Sosyal Medya Hesaplarımız

Firmalardan

Toksöz Grup, “Evolvia” markası ile bebek beslenmesi sektöründe!

Editör
Abone Ol:

Sanset Gıda ile Tadelle, Sarelle, L’era Fresca, Sagra, Gol, Pernigotti ve Zumosol markalarıyla gıda sektöründe, Sanovel ilaç ile de ilaç sektöründe başarıyla faaliyet gösteren Toksöz Grup, Montero Gıda ile bebek beslenmesi sektörüne adım attı.

Düzenlenen toplantıya ev sahipliği yapan Sanset Gıda Pazarlama Direktörü Aslı Eren Şengezer ile Montero Pazarlama ve Satış Müdürü Dr. Hakan Öztekin, Toksöz Grup ve bu sektörde faaliyet gösterecekleri Montero şirketinin hedefleri ve bebek beslenmesi alanında ilk ürünü olan Evolvia NutriPRO hakkında bilgi verdi. Sanset Gıda Pazarlama Direktörü Aslı Eren Şengezer, “Toksöz Grup olarak 4000 çalışanımız ile ilaç üretim ve dağıtım, hızlı tüketim sektörlerinde faaliyet gösterirken şimdi de bebek beslenmesi sektörüne adım atıyoruz. Grup şirketlerimiz faaliyetlerini, uluslararası standartlarda üretim, pazarlama ve satış yapabilecek şekilde geliştirmiştir. Eczacı Erol Toksöz tarafından kurulan yüzde yüz Türk sermayeli şirketimiz Sanovel İlaç, 40 yıllık tecrübesi ile ilaç sektöründe başarılı şirketler arasında yer alıyor. Silivri Çantaköy’de yer alan modern teknoloji ile donatılmış fabrikamız ilaç sektöründe örnek teşkil ediyor. Grubumuz bünyesindeki bir diğer şirketimiz Arven ise, 2013 yılında kuruldu. Yüksek teknoloji ürünleri üretmek üzere kurulan Arven, Kırklareli’nde faaliyete geçecek yeni üretim tesisi ile önümüzdeki yıl içerisinde solunum ürünlerinin yanı sıra, biyoteknoloji ilaçları gibi spesifik ilaçlar da üretebilen bir şirket olarak faaliyetlerini sürdürecektir.  Hepinizin bildiği üzere TMSF’den Eylül 2007 tarihinde Tadelle, Sarelle, Gol ve Sagra markalarını alarak gıda sektörüne adım attık. 2011 yılında da L’era Fresca markası ile dondurma sektöründe faaliyet göstermeye başladık. İç pazarda geleneksel lezzetleri tüketiciyle buluşturan Toksöz Grup, gıda sektöründe globalleşme yatırımlarının ilk adımını İtalya’nın 150 yıllık geleneksel çikolata ve dondurma markası olan Pernigotti’yi satın alarak atmıştır. Uluslararası oyuncu olma yolunda diğer yatırımımız ise İspanyol Zumos Palma… İspanya’nın yüzde yüz doğal meyve suyu markası Zumosol, Kasım 2013 itibariyle Toksöz Grup bünyesine katıldı. Faaliyet gösterdiğimiz tüm sektörlerde çevreye ve insana saygı bilinci ile hareket eden Toksöz Grup, doğallığı, kaliteyi ve yeniliği tüm birimlerinde ilke edinmiştir.
Yaptığımız son yatırımlarla birlikte grup büyüklüğümüz 700 milyon euroya ulaştı. Her sene aşağı yukarı yüzde 30, yüzde 40 büyüme hedefiyle ilerliyoruz Toksöz Grup olarak büyümeyi ve yatırım yapmayı seviyoruz. Yatırım için üzerinde devam eden çalışmalarımız var. Gıda sektöründeki büyümemizin etkisi ile bu alandaki yatırımlarımız sürecek. Yeni yatırımlarımızla global bir şirket olma yolunda emin adımlarla ilerleyeceğiz.” dedi. Montero Gıda ile bebekler ve anneleri için, sağlıklı yaşam süreçlerine yardımcı olan yüksek kaliteli besin ve destek ürünleri sunmayı hedeflediklerini belirten Dr. Hakan Öztekin, bebek beslenmesindeki ilk ürünleri olan Evolvia NutriPRO®’yu piyasa sunduklarını söyledi.
