Sosyal Medya Hesaplarımız

Firmalardan

Türkiye’nin en büyük 23’üncü firması: Helvacızade® Grubu

Editör
Tahir Büyükhelvacıgil
Abone Ol:

Helvacızade Grubu , “Endüstriyel Gıda İmalatı” sektöründe Türkiye’nin en büyuk 23’üncü firması olarak Fortune 500 Türkiye listesinde yer aldı.

Fortune Dergisi’nin finansal kurumlar ve holding şirketleri dışında imalat, ticaret, hizmet ve inşaat sektörlerini kapsayan Fortune 500 Türkiye araştırmasının sonuçları açıklandı. Şirketlerin 2014 yılı performanslarının değerlendirildiği Fortune 500 Listesi’nde 127 yıllık köklü bir geçmişe sahip Helvacızade® Grubu “Endüstriyel Gıda İmalatı” sektöründe Türkiye’nin en büyük 23’üncü firması olarak yerini aldı.  

Helvacızade® Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Tahir Büyükhelvacıgil, Fortune 500  Listesi’nin Dünya’da ve Türkiye’de  akademi ve  iş dünyası tarafından büyük bir ilgiyle takip edildiğini, Helvacızade® olarak bu listede yer almaktan gurur duyduklarını iletti. Tahir Büyükhelvacıgil konu ile ilgili yaptığı açıklamada;

Helvacızade’nin 127 yıllık köklü bir geçmişe sahip kurumsallaşmış bir aile şirketi olduğunu vurguladı. Büyükhelvacıgil; 1888 yılında helva üretimi ile başlayan yolculuklarının bugün gıda, sağlık ve distribütörlük olmak üzere 3 ana iş kolunda devam ettiğinden bahsetti. Konya’da yer alan Zade® Tesisleri’nin sahip olduğu 16 farklı kalite ve sistem belgesiyle alanında ilk ve tek olduğunu vurgulayan Tahir Büyükhelvacıgil, kaliteye öncelik vererek ileri teknoloji ile üretim yaptıklarını belirtti.

Helvacızade’nin Zade® markası ile gıda ve Zade Vital® markası ile sağlık alanında faaliyet gösterdiğini vurgulayan Büyükhelvacıgil, inovasyon ve AR&GE’yi kurumun odağına alarak geleceğin iş kollarına yatırım yaptıklarının altını çizdi.  Ege Üniversitesi ile bugün yedi yıla ulaşan Ar&Ge çalışması ile Türkiye’nin ilk besin destekleri markası Zade Vital®’i geliştirip, ürettiklerini söyleyen Tahir Büyükhelvacıgil, faaliyete geçen Zade Vital ® İlaç Üretim Tesisleri ile Türkiye’nin GMP (Good Manufacturing Practices/İyi Üretim Uygulamaları) normlarında üretim yapabilen, Avrupa’nın en büyük yumuşak kapsül üretim tesisine sahip olduğunu sözlerine ekledi. Ürünlerinin 5 kıtada 6 ülkeye ulaştığını söyleyen Büyükhelvacıgil 2015 ciro hedefini yaklaşık 400 milyon TL olarak açıkladı.

Devamını Oku
Yorum Yapın

Yorumunuz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Advertisement

Firmalardan

A101 ve Şef Somer Sivrioğlu’ndan workshop etkinliği

Editör

Yazar:

A101 ve Şef Somer Sivrioğlu iş birliği kapsamında düzenlenen etkinlikte, A101 ürünleriyle özel olarak hazırlanan menü tadımı ve workshop etkinliği organize edildi. Somer Şef’in sunumuyla, ünlü şefin kendi restoranı olan Efendy’de düzenlenen workshop, 24 Ocak’ta gerçekleştirildi.

A101’in sosyal medyada iş birliği yaptığı isimlerin de katıldığı buluşmaya; Burak Altındağ, Bengi Kurtcebe, İdil Yazar, Berat Çokal (Mösyö Şokola), Ümit Karalar gibi ünlü isimler katılırken, Somer Şef davetlilere kendi elleriyle hazırladığı humusu sunarak özel bir tadım deneyimi yaşattı.

A101 için özel olarak üretilen ürünlerin, kalitesi ve çeşitliliği sayesinde şefler tarafından da güvenilerek tercih edildiğinin altını çizen ve kendisinin de severek A101 ürünlerini kullandığını aktaran Somer Şef, “A101 tarafından üretilen ürünlerin %101 arkasındayım” ifadesini kullandı.

A101 Pazarlama Müdürü Yeliz Yahşi Bilgiç’in markayı temsilen davetlileri ağırladığı etkinlikte, Somer Şef’in A101 ürünleriyle hazırlamış olduğu yemeğin püf noktaları ve farklı uygulamaları üzerine de bilgiler verildi.

