Sosyal Medya Hesaplarımız

Firmalardan

Securitas’ın üç kırmızı noktası 50 yaşında

Editör
Abone Ol:

Securitas’ın logosunda yer alan noktalar markanın vazgeçilmez üç değerini dürüst, dikkatli ve yardımsever’i temsil ediyor. İkonik hale gelen üç kırmızı nokta tescilinin 50. yılını kutluyor. Adını Roma mitolojisindeki güvenlik tanrıçasından alan dünya güvenlik lideri Securitas, üç kırmızı noktadan oluşan ikonik logosunu – üç kırmızı nokta ve altındaki “Securitas” ismiyle birlikte, 11 Mayıs 1973 tarihinde İsveç Patent ve Tescil Ofisi’nde tescil ettirdi. Böylece Securitas, logo üzerindeki mülkiyetini teyit ettirmiş oldu. Üç nokta kullanma fikri ise uluslararası yardım sinyali SOS’teki mors kodundaki “S” harfinden doğdu. Logo, İsveç’in sanat, zanaat ve tasarım alanında uzmanlaşmış en büyük üniversitesi olan Konstfack’ta sanat tarihi, yazı ve resim eğitimi almış olan İsveçli sanatçı Karl Erik Ekeroth (1931-2019) tarafından tasarlandı.

Logo tiplerinde küçük harf kullanımı 70’lerde modaydı, bu nedenle Ekeroth orijinal eskizlerinde şirket adı için sadece küçük harfler kullandı. Ancak Securitas’ın o dönemki CEO’su Erik Philip-Sörensen büyük harfleri tercih etti ve Ekeroth da bunu gönülsüzce kabul etti. Ancak sessiz, sanatsal bir protesto olarak logoya küçük bir “u” harfi sıkıştırmayı başardı. 2021’deki marka güncellemesinden sonra sadece “S” büyük harf olarak kaldı ve sonraki harfler küçük harfle yazıldı, bir bakıma Ekeroth’un sanatsal anlatımı korundu. Marka ve Stratejik Pazarlama Başkan Yardımcısı Mauro Silva: “Securitas’ın görsel kimliği iki büyük revizyon gördü ancak üç kırmızı nokta, tescilden bu yana neredeyse hiç dokunulmadan kaldı. 3 nokta dürüst, dikkatli ve yardımsever değerlerimizi temsil ediyor. En güçlü marka; varlığımız ve benzersiz kimliğimizdir” diyerek logo ve marka sürecini yorumlarken “Şubat ayında Securitas dünyanın en değerli 8. İsveç markası seçildi, bu da her ne olursa olsun mirasımıza sadık kalmanın önemini gösteriyor.” diyerek sözlerini tamamladı.

Dünyanın dört bir yanında 45 ülkede, 350.000’den fazla çalışan ve milyonlarca insan her gün üç kırmızı nokta ile karşılaşıyor. Sadece Securitas ofislerinin dışında değil, aynı zamanda müşterilerin işyerlerinde, araçlarda ve üniformalarda da görebiliyorlar ve dünyanın dört bir yanındaki çalışanlarına ve müşterilerine büyük bir değer katıyor. Dünya 50 yıl içinde büyük ölçüde değişti, ancak Securitas dünyanın daha güvenli hale gelmesine yardımcı olmaya devam ediyor.

“Üç nokta değerlerimizin değişmez bir kalıntısıdır,” diyen Grup İletişim ve İnsan Kaynakları Sorumlusu Kıdemli Başkan Yardımcısı Helena Andreas. “Her gün, işimizin kültürünü şekillendiriyoruz, bu da müşterilerimize, meslektaşlarımıza ve topluluklarımıza değer sağlayarak uzun vadeli başarı yaratmamıza yardımcı oluyor. Securitas’ı bugün dünyanın önde gelen güvenlik çözümleri ortağı haline getiren şey, yıllar boyu süren bu bağlılıktır” dedi.

Devamını Oku
Yorum Yapın

Yorumunuz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Advertisement

Firmalardan

Oli Center’den yılın kampanyası

Editör

Yazar:

Gaziantep’in en eski ve köklü zincir marketlerinden Oli Center; uzun yıllardan beri devam eden ve müşterilerinin çok beğendiği Gülen Adam kampanyasına bu yıl müşterilerimiz yüksek puanlı hediyeleri alabilmek için bir yakını ile kart puanlarını birleştirerek devam edebilecekler.

Oli Center, her 100 liralık alış verişe 40 puan alan ve 3 ay boyunca biriktiren müşteriler; en çok tercih edilen ve beğenilen hediyelerden seçenekler sunuyor. Hediyeler müşterilerin geçen yıllardan en çok tercih ettiği ürünlerden seçildi.

Oli Center yetkililer; 2022 yılında yaklaşık 2 milyon TL’lik ürün dağıtıldığını; bu yıl daha çok ilgi göreceğine inandıkları kampanyada yaklaşık 4 milyon liralık ürün talebi beklediklerini ifade ettiler.

Yetkililer; kampanyaya katılım için hiçbir özel şartın gerekmediğini, Oli kart sahibi olan bütün müşterilerin kampanyaya otomatik olarak katıldığını bildirdiler.

Devamını Oku

Firmalardan

Türkiye’nin En İtibarlı Süpermarketi A101

Editör

Yazar:

Türkiye İtibar Akademisi tarafından bu yıl on ikincisi yapılan ve 65 farklı sektörde faaliyet gösteren kurumların itibarlarının ölçüldüğü araştırmada, katılımcıların %44,9’u Türkiye’nin en fazla mağazaya sahip zincir marketi A101’i süpermarket kategorisinde en itibarlı marka olarak seçerek birinci sıraya yerleştirdi.