Montero Pazarlama ve Satış Müdürü Dr. Hakan Öztekin yaptığı açıklamada; “Toksöz Grup olarak bebek beslenmesi sektörüne girmenin heyecanı içerisindeyiz. Montero Gıda ile öncelikli hedefimiz, bilimsel araştırma ve inovatif çözümler ile bebek ve annelerin ihtiyaçlarını karşılayacak ürünleri geliştirmek. Yüzde yüz bir Türk markası olan Evolvia NutriPRO®’nun üretimini, stratejik ortağımız Ordesa ile beraber yapıyoruz. Ürünümüzün bütün gelişim süreci, İspanya’da 70 yılın üzerinde deneyime sahip Ordesa Laboratuarları’nın Barselona Science Park Merkezi’nde tamamlandı. Evolvia NutriPRO®, anne sütünün yokluğunda veya eksikliğinde anne sütüne takviye olarak kullanılmak üzere geliştirilmiştir. Doğumdan itibaren 6. aya kadar Bebek Sütü,  6. aydan itibaren Devam Sütü ve 12. aydan itibaren katı gıdalara ek olarak kullanılan Devam Sütü olmak üzere 3 farklı ürünümüz, eczanelerde, yerel ve ulusal zincir mağazalarda satışa sunulmaktadır.
Kaliteli ve kapsamlı formülü ile fark yaratacağımız bebek beslenmesi sektörüne olan yatırımlarımız, önümüzdeki dönemde devam edecek. Bebek beslenmesi dışında gebelik ve emzirme dönemlerinde, anne ve bebeklerin sağlıklı yaşam süreçlerini desteklemeyi amaçlayan yeni ürünlerimizi, Montero Gıda güvencesiyle tüketicilerimize sunacağız. Bununla birlikte prematüre bebekler ve bazı tıbbi ihtiyaçları olan bebekler için formüle edilmiş bebek mamaları ile tahıllı kaşık mamalarını da Evolvia’nın ürün portföyüne ekleyeceğiz. Bebek beslenmesi pazarında kaliteli ve en inovatif ürünleri pazara sunmak ana hedefimiz. Büyüyen bebek beslenmesi pazarında yaptığımız yatırımlarımlarla büyümeyi, Türkiye pazarında belli bir büyüklüğe ulaştıktan sonra da Toksöz Grubu’nun faaliyet gösterdiği  ülkelere de açılmayı istiyoruz” açıklamasında bulundu.
Toksöz Grup Yönetim Kurulu Üyesi Ahmet Toksöz, “Tüm dünyada FMCG pazarına bakıldığında ağırlıklı olarak şirketler gıda alanından gelerek yatırımları ve ürünleri pazara çıkarıyor. Biz ilaç kökenli bir aileyiz ve son 40 yılımızı ilaç tarafındaki ARGE’ye verdik. Gıdaya girmek bizim için 2007 yılında TMSF’den  Tadelle, Sarelle, Sagra ve Gol markalarını satın almamızla başladı. Bu satın almanın ilaçtaki bilgi ve birikimimizi gıdaya da yansıtabileceğimizi gördük. Bebek beslenmesi ürünleri çok hassas ürünler. Grubumuz 2005-2006 yılından beri bu pazara girmek için çalışmalarına devam ediyor. İlaç ve gıda alanını iyi bildiğimiz için bu sektöre iyi bir formülle girmek ve ekstra özel bir formül geliştirmek istedik. Bu da birkaç yılımızı aldı. Birlikte çalıştığımız İspanyol Ordesa Laboratuarları’na biz de bir takım taleplerde bulunduk. Biz temelinde ya imal ediyoruz ya da imal edebilecek firmaları satın alıyoruz. İlk defa bir işbirliği noktasına gittik. Biz yatırım planımızı Türkiye için yaptık ama Evolvia’nın pazardaki gelişimine göre iş planlarımızı daha kapsamlı bir hale getirebiliriz. Bu firmayla ortaklık yapabileceğimiz gibi bu formülü Türkiye’de üretmek üzere gerekli yatırıma da girebiliriz. Çevre ülkelerde hedeflerimiz arasında yer alıyor. Çünkü Sanovel’den kaynaklı bütün CIS Bölgelerinde (Bağımsız Devletler Topluluğu) iş yapıyoruz. İtalya ve İspanya pazarında çok iyiyiz. Bu ürünümüzle bu ülkelerin pazarlarına da girme imkanımız var. Gıda alanında yaptığımız satın almalar öncesi toplam ciromuzdaki gıdanın payı yüzde 18’lik kısmı oluştururken bu sene 700 milyon euro’nun içerisinde gıdanın payı yüzde 40’ı bulacak. 2015’te toplam portföyün yüzde 40-45’i gıdadan gelecek geri kalan pay ilaç olarak devam ediyor” dedi.

Devamını Oku
Yorum Yapın

Yorumunuz

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Advertisement

Firmalardan

Vivident 45 dk kesintisiz lezzetli yeni çeşitleriyle raflarda!

