Sosyal Medya Hesaplarımız

Firmalardan

Türk Firmasının Anuga Fuarı’nda “marka” zaferi!

Editör
Muratbey Yönetim Kurulu Başkanı Necmi Erol
Abone Ol:

Taklit Muratbey Burgu’lar/Helix’ler toplatıldı.

Muratbey, Türkiye’de Burgu adıyla, diğer ülkelerde ise Helix adıyla tüketicilere sunduğu inovatif ürününü taklit ederek haksız rekabete neden olan firmalarla mücadelesini sürdürüyor. 5-9 Ekim tarihlerinde gıda sektörünün dünya çapında en önemli buluşma yeri olan Almanya – Anuga Fuarı’na katılan Muratbey, fuarda kendi icadı olan inovatif peyniri Burgu/Helix’in taklitlerini toplattırdı. Türkiye’de üretim yaparak AB ülkelerine peynir ihraç eden tek Türk firması olarak öne çıkan Muratbey’in tamamen kendi tasarımı, inovasyonu ve icadı olan Burgu/Helix, başta AB ülkeleri olmak üzere ABD, Türki Cumhuriyetler, Ortadoğu, Japonya ve Kıbrıs gibi farklı coğrafyalarda birçok ülkeye ihraç ediliyor.

Yenilikçi ürünlerimiz yasaların güvencesiyle korunuyor
Taklit ürünlerin mahkemenin vermiş olduğu tedbir kararı ile hızlıca toplatılmasının fikri mülkiyet hakkının Avrupa’da son derece titiz bir şekilde korunduğunun önemli bir göstergesi olduğunu söyleyen Muratbey Yönetim Kurulu Başkanı Necmi Erol, “Sektörde yarım yüzyılı aşan deneyimimizle geliştirdiğimiz inovatif ürünlerimizi Türkiye’den 4 kıtaya ihraç ediyoruz. Aynı zamanda, şu an AB ülkelerine Türkiye’den peynir ihraç eden tek Türk peynir şirketiyiz. Uşak’taki fabrikamızda sadece AB değil dünya standartlarında ve kalitesinde yerli üretim yapıyor, tüm dünya sofralarına ulaştırıyoruz’’ dedi.

‘‘Türk ihracatının önü kesilmeye çalışılıyor’’
‘Burgu’nun dünyada ve Türkiye’de bir ilk olduğunu vurgulayan Necmi Erol sözlerine şöyle devam etti; ‘‘Üretildiği makineleri dahi biz tasarladık ve geliştirdik. Durum böyleyken ciddi yatırımlarla hayata geçirdiğimiz ürünlerin taklit edilmesi hem bizi sabote etmektedir hem de taklitçilere haksız kazanç sağlamaktadır. Dünyanın en bilinen içecek markasının şişesi ya da otomobil markasının amblemi nasıl başka şirketler tarafından kullanılamazsa, Burgu’nun da şekli Muratbey’e aittir ve diğer firmalar tarafından kullanılamaz. Bu tescilli hakkın bir süresi yoktur, şartlara uyum gösterildiği sürece devam eder. Burgu’nun “şekil markası” birçok ülkede olduğu gibi Almanya’da da tescilli. Anuga’da karşılaştığımız bu durumun arkasında Türk ihracatının önünü kesmeye yönelik çalışmalar olduğunu düşünüyoruz. Dünyanın en önemli fuarında taklit ürünleri görünce hemen müdahale ettik ve hukukun desteği ile toplatılmasını sağladık.” dedi.

Devamını Oku
Yorum Yapın

Yorumunuz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Advertisement

Firmalardan

Ramazanın bereketi Söke’yle mutfaklara taşınıyor

Editör

Yazar:

Klasikleşen geleneksel unu dışında tahıl unlarından organik una kadar geniş bir ürün yelpazesi sunan Söke, hünerli ellerde yemeklerin lezzetini veriyor. 60 yıldır mutfaklara konuk olan Söke, özenle seçilen buğdayları, el değmeden son teknoloji ile işleyip unun en doğal halini, her pakette en iyi kalitede sunuyor. Lezzetin hamurunda olan Söke, evde ekmek yapmak isteyenler için de ekmek unu karışımlarıyla bu ihtiyaca cevap veriyor. Söke, çok tahıllı, çavdarlı, tam buğday, yulaflı, ruşeymli, köy ekmeği ve sarı sert buğday un karışımlarıyla leziz ekmekler yapmak için alternatifler sunuyor. Ekmekten baklavaya, börekten içerisinde un bulunan tüm lezzetlere kadar ramazan ayının bereketi Söke ile sofralara taşınıyor.

