Sosyal Medya Hesaplarımız

Firmalardan

Türk Barter-Rusya Open Barter işbirliği anlaşması imzalandı

Editör
Abone Ol:

Alternatif Ticaret ve Finans modeli Barter Sistemi dünyada hızla yaygınlaşmaya devam ediyor.

Uluslararası Barter hamlesi başlatan Türk Barter, daha önce 11 ülke ile imzaladığı işbirliği anlaşmalarına Rusya’nın önemli Barter şirketlerinden Rusya Open Barter’ı ekledi.

2010 yılı stratejik yurtdışı genişleme hedefini uygulamaya koyan Türk Barter yurtdışından gelen Barter şirketleriyle yapmış olduğu temaslar neticesinde Rusya’nın önemli Barter şirketi Open Barter System ile Türk Barter Genel Merkezinde işbirliği anlaşması imzaladı. Bu doğrultuda Türk iş dünyasına uluslar arası kapıları ticari ve ödeme sistemiyle farklılaştırarak açan Türk Barter, Rusya pazarında karşılıklı ticaretin de artmasında önemli bir rol üstlenmiş oldu.

Yapılan işbirliği anlaşmasında IRTA Yönetim Kurulu Üyesi ve Türk Barter Yönetim Kurulu Başkanı M. Sırrı Şimşek, yapmış olduğu açıklamada; “Dünyada takas ile başlayan, dünya ekonomisi IRTA’nın (Dünya Barter Birliği) katkılarıyla Barter endüstrisi olarak hızlı bir şekilde gelişmekte ve yayılmaktadır. Avrupa’daki ve Asya’daki Barter şirketlerinin ortak bir yapıda birleştirilmesi, ortak bir program çevresinde birbirleriyle Barter ticaretini geliştirmek görevini Türk Barter üstlenmiştir. Avrupa’daki Barter şirketlerini IRTA Avrupa İstanbul toplantısında genel merkezimizde ağırlayarak, örnek bir Barter şirketinin modelini ve teknolojik altyapısının Barter sistemi ile birleştirildiğinde yapılabileceklerini göstermiş olduk. Anlaşmış olduğumuz Barter şirketlerinin, Türk Barter Online sisteminde birbirleriyle güvenli bir ticaret yapabilmeleri için gerekli platformu kurduk. Uluslararası yapmış olduğumuz anlaşmalar neticesinde Türkiye için ekonomik anlamda önemli olan Rusya ile piyasaların daraldığı bu dönemde Barter ticareti ile ticaret ve işlem hacmimizi artırmayı hedefliyoruz. Türk Barter üyeleri Rusya’daki Barter şirketinin üyeleriyle çalışma imkânı bulacaklardır. Daha önce 11 ülke ile stratejik işbirliği anlaşmalarımız doğrultusunda, 2010 yılında hedefimiz 20 ülke ile işbirliği anlaşması imzalamak olacaktır. Ayrıca özellikle komşu ülkelerde temsilcilikler vererek, lisans anlaşmalarıyla da ihracatın artırılması ve ithalatın Barter ile yapılmasını öncülük ederek reel sektörü de destekleyeceğiz” dedi.

Open Barter System Barter Yönetim Kurulu Başkanı İlya Volkov yapmış olduğu açıklamada; “1,5 yıl önce Open Barter System Barter şirketini satın aldık. Barter sektöründe dünyada kurumsal yapısını tamamlamış Barter endüstrisine örnek modellemeler sunan Türk Barter ile anlaşma yapmak şirketimizin en önemli hedefiydi. Türk Barter’ın uygulamış olduğu “Corporate Barter” şeklini birlikte Rusya’da uygulayacağımızdan dolayı çok mutluyum. En kısa sürede Rusya’daki üyelerimizle, Türk Barter üyeleri arasında işlem yapmaları için hızla sistem kurgulamamızı da yapacağız “ dedi.