A101 Pazarlama Müdürü Yeliz Yahşi Bilgiç; ‘’A101 olarak ürünlerimizin kalitesinin her zaman %101 arkasında olduk. Kalite, çeşit ve fiyatlarımızın mutfağın ustaları tarafından da tasdik edilmesi bizi ayrıca mutlu ediyor.’’ şeklinde konuştu.

Devamını Oku

Firmalardan

Paramparça belgeseli vizyonda

Editör

Yazar:

Paramparça, Lozan Mübadelesinin 100. Yıldönümü nedeniyle Orhan Erdim anısına Ruyiad (Rumeli Yönetici Ve İş İnsanları Derneği) ve REV (Rumeli Eğitim Vakfı) ve Pegasus ana destekleriyle çekilen bir belgesel. Yapımcı: Nurdan Tekeoğlu, “Göç, kültürel ve sosyal boyutu olan bir olgu. Türkiye, dünyada göçten en çok etkilenen ülkelerin başında yer alıyor. Mübadele döneminde yaklaşık 2 milyon insanın zorunlu göçe tabi tutulması, gerek Türk gerekse Yunanistan halkları arasında derin travmalar yarattı. Her bir mübadilin anlattıkları bir filme ya da belgesele konu olabilecek önemde. Mübadelenin 100.yıl dönümü kapsamında biz de bir belgesel çalışması yaptık. Paramparça adlı belgeselimiz, 1924 mübadelesinde Girit’e bağlı Spinalonga adasından Bodrum ‘a göçe den bir ailenin 70 yaşını aşmış 3.kuşak mübadil bir kadınının yaşamı üzerinde kurulu. Belgeselin kahramanı Zehra hanımın yaşam öyküsünü dinlediğimde ‘işte hikayemizi bulduk’ dedik. Belgesel projesi üzerinde kişi ve mekanlar üzerinde uzun bir süre çalıştık. Arşiv taraması yaptık. Tanıklarla konuştuk. Dünyanın en güzel yerlerinden biri olan Bodrum’da yaşayan Zehra hanım, ‘bu kadarı da olmaz’ dedirten inişli – çıkışlı hayatını tüm samimiyetle bizimle paylaştı” şeklinde konuştu.

Ekip

Yönetmenler: Orhan Tekeoğlu-Nurdan Tekeoğlu

Yapımcı: Medya Ton ve Nurdan Tekeoğlu

Görüntü Yönetmeni: Serdar Güven

Müzik: Evrim Ateşler

Ortak Yapımcı: Story Studios ve Spiridoula Gouskou

Kurgu: Lukas Agelastos ve sercan Güdücü

Devamını Oku

Firmalardan

Kervan Gıda: Global arenada büyümeyi sürdüreceğiz

Editör

Yazar:

Kervan Gıda, global arenada yakaladığı başarıyı yeni gelişmelerle tescil ediyor. Kervan Gıda, dünyanın şekerleme alanında takip edilen en önemli listelerinden biri olan “2023 Global Top 100 Candy Companies- 2023 Küresel En İyi 100 Şekerleme Şirketi” listesinde 82’inci sıradan 66’ncı sıraya yükseldi. Kervan Gıda’nın 2020’deki halka arzı sonrasında Polonya’nın önde gelen yumuşak şeker üreticilerinden ZPC Otmuchow ve iştiraki PWC Odra’yı satın alımı, ardından perakende devleri olan ABD’li Walmart ve İngiliz ASDA ile iş birliği yapması, şirketin global arenada büyümeye yönelik attığı etkili adımlardan oldu.

Sonuçları değerlendiren Kervan Gıda Genel Müdürü Burhan Başar, “Geçtiğimiz yıl giriş yaptığımız Küresel En İyi 100 Şekerleme Şirketi listesinde bu yıl 16 sıra yükselerek 66’ıncı sıraya yerleştik ve bizi gururlandıran bir sonuca imza attık. Gerek yurt içindeki büyümemiz gerek yurt dışında Polonya, ABD ve İngiltere pazarlarındaki yerimizi sağlamlaştırmamız gerekse ihracat gerçekleştirdiğimiz toplam ülke sayısının 85’e ulaşmış olması bugün aldığımız sonuçlarda etkili oldu. Bu gelişmelerle dünya çapında bilinirliğimiz artarken, daha büyük hedeflerle motivasyonumuz her daim yüksek kalıyor. Türkiye’de doğan bir şirket olarak global arenada büyümeye yönelik yatırımlarımızı sürdüreceğiz” dedi.

Devamını Oku
Advertisement

Etiketler

POPÜLER