Sosyal Medya Hesaplarımız

Firmalardan

Satınalmalarla büyüyor

Editör
Abone Ol:

Welder, Wesse, Polo Trophy gibi markaları bünyesine katan Saat&Saat, bu kez İtalyan Parigi ve İsviçreli Jacques Philippe’yi satın aldı.

Saat&Saat Yönetim Kurulu Başkanı Ramazan Kaya, bünyelerinde 30 marka olduğunu ve yeni fırsatlar çerçevesinde marka sayılarını artırdıklarını Milliyet Gazetesi’ne açıklayarak, “Son olarak Jacques Philippe ve Parigi’yi satın aldık. Parigi, giriş seviyesinde 100 TL-250 TL fiyat segmentinde bir model. İnternetten satışını yapıyoruz. Gençlere ve orta yaş grubuna hitap ediyor. Satışına başladık. Jacques Philippe ise, İsviçre markası. 1.500-6 bin TL aralığında fiyat segmentine sahip. Anlaşmayı yeni tamamladık. Bu yılsonunda piyasaya süreceğiz” dedi.

Saat sektöründe yurtdışındaki fırsatları her zaman gözlediklerini dile getiren Kaya, başka bir markanın alımı için de çalıştıklarını bunu da daha sonra açıklayacaklarını aktardı. Kaya, Türkiye’de dolar bazında sektörün yüzde 30 oranında küçüldüğünü ancak kendilerinin ekonomiye ve ülkeye güvendiğini kaydederek, “Fırsatları kaçırmıyoruz. Kaçırmak da istemiyoruz. Mağazalaşma atağımız da sürüyor. 135 mağazamız var, kornerlarla beraber 160 noktadayız. Bu yılsonuna kadar 5 mağaza daha açacağız. Yeni havalimanında açtık, bir tane İzmir, Ankara ve İstanbul’da Metropol AVM’de mağazamız olacak. Yeni fırsatlar çıkarsa onu da değerlendiririz” diye konuştu.

Türkiye’de sektörde satışların 13 milyon adetlere ulaştığını ancak kalitesiz, standartların altında çok ürün bulunduğunu aktaran Ramazan Kaya, “Bunların çoğu kansorejen maddeler içeriyor. Çok ucuz ürünlerin alınmasını önermiyoruz. Özellikle okula dönüşte çocuklarına saat alacaklara kaliteye bakmalarını öneriyoruz. 5-10 TL’lik saatlerden uzak dursunlar. Doğrudan tenle temas ediyor. 100 TL’nin altındaki saatler sağlık için zararlı. Aileler dikkatli olsun” dedi.

Ramazan Kaya, markalı ürünlerin internetten sahtelerinin satıldığını da anımsatarak, bu alanda gelişmeler yaşandığını, sahte saat oranının düştüğünü ancak henüz tam önüne geçilemediğini kaydetti.

Türkiye’de en çok satan saatlerin moda markaları olduğunu belirten Kaya, en çok 500-1.000 TL fiyat aralığında saatlerin satıldığını, Avrupa’da kişi başına dört saat düşerken bu oranın Türkiye’de çok düşük olduğunu söyledi.

2019’u değerlendiren Kaya, “İlk altı ayı çok iyi değildi. Ancak ikinci yarı iyi. Memnunuz, iyi gidiyor. Son çeyreğin daha iyi olacağına inanıyoruz. 2020’nin ise patlama yılı olması bekleniyor. Sektör dolar olarak küçüldü, biz de dolar bazında küçüldük ama TL bazında yüzde 20 büyüdük” diye konuştu.

Online tarafta da yatırımlarının sürdüğünü aktaran Ramazan Kaya, bu taraftaki cironun genel cirolarının yüzde 12’sine ulaştığını, bunu yüzde 15’e çıkartmayı hedeflediklerini kaydetti. Kaya, “Online satışlarımız çok iyi. Online tarafa özel koleksiyonlar da yapıyoruz. Online ve offline’ı birleştirdiğimiz kampanyalarımız da oluyor. Fırsat ürünlerini mümkün olduğunca vatandaşla buluşturmaya çalışıyoruz. Karşılığını alıyoruz. Teknik servisimiz de çok iyi” dedi.

