Sosyal Medya Hesaplarımız

Firmalardan

Tepe Home: İthalatımızı azalttık, tam kapasite üretime devam ediyoruz!

Editör
Aykut Coşkan
Abone Ol:

Tepe Home Genel Müdürü Aykut Coşkan, “İthal Mobilyaya gelen yüksek vergi oranları üretim kapasitemizi arttırmamızıve mobilya ithalatımızı geçen yıla göre %47 azaltmamızı sağladı” dedi.

2015 Mayıs ayında yerli mobilya üreticilerini koruma adına dünyanın çeşitli ülkelerinden Türkiye’ye getirilen tüm ev ve bahçe mobilyalarına getirilen yüksek orandaki ek vergi, Tepe Home’un üretim kapasitesini arttırarak mobilya ithalatını %50 ye yakın azaltmasını sağladı. Konuyla ilgili geçen bir yılı değerlendiren Tepe Home Genel Müdürü Aykut Coşkan aşağıdaki açıklamalarda bulundu.

“Mobilya sektörü her yıl düzenli olarak ihracat hedeflerini arttırıyor. Sektörel olarak 2 milyar doların üzerinde ihracat hedeflereyerek ilerleniliyor. İthal vergi oranlarına gelen ek ödemeler ile ithalat oldukça azaldı. Türkiye’de cari açık vermeyen ve üzerine her yıl ortalama 1,3 milyar dolar cari fazla veren tek sektörüz. Biz Tepe Home olarak, mobilyalarının yaklaşık %80’i kendi üretim tesislerimizde üreten bir markayız. Kalan %20’lik mobilya ürün gamı ise çeşitli ülkelerden ithal edilmekteydi. Hükümet tarafından açıklanan ek vergi kararı mobilya sektöründe ciddi fiyat artışlarına sebep oldu. İthal Mobilya ile varlığını sürdüren firmaların yaşadığı zorlukları son bir yıl içerisinde izliyoruz. Bu firmalar da yerli üreticiden tedarik yöntemine yönelerek ürün gamlarının çeşitlilğini korumaya çalıştılar.

İthal mobilyanın ucuz maliyeti nedeniyle özellikle Uzak Doğu’dan ithalat yapan firmalar da gelen ek vergiler nedeniyle kriz yönetimi gerçekleştirmek durumunda kaldılar. Biz Tepe Home olarak mobilya ürün gamımızın sadece %20 lik kısmını ithal etmemize rağmen krizi hem firmamız hem de müşteri adına avantaja çevirmek için organize olduk. Öncelikle, ek vergilerden kaynaklanan fiyat artışlarını müşterilerimize yansıtmayarak müşteri memnuniyetimizi ön planda tuttuk. Şirket bütçelerimizde ise Mobilyada 2015 yılına oranla %47 lik oranda düşüş sağladık.

Tüm bu çalışmaları öncelikle Ar-Ge, Ür-Ge ve Tasarım Departmanlarımızda gerçekleştirdiğimiz iyileştirmelerle ithal ettiğimiz ürünlerin yerine kendi fabrikalarımızda Tepe Home kalitesi güvencesiyle üretmeye devam ettik. Üretim hattımızda, hali hazırda Ankara’da bulunan fabrikamızda tüm mobilya üretimlerimiz bir nevi terzi titizliğinde işlenmektedir. Çok yakında Eskişehir fabrikamızı da yeniden hayata geçireceğiz. Tüm makinelerimiz CNC kontrollü ve CE belgeli olduğundan iş güvenliği en üst düzeydedir. Bunun yanısıra yeni cila hattımız ile aynı hattın üzerinde hem su bazlı lake ve vernik uygulaması, hem de solvent bazlı uygulama yapabiliyoruz. Yeni tasarımlarımızla Tüyap’da gerçekleşen İsmob 2016’da yatak odası ve tamamlayıcı ürün kategorisinde birincilik ve ikincilik ödülü aldık.

Tepe Home 40bin çeşit dekorasyon ürününü tek bir çatı altında müşterilerin hizmetine sunan ve mobilya ürünlerini kendi fabrikalarında üreten sektördeki tek marka.2015 yılında başlattığımız yeni mağazacılık sistemini Türkiye genelindeki tüm mağazalarımızda uygulayamaya başladık. Mobilya sektöründe hiç olmadığı kadar hızlı ve çeşitlilik arz eden ürünleri ön plana çıkarıyoruz. 2016 yılı Tepe Home’un fark attığı en önemli kriter hem konsept , hem stil, hem tarz olarak farklı bütçelere hitap edecek şekilde pozisyonlandırdığımız ürün portföyümümüzdür.

