Sosyal Medya Hesaplarımız

Firmalardan

Uni anneleri dinleyerek büyüyor

Editör
Abone Ol:

Uni, 0-4 yaş arası bebek olan her eve en az bir ürünüyle girmeyi ve yakın coğrafyada büyümeyi hedefliyor.

Eczacıbaşı Tüketim Ürünleri Grubu bünyesinde yer alan ve sektöre “yenidoğan” kategorisini ilk tanıtan marka olma özelliğini taşıyan Uni, faaliyetlerine Avrupa Kozmetik Direktifi hijyen koşullarına uygun yeni üretim tesisinde devam ediyor. 20 bin metrekarelik alan üzerine inşa edilen tesisin toplam 23 bin metrekarelik kapalı alanı bulunuyor. 2016 Mart ayında faaliyete geçen tesisin 14 bin metrekaresi bebek ürünleri üretim tesisi, dokuz bin metrekaresi ise Eczacıbaşı Tüketim Ürünleri Grubu Dağıtım Merkezi olarak hizmet veriyor.

Eczacıbaşı Tüketim Ürünleri Grubu’nun “kişisel bakım pazarının ilk üç oyuncusundan birisi olmak” vizyonu ile faaliyetlerine devam ettiğini belirten Eczacıbaşı Tüketim Ürünleri Grubu Başkanı Hakan Uyanık ‘‘Bebek bakım pazarı kişisel bakım pazarının beşte birini oluşturuyor ve sektörün çok üzerinde bir büyüme hızı gösteriyor. Bu pazarda yer alan markamız Uni ile kişisel bakım pazarında daha yukarılara çıkmayı hedefliyoruz” dedi.

Yeni üretim tesisinde tüm ürünleri ISO 9001 Toplam Kalite Yönetimi ve ISO 22716 GMP İyi İmalat Uygulamaları standartlarıyla, “Avrupa Kozmetik Direktifi’’ hijyen koşullarına uygun ürettiklerine dikkat çeken Eczacıbaşı Tüketim Ürünleri Grubu Başkan Yardımcısı Coşkun Bedük ise ‘‘Uni markasıyla temel felsefemiz ürünlerimizin ne içerdiği değil ne içermediğidir. Temel felsefemiz doğrultusunda; bebeklerin hassas cildini her gün daha iyi tanımaya odaklanıyoruz. Ürünlerimizin içeriğinde alkol, paraben, boya, fosfat, ağartıcı, SLS/SLES gibi maddelere yer vermiyoruz” dedi.

Yeni tesisin anne ve bebekleri daha yakından anlamak için de büyük önem taşıdığını vurgulayan Bedük, “Tesisimizde bebeklerimize en doğru ürünleri geliştirmek için Anne-Bebek İçgörü Merkezi’ni kurduk. Bu merkezde anneleri bebekleriyle birlikte misafir ederek onların beklenti ve ihtiyaçlarını dinliyoruz ve bebek bakım alışkanlıklarını gözlemliyoruz. Annelerin geri bildirim ve değerlendirmeleri ürün geliştirme sürecimizin en önemli adımlarından biri. Burada annelerden aldığımız içgörüler ile inovasyon ve üretim gücümüzü birleştirerek yeni ürünlerimizi geliştiriyoruz” dedi.

Büyüyen bebek bakım ve temizlik pazarı

Türkiye’de bebek bakım pazarının büyüklüğü 700 milyon TL. Bebek bakım pazarının; bebek mendili, bebek kozmetiği ve bebek temizlik kategorisinden oluştuğunu belirten Coşkun Bedük “2016 yılında; bebek mendili pazarı yüzde 15 büyüme göstererek 440 milyon TL, bebek kozmetiği pazarı ise yüzde 18 oranında büyüme göstererek 194 milyon TL pazar büyüklüğüne ulaştı. Uni, bebek mendilinde liderliğini sürdürürken bebek şampuanında da hızlı bir büyüme göstererek pazarın üçüncü markası olmayı başardı’’ dedi.

Temizlik kategorisinde yer alan bebek deterjanı ve yumuşatıcı pazarının ise toplamda 66 milyon TL büyüklüğünde olduğunu belirten Bedük; ‘‘Uni olarak 2015 yılında portföyümüze bebek çamaşır deterjanı ve yumuşatıcısı ürünlerini ekledik. Paraben ve ağartıcı içermeyen deterjan ve yumuşatıcı ürünlerimiz ile hızlı büyüme kaydediyoruz. 2016 yılında yüzde 15 pazar payına ulaştık, 2017’de de pazar payımızı yüzde 25’e çıkarmayı hedefliyoruz” diye konuştu.

