Sosyal Medya Hesaplarımız

Firmalardan

Toksöz Grup, “Evolvia” markası ile bebek beslenmesi sektöründe!

Editör
Abone Ol:

Sanset Gıda ile Tadelle, Sarelle, L’era Fresca, Sagra, Gol, Pernigotti ve Zumosol markalarıyla gıda sektöründe, Sanovel ilaç ile de ilaç sektöründe başarıyla faaliyet gösteren Toksöz Grup, Montero Gıda ile bebek beslenmesi sektörüne adım attı.

Düzenlenen toplantıya ev sahipliği yapan Sanset Gıda Pazarlama Direktörü Aslı Eren Şengezer ile Montero Pazarlama ve Satış Müdürü Dr. Hakan Öztekin, Toksöz Grup ve bu sektörde faaliyet gösterecekleri Montero şirketinin hedefleri ve bebek beslenmesi alanında ilk ürünü olan Evolvia NutriPRO hakkında bilgi verdi. Sanset Gıda Pazarlama Direktörü Aslı Eren Şengezer, “Toksöz Grup olarak 4000 çalışanımız ile ilaç üretim ve dağıtım, hızlı tüketim sektörlerinde faaliyet gösterirken şimdi de bebek beslenmesi sektörüne adım atıyoruz. Grup şirketlerimiz faaliyetlerini, uluslararası standartlarda üretim, pazarlama ve satış yapabilecek şekilde geliştirmiştir. Eczacı Erol Toksöz tarafından kurulan yüzde yüz Türk sermayeli şirketimiz Sanovel İlaç, 40 yıllık tecrübesi ile ilaç sektöründe başarılı şirketler arasında yer alıyor. Silivri Çantaköy’de yer alan modern teknoloji ile donatılmış fabrikamız ilaç sektöründe örnek teşkil ediyor. Grubumuz bünyesindeki bir diğer şirketimiz Arven ise, 2013 yılında kuruldu. Yüksek teknoloji ürünleri üretmek üzere kurulan Arven, Kırklareli’nde faaliyete geçecek yeni üretim tesisi ile önümüzdeki yıl içerisinde solunum ürünlerinin yanı sıra, biyoteknoloji ilaçları gibi spesifik ilaçlar da üretebilen bir şirket olarak faaliyetlerini sürdürecektir.  Hepinizin bildiği üzere TMSF’den Eylül 2007 tarihinde Tadelle, Sarelle, Gol ve Sagra markalarını alarak gıda sektörüne adım attık. 2011 yılında da L’era Fresca markası ile dondurma sektöründe faaliyet göstermeye başladık. İç pazarda geleneksel lezzetleri tüketiciyle buluşturan Toksöz Grup, gıda sektöründe globalleşme yatırımlarının ilk adımını İtalya’nın 150 yıllık geleneksel çikolata ve dondurma markası olan Pernigotti’yi satın alarak atmıştır. Uluslararası oyuncu olma yolunda diğer yatırımımız ise İspanyol Zumos Palma… İspanya’nın yüzde yüz doğal meyve suyu markası Zumosol, Kasım 2013 itibariyle Toksöz Grup bünyesine katıldı. Faaliyet gösterdiğimiz tüm sektörlerde çevreye ve insana saygı bilinci ile hareket eden Toksöz Grup, doğallığı, kaliteyi ve yeniliği tüm birimlerinde ilke edinmiştir.
Yaptığımız son yatırımlarla birlikte grup büyüklüğümüz 700 milyon euroya ulaştı. Her sene aşağı yukarı yüzde 30, yüzde 40 büyüme hedefiyle ilerliyoruz Toksöz Grup olarak büyümeyi ve yatırım yapmayı seviyoruz. Yatırım için üzerinde devam eden çalışmalarımız var. Gıda sektöründeki büyümemizin etkisi ile bu alandaki yatırımlarımız sürecek. Yeni yatırımlarımızla global bir şirket olma yolunda emin adımlarla ilerleyeceğiz.” dedi. Montero Gıda ile bebekler ve anneleri için, sağlıklı yaşam süreçlerine yardımcı olan yüksek kaliteli besin ve destek ürünleri sunmayı hedeflediklerini belirten Dr. Hakan Öztekin, bebek beslenmesindeki ilk ürünleri olan Evolvia NutriPRO®’yu piyasa sunduklarını söyledi.
