Sosyal Medya Hesaplarımız

Firmalardan

Üçge DRS, CEMAT Moskova’nın fatihi

Editör
Abone Ol:

Üçge Depo Raf Sistemleri, 27-30 Eylül’de Moskova’da gerçekleştirilen CEMAT Fuarı’na katıldı.

CEMAT Rusya, 120′ den fazla katılımcı ile ikinci kez düzenlendi. Dünyanın dört bir yanından intralojistik şirketleri daha büyük bir fuar alanında  tedarik zincirini optimize etmek için teknik çözümler sergilediler.

Üçge DRS Yönetim Kurulu Başkan Vekili Okan Aras, “Lojistik dünyasına sunduğu geniş seçenekler ile son olarak Almanya’da yapılan CEMAT Fuarı’nda büyük yankı uyandıran Üçge DRS, şimdi de Rusya’yı fethetti. Otomatik depo raf sistemleri, Giydirme depo raf sistemleri, Otomatik Hareketli depo raf sistemlerini tanıttığımız CEMAT Moskova fuarında yaklaşık 250 yeni müşteriyle irtibata geçtik. Ayrıca sektördeki Rusya bayileri ile de güzel ve verimli görüşmeler yaptık. Otomatik Depolama ve Depo Raf Sistemleri sektöründe Türkiye’nin dünyadaki gururu Üçge DRS, ‘Yenilikçi Depolama Çözümleri’ ile dikkatleri üzerine çekti” dedi.

Avrupa’nın en büyük entegre tesislerinin Üçge’ye ait olduğunu belirten Aras, “Günlük 400 ton çelik işleme kapasitemiz var. Bünyemizdeki çelik işleme merkezi ile kriz dönemlerinde bile altı ay kendi kendimize yetebilecek kapasitedeyiz. 150 bin metrekareye ulaşan 3 organize sanayi bölgesinde, 5 ayrı fabrikada, 80 bin metrekare kapalı alanda, konusunda uzman 650 çalışan ile sektörde hizmet veriyoruz. İş hacmine göre, istediğimiz anda 2 vardiyalı sistemimiz, 3’lü vardiyaya dönebilir. Yüksek teknolojiye sahip, esnek üretim hatlarımız sayesinde, çok farklı sipariş kalemlerini, tam zamanında üretim anlayışı ile sektöre sunabiliyoruz. Aynı anda 16 yükleme rampamızın hizmet verebildiğini de eklersek, ciddi anlamda dünyanın rafına talip olduğumuzu ifade edebilirim” dedi.

TÜBİTAK ile sektörün gelişimi için özel projeler de ürettiklerini ve şu anda sürmekte olan dört projenin olduğunu söyleyen Aras, AR-GE’ye verdikleri önemi vurguladı.

Sibirya’dan Vietnam ve Panama’ya kadar pek çok ülkeye raf sistemi gönderdiklerini belirten Aras, üretimleri içinde ihracatın payını 2010’da yüzde 35’e çıkardıklarını ve aynı yıl 20 milyon euro tutarında ihracat yaptıklarını söyledi. Aras, katıldıkları uluslararası fuarlarda, yeni ürünleri ve depolama sistemleri alanındaki deneyimli uzmanları ile yeni pazarlara ulaşma fırsatı bulduklarını belirtti.

Devamını Oku
Yorum Yapın

Yorumunuz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Advertisement

Firmalardan

TAB Gıda‘da üst düzey atama

Editör

Yazar:

TAB Gıda’nın yürüttüğü ödüllü ve sektöre örnek teşkil eden birçok kampanyaya öncülük eden Caner Alpaslan, aynı zamanda ticari pazarlama, ulusal promosyonlar, marka ve sponsorluk yönetimi gibi pek çok alanda tüketici, müşteri deneyimi ve pazarlama faaliyetlerinin gelişimine katkılar sundu. Caner Alpaslan, yeni görevinde şirketin 360 derece pazarlama faaliyetlerinin tamamına liderlik edecek.

