Sosyal Medya Hesaplarımız

Firmalardan

Türkiye’de kozmetik ve kişisel bakım sektörü 11 milyar TL’yi aştı

Editör
Farmasi Yönetim Kurulu Üyesi Emre Tuna
Abone Ol:

2020 yılına kadar 13 milyar TL’ye ulaşması beklenen kozmetik ve kişisel bakım sektöründe doğrudan satış kanalı ile büyüyen Farmasi, 2017 yılında yüzde 100 büyüdü.

Dünyada 2016 yılında 460 milyar dolarlık hacme ulaşan kozmetik ve kişisel bakım sektörü, her yıl yüzde 4 büyüme kaydediyor. Türkiye’de 11 milyar TL’yi aşan kozmetik ve kişisel bakım sektöründe Farmasi, doğrudan satış kanalı ile büyüyor. Makyaj, cilt bakım, saç bakım, kişisel bakım, parfüm, gıda takviyesi, Dr. Cevdet Tuna’dan özel formüllü doğal içerikli ürünler ve Mr. Wipes markalı ev temizlik ürünleri sunan Farmasi, ürün gamını her geçen gün genişletiyor. 2 bin çeşit ürünü bünyesinde bulunduran, entegre üretim tesislerine sahip Türk markası Farmasi, 125 ülkede faaliyet gösteriyor.

2017 yılında satışlarını planladıkları gibi iki katına çıkardıklarını belirten, Farmasi Yönetim Kurulu Üyesi Emre Tuna, “2010 yılında giriş yaptığımız doğrudan satış kanalındabu yıl yüzde 100 büyüme gerçekleştirdik. 2016 yılı sonunda sektörde beşinci sıradaydık. Global markalarla rekabet içinde olduğumuz sektörde güçlü adımlarımız sayesinde 2017 sonunda doğrudan satış kanalında ikinci sırada yerimizi aldık’’ dedi. 2017 yılında Çek Cumhuriyeti, Slovakya, Macaristan, Belarus, Ukrayna ve Hırvatistan gibi 9 ülkede doğrudan satış sistemine başladıklarını belirten Tuna; “2018 yılında Brezilya, Rusya ve Almanya gibi ülkelere de ulaşmak istiyoruz. Amacımız başarılı girişimcilerimiz ile önümüzdeki yıl büyüme oranımızı yüzde 250’ye çıkarmak” dedi.

Girişimcileriyle beraber büyüdüklerini ifade eden Tuna, hayallerini gerçekleştirmek isteyenlere önemli bir iş fırsatı sunduklarını vurguladı. Tuna, “2017 yılında 360 milyondan fazla tüketiciye, yaş ortalaması 32-33 olan toplam 650 bin girişimcimizle ulaştık ve ulaşmaya devam ediyoruz. Bu girişimcilerimizin de yüzde 85’i kadın girişimci. 2018 yılında hedefimiz Farmasi ile birlikte kazanan girişimcilerimizin yaş grubunu daha da aşağılara çekip gençlere daha fazla iş imkanı sunmak. Genç kitleye de ulaşarak önümüzdeki yıl girişimci sayımızı 1,5 milyona çıkarmayı hedefliyoruz” dedi.

Devamını Oku
Yorum Yapın

Yorumunuz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Advertisement

Firmalardan

TAB Gıda‘da üst düzey atama

Editör

Yazar:

TAB Gıda’nın yürüttüğü ödüllü ve sektöre örnek teşkil eden birçok kampanyaya öncülük eden Caner Alpaslan, aynı zamanda ticari pazarlama, ulusal promosyonlar, marka ve sponsorluk yönetimi gibi pek çok alanda tüketici, müşteri deneyimi ve pazarlama faaliyetlerinin gelişimine katkılar sundu. Caner Alpaslan, yeni görevinde şirketin 360 derece pazarlama faaliyetlerinin tamamına liderlik edecek.

