Sosyal Medya Hesaplarımız

Firmalardan

Türk Barter-Rusya Open Barter işbirliği anlaşması imzalandı

Editör
Abone Ol:

Alternatif Ticaret ve Finans modeli Barter Sistemi dünyada hızla yaygınlaşmaya devam ediyor.

Uluslararası Barter hamlesi başlatan Türk Barter, daha önce 11 ülke ile imzaladığı işbirliği anlaşmalarına Rusya’nın önemli Barter şirketlerinden Rusya Open Barter’ı ekledi.

2010 yılı stratejik yurtdışı genişleme hedefini uygulamaya koyan Türk Barter yurtdışından gelen Barter şirketleriyle yapmış olduğu temaslar neticesinde Rusya’nın önemli Barter şirketi Open Barter System ile Türk Barter Genel Merkezinde işbirliği anlaşması imzaladı. Bu doğrultuda Türk iş dünyasına uluslar arası kapıları ticari ve ödeme sistemiyle farklılaştırarak açan Türk Barter, Rusya pazarında karşılıklı ticaretin de artmasında önemli bir rol üstlenmiş oldu.

Yapılan işbirliği anlaşmasında IRTA Yönetim Kurulu Üyesi ve Türk Barter Yönetim Kurulu Başkanı M. Sırrı Şimşek, yapmış olduğu açıklamada; “Dünyada takas ile başlayan, dünya ekonomisi IRTA’nın (Dünya Barter Birliği) katkılarıyla Barter endüstrisi olarak hızlı bir şekilde gelişmekte ve yayılmaktadır. Avrupa’daki ve Asya’daki Barter şirketlerinin ortak bir yapıda birleştirilmesi, ortak bir program çevresinde birbirleriyle Barter ticaretini geliştirmek görevini Türk Barter üstlenmiştir. Avrupa’daki Barter şirketlerini IRTA Avrupa İstanbul toplantısında genel merkezimizde ağırlayarak, örnek bir Barter şirketinin modelini ve teknolojik altyapısının Barter sistemi ile birleştirildiğinde yapılabileceklerini göstermiş olduk. Anlaşmış olduğumuz Barter şirketlerinin, Türk Barter Online sisteminde birbirleriyle güvenli bir ticaret yapabilmeleri için gerekli platformu kurduk. Uluslararası yapmış olduğumuz anlaşmalar neticesinde Türkiye için ekonomik anlamda önemli olan Rusya ile piyasaların daraldığı bu dönemde Barter ticareti ile ticaret ve işlem hacmimizi artırmayı hedefliyoruz. Türk Barter üyeleri Rusya’daki Barter şirketinin üyeleriyle çalışma imkânı bulacaklardır. Daha önce 11 ülke ile stratejik işbirliği anlaşmalarımız doğrultusunda, 2010 yılında hedefimiz 20 ülke ile işbirliği anlaşması imzalamak olacaktır. Ayrıca özellikle komşu ülkelerde temsilcilikler vererek, lisans anlaşmalarıyla da ihracatın artırılması ve ithalatın Barter ile yapılmasını öncülük ederek reel sektörü de destekleyeceğiz” dedi.

Open Barter System Barter Yönetim Kurulu Başkanı İlya Volkov yapmış olduğu açıklamada; “1,5 yıl önce Open Barter System Barter şirketini satın aldık. Barter sektöründe dünyada kurumsal yapısını tamamlamış Barter endüstrisine örnek modellemeler sunan Türk Barter ile anlaşma yapmak şirketimizin en önemli hedefiydi. Türk Barter’ın uygulamış olduğu “Corporate Barter” şeklini birlikte Rusya’da uygulayacağımızdan dolayı çok mutluyum. En kısa sürede Rusya’daki üyelerimizle, Türk Barter üyeleri arasında işlem yapmaları için hızla sistem kurgulamamızı da yapacağız “ dedi.

Devamını Oku
Yorum Yapın

Yorumunuz

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Advertisement

Firmalardan

Vivident 45 dk kesintisiz lezzetli yeni çeşitleriyle raflarda!

Editör

Yazar:

Vivident 45 Dakika, yeni aile üyeleriyle şimdi de uzun süre kalıcı meyve lezzeti sunuyor. Uzun süre kalıcılığı ve lezzetleri tüketiciler tarafından onaylanan Vivident 45 Dakika’nın yeni çeşitleri; meyve lezzetlerinden karpuz, çilek, ahududu ile ferahlık konusunda kendini ispatlayan nane ile yeni yeşil nane aromalarından oluşuyor. Karpuz, çilek ve ahududunun damakları şenlendiren aromaları ve cezbeden kokuları, Vivident 45 Dakika’nın iddialı formülüyle birleşince, sakız çiğnemek bir eylemden çıkarak asla bırakmak istemeyeceğiniz kesintisiz meyve lezzeti keyfine dönecek.