Devamını Oku
Yorum Yapın

Yorumunuz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Advertisement

Firmalardan

Ramazanın bereketi Söke’yle mutfaklara taşınıyor

Editör

Yazar:

Klasikleşen geleneksel unu dışında tahıl unlarından organik una kadar geniş bir ürün yelpazesi sunan Söke, hünerli ellerde yemeklerin lezzetini veriyor. 60 yıldır mutfaklara konuk olan Söke, özenle seçilen buğdayları, el değmeden son teknoloji ile işleyip unun en doğal halini, her pakette en iyi kalitede sunuyor. Lezzetin hamurunda olan Söke, evde ekmek yapmak isteyenler için de ekmek unu karışımlarıyla bu ihtiyaca cevap veriyor. Söke, çok tahıllı, çavdarlı, tam buğday, yulaflı, ruşeymli, köy ekmeği ve sarı sert buğday un karışımlarıyla leziz ekmekler yapmak için alternatifler sunuyor. Ekmekten baklavaya, börekten içerisinde un bulunan tüm lezzetlere kadar ramazan ayının bereketi Söke ile sofralara taşınıyor.

Devamını Oku

Firmalardan

A101’den Hediye Kart ve Sanal Kod ayrıcalığı

Editör

Yazar:

Dayanışma ve yardımlaşmanın öneminin arttığı bu dönemde A101, ihtiyaç sahiplerini veya yakınlarını mutlu etmek isteyen müşterilerine Hediye Kart ve Sanal Kod imkanını sunuyor.

Kullanışlı ve kolay erişim avantajlarına sahip Hediye Kartları ve SMS ile telefona yönlendirilebilen Sanal Kodlar, A101 marketlerinden temin edilebilecek ve ihtiyaç sahiplerine gönderilebilecek.

50, 100, 150 ve 200 TL olarak doldurulabilen ve a101.com.tr haricinde, tüm A101 marketlerinde kullanılabilecek A101 Hediye Kartları ve Sanal Kodlar, içerisine yüklenebilen tutarlar tek seferde kullanılabildiği gibi parça parça olarak da harcanabilecek.

A101 aracılığıyla sevdiklerini ve ihtiyaç sahiplerini mutlu etmek için Hediye Kartı veya Sanal Kod almak isteyenler ödemeyi nakit, kredi kartı, fastPay ve BKM Express ile yapabiliyor. Tüm A101 marketlerinde geçerli olan Sanal Kod alındığında, kartın hediye edileceği kişinin telefon numarasına SMS ile kart numarası ve pin kodu gönderiliyor. Sanal Kodlar bu numara ve pin kodu ile 2 yıl süreyle kullanılabiliyor.

Bireysel olarak yardım sağlamanın dışında kurum motivasyonunu sağlayarak, çalışan aidiyetini arttırmak isteyen kurumlar; çalışanlarına, bayilerine, müşterilerine ya da ihtiyaç sahiplerine “Hediye Kartı” ve “Sanal Kod” alternatiflerinden biriyle destek olabilirler. Kurumlara sunulan yenilikçi çözüm alternatifleri de bireysel Hediye Kartları ya da Sanal Kartlar ile aynı kullanım şartlarına sahip. İlgilenenler kurumsalsatis@a101.com.tr adresinden iletişim kurarak detaylı bilgi sahibi olabilir.

Devamını Oku

Firmalardan

TAB Gıda‘da üst düzey atama

Editör

Yazar:

TAB Gıda’nın yürüttüğü ödüllü ve sektöre örnek teşkil eden birçok kampanyaya öncülük eden Caner Alpaslan, aynı zamanda ticari pazarlama, ulusal promosyonlar, marka ve sponsorluk yönetimi gibi pek çok alanda tüketici, müşteri deneyimi ve pazarlama faaliyetlerinin gelişimine katkılar sundu. Caner Alpaslan, yeni görevinde şirketin 360 derece pazarlama faaliyetlerinin tamamına liderlik edecek.

Bilkent Üniversitesi Ekonomi bölümü mezunu olan Caner Alpaslan, Galatasaray Üniversitesi İletişim Stratejileri ve Halkla İlişkiler Bölümü’nde yüksek lisans eğitimini tamamladı. Kariyerine FedEx’te satış uzmanı olarak başlayan ve on yıla yakın bir süre Coca-Cola İçecek’in Pazarlama Departmanında farklı roller üstlenen Alpaslan, Şubat 2020 tarihinden itibaren, 7 markayı bünyesinde bulunduran hızlı servis restoran zinciri lideri TAB Gıda’nın Pazarlama Direktörlüğünü yürüttü. Alpaslan, Ocak 2023 itibarıyla görevine TAB Gıda Pazarlama Genel Müdür Yardımcısı (CMO) olarak devam edecek.

Devamını Oku
Advertisement

Etiketler

POPÜLER