Montero Pazarlama ve Satış Müdürü Dr. Hakan Öztekin yaptığı açıklamada; “Toksöz Grup olarak bebek beslenmesi sektörüne girmenin heyecanı içerisindeyiz. Montero Gıda ile öncelikli hedefimiz, bilimsel araştırma ve inovatif çözümler ile bebek ve annelerin ihtiyaçlarını karşılayacak ürünleri geliştirmek. Yüzde yüz bir Türk markası olan Evolvia NutriPRO®’nun üretimini, stratejik ortağımız Ordesa ile beraber yapıyoruz. Ürünümüzün bütün gelişim süreci, İspanya’da 70 yılın üzerinde deneyime sahip Ordesa Laboratuarları’nın Barselona Science Park Merkezi’nde tamamlandı. Evolvia NutriPRO®, anne sütünün yokluğunda veya eksikliğinde anne sütüne takviye olarak kullanılmak üzere geliştirilmiştir. Doğumdan itibaren 6. aya kadar Bebek Sütü,  6. aydan itibaren Devam Sütü ve 12. aydan itibaren katı gıdalara ek olarak kullanılan Devam Sütü olmak üzere 3 farklı ürünümüz, eczanelerde, yerel ve ulusal zincir mağazalarda satışa sunulmaktadır.
Kaliteli ve kapsamlı formülü ile fark yaratacağımız bebek beslenmesi sektörüne olan yatırımlarımız, önümüzdeki dönemde devam edecek. Bebek beslenmesi dışında gebelik ve emzirme dönemlerinde, anne ve bebeklerin sağlıklı yaşam süreçlerini desteklemeyi amaçlayan yeni ürünlerimizi, Montero Gıda güvencesiyle tüketicilerimize sunacağız. Bununla birlikte prematüre bebekler ve bazı tıbbi ihtiyaçları olan bebekler için formüle edilmiş bebek mamaları ile tahıllı kaşık mamalarını da Evolvia’nın ürün portföyüne ekleyeceğiz. Bebek beslenmesi pazarında kaliteli ve en inovatif ürünleri pazara sunmak ana hedefimiz. Büyüyen bebek beslenmesi pazarında yaptığımız yatırımlarımlarla büyümeyi, Türkiye pazarında belli bir büyüklüğe ulaştıktan sonra da Toksöz Grubu’nun faaliyet gösterdiği  ülkelere de açılmayı istiyoruz” açıklamasında bulundu.
Toksöz Grup Yönetim Kurulu Üyesi Ahmet Toksöz, “Tüm dünyada FMCG pazarına bakıldığında ağırlıklı olarak şirketler gıda alanından gelerek yatırımları ve ürünleri pazara çıkarıyor. Biz ilaç kökenli bir aileyiz ve son 40 yılımızı ilaç tarafındaki ARGE’ye verdik. Gıdaya girmek bizim için 2007 yılında TMSF’den  Tadelle, Sarelle, Sagra ve Gol markalarını satın almamızla başladı. Bu satın almanın ilaçtaki bilgi ve birikimimizi gıdaya da yansıtabileceğimizi gördük. Bebek beslenmesi ürünleri çok hassas ürünler. Grubumuz 2005-2006 yılından beri bu pazara girmek için çalışmalarına devam ediyor. İlaç ve gıda alanını iyi bildiğimiz için bu sektöre iyi bir formülle girmek ve ekstra özel bir formül geliştirmek istedik. Bu da birkaç yılımızı aldı. Birlikte çalıştığımız İspanyol Ordesa Laboratuarları’na biz de bir takım taleplerde bulunduk. Biz temelinde ya imal ediyoruz ya da imal edebilecek firmaları satın alıyoruz. İlk defa bir işbirliği noktasına gittik. Biz yatırım planımızı Türkiye için yaptık ama Evolvia’nın pazardaki gelişimine göre iş planlarımızı daha kapsamlı bir hale getirebiliriz. Bu firmayla ortaklık yapabileceğimiz gibi bu formülü Türkiye’de üretmek üzere gerekli yatırıma da girebiliriz. Çevre ülkelerde hedeflerimiz arasında yer alıyor. Çünkü Sanovel’den kaynaklı bütün CIS Bölgelerinde (Bağımsız Devletler Topluluğu) iş yapıyoruz. İtalya ve İspanya pazarında çok iyiyiz. Bu ürünümüzle bu ülkelerin pazarlarına da girme imkanımız var. Gıda alanında yaptığımız satın almalar öncesi toplam ciromuzdaki gıdanın payı yüzde 18’lik kısmı oluştururken bu sene 700 milyon euro’nun içerisinde gıdanın payı yüzde 40’ı bulacak. 2015’te toplam portföyün yüzde 40-45’i gıdadan gelecek geri kalan pay ilaç olarak devam ediyor” dedi.

