Sosyal Medya Hesaplarımız

Firmalardan

Viking 2010’a yenilenmiş olarak girecek

Editör
Nejmettin Avcı
Abone Ol:

Son yıllarda gerçekleştirdiği atılımlar ile dikkatleri üstüne çeken Viking Temizlik, krize rağmen 2010 yılına dinamik ve yenilenmiş olarak girmeye hazırlanıyor.

Türk Temizlik ve Kozmetik sektöründe son yıllarda gerçekleştirdiği atılımlarla önemli bir noktaya ulaşan Viking Temizlik son dönemde gerçekleştirdiği marka çalışmaları ile de dikkat çekiyor. Ambalaj ve ürün kalitesini tüketici istekleri doğrultusunda sürekli geliştiren firma Arge çalışmalarına çok önem veriyor.

2010 yılında birçok yeni ürünü pazara sunmak için hazırlık yaptıklarını belirten Viking Temizlik yönetim kurulu üyesi Nejmettin Avcı, gerek ambalaj gerekse de ürün yönlü birçok yenilikçi ürünün Viking çatısı altında tüketicilere sunulacağını söyledi. Avcı şöyle dedi:

“Arge bizim için çok önemli. Yaratıcı ve yenilikçi birçok ürünle ilgili proje çalışmalarımız devam ediyor. Kategori olarak birçok ürünü tek bir çatı altında toplayan geniş ürün yelpazesine sahip bir firma olma özelliğimiz var. Yeni ürünlerle 2010 yılında tüketici isteklerine daha iyi cevap vermeye çalışacağız. Tüketici evine giren üründen endüstriyel ürünlere kadar, Viking Temizlik Türkiye’nin markası olma yolunda hızla ilerliyor.”

Markalaşma yolunda yapılan faaliyetlerle önemli adımlar attıklarını söyleyen ve bu konuda birkaç yıldır alt yapı çalışmaları yaptıklarını belirten Avcı, kasım ayında başlayan yeni reklam filmi kampanyası ile daha geniş bir kitlede bilinirliğin artması yolunda önemli bir adım attıklarını, yeni yılda da bu çalışmalara devam edeceklerini söyledi. Viking logosunun simgesi “Bebek Viki” karakterini de yenilediklerini ve bundan sonra etiketlerde kullanmaya başlayacaklarını anlatan Avcı şöyle devam etti:

“Reklam kampanyası ile iyi bir çıkış yakaladık. Viking Temizlik 2010 yılına yenilenmiş olarak giriyor. Krize rağmen tüm hedeflerimizi gerçekleştirdik. Gerek yurt içi gerekse de ihracat yönlü tüm hedeflerimizi gerçekleştirmiş bulunuyoruz. Kriz dönemlerinde bunları gerçekleştirmek zordur. Ancak biz krizi kendi lehimize çevirmeyi başardık. Kapasitemizin şu anda yüze 70’ini kullanıyoruz. Ürünlerimize ve kalitemize olan güvenin yanı sıra fiyat yapımız sayesinde ortamın sunduğu imkanlarla krizi kendimize çevirdik. Toplam 7 kategoride 180 çeşit ürünümüz var. Ev dışı kurumsal tüketim grubu ürünlerimiz bu rakamın dışında yer almaktadır.” dedi.

Viking Temizlik olarak şirketin Viking markalı ürünler, endüstriyel, özel markalı ürünler ve ihracat olmak üzere 4 kanalda büyüdüğünü belirten Avcı, Viking markası ile toplamda yüzde 25 büyüme gösterdiklerini söyledi. Toplam 7 ürün kategorisi ile üretim yaptıklarını belirten Avcı, her kategoride büyüme gösterdiklerini en fazla büyümenin kişisel bakımda gerçekleştiğini söyledi. Nejmettin Avcı sözlerine şöyle devam etti:

“Viking içerde inorganik büyümesinin yanında dışarıda organik olarak da büyümesine devam ediyor. Bu yılın önemli operasyonlarından biri Carrefour raflarına ürünlerimizin girmesi oldu. İstanbul’da çok önemli olan lokal zincir distribüsyonu arzu edilen bir seviyeye geldi. Türkiye genelinde büyümemiz sürüyor. 2010 yılında ana hedeflerimizden birisi Türkiye’de olmadığımız bölgelerde distribüsyonu sağlamak ve o noktalarda büyümek”.

İhracatta önemli bir büyüme sağladıklarını ifade eden Viking Temizlik yönetim kurulu üyesi Nejmettin Avcı: “ABD’den Afrikaya dek toplam 4 kıtada 22 ülkeye ihracat yapıyoruz. Krize rağmen ihracatta da büyüdük. Türkiye’nin yanı sıra dünyada da Viking’i uluslar arası bir marka yapmayı hedefliyoruz. 2009 yılında özellikle Kuzey Afrika, ABD, İngiltere, Katar ve Kuveyt gibi pazarlarda yüksek potansiyel elde ettik. Viking Temizlik, 2009 ciro ve ülke hedeflerlerini gerçekleştirmiştir.” dedi.

Devamını Oku
Yorum Yapın

Yorumunuz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Advertisement

Firmalardan

Londra ofisiyle Batı Avrupa Bölgesi’ndeki büyümesini hızlandıracak

Editör

Yazar:

REM People, yurtdışı büyüme hamlesini hızlandırdı. REM People, İstanbul ve Dubai’nin ardından İngiltere’nin başkenti Londra’daki ofisinin resmi açılışını yaptı. Halen 50’den fazla ülkede, alanında lider 120 kuruma hizmet veren REM People, Avrupa’daki şirketlere de verimlilik kazandırıyor.