Editör

Yazar:

Vivident 45 Dakika, yeni aile üyeleriyle şimdi de uzun süre kalıcı meyve lezzeti sunuyor. Uzun süre kalıcılığı ve lezzetleri tüketiciler tarafından onaylanan Vivident 45 Dakika’nın yeni çeşitleri; meyve lezzetlerinden karpuz, çilek, ahududu ile ferahlık konusunda kendini ispatlayan nane ile yeni yeşil nane aromalarından oluşuyor. Karpuz, çilek ve ahududunun damakları şenlendiren aromaları ve cezbeden kokuları, Vivident 45 Dakika’nın iddialı formülüyle birleşince, sakız çiğnemek bir eylemden çıkarak asla bırakmak istemeyeceğiniz kesintisiz meyve lezzeti keyfine dönecek.

Devamını Oku

Firmalardan

Ramazanın ayının yıldızı “maden suyu”

Editör

Yazar:

Ramazan ayının başlamasıyla birlikte, oruç tutanlar için sağlıklı ve doğal içecek alternatiflerinin önemi bir kez daha ortaya çıkıyor. Ramazan ayında oruç tutarken gün boyunca susuz kalmak, vücudumuz için ciddi bir değişiklik yaratabiliyor. Özellikle kaybettiğimiz mineralleri telafi etmenin en sağlıklı yollarından biri maden suyu tüketmektir. Bu dönemdeki beslenme alışkanlıklarımızda aşırı şekerli ve gazlı içecekler yerine, iftar ve sahurda sindirim sistemini rahatlatıcı maden suyunun tercih edilmesinin gerekliliği uzmanlarca söyleniyor. Ayrıca, vücudu desteklemek ve tokluk hissi sağlamak için ramazan boyunca günlük en az iki şişe maden suyu içilmesi tavsiye ediliyor.

Maden suları bu özel ayda sağlık için ideal bir içecek olarak öne çıkıyor. Özellikle uzun süren aç ve susuz kalan vücut, önemli mineral ve sıvı kayıpları yaşıyor. Maden suları içeriğindeki zengin mineral sayesinde vücudun su dengesini koruyor, enerji seviyelerini yükseltiyor. Bu özellikleriyle, iftar ve sahur sofralarında tercih edilen bir içecek haline geliyor.

İnsanların su tüketimine daha fazla dikkat ettiği bu dönemde, özellikle iftar ve sahur sofralarında tercih edilen maden suyunun tüketimi de artıyor. Beypazarı Maden Suyu, ramazan ayında sağlık için ideal bir içecek alternatifi olarak tüketicilerin tercihleri arasında yer alıyor. İçeriğindeki zengin minerallerle vücuda destek olan Beypazarı Maden Suyu, özellikle ramazan ayında oruç tutanların günü daha kolay geçirmesini sağlıyor. Minerallerin yanı sıra, maden suyunun sindirim sistemini rahatlatıcı ve vücudu susuzluktan koruyucu etkileri de bulunuyor. Bu özellikler sayesinde, iftar ve sahur sofralarında Beypazarı Maden Suyu tercih ederek siz de vücudunuz için sağlıklı bir beslenme alışkanlığı elde edebilirsiniz.

Devamını Oku

Firmalardan

A101 Hadi uygulaması, ilgi odağı oldu

Editör

Yazar:

A101’in yenilikçi uygulaması A101 Hadi’nin, 2023 yılında kullanımına ilişkin bilgiler paylaşıldı.

Müşterilerin mağazadaki harcamalarında daha fazla tasarruf yapmasını sağlayan ve ihtiyaçları olan kampanyaları zamanında sunan A101 Hadi uygulaması, yenilikçi ve bütçe dostu bir alışveriş deneyimi sunuyor. A101 Hadi ile A101 mağazalarında gerçekleştirilen alışverişlerde kazanılan bakiyeler ve özel kupon kampanyaları aracılığıyla, tüketiciler 2023 yılında ortalama 500 TL tasarruf ederken, bazı kullanıcılar ise etkileyici bir şekilde 11 bin TL üzerinde tasarruf etmeyi başardı. 2023 yılında A101 Hadi’nin en fazla kullanıldığı ilçe Bornova olurken, en fazla alışveriş 26 Ekim günü yapıldı.

Konuyla ilgili A101 Pazarlama Genel Müdürü Cüneyt Şahin; “A101 olarak müşterilerimizin her alanda yanında olmaya devam ediyoruz. A101’in yenilikçi uygulaması A101 Hadi’nin 2023 yılında çok sevilmesi bizleri çok mutlu etti. Müşteri sadakatini artırmaya odaklı inovatif uygulamalarımızı gelecekte de sürdürmeyi planlıyoruz. A101 olarak, müşterilerimize kaliteli ve bütçe dostu alışveriş deneyimleri sunma taahhüdümüzü sürdüreceğiz.” ifadelerini kullandı.

 

Devamını Oku
Advertisement

Etiketler

POPÜLER