Devamını Oku
Yorum Yapın

Yorumunuz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Advertisement

Firmalardan

Kervan Gıda: Global arenada büyümeyi sürdüreceğiz

Editör

Yazar:

Kervan Gıda, global arenada yakaladığı başarıyı yeni gelişmelerle tescil ediyor. Kervan Gıda, dünyanın şekerleme alanında takip edilen en önemli listelerinden biri olan “2023 Global Top 100 Candy Companies- 2023 Küresel En İyi 100 Şekerleme Şirketi” listesinde 82’inci sıradan 66’ncı sıraya yükseldi. Kervan Gıda’nın 2020’deki halka arzı sonrasında Polonya’nın önde gelen yumuşak şeker üreticilerinden ZPC Otmuchow ve iştiraki PWC Odra’yı satın alımı, ardından perakende devleri olan ABD’li Walmart ve İngiliz ASDA ile iş birliği yapması, şirketin global arenada büyümeye yönelik attığı etkili adımlardan oldu.

Sonuçları değerlendiren Kervan Gıda Genel Müdürü Burhan Başar, “Geçtiğimiz yıl giriş yaptığımız Küresel En İyi 100 Şekerleme Şirketi listesinde bu yıl 16 sıra yükselerek 66’ıncı sıraya yerleştik ve bizi gururlandıran bir sonuca imza attık. Gerek yurt içindeki büyümemiz gerek yurt dışında Polonya, ABD ve İngiltere pazarlarındaki yerimizi sağlamlaştırmamız gerekse ihracat gerçekleştirdiğimiz toplam ülke sayısının 85’e ulaşmış olması bugün aldığımız sonuçlarda etkili oldu. Bu gelişmelerle dünya çapında bilinirliğimiz artarken, daha büyük hedeflerle motivasyonumuz her daim yüksek kalıyor. Türkiye’de doğan bir şirket olarak global arenada büyümeye yönelik yatırımlarımızı sürdüreceğiz” dedi.

Devamını Oku

Firmalardan

Beypazarı, Premium şişesini influencerlerla buluşturdu

Editör

Yazar:

Beypazarı Maden Suyu Yönetim Kurulu Üyesi Bilge Ercan; İnfluencerlara,  “Beypazarı Premium”u tanıttı. Lansmana özel ambiyansla hazırlanan davette, influencerler deneyimlerini takipçileriyle paylaştı.

Davetlileri yeni ürün hakkında bilgilendiren Bilge Ercan; “Beypazarı Maden Suyu’nun yeni nesil premium tasarımlı şişesi, 0,75 lt boyunda ev dışı tüketim noktaları, zincir ve gurme marketlerde tüketicimizle buluştu. Yeni ürünümüz sağlığı ve şıklığı bir araya getiriyor. Beypazarı Maden Suyu olarak son yıllarda tüm dünyada değişen ve Türkiye’deki tüketici beklentilerini de etkileyen doğallık, sağlık ve lezzet kavramlarına zarafet ve şıklığı da ekliyoruz. Premium şişelerimiz Beypazarı Maden Suyu ile bütünleşen yeşil şişelerde, çevir-aç kapağı ve farklılaşan ambalajıyla da dikkat çekiyor. Premium şişelerimiz maden suyu severlere dizaynıyla da görsel bir deneyim sunuyor. ‘Daha çok Beypazarı, daha çok sağlık’ mottosuyla çıktığımız bu yolda sağlığımız için önemli işlevlere sahip minerallerin maden suyuyla doğal olarak karşılanması için tüketicilerimize kolaylık sunmayı hedefliyoruz. Premium şişelerimiz çevir-aç kapağı sayesinde uzun süre gazı kaçmadan ve lezzeti değişmeden maden suyunu muhafaza etme kolaylığı da sağlıyor.” şeklinde açıklama yaptı.