Bilkent Üniversitesi Ekonomi bölümü mezunu olan Caner Alpaslan, Galatasaray Üniversitesi İletişim Stratejileri ve Halkla İlişkiler Bölümü’nde yüksek lisans eğitimini tamamladı. Kariyerine FedEx’te satış uzmanı olarak başlayan ve on yıla yakın bir süre Coca-Cola İçecek’in Pazarlama Departmanında farklı roller üstlenen Alpaslan, Şubat 2020 tarihinden itibaren, 7 markayı bünyesinde bulunduran hızlı servis restoran zinciri lideri TAB Gıda’nın Pazarlama Direktörlüğünü yürüttü. Alpaslan, Ocak 2023 itibarıyla görevine TAB Gıda Pazarlama Genel Müdür Yardımcısı (CMO) olarak devam edecek.

Devamını Oku

Firmalardan

Sinangil Un’un 60. yıl reklam filmi yayınlandı

Editör

Yazar:

1963 yılından bu yana gıda sektöründe olan ve ISO 500 sıralamasında 324’üncü olarak yer alan Eksun Gıda Tarım San. Ve Tic. A.Ş. bünyesinde faaliyet gösteren Sinangil, reklam filmi ile yıllardır değişmeyen lezzet yolculuğuna keyifli bir atıfta bulunuyor.

Ajans BBQ imzalı yapımda Sinangil’in 60 yıldır nesilden nesile devam eden mutfaklardaki varlığı, izleyiciyi gülümseten detaylarla aktarılıyor. Filmde anneannelerinin tarif defterini bulan ve onun en sevdiği yemeği yapmak için defterde yazılan bir malzemeyi okuyamayan 3 sevimli torunun herkese defteri okutmaya çalışması gösteriliyor. Filmin sonunda anneanne, torunların okuyamadıkları malzemeyi kağıdın arka yüzünü çevirerek işaret ediyor ve Sinangil Un yazısı markanın o yıllardaki ilk ambalajı üzerinde görülüyor.

Teknolojisi ve üretim teknikleriyle, geleneksel tatlardan sağlık serisine kadar Sinangil’in tüm lezzetlerin arkasında 60 yıldır var oluşunu göstermesi açısından önem taşıyan reklam filminin prodüksiyonunu Filmhakika üstlenirken yönetmen koltuğunda Fırat Mançuhan oturuyor.

Devamını Oku

Firmalardan

Bebeto Rainbow Peelers ile en leziz eğlence molası

Editör

Yazar:

2023 Küresel En İyi 100 Şekerleme Şirketi arasında 66’ncı sıraya yükselen Kervan Gıda’nın dünya çapında talep gören markası Bebeto’nun yeni ürünü Rainbow Peelers raflarda yerini aldı. Bebeto’nun hayvansal hammadde kullanılmadan üretilen Rainbow Peelers şekerleri, gerçek meyve aromasıyla her ısırıkta lezzet sunuyor. Bebeto, birbirine sarmal şekilde bağlanan Rainbow Peelers’tan aldığı ilhamla farklı lezzetlere açık olanları renkli ve eğlenceli bir dünyaya bağlıyor.

Bebeto, farklı lezzetleri denemeye istekli olan herkesi yeni lezzeti Rainbow Peelers ile tanıştırıyor. Bebeto’nun yumuşak şeker kategorisinde yer alan yeni ürünü Rainbow Peelers, vegan içeriği ve gerçek meyve aromasıyla öne çıkıyor. Sarmal yumuşak şeker çubuklarından oluşan Bebeto Rainbow Peelers, her renginde ayrı bir aroma taşıyor. Turuncu renginde portakal, kırmızı renginde çilek, mor renginde frenk üzümü ve yeşil renginde ise elma tadı saklı olan Bebeto Rainbow Peelers, bir ısırıkta dört lezzeti bir arada sunuyor. Ayrıca Rainbow Peelers birbirinden ayrılarak tek tek de tüketilebiliyor.

Devamını Oku
Advertisement

Etiketler

POPÜLER