Sosyal Medya Hesaplarımız

Firmalardan

Türkiye’nin gururu Sultanlar Grup, 75 ülkeye ihracat yapıyor

Editör
Abone Ol:

Türkiye’nin gururu Sultanlar Grup, 75 ülkeye ihracat yapıyor.

Sultan Yıldız, Rize’de inşaat ustalığını bırakarak orta cami önünde küçük bir seyyar tezgahta o dönem lüks lamba filtreleri, çengelli iğneleri DDT türü haşere ilaçları satarak ufak ufak ticari hayata atılmaya başlar. Önce ürünlerini temin etmek ve yeni müşteriler bulmak amacıyla Trabzon’a sonra Samsun’a gitmiş en sonunda da ticaretin kalbi Tahtakale’yi keşfederek 1953 yılında İstanbul’a yerleşmeye karar vermiş ve 10 metrekarelik bir dükkan da Yıldız Pazarı adıyla faaliyet göstermeye devam etmiştir.

Dedeleriyle birlikte baba Selahattin Yıldız, amca Şeref Yıldız, diğer aile üyeleri ve akrabaların da yavaş yavaş İstanbul’a gelmeye başladıklarını söyleyen Sultanlar Pazarlama Genel Müdürü Mücahit Yıldız, “O günden adımlarını attığımız ve prensiplerini koyduğumuz etik değerlerimiz iş ahlakımız ve dürüstlüğümüz sayesinde gerek müşterimizin gerekse tedarikçilerimiz teveccühü sürekli artmıştır. Şirketimize o derece güvenirlermiş ki, Anadolu’dan esnaf geldiğinde paralarını getirip dedemlere teslim ederlermiş. İhtiyacı olduklarında gelip kısım kısım paralarını alırlarmış, iş hacminin gelişmesiyle önce 300 metrekarelik bir dükkana sonra da Unkapanı Küçük Pazar’da Sultanlar İş Hanı inşaa ettirilerek burada faaliyete devam etmiştir” dedikten sonra şu bilgileri verdi:

“1979 yılında Sultan Yıldız’ın vefatından sonra, Selahattin Yıldız ve Şeref Yıldız’ın yönetiminde yola devam eden Sultanlar, 1966’da konulan Sultanlar Ticaret Kollektif Şirketi ismini terk ederek, 1980’de Sultanlar Ev İhtiyaç Maddeleri Pazarlama A.Ş adı altında anonim şirket haline gelmiştir. O yıllarda Anadolu’daki esnafın gelip İstanbul’dan mal alması olayının İstanbul’daki firmaların Anadolu’ya hizmet götürmesi şekline dönüşmesiyle Sultanlar Pazarlama, İstanbul dışına servis verir bir konuma ulaşmıştır. Bayer ve British Petrol (BP), Shell firmalarının tüketim ürünlerinin Türkiye dağıtımı gerçekleştirilmiştir. Zamanla Sultanlar Grup, bünyesine katılan diğer şirketler gibi büyük başarılara imza atarak, proje ve uygulamalarıyla başka kuruluşlara örnek olarak zirveye giden yoldaki yüksek basamakları emin adımlarla tırmanmıştır. 1993’te hizmete alınan 6 bin 500 m2’lik Altunizade’deki Sultanlar Pazarlama binası da hızla artan müşteri portföyüne cevap veremez hale gelinci 2005 yılında şu anda kullanımda olan 30 bin m2’lik kapalı alanı 75.000 m3’lük depolama alanına sahip Samandıra’daki tesislere geçilmiştir.

Sultanlar Pazarlama, bugün 150’den fazla çalışanı ve 95 araçlık dağıtım filosuyla, Türkiye genelinde en büyük dağıtım şirketlerinden birisidir. Gıda, temizlik, kozmetik, bebe malzemeleri, sağlık ve ecza levazımatlarından oluşan 8 bin çeşit ürünle ticari düzendeki tüm satış biçimlerini kullanarak kozmetik dağıtıcılarına, marketlere, eczanelere, parfümerilere, kantin ve kooperatiflere, otel, restaurant ve toplu tüketim yerlerine hizmet sunarak onların hedeflerine, beklentilere daha kısa sürede, daha az maliyetler ulaşmalarına katkı sağlamaya çalışıyoruz.”