Devamını Oku

Firmalardan

EG16-EG20 elektrikli forkliftleri kapalı alanlarda maksimum verimliliği sağlıyor

Editör

Yazar:

 Linde MH’nin 1,6 tondan 2 tona kadar taşıma kapasitesine sahip, yüksek mühendislik ve materyal kalitesinin bir araya gelmesi ile EG16-EG20 model elektrikli forkliftler, hem performans hem de dayanıklılığı bir araya getirdiği gibi tesisinizin özellikle iç depolama alanlarında verimli operasyonları garanti etmekte.

İntralojistik operasyonlarının giderek artmasıyla, sürdürülebilir enerji modelleri kullanan, çevre dostu, karbon ayak izinin daha düşük kullanıldığı ürünler tercih edilmekte. İşletmelerin kapalı alanlarında kullanıma uygun olup akıllı kontrol sistemi ve AC motoruyla, dizel forklift performansına sahip Linde MH EG16-EG20 elektrikli forkliftleri üstün verimlilik sağlayan etkin ve kompakt güç modülüne sahip olduğunu söyleyen Hasel yetkililer ürün hakkında şu bilgileri verdiler:

“Linde MH’nin EG16 – EG20 model elektrikli forkliftleri, maksimum performansla çalışabilmek için kanıtlanmış Linde MH standart özellikleri ile donatılmıştır.

Standartlar müşteri ihtiyaçlarına göre belirlendi

Ürünlerin verimli ve tasarruflu bir şekilde yükleme ve boşaltması için tasarımsal olarak asimetrik, iç içe geçmiş asansör profillerine sahip üç silindirli asansör, geniş görüş açısı nedeniyle çalışmayı kolaylaştırır. Operatör için daha iyi görüş açısı, işletmenizde birçok açıdan daha iyi iş güvenliği demek.

EG16 -EG20 model elektrikli forkliftler ayrıca, geniş kabin hacmi ve ergonomik koltuk sayesinde, operatörün çalışma şartlarını geliştirir ve iyileştirir. Böylece zorlu şartlarda uzun vardiyalar şeklinde çalışan operatörlerin yorulmadan çalışması işlerin sürdürülebilirliğini ve verimliliği de üst seviyeye çıkarır.

Buna ek olarak, servis konusunda da önemli gelişmeler sağlanmıştır. Ana komponentlere kolay erişim Uzaktan arıza teşhisi ve ekipman yazılımı güncellemeleri servis teknisyeni olmadan tesis içinde gerçekleştirilebilir ve bu şekilde servis maliyetleri azaltılmış olur.

Linde MH ekipmanlarında güvenlik bir standart olarak sunulmuştur

Linde Curve Assist, viraj alırken direksiyon açısına göre hızı otomatik olarak azaltır. Böylece virajlarda meydana gelebilecek kaza olasılıkları en aza indirilmiş olur. Aynı zamanda otomatik park freni mevcuttur.

Linde Load Control ise güvenli ve yüksek verimli yük operasyonlarınız için rehberlik eder. Ayrıca tüm hidrolik fonksiyonların hassas kontrolü kol dayamaya entegre mini hidrolik kumanda kolları sayesinde sağlanır. Joystik kontroller ile çift pedal sistemi operatör ve forklift arasındaki optimum iletişimi sağlar.

İsteğe bağlı enerji çözümü seçenekleri

1275 seri EG16-EG20 model elektrikli forkliftlerde bireysel uygulamalarınız için doğru enerji seçenekleri mevcuttur. Kurşun asit, lityum iyon enerji sistemleri seçim olanağı sayesinde işletmenizde maksimum sürdürülebilirlik ve verimliliği yakalarsınız. Akü adaptörü ve akü paleti ile depolama imkanı sunarak hızlı ve kolay akü değişimi sağlar. Akü kapağını/kaputu açmadan hızlı ve kullanıcı dostu şarj için lityum iyon akü ile arkadan şarj edebilme özelliği vardır.”

Devamını Oku
Advertisement

Etiketler

POPÜLER