Devamını Oku

Firmalardan

A101’den Hediye Kart ve Sanal Kod ayrıcalığı

Editör

Yazar:

Dayanışma ve yardımlaşmanın öneminin arttığı bu dönemde A101, ihtiyaç sahiplerini veya yakınlarını mutlu etmek isteyen müşterilerine Hediye Kart ve Sanal Kod imkanını sunuyor.

Kullanışlı ve kolay erişim avantajlarına sahip Hediye Kartları ve SMS ile telefona yönlendirilebilen Sanal Kodlar, A101 marketlerinden temin edilebilecek ve ihtiyaç sahiplerine gönderilebilecek.

50, 100, 150 ve 200 TL olarak doldurulabilen ve a101.com.tr haricinde, tüm A101 marketlerinde kullanılabilecek A101 Hediye Kartları ve Sanal Kodlar, içerisine yüklenebilen tutarlar tek seferde kullanılabildiği gibi parça parça olarak da harcanabilecek.

A101 aracılığıyla sevdiklerini ve ihtiyaç sahiplerini mutlu etmek için Hediye Kartı veya Sanal Kod almak isteyenler ödemeyi nakit, kredi kartı, fastPay ve BKM Express ile yapabiliyor. Tüm A101 marketlerinde geçerli olan Sanal Kod alındığında, kartın hediye edileceği kişinin telefon numarasına SMS ile kart numarası ve pin kodu gönderiliyor. Sanal Kodlar bu numara ve pin kodu ile 2 yıl süreyle kullanılabiliyor.

Bireysel olarak yardım sağlamanın dışında kurum motivasyonunu sağlayarak, çalışan aidiyetini arttırmak isteyen kurumlar; çalışanlarına, bayilerine, müşterilerine ya da ihtiyaç sahiplerine “Hediye Kartı” ve “Sanal Kod” alternatiflerinden biriyle destek olabilirler. Kurumlara sunulan yenilikçi çözüm alternatifleri de bireysel Hediye Kartları ya da Sanal Kartlar ile aynı kullanım şartlarına sahip. İlgilenenler kurumsalsatis@a101.com.tr adresinden iletişim kurarak detaylı bilgi sahibi olabilir.

Devamını Oku

Firmalardan

TAB Gıda‘da üst düzey atama

Editör

Yazar:

TAB Gıda’nın yürüttüğü ödüllü ve sektöre örnek teşkil eden birçok kampanyaya öncülük eden Caner Alpaslan, aynı zamanda ticari pazarlama, ulusal promosyonlar, marka ve sponsorluk yönetimi gibi pek çok alanda tüketici, müşteri deneyimi ve pazarlama faaliyetlerinin gelişimine katkılar sundu. Caner Alpaslan, yeni görevinde şirketin 360 derece pazarlama faaliyetlerinin tamamına liderlik edecek.

Bilkent Üniversitesi Ekonomi bölümü mezunu olan Caner Alpaslan, Galatasaray Üniversitesi İletişim Stratejileri ve Halkla İlişkiler Bölümü’nde yüksek lisans eğitimini tamamladı. Kariyerine FedEx’te satış uzmanı olarak başlayan ve on yıla yakın bir süre Coca-Cola İçecek’in Pazarlama Departmanında farklı roller üstlenen Alpaslan, Şubat 2020 tarihinden itibaren, 7 markayı bünyesinde bulunduran hızlı servis restoran zinciri lideri TAB Gıda’nın Pazarlama Direktörlüğünü yürüttü. Alpaslan, Ocak 2023 itibarıyla görevine TAB Gıda Pazarlama Genel Müdür Yardımcısı (CMO) olarak devam edecek.

Devamını Oku
Advertisement

Etiketler

POPÜLER