Eczacıbaşı Tüketim Ürünleri Grubu Başkan Yardımcısı Coşkun Bedük, Türkiye’de kadın başına çocuk düşen çocuk sayısının 2.1 olduğunu kaydederek, “Bugün 0-4 yaş arası bebeği olan her 4 aileden birinin Uni ürünlerini tercih ettiğini görmekten çok mutluyuz. 1.2 milyon 0-4 yaş arası bebek bulunan eve bebek bakım ve temizlik ürünleri ulaştırıyoruz. Hedefimiz, Türkiye’de 0-4 yaş arası bebek olan her evde en az bir Uni ürünüyle yer almak” diye konuştu.

Bedük; yeni tesis ile birlikte Uni markasında, odak noktalarının Türkiye pazarındaki liderliği güçlendirirken, yakın coğrafyada hızlı büyümek olduğunu vurguladı.

Devamını Oku
Yorum Yapın

Yorumunuz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Advertisement

Firmalardan

Kervan Gıda: Global arenada büyümeyi sürdüreceğiz

Editör

Yazar:

Kervan Gıda, global arenada yakaladığı başarıyı yeni gelişmelerle tescil ediyor. Kervan Gıda, dünyanın şekerleme alanında takip edilen en önemli listelerinden biri olan “2023 Global Top 100 Candy Companies- 2023 Küresel En İyi 100 Şekerleme Şirketi” listesinde 82’inci sıradan 66’ncı sıraya yükseldi. Kervan Gıda’nın 2020’deki halka arzı sonrasında Polonya’nın önde gelen yumuşak şeker üreticilerinden ZPC Otmuchow ve iştiraki PWC Odra’yı satın alımı, ardından perakende devleri olan ABD’li Walmart ve İngiliz ASDA ile iş birliği yapması, şirketin global arenada büyümeye yönelik attığı etkili adımlardan oldu.

Sonuçları değerlendiren Kervan Gıda Genel Müdürü Burhan Başar, “Geçtiğimiz yıl giriş yaptığımız Küresel En İyi 100 Şekerleme Şirketi listesinde bu yıl 16 sıra yükselerek 66’ıncı sıraya yerleştik ve bizi gururlandıran bir sonuca imza attık. Gerek yurt içindeki büyümemiz gerek yurt dışında Polonya, ABD ve İngiltere pazarlarındaki yerimizi sağlamlaştırmamız gerekse ihracat gerçekleştirdiğimiz toplam ülke sayısının 85’e ulaşmış olması bugün aldığımız sonuçlarda etkili oldu. Bu gelişmelerle dünya çapında bilinirliğimiz artarken, daha büyük hedeflerle motivasyonumuz her daim yüksek kalıyor. Türkiye’de doğan bir şirket olarak global arenada büyümeye yönelik yatırımlarımızı sürdüreceğiz” dedi.

Devamını Oku

Firmalardan

Beypazarı, Premium şişesini influencerlerla buluşturdu

Editör

Yazar:

Beypazarı Maden Suyu Yönetim Kurulu Üyesi Bilge Ercan; İnfluencerlara,  “Beypazarı Premium”u tanıttı. Lansmana özel ambiyansla hazırlanan davette, influencerler deneyimlerini takipçileriyle paylaştı.

Davetlileri yeni ürün hakkında bilgilendiren Bilge Ercan; “Beypazarı Maden Suyu’nun yeni nesil premium tasarımlı şişesi, 0,75 lt boyunda ev dışı tüketim noktaları, zincir ve gurme marketlerde tüketicimizle buluştu. Yeni ürünümüz sağlığı ve şıklığı bir araya getiriyor. Beypazarı Maden Suyu olarak son yıllarda tüm dünyada değişen ve Türkiye’deki tüketici beklentilerini de etkileyen doğallık, sağlık ve lezzet kavramlarına zarafet ve şıklığı da ekliyoruz. Premium şişelerimiz Beypazarı Maden Suyu ile bütünleşen yeşil şişelerde, çevir-aç kapağı ve farklılaşan ambalajıyla da dikkat çekiyor. Premium şişelerimiz maden suyu severlere dizaynıyla da görsel bir deneyim sunuyor. ‘Daha çok Beypazarı, daha çok sağlık’ mottosuyla çıktığımız bu yolda sağlığımız için önemli işlevlere sahip minerallerin maden suyuyla doğal olarak karşılanması için tüketicilerimize kolaylık sunmayı hedefliyoruz. Premium şişelerimiz çevir-aç kapağı sayesinde uzun süre gazı kaçmadan ve lezzeti değişmeden maden suyunu muhafaza etme kolaylığı da sağlıyor.” şeklinde açıklama yaptı.