Türkiye İtibar Endeksi araştırması, Türkiye İtibar Akademisi tarafından Bursa Teknik Üniversitesi ve Beykoz Üniversitesi iş birliği ile bu yıl 15 Aralık 2022 – 15 Ocak 2023 tarihleri arasında 26 bölge ve 72 ilde toplam 15 bin kişiyle görüşülerek gerçekleştirildi. Araştırma sonuçlarına göre A101, süpermarket sektöründe yer alan diğer 35 marka arasından en yüksek puanı elde ederek ‘Türkiye’nin En İtibarlı Markası’ olmaya hak kazandı.

Araştırmaya katılan tüketiciler, A101’in hızla büyüyen ve atılımlar yapan bir şirket olmasının; üstün hizmet ve ürün kalitesi sunmasının; yeniliklere, teknolojiye ve tasarıma önem vermesinin; sektöründe öncü olma özelliği taşımasının ve sektöründe lider konumda yer almasının, A101’i en itibarlı şirket yapan en önemli beş faktör olduğunu belirtti. Süpermarket kategorisinde itibarlı görülme oranı bakımından ilk sırada yer alan A101, ikinci sıradaki rakibinin yaklaşık iki buçuk katı orana sahip oldu.

Devamını Oku

Firmalardan

BEE’O, Anadolu Propolisini dünyaya tanıtıyor

Editör

Yazar:

İstanbul’da Türkiye’nin ve Avrupa’nın en büyük ‘propolis’ üretim ve Ar-ge merkezini kurarak başta ABD, İngiltere, Hollanda, Almanya, Japonya ve Güney Kore olmak üzere 30 ülkeye ihracat yapan BEE’O Propolis, geliştirdiği özel katma değerli ürünleriyle ses getirmeye devam ediyor. ABD’de CVS eczane zincirine, Trader Joe’s, Walmart gibi ABD’nin önde gelen market zincirlerine markalı olarak satış yapan tek Türk firması olan BEE’O, şirketin yurtdışı markası BEE&YOU ürünlerine olan yoğun talebe yetişebilmek için bu yılın ilk çeyreğinde Amerika ve Avrupa’dan sonra İngiltere’de de şirket ve depo kuruldu. Böylelikle arı ürünleri, doğal gıda takviyesi ve doğal dermo-kozmetik alanlarında dünya pazarına daha sıkı penetre olunacak.

Yeni yatırımları, projeleri ve hedefleri anlatan BEE’O Propolis Kurucu Ortağı ve Genel Müdürü Kadın Girişimci Dr. Aslı Elif Tanuğur Samancı, “Katma değerli Anadolu arı ürünleri içeren doğal gıda takviyeleri ile beraber, kozmetik sektöründe de 2022 yılı içerisinde gerçekleştirdiğimiz 100 milyon TL’lik yatırımla, Anadolu propolisli güneş bakım kremi, güneş sonrası losyon, arı zehirli yaşlanma ve kırışıklık karşıtı anti-aging serum ve kremler, roll-on ürünlerinin üretim ve satışına başlandı” dedi.

Sağlık Bakanlığı onaylı Anadolu Propolisli burun spreyi üretildi

2022’nin son çeyreğinde yatırımı tamamlanan “Temiz Oda” projesi ile Sağlık Bakanlığı onaylı Tıbbi Cihaz kategorisinde yer alan ilk ürünü BEE&YOU Rhinapi Burun Spreyi’ni ürettiklerini anlatan Dr. Samancı, şöyle devam etti: “Bu ürün, Türkiye’nin ilk Anadolu propolisli burun spreyi olma özelliğini taşımaktadır. Mevsim geçişlerinde sıklıkla görülen nezle, soğuk algınlığı, alerjik ve alerjik olmayan rinit, rinosinüzit ve astım gibi rahatsızlıklar nedeniyle oluşan burun akıntısı ve burun tıkanıklığının tedavisinde ve solunum yolu problemlerinin rahatlatılmasında yardımcı oluyor. Bee&You Rhinapi Burun Spreyi, ilaç içermemesi ve ara vermeden günlük kullanıma uygun olması yönüyle tedaviye uyumu arttırıyor.

BEE’O Propolis ürünlerinin kalite ve güvenilirliği 3 aşamalı olarak denetleniyor. BEE’O Propolis ürünlerinin kalite ve güvenilirliğinin, hammadde düzeyinde ürünleri teslim almadan önce, üretim sonrasında 10,500 metrekarelik üretim tesisi içerisinde yer alan kendi laboratuvarlarında ve İTÜ Arı Ürünleri Mükemmeliyet Merkezi’nde, son olarak bağımsız akredite laboratuvarlar tarafından kontrol edildiğine değinen Dr. Samancı, şu bilgileri verdi: “Üretim tesislerimizde Bee’O, Bee’O Up ve Bee&You markaları altında; doğal besin içeriği ve biyolojik aktiviteleri korunmuş propolis, arı sütü, polen, arı ekmeği ve ham bal; ayrıca arı ürünleri içeren %100 doğal karışımlar, tabletler, damlalar, spreyler, shotlar, şuruplar, kapsüller, tıbbi cihaz ve cilt bakım ürünleri üretilmektedir. BEE’O Propolis, 5000 sözleşmeli arıcısı, 550.000 arı kovanı, 10,500 metrekareli tesisi ve 200 kişilik uzman kadrosu ile Türkiye ve Avrupa’nın en büyük katma değerli arı ürünleri üreticisi ve ayrıca Ar-Ge ve inovasyon merkezidir.

Devamını Oku
Advertisement

Etiketler

POPÜLER