Devamını Oku
Yorum Yapın

Yorumunuz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Advertisement

Firmalardan

Kervan Gıda: Global arenada büyümeyi sürdüreceğiz

Editör

Yazar:

Kervan Gıda, global arenada yakaladığı başarıyı yeni gelişmelerle tescil ediyor. Kervan Gıda, dünyanın şekerleme alanında takip edilen en önemli listelerinden biri olan “2023 Global Top 100 Candy Companies- 2023 Küresel En İyi 100 Şekerleme Şirketi” listesinde 82’inci sıradan 66’ncı sıraya yükseldi. Kervan Gıda’nın 2020’deki halka arzı sonrasında Polonya’nın önde gelen yumuşak şeker üreticilerinden ZPC Otmuchow ve iştiraki PWC Odra’yı satın alımı, ardından perakende devleri olan ABD’li Walmart ve İngiliz ASDA ile iş birliği yapması, şirketin global arenada büyümeye yönelik attığı etkili adımlardan oldu.

Sonuçları değerlendiren Kervan Gıda Genel Müdürü Burhan Başar, “Geçtiğimiz yıl giriş yaptığımız Küresel En İyi 100 Şekerleme Şirketi listesinde bu yıl 16 sıra yükselerek 66’ıncı sıraya yerleştik ve bizi gururlandıran bir sonuca imza attık. Gerek yurt içindeki büyümemiz gerek yurt dışında Polonya, ABD ve İngiltere pazarlarındaki yerimizi sağlamlaştırmamız gerekse ihracat gerçekleştirdiğimiz toplam ülke sayısının 85’e ulaşmış olması bugün aldığımız sonuçlarda etkili oldu. Bu gelişmelerle dünya çapında bilinirliğimiz artarken, daha büyük hedeflerle motivasyonumuz her daim yüksek kalıyor. Türkiye’de doğan bir şirket olarak global arenada büyümeye yönelik yatırımlarımızı sürdüreceğiz” dedi.

Devamını Oku

Firmalardan

Beypazarı, Premium şişesini influencerlerla buluşturdu

Editör

Yazar:

Beypazarı Maden Suyu Yönetim Kurulu Üyesi Bilge Ercan; İnfluencerlara,  “Beypazarı Premium”u tanıttı. Lansmana özel ambiyansla hazırlanan davette, influencerler deneyimlerini takipçileriyle paylaştı.

Davetlileri yeni ürün hakkında bilgilendiren Bilge Ercan; “Beypazarı Maden Suyu’nun yeni nesil premium tasarımlı şişesi, 0,75 lt boyunda ev dışı tüketim noktaları, zincir ve gurme marketlerde tüketicimizle buluştu. Yeni ürünümüz sağlığı ve şıklığı bir araya getiriyor. Beypazarı Maden Suyu olarak son yıllarda tüm dünyada değişen ve Türkiye’deki tüketici beklentilerini de etkileyen doğallık, sağlık ve lezzet kavramlarına zarafet ve şıklığı da ekliyoruz. Premium şişelerimiz Beypazarı Maden Suyu ile bütünleşen yeşil şişelerde, çevir-aç kapağı ve farklılaşan ambalajıyla da dikkat çekiyor. Premium şişelerimiz maden suyu severlere dizaynıyla da görsel bir deneyim sunuyor. ‘Daha çok Beypazarı, daha çok sağlık’ mottosuyla çıktığımız bu yolda sağlığımız için önemli işlevlere sahip minerallerin maden suyuyla doğal olarak karşılanması için tüketicilerimize kolaylık sunmayı hedefliyoruz. Premium şişelerimiz çevir-aç kapağı sayesinde uzun süre gazı kaçmadan ve lezzeti değişmeden maden suyunu muhafaza etme kolaylığı da sağlıyor.” şeklinde açıklama yaptı.