Devamını Oku

Firmalardan

EG16-EG20 elektrikli forkliftleri kapalı alanlarda maksimum verimliliği sağlıyor

Editör

Yazar:

 Linde MH’nin 1,6 tondan 2 tona kadar taşıma kapasitesine sahip, yüksek mühendislik ve materyal kalitesinin bir araya gelmesi ile EG16-EG20 model elektrikli forkliftler, hem performans hem de dayanıklılığı bir araya getirdiği gibi tesisinizin özellikle iç depolama alanlarında verimli operasyonları garanti etmekte.

İntralojistik operasyonlarının giderek artmasıyla, sürdürülebilir enerji modelleri kullanan, çevre dostu, karbon ayak izinin daha düşük kullanıldığı ürünler tercih edilmekte. İşletmelerin kapalı alanlarında kullanıma uygun olup akıllı kontrol sistemi ve AC motoruyla, dizel forklift performansına sahip Linde MH EG16-EG20 elektrikli forkliftleri üstün verimlilik sağlayan etkin ve kompakt güç modülüne sahip olduğunu söyleyen Hasel yetkililer ürün hakkında şu bilgileri verdiler:

“Linde MH’nin EG16 – EG20 model elektrikli forkliftleri, maksimum performansla çalışabilmek için kanıtlanmış Linde MH standart özellikleri ile donatılmıştır.

Standartlar müşteri ihtiyaçlarına göre belirlendi

Ürünlerin verimli ve tasarruflu bir şekilde yükleme ve boşaltması için tasarımsal olarak asimetrik, iç içe geçmiş asansör profillerine sahip üç silindirli asansör, geniş görüş açısı nedeniyle çalışmayı kolaylaştırır. Operatör için daha iyi görüş açısı, işletmenizde birçok açıdan daha iyi iş güvenliği demek.

EG16 -EG20 model elektrikli forkliftler ayrıca, geniş kabin hacmi ve ergonomik koltuk sayesinde, operatörün çalışma şartlarını geliştirir ve iyileştirir. Böylece zorlu şartlarda uzun vardiyalar şeklinde çalışan operatörlerin yorulmadan çalışması işlerin sürdürülebilirliğini ve verimliliği de üst seviyeye çıkarır.

Buna ek olarak, servis konusunda da önemli gelişmeler sağlanmıştır. Ana komponentlere kolay erişim Uzaktan arıza teşhisi ve ekipman yazılımı güncellemeleri servis teknisyeni olmadan tesis içinde gerçekleştirilebilir ve bu şekilde servis maliyetleri azaltılmış olur.

Linde MH ekipmanlarında güvenlik bir standart olarak sunulmuştur

Linde Curve Assist, viraj alırken direksiyon açısına göre hızı otomatik olarak azaltır. Böylece virajlarda meydana gelebilecek kaza olasılıkları en aza indirilmiş olur. Aynı zamanda otomatik park freni mevcuttur.

Linde Load Control ise güvenli ve yüksek verimli yük operasyonlarınız için rehberlik eder. Ayrıca tüm hidrolik fonksiyonların hassas kontrolü kol dayamaya entegre mini hidrolik kumanda kolları sayesinde sağlanır. Joystik kontroller ile çift pedal sistemi operatör ve forklift arasındaki optimum iletişimi sağlar.

İsteğe bağlı enerji çözümü seçenekleri

1275 seri EG16-EG20 model elektrikli forkliftlerde bireysel uygulamalarınız için doğru enerji seçenekleri mevcuttur. Kurşun asit, lityum iyon enerji sistemleri seçim olanağı sayesinde işletmenizde maksimum sürdürülebilirlik ve verimliliği yakalarsınız. Akü adaptörü ve akü paleti ile depolama imkanı sunarak hızlı ve kolay akü değişimi sağlar. Akü kapağını/kaputu açmadan hızlı ve kullanıcı dostu şarj için lityum iyon akü ile arkadan şarj edebilme özelliği vardır.”

Devamını Oku
Advertisement

Etiketler

POPÜLER