanan bu durum Avrupa Birliği ve İsviçre mevzuatının farklılığından kaynaklanmaktadır. Doğal maden suyumuz, T.C. Sağlık Bakanlığı ve Ankara İl Sağlık Müdürlüğü denetiminde olup üretim sıklığı ile orantılı olarak düzenli bir şekilde denetlenip, analiz edilmektedir. Yer altında doğal olarak oluşan maden suyumuz tam 68 yıldır aynı kaynaktan, el değmeden şişelenmekte ve bütün ülkelere aynı içerikte ürün gönderilmektedir.”

Devamını Oku

Firmalardan

Dünya lezzetleri CarrefourSA’da buluştu

Editör

Yazar:

CarrefourSA Türk ve Dünya mutfağının farklı lezzetlerini Fulya CarrefourSA Hiper mağazasında bir araya getirdi. CarrefourSA’nın ev sahipliğinde bu yıl ilk kez gerçekleştirilen “Taste of the World” etkinliğine Amerika Birleşik Devletleri, Almanya, Avusturya, Danimarka, Fransa, Hollanda, İngiltere, İtalya, İsveç, İsviçre, Yeni Zelanda Ticaret Ofisleri ve ikili Ticaret Odaları katıldı. Türkiye ile birlikte 12 ülkenin geleneksel lezzetlerinin tadıldığı etkinlikte misafirler ülkelerin şefleri tarafından hazırlanan özel lezzetleri deneyimledi.

Türkiye’nin bir gastronomi ülkesi olduğunu ve ilk kez böyle bir etkinliğin gerçekleştirildiğini ifade eden Kartallıoğlu, “Bu buluşmaya ev sahipliği yapmak bizler için de oldukça değerli. 59 ilde 11 bine yakın çalışanımızla birlikte hizmet verdiğimiz 1000’den fazla mağazamızda “Yeni Nesil Market” vizyonumuz doğrultusunda 40 binden fazla yerli ve global markaların ürünlerini müşterilerimizle buluşturuyoruz. Bugün burada yer alan 11 ülkenin de farklı kategorilerindeki ürünleri mağazalarımızda, raflardaki yerini alıyor. Bu buluşmayla ülkelerin yemek kültürünü paylaşmalarını ve öğrenmelerini amaçlarken, aynı zamanda ülkeler arası ticari ilişkileri de güçlendiriyoruz. Uluslararası ilişkilerde gastrodiplomasinin önemi çok büyük. Bu etkinlikte yemek kültürümüzü ve lezzetlerimizi paylaşırken; ülkelerin ulusal ürünlerini CarrefourSA çatısı altında sunmalarına da destek veriyoruz.” dedi.

Açılışta ikili ticaret odaları ve ofisleri adına konuşan Türk-Fransız Ticaret Derneği Başkanı Franck Mereyde, etkinlikteki her standın eşsiz bir kültürü ve nesilden nesile aktarılan bir geleneği temsil ettiğine dikkat çekti. Değerli ev sahipliği için CarrefourSA’ya ve katkılarından dolayı ülke şeflerine teşekkür eden Mereyde, “Değişik kültürlerden zengin lezzetlerin konuklarla buluştuğu bu gece, üye firmalarımıza uluslararası iş ve pazar geliştirme fırsatlarını da beraberinde sunmaktadır. Kültürel zenginliklerimizi beraber kutlayalım, ticari iş birliklerimizi güçlendirelim.” şeklinde ifade etti.

Türkiye dahil 12 ülkenin katılımıyla gerçekleştirilen bu etkinlikte, ülkeler kendi mutfaklarının öne çıkan lezzetlerini sergilemek için hazırladıkları stantlarda kruvasan, sosisli sandviç, cacık, peynir çeşitleri, çikolatalar, cipsler, makaronlar ve daha birçok seçenek ile davetlilere unutulmaz bir gastronomi deneyimi yaşattılar. Türkiye ise Lezzet Arası şeflerinin özel olarak hazırladıkları yaprak sarma, içli köfte ve perde pilavı yemekleriyle Türk lezzetlerini tanıttı.

Devamını Oku

Firmalardan

Kervan Gıda, Dryff Kurutulmuş Gıda Sanayi’sini satın aldı

Editör

Yazar:

Kervan Gıda, İzmir-Tire Organize Sanayi Bölgesi’nde faaliyet gösteren Dryff Kurutulmuş Gıda Sanayi’sinin (Dryff), yüzde 100’ünü satın aldı. Bu önemli satın alımı Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden duyuran Kervan Gıda, toplam 2,5 milyon TL nominal değerde yatırım yaptı. Katma değeri yüksek ürünlere yönelik yatırımlar yapmayı sürdüren Kervan Gıda, bu yatırıma ilişkin hisse devir sözleşmelerinin imzalandığını duyurdu.

Satın alım işleminde Dryff’ın payları 505 bin 583 euro olarak değerlendirildi. Bu ödemenin bir kısmı nisan ayında gerçekleşti. 481 bin euro tutarındaki büyük kısmının ise 24 ay taksitle ödenmesi planlanıyor.

Kervan Gıda’nın bu yatırım ile gıda sektöründeki ürün çeşitliliği ve yenilikçilik açısından önemli bir adım attığını söyleyen Kervan Gıda Genel Müdürü İdris Can, şu açıklamalarda bulundu; “Dryff’ın sahip olduğu teknoloji ve üretim kapasitesi, Kervan Gıda’nın mevcut ürün gamını genişletmesine ve yeni pazarlara erişimine olanak tanıyacak. Bu satın alım ile her iki şirketin de gıda sektöründe katma değeri yüksek ürünlerle fark yaratmasını hedefliyoruz.”

Dryff; dondurarak kurutma teknolojisi kullanan ve özellikle meyve, sebze, peynir gibi gıda ürünlerinin kurutulmasında faaliyet gösteren bir şirket. Bu teknoloji, gıdaların besin değerlerini ve lezzetlerini uzun süre korumasına olanak tanıyan, sektördeki en gelişmiş kurutma yöntemlerinden biri olarak kabul ediliyor. Dryff’ın satın alımını stratejik, inovatif ve katma değerli bir yatırım olarak değerlendiren Kervan Gıda’nın bu satın alımı, ana faaliyet alanı olan jelly ve licorice ürün kategorilerinde de yeniliklere yol açacak.

Devamını Oku
Advertisement

Etiketler

POPÜLER