Bilkent Üniversitesi Ekonomi bölümü mezunu olan Caner Alpaslan, Galatasaray Üniversitesi İletişim Stratejileri ve Halkla İlişkiler Bölümü’nde yüksek lisans eğitimini tamamladı. Kariyerine FedEx’te satış uzmanı olarak başlayan ve on yıla yakın bir süre Coca-Cola İçecek’in Pazarlama Departmanında farklı roller üstlenen Alpaslan, Şubat 2020 tarihinden itibaren, 7 markayı bünyesinde bulunduran hızlı servis restoran zinciri lideri TAB Gıda’nın Pazarlama Direktörlüğünü yürüttü. Alpaslan, Ocak 2023 itibarıyla görevine TAB Gıda Pazarlama Genel Müdür Yardımcısı (CMO) olarak devam edecek.

Devamını Oku

Firmalardan

Sinangil Un’un 60. yıl reklam filmi yayınlandı

Editör

Yazar:

1963 yılından bu yana gıda sektöründe olan ve ISO 500 sıralamasında 324’üncü olarak yer alan Eksun Gıda Tarım San. Ve Tic. A.Ş. bünyesinde faaliyet gösteren Sinangil, reklam filmi ile yıllardır değişmeyen lezzet yolculuğuna keyifli bir atıfta bulunuyor.

Ajans BBQ imzalı yapımda Sinangil’in 60 yıldır nesilden nesile devam eden mutfaklardaki varlığı, izleyiciyi gülümseten detaylarla aktarılıyor. Filmde anneannelerinin tarif defterini bulan ve onun en sevdiği yemeği yapmak için defterde yazılan bir malzemeyi okuyamayan 3 sevimli torunun herkese defteri okutmaya çalışması gösteriliyor. Filmin sonunda anneanne, torunların okuyamadıkları malzemeyi kağıdın arka yüzünü çevirerek işaret ediyor ve Sinangil Un yazısı markanın o yıllardaki ilk ambalajı üzerinde görülüyor.

Teknolojisi ve üretim teknikleriyle, geleneksel tatlardan sağlık serisine kadar Sinangil’in tüm lezzetlerin arkasında 60 yıldır var oluşunu göstermesi açısından önem taşıyan reklam filminin prodüksiyonunu Filmhakika üstlenirken yönetmen koltuğunda Fırat Mançuhan oturuyor.

Devamını Oku

Firmalardan

Bebeto Rainbow Peelers ile en leziz eğlence molası

Editör

Yazar:

2023 Küresel En İyi 100 Şekerleme Şirketi arasında 66’ncı sıraya yükselen Kervan Gıda’nın dünya çapında talep gören markası Bebeto’nun yeni ürünü Rainbow Peelers raflarda yerini aldı. Bebeto’nun hayvansal hammadde kullanılmadan üretilen Rainbow Peelers şekerleri, gerçek meyve aromasıyla her ısırıkta lezzet sunuyor. Bebeto, birbirine sarmal şekilde bağlanan Rainbow Peelers’tan aldığı ilhamla farklı lezzetlere açık olanları renkli ve eğlenceli bir dünyaya bağlıyor.

Bebeto, farklı lezzetleri denemeye istekli olan herkesi yeni lezzeti Rainbow Peelers ile tanıştırıyor. Bebeto’nun yumuşak şeker kategorisinde yer alan yeni ürünü Rainbow Peelers, vegan içeriği ve gerçek meyve aromasıyla öne çıkıyor. Sarmal yumuşak şeker çubuklarından oluşan Bebeto Rainbow Peelers, her renginde ayrı bir aroma taşıyor. Turuncu renginde portakal, kırmızı renginde çilek, mor renginde frenk üzümü ve yeşil renginde ise elma tadı saklı olan Bebeto Rainbow Peelers, bir ısırıkta dört lezzeti bir arada sunuyor. Ayrıca Rainbow Peelers birbirinden ayrılarak tek tek de tüketilebiliyor.

Devamını Oku
Advertisement

Etiketler

POPÜLER