Devamını Oku

Firmalardan

EG16-EG20 elektrikli forkliftleri kapalı alanlarda maksimum verimliliği sağlıyor

Editör

Yazar:

 Linde MH’nin 1,6 tondan 2 tona kadar taşıma kapasitesine sahip, yüksek mühendislik ve materyal kalitesinin bir araya gelmesi ile EG16-EG20 model elektrikli forkliftler, hem performans hem de dayanıklılığı bir araya getirdiği gibi tesisinizin özellikle iç depolama alanlarında verimli operasyonları garanti etmekte.

İntralojistik operasyonlarının giderek artmasıyla, sürdürülebilir enerji modelleri kullanan, çevre dostu, karbon ayak izinin daha düşük kullanıldığı ürünler tercih edilmekte. İşletmelerin kapalı alanlarında kullanıma uygun olup akıllı kontrol sistemi ve AC motoruyla, dizel forklift performansına sahip Linde MH EG16-EG20 elektrikli forkliftleri üstün verimlilik sağlayan etkin ve kompakt güç modülüne sahip olduğunu söyleyen Hasel yetkililer ürün hakkında şu bilgileri verdiler:

“Linde MH’nin EG16 – EG20 model elektrikli forkliftleri, maksimum performansla çalışabilmek için kanıtlanmış Linde MH standart özellikleri ile donatılmıştır.

Standartlar müşteri ihtiyaçlarına göre belirlendi

Ürünlerin verimli ve tasarruflu bir şekilde yükleme ve boşaltması için tasarımsal olarak asimetrik, iç içe geçmiş asansör profillerine sahip üç silindirli asansör, geniş görüş açısı nedeniyle çalışmayı kolaylaştırır. Operatör için daha iyi görüş açısı, işletmenizde birçok açıdan daha iyi iş güvenliği demek.

EG16 -EG20 model elektrikli forkliftler ayrıca, geniş kabin hacmi ve ergonomik koltuk sayesinde, operatörün çalışma şartlarını geliştirir ve iyileştirir. Böylece zorlu şartlarda uzun vardiyalar şeklinde çalışan operatörlerin yorulmadan çalışması işlerin sürdürülebilirliğini ve verimliliği de üst seviyeye çıkarır.

Buna ek olarak, servis konusunda da önemli gelişmeler sağlanmıştır. Ana komponentlere kolay erişim Uzaktan arıza teşhisi ve ekipman yazılımı güncellemeleri servis teknisyeni olmadan tesis içinde gerçekleştirilebilir ve bu şekilde servis maliyetleri azaltılmış olur.

Linde MH ekipmanlarında güvenlik bir standart olarak sunulmuştur

Linde Curve Assist, viraj alırken direksiyon açısına göre hızı otomatik olarak azaltır. Böylece virajlarda meydana gelebilecek kaza olasılıkları en aza indirilmiş olur. Aynı zamanda otomatik park freni mevcuttur.

Linde Load Control ise güvenli ve yüksek verimli yük operasyonlarınız için rehberlik eder. Ayrıca tüm hidrolik fonksiyonların hassas kontrolü kol dayamaya entegre mini hidrolik kumanda kolları sayesinde sağlanır. Joystik kontroller ile çift pedal sistemi operatör ve forklift arasındaki optimum iletişimi sağlar.

İsteğe bağlı enerji çözümü seçenekleri

1275 seri EG16-EG20 model elektrikli forkliftlerde bireysel uygulamalarınız için doğru enerji seçenekleri mevcuttur. Kurşun asit, lityum iyon enerji sistemleri seçim olanağı sayesinde işletmenizde maksimum sürdürülebilirlik ve verimliliği yakalarsınız. Akü adaptörü ve akü paleti ile depolama imkanı sunarak hızlı ve kolay akü değişimi sağlar. Akü kapağını/kaputu açmadan hızlı ve kullanıcı dostu şarj için lityum iyon akü ile arkadan şarj edebilme özelliği vardır.”

Devamını Oku
Advertisement

Etiketler

POPÜLER