Türkiye’de dağıtım faaliyetlerinin yanı sıra zaman içinde üretim konularına da el attıklarını ifade eden Yıldız, “Burada yatay ve dikey büyüme modellerini oluşturduk. Pendik/Kurtköy’de 65.000 metrekarelik bir alanda temizlik, kozmetik markalarımızı ve gıda sahasında Türkiye’nin en modern tesislerinden birini kurduk. Tesislerimiz, uluslararası birçok kuruluş tarafından akredite edilmiştir” dedikten sonra markalarını şöyle sıraladı:

“Tibet: Camsil, Ernet, Saloon, Aida, Blue blue, Cenk, Deonet Tibtrap, Piknik, Flore, Pratik, Byfilinta, Ninni, Fitruka, Morgen, Tillo

Hayat Gıda: Kenton, Bünsa,

Arı Gıda: Arı.”

Dünyada grup olarak 75 ülkeye ihracat gerçekleştirdiklerini söyleyen Yıldız, “Birçok uluslararası firmaya Privet Label ürün yapıyoruz. Dolayısıyla önümüzün çok açık olduğuna inanıyorum. Elbette rekabet her geçen gün derinleşiyor. Kar marjları daralıyor. Şimdi sürümden kar devri başladı. Ürünlerin ömürleri kısaldı. Hizmetin maliyeti artmaya başladı. Bugün rekabet o kadar yoğun ki bir satış noktasına ürün satın almaya giden tüketiciden çok ürün satmaya giden insan oldu. Eğer farklı şeyler, innovatif şeyler katma değerli şeyler ortaya koyabiliyorsanız varlığınız devam edecektir. Aksi taktirde küçülmek zorunda kalabilirsiniz. Her zaman lider olmaya bilirsiniz ancak her zaman ayakta kalmanız gerekmektedir” dedi.

Devamını Oku
Yorum Yapın

Yorumunuz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Advertisement

Firmalardan

Kervan Gıda: Global arenada büyümeyi sürdüreceğiz

Editör

Yazar:

Kervan Gıda, global arenada yakaladığı başarıyı yeni gelişmelerle tescil ediyor. Kervan Gıda, dünyanın şekerleme alanında takip edilen en önemli listelerinden biri olan “2023 Global Top 100 Candy Companies- 2023 Küresel En İyi 100 Şekerleme Şirketi” listesinde 82’inci sıradan 66’ncı sıraya yükseldi. Kervan Gıda’nın 2020’deki halka arzı sonrasında Polonya’nın önde gelen yumuşak şeker üreticilerinden ZPC Otmuchow ve iştiraki PWC Odra’yı satın alımı, ardından perakende devleri olan ABD’li Walmart ve İngiliz ASDA ile iş birliği yapması, şirketin global arenada büyümeye yönelik attığı etkili adımlardan oldu.

Sonuçları değerlendiren Kervan Gıda Genel Müdürü Burhan Başar, “Geçtiğimiz yıl giriş yaptığımız Küresel En İyi 100 Şekerleme Şirketi listesinde bu yıl 16 sıra yükselerek 66’ıncı sıraya yerleştik ve bizi gururlandıran bir sonuca imza attık. Gerek yurt içindeki büyümemiz gerek yurt dışında Polonya, ABD ve İngiltere pazarlarındaki yerimizi sağlamlaştırmamız gerekse ihracat gerçekleştirdiğimiz toplam ülke sayısının 85’e ulaşmış olması bugün aldığımız sonuçlarda etkili oldu. Bu gelişmelerle dünya çapında bilinirliğimiz artarken, daha büyük hedeflerle motivasyonumuz her daim yüksek kalıyor. Türkiye’de doğan bir şirket olarak global arenada büyümeye yönelik yatırımlarımızı sürdüreceğiz” dedi.

Devamını Oku

Firmalardan

Beypazarı, Premium şişesini influencerlerla buluşturdu

Editör

Yazar:

Beypazarı Maden Suyu Yönetim Kurulu Üyesi Bilge Ercan; İnfluencerlara,  “Beypazarı Premium”u tanıttı. Lansmana özel ambiyansla hazırlanan davette, influencerler deneyimlerini takipçileriyle paylaştı.

Davetlileri yeni ürün hakkında bilgilendiren Bilge Ercan; “Beypazarı Maden Suyu’nun yeni nesil premium tasarımlı şişesi, 0,75 lt boyunda ev dışı tüketim noktaları, zincir ve gurme marketlerde tüketicimizle buluştu. Yeni ürünümüz sağlığı ve şıklığı bir araya getiriyor. Beypazarı Maden Suyu olarak son yıllarda tüm dünyada değişen ve Türkiye’deki tüketici beklentilerini de etkileyen doğallık, sağlık ve lezzet kavramlarına zarafet ve şıklığı da ekliyoruz. Premium şişelerimiz Beypazarı Maden Suyu ile bütünleşen yeşil şişelerde, çevir-aç kapağı ve farklılaşan ambalajıyla da dikkat çekiyor. Premium şişelerimiz maden suyu severlere dizaynıyla da görsel bir deneyim sunuyor. ‘Daha çok Beypazarı, daha çok sağlık’ mottosuyla çıktığımız bu yolda sağlığımız için önemli işlevlere sahip minerallerin maden suyuyla doğal olarak karşılanması için tüketicilerimize kolaylık sunmayı hedefliyoruz. Premium şişelerimiz çevir-aç kapağı sayesinde uzun süre gazı kaçmadan ve lezzeti değişmeden maden suyunu muhafaza etme kolaylığı da sağlıyor.” şeklinde açıklama yaptı.