Devamını Oku
Yorum Yapın

Yorumunuz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Advertisement

Firmalardan

Londra ofisiyle Batı Avrupa Bölgesi’ndeki büyümesini hızlandıracak

Editör

Yazar:

REM People, yurtdışı büyüme hamlesini hızlandırdı. REM People, İstanbul ve Dubai’nin ardından İngiltere’nin başkenti Londra’daki ofisinin resmi açılışını yaptı. Halen 50’den fazla ülkede, alanında lider 120 kuruma hizmet veren REM People, Avrupa’daki şirketlere de verimlilik kazandırıyor.

Markaların ürün yolculuklarını takip etmelerini sağlayarak verimliliklerini artırdıklarını belirten REM People CEO’su Bülent Peker, yurtdışı stratejisi hakkında şöyle konuşuyor: “Türkiye ve dünyada sektörünün en hızlı büyüyen şirketlerinden biri olarak İstanbul ve Dubai merkezlerimizle şimdiye kadar 50’den fazla ülkede sektör devlerinin sahadaki gözü, kulağı olduk. Geliştirdiğimiz yüzde 100 yerli yazılım çözümlerimizle yapay zeka ve derin öğrenme yoluyla kurumların verimliliklerini artırıyoruz. Anlık görüntü tanıma teknolojimizle saha satış ekiplerinin çektiği fotoğraflar analiz ediliyor ve reyonlardaki ürünler gözleniyor. Yapay zekanın ilerisine geçerek derin öğrenme ile analizler yapıyoruz. Bu analizler müşterilerimizin daha hızlı aksiyon alması için kullanılıyor. Söz konusu çözümlerle global bir marka olma yolunda Londra ofisimizle de Orta ve Batı Avrupa’daki varlığımızı artırmayı hedefliyoruz.”

REM People, 2015 yılından bu yana yapay zekâ tabanlı çoklu kanal perakende uygulama yönetimi çözümleri sunuyor. REM People’ı rakiplerinden ayıran en önemli özellik perakendecilerin performanslarını faaliyet gösterdikleri tüm kanallarda takip etmelerini sağlayan entegre çözümler sunması. REM People, müşterilerinin perakende uygulamalarını ve mağazacılık operasyonlarını, tanzim/teşhir uygulama performanslarını offline, online ve basılı kanallarda izleyerek ‘ürün yolculuklarını’ takip etmelerine yardımcı oluyor.

Devamını Oku

Firmalardan

Seyhanlar Market’in tercihi yine Isuzu oldu

Editör

Yazar:

Kaliteli ve sağlıklı ürünleri en uygun fiyata sunmak amacıyla kurulan ve 40 yılı aşkın süredir hizmet veren Seyhanlar Market, 2013 yılından itibaren dünyanın önde gelen firmalarından olan Isuzu markasının bayiliğini yapan Bursa Ağır Vasıta ile tekrar işbirliği yaparak 17 adet Isuzu NPR 3D’yi filosuna dahil etti.

Teslimat törenine Seyhanlar Market Yönetim Kurulu Üyesi Bilal Seyhan, Anadolu Isuzu Türkiye Satış Direktörü Yusuf Teoman, Anadolu Isuzu Türkiye Kamyon Pick-Up Satış Müdürü Atakan Gürler, Anadolu Isuzu Kamyon Pick-Up Satış Şefi Arif Bugeker, Bursa Ağır Vasıta Yönetim Kurulu Başkanı Lokman Koçaslan, Bursa Ağır Vasıta Genel Müdürü Ahmet Uğur, Bursa Ağır Vasıta Satış Müdürü İnci Kaplan ve Bursa Ağır Vasıta satış ekibi katılım gösterdi.

Satış ve satış sonrası maksimum müşteri memnuniyetini en önemli misyonu edinerek, Isuzu markasının satış, servis ve yedek parça hizmetini veren Bursa Ağır Vasıta, müşterileri için en yüksek kalitedeki ürünü, en kısa zamanda, en uygun satış fiyatı ile tüketiciye ulaştırmayı amaçlıyor.