Devamını Oku

Firmalardan

Ramazanın ayının yıldızı “maden suyu”

Editör

Yazar:

Ramazan ayının başlamasıyla birlikte, oruç tutanlar için sağlıklı ve doğal içecek alternatiflerinin önemi bir kez daha ortaya çıkıyor. Ramazan ayında oruç tutarken gün boyunca susuz kalmak, vücudumuz için ciddi bir değişiklik yaratabiliyor. Özellikle kaybettiğimiz mineralleri telafi etmenin en sağlıklı yollarından biri maden suyu tüketmektir. Bu dönemdeki beslenme alışkanlıklarımızda aşırı şekerli ve gazlı içecekler yerine, iftar ve sahurda sindirim sistemini rahatlatıcı maden suyunun tercih edilmesinin gerekliliği uzmanlarca söyleniyor. Ayrıca, vücudu desteklemek ve tokluk hissi sağlamak için ramazan boyunca günlük en az iki şişe maden suyu içilmesi tavsiye ediliyor.

Maden suları bu özel ayda sağlık için ideal bir içecek olarak öne çıkıyor. Özellikle uzun süren aç ve susuz kalan vücut, önemli mineral ve sıvı kayıpları yaşıyor. Maden suları içeriğindeki zengin mineral sayesinde vücudun su dengesini koruyor, enerji seviyelerini yükseltiyor. Bu özellikleriyle, iftar ve sahur sofralarında tercih edilen bir içecek haline geliyor.

İnsanların su tüketimine daha fazla dikkat ettiği bu dönemde, özellikle iftar ve sahur sofralarında tercih edilen maden suyunun tüketimi de artıyor. Beypazarı Maden Suyu, ramazan ayında sağlık için ideal bir içecek alternatifi olarak tüketicilerin tercihleri arasında yer alıyor. İçeriğindeki zengin minerallerle vücuda destek olan Beypazarı Maden Suyu, özellikle ramazan ayında oruç tutanların günü daha kolay geçirmesini sağlıyor. Minerallerin yanı sıra, maden suyunun sindirim sistemini rahatlatıcı ve vücudu susuzluktan koruyucu etkileri de bulunuyor. Bu özellikler sayesinde, iftar ve sahur sofralarında Beypazarı Maden Suyu tercih ederek siz de vücudunuz için sağlıklı bir beslenme alışkanlığı elde edebilirsiniz.

Devamını Oku

Firmalardan

A101 Hadi uygulaması, ilgi odağı oldu

Editör

Yazar:

A101’in yenilikçi uygulaması A101 Hadi’nin, 2023 yılında kullanımına ilişkin bilgiler paylaşıldı.

Müşterilerin mağazadaki harcamalarında daha fazla tasarruf yapmasını sağlayan ve ihtiyaçları olan kampanyaları zamanında sunan A101 Hadi uygulaması, yenilikçi ve bütçe dostu bir alışveriş deneyimi sunuyor. A101 Hadi ile A101 mağazalarında gerçekleştirilen alışverişlerde kazanılan bakiyeler ve özel kupon kampanyaları aracılığıyla, tüketiciler 2023 yılında ortalama 500 TL tasarruf ederken, bazı kullanıcılar ise etkileyici bir şekilde 11 bin TL üzerinde tasarruf etmeyi başardı. 2023 yılında A101 Hadi’nin en fazla kullanıldığı ilçe Bornova olurken, en fazla alışveriş 26 Ekim günü yapıldı.

Konuyla ilgili A101 Pazarlama Genel Müdürü Cüneyt Şahin; “A101 olarak müşterilerimizin her alanda yanında olmaya devam ediyoruz. A101’in yenilikçi uygulaması A101 Hadi’nin 2023 yılında çok sevilmesi bizleri çok mutlu etti. Müşteri sadakatini artırmaya odaklı inovatif uygulamalarımızı gelecekte de sürdürmeyi planlıyoruz. A101 olarak, müşterilerimize kaliteli ve bütçe dostu alışveriş deneyimleri sunma taahhüdümüzü sürdüreceğiz.” ifadelerini kullandı.

 

Devamını Oku
Advertisement

Etiketler

POPÜLER