Devamını Oku

Firmalardan

EG16-EG20 elektrikli forkliftleri kapalı alanlarda maksimum verimliliği sağlıyor

Editör

Yazar:

 Linde MH’nin 1,6 tondan 2 tona kadar taşıma kapasitesine sahip, yüksek mühendislik ve materyal kalitesinin bir araya gelmesi ile EG16-EG20 model elektrikli forkliftler, hem performans hem de dayanıklılığı bir araya getirdiği gibi tesisinizin özellikle iç depolama alanlarında verimli operasyonları garanti etmekte.

İntralojistik operasyonlarının giderek artmasıyla, sürdürülebilir enerji modelleri kullanan, çevre dostu, karbon ayak izinin daha düşük kullanıldığı ürünler tercih edilmekte. İşletmelerin kapalı alanlarında kullanıma uygun olup akıllı kontrol sistemi ve AC motoruyla, dizel forklift performansına sahip Linde MH EG16-EG20 elektrikli forkliftleri üstün verimlilik sağlayan etkin ve kompakt güç modülüne sahip olduğunu söyleyen Hasel yetkililer ürün hakkında şu bilgileri verdiler:

“Linde MH’nin EG16 – EG20 model elektrikli forkliftleri, maksimum performansla çalışabilmek için kanıtlanmış Linde MH standart özellikleri ile donatılmıştır.

Standartlar müşteri ihtiyaçlarına göre belirlendi

Ürünlerin verimli ve tasarruflu bir şekilde yükleme ve boşaltması için tasarımsal olarak asimetrik, iç içe geçmiş asansör profillerine sahip üç silindirli asansör, geniş görüş açısı nedeniyle çalışmayı kolaylaştırır. Operatör için daha iyi görüş açısı, işletmenizde birçok açıdan daha iyi iş güvenliği demek.

EG16 -EG20 model elektrikli forkliftler ayrıca, geniş kabin hacmi ve ergonomik koltuk sayesinde, operatörün çalışma şartlarını geliştirir ve iyileştirir. Böylece zorlu şartlarda uzun vardiyalar şeklinde çalışan operatörlerin yorulmadan çalışması işlerin sürdürülebilirliğini ve verimliliği de üst seviyeye çıkarır.

Buna ek olarak, servis konusunda da önemli gelişmeler sağlanmıştır. Ana komponentlere kolay erişim Uzaktan arıza teşhisi ve ekipman yazılımı güncellemeleri servis teknisyeni olmadan tesis içinde gerçekleştirilebilir ve bu şekilde servis maliyetleri azaltılmış olur.

Linde MH ekipmanlarında güvenlik bir standart olarak sunulmuştur

Linde Curve Assist, viraj alırken direksiyon açısına göre hızı otomatik olarak azaltır. Böylece virajlarda meydana gelebilecek kaza olasılıkları en aza indirilmiş olur. Aynı zamanda otomatik park freni mevcuttur.

Linde Load Control ise güvenli ve yüksek verimli yük operasyonlarınız için rehberlik eder. Ayrıca tüm hidrolik fonksiyonların hassas kontrolü kol dayamaya entegre mini hidrolik kumanda kolları sayesinde sağlanır. Joystik kontroller ile çift pedal sistemi operatör ve forklift arasındaki optimum iletişimi sağlar.

İsteğe bağlı enerji çözümü seçenekleri

1275 seri EG16-EG20 model elektrikli forkliftlerde bireysel uygulamalarınız için doğru enerji seçenekleri mevcuttur. Kurşun asit, lityum iyon enerji sistemleri seçim olanağı sayesinde işletmenizde maksimum sürdürülebilirlik ve verimliliği yakalarsınız. Akü adaptörü ve akü paleti ile depolama imkanı sunarak hızlı ve kolay akü değişimi sağlar. Akü kapağını/kaputu açmadan hızlı ve kullanıcı dostu şarj için lityum iyon akü ile arkadan şarj edebilme özelliği vardır.”

Devamını Oku
Advertisement

Etiketler

POPÜLER