İşleri gereği sağlam ve kaliteli araçlara ihtiyaç duyduklarının altını çizen Seyhanlar Market Yönetim Kurulu Üyesi Bilal Seyhan, “Firmamız için en önemli iki unsur sağlamlık ve güvenilirlik. Mahalle aralarında veya ana yollar üzerinde olan mağazalarımıza, her gün araçlarımız ile ürün sevk ediyoruz. Araçlar sürekli yük altında aktif olarak kullanılıyor. Bu sevk işlemlerinde araç kaynaklı aksama durumları işlerimizin de aksamasına neden olabilmekte. Dolayısıyla araçlarımızın her gün yüksek tempoya dayanabilecek, şehir içinde pratik ve güvenilir araçlar olması gerekiyor. Bu aradığımız unsurlar ve daha fazlasını Isuzu marka araçlarda bulduğumuzu düşünüyoruz. Aynı zamanda araçlarımızın bakımları ve servis hizmetlerinin de kısa zamanda çözülebilmesi gerekmekte. Bu noktada da Bursa Ağır Vasıta profesyonel kadrosu ve hızlı çözümler sunmasıyla yardımımıza yetişiyor. Almış olduğumuz tüm hizmetlerden dolayı Anadolu Isuzu ve Bursa Ağır Vasıta’ya teşekkür ediyoruz.” dedi.

Bursa Ağır Vasıta’nın müşteri memnuniyetini temel aldığını ve hizmet verdiği bölgelerde tercih kaynağı olmanın büyük bir gurur kaynağı olduğunu vurgulayan Bursa Ağır Vasıta Yönetim Kurulu Başkanı Lokman Koçaslan, “Müşterilerimize en kaliteli hizmeti vermeyi ve müşteri memnuniyetini en yüksek noktada tutmayı temel amaç edindik. Bu bağlamda sektörünün önde gelen firmalarından olan Seyhanlar Marketçilik ile gerçekleştirdiğimiz, yıllara dayanan işbirliğimiz bizler için çok değerli. Bursa Ağır Vasıta olarak müşterilerimizin çözüm ortağı olarak hem kendilerine hem de ülkemize hizmet etmek en büyük hedefimizdir. Yüksek güç ve torka sahip uzun ömürlü motoru,  dar alanlara rahatlıkla girmeyi sağlayan kupası ve araç boyutlarıyla segmentinin standartlarını belirleyen Isuzu NPR 3D’yi ve Bursa Ağır Vasıta’yı tercih ettiği için Seyhanlar Market’e teşekkür eder, araçlarının hayırlı uğurlu olmasını dileriz” diye konuştu.

Devamını Oku

Firmalardan

Subway, Türkiye’deki operasyonlarını genişletecek

Editör

Yazar:

Türkiye ve Çin başta olmak üzere, beş ayrı ülkedeki başarılı faaliyetleri ile dünyanın en büyük beş restoran işletmecisinden biri olan TFI TAB Gıda Yatırımları, portföyüne kattığı yeni markalarla büyümesini sürdürüyor. Şirket, Burger King, Sbarro, Popeyes ve Arby’s’den oluşan dört küresel marka ve kendisine ait Usta Dönerci ve Usta Pideci’den oluşan iki ulusal olmak üzere, toplam altı markanın yanına bir dünya devini daha ekledi.

TFI TAB Gıda Yatırımları Yönetim Kurulu Başkanı Erhan Kurdoğlu: ‘’Subway operasyonuyla büyümemizi daha da hızlandırarak, dünya çapındaki toplam restoran sayımızı bu yılın sonuna kadar 3000’in üzerine çıkaracağız. Subway gibi ünü dünyaya yayılmış bir markanın daha bize güvenerek operasyonlarını devretmesiyle hem kendi markalarımızı yaratabilme hem de dünya markalarını yönetebilme ve geliştirebilme kabiliyetimizi bir kez daha kanıtlamış olduk. Et, ekmek, patates, salata başta olmak üzere birçok ihtiyacımızı tedarik ettiğimiz ekosistem şirketlerimiz, 28 yıllık sektör tecrübemiz, inovatif ürün, hizmet ve çözümlerimizle bünyemizdeki diğer markaları olduğu gibi Subway’i de Türkiye’nin en değerli markalarından biri haline getirmeyi hedefliyoruz” dedi.

Subway CEO’su John Chidsey ise; “Subway olarak, uluslararası çaptaki varlığımızı güçlendirmeyi amaçlarken, diğer önemli markaların bir bölgedeki büyümesine önderlik ederek, kayda değer deneyim edinmiş operatörlerle ortaklık arayışındayız. Pazarın lider restoran operatörü olarak Türkiye’deki tüketiciler konusunda derin bir anlayış ve tecrübeye sahip olan TFI TAB Gıda Yatırımları, Subway’in Türkiye’deki varlığını hızlandırmaya destek sağlayacak en ideal ortaktır” açıklamasında bulundu.

Devamını Oku

POPÜLER