Markaların ürün yolculuklarını takip etmelerini sağlayarak verimliliklerini artırdıklarını belirten REM People CEO’su Bülent Peker, yurtdışı stratejisi hakkında şöyle konuşuyor: “Türkiye ve dünyada sektörünün en hızlı büyüyen şirketlerinden biri olarak İstanbul ve Dubai merkezlerimizle şimdiye kadar 50’den fazla ülkede sektör devlerinin sahadaki gözü, kulağı olduk. Geliştirdiğimiz yüzde 100 yerli yazılım çözümlerimizle yapay zeka ve derin öğrenme yoluyla kurumların verimliliklerini artırıyoruz. Anlık görüntü tanıma teknolojimizle saha satış ekiplerinin çektiği fotoğraflar analiz ediliyor ve reyonlardaki ürünler gözleniyor. Yapay zekanın ilerisine geçerek derin öğrenme ile analizler yapıyoruz. Bu analizler müşterilerimizin daha hızlı aksiyon alması için kullanılıyor. Söz konusu çözümlerle global bir marka olma yolunda Londra ofisimizle de Orta ve Batı Avrupa’daki varlığımızı artırmayı hedefliyoruz.”

REM People, 2015 yılından bu yana yapay zekâ tabanlı çoklu kanal perakende uygulama yönetimi çözümleri sunuyor. REM People’ı rakiplerinden ayıran en önemli özellik perakendecilerin performanslarını faaliyet gösterdikleri tüm kanallarda takip etmelerini sağlayan entegre çözümler sunması. REM People, müşterilerinin perakende uygulamalarını ve mağazacılık operasyonlarını, tanzim/teşhir uygulama performanslarını offline, online ve basılı kanallarda izleyerek ‘ürün yolculuklarını’ takip etmelerine yardımcı oluyor.

Devamını Oku

Firmalardan

Seyhanlar Market’in tercihi yine Isuzu oldu

Editör

Yazar:

Kaliteli ve sağlıklı ürünleri en uygun fiyata sunmak amacıyla kurulan ve 40 yılı aşkın süredir hizmet veren Seyhanlar Market, 2013 yılından itibaren dünyanın önde gelen firmalarından olan Isuzu markasının bayiliğini yapan Bursa Ağır Vasıta ile tekrar işbirliği yaparak 17 adet Isuzu NPR 3D’yi filosuna dahil etti.

Teslimat törenine Seyhanlar Market Yönetim Kurulu Üyesi Bilal Seyhan, Anadolu Isuzu Türkiye Satış Direktörü Yusuf Teoman, Anadolu Isuzu Türkiye Kamyon Pick-Up Satış Müdürü Atakan Gürler, Anadolu Isuzu Kamyon Pick-Up Satış Şefi Arif Bugeker, Bursa Ağır Vasıta Yönetim Kurulu Başkanı Lokman Koçaslan, Bursa Ağır Vasıta Genel Müdürü Ahmet Uğur, Bursa Ağır Vasıta Satış Müdürü İnci Kaplan ve Bursa Ağır Vasıta satış ekibi katılım gösterdi.

Satış ve satış sonrası maksimum müşteri memnuniyetini en önemli misyonu edinerek, Isuzu markasının satış, servis ve yedek parça hizmetini veren Bursa Ağır Vasıta, müşterileri için en yüksek kalitedeki ürünü, en kısa zamanda, en uygun satış fiyatı ile tüketiciye ulaştırmayı amaçlıyor.

İşleri gereği sağlam ve kaliteli araçlara ihtiyaç duyduklarının altını çizen Seyhanlar Market Yönetim Kurulu Üyesi Bilal Seyhan, “Firmamız için en önemli iki unsur sağlamlık ve güvenilirlik. Mahalle aralarında veya ana yollar üzerinde olan mağazalarımıza, her gün araçlarımız ile ürün sevk ediyoruz. Araçlar sürekli yük altında aktif olarak kullanılıyor. Bu sevk işlemlerinde araç kaynaklı aksama durumları işlerimizin de aksamasına neden olabilmekte. Dolayısıyla araçlarımızın her gün yüksek tempoya dayanabilecek, şehir içinde pratik ve güvenilir araçlar olması gerekiyor. Bu aradığımız unsurlar ve daha fazlasını Isuzu marka araçlarda bulduğumuzu düşünüyoruz. Aynı zamanda araçlarımızın bakımları ve servis hizmetlerinin de kısa zamanda çözülebilmesi gerekmekte. Bu noktada da Bursa Ağır Vasıta profesyonel kadrosu ve hızlı çözümler sunmasıyla yardımımıza yetişiyor. Almış olduğumuz tüm hizmetlerden dolayı Anadolu Isuzu ve Bursa Ağır Vasıta’ya teşekkür ediyoruz.” dedi.

Bursa Ağır Vasıta’nın müşteri memnuniyetini temel aldığını ve hizmet verdiği bölgelerde tercih kaynağı olmanın büyük bir gurur kaynağı olduğunu vurgulayan Bursa Ağır Vasıta Yönetim Kurulu Başkanı Lokman Koçaslan, “Müşterilerimize en kaliteli hizmeti vermeyi ve müşteri memnuniyetini en yüksek noktada tutmayı temel amaç edindik. Bu bağlamda sektörünün önde gelen firmalarından olan Seyhanlar Marketçilik ile gerçekleştirdiğimiz, yıllara dayanan işbirliğimiz bizler için çok değerli. Bursa Ağır Vasıta olarak müşterilerimizin çözüm ortağı olarak hem kendilerine hem de ülkemize hizmet etmek en büyük hedefimizdir. Yüksek güç ve torka sahip uzun ömürlü motoru,  dar alanlara rahatlıkla girmeyi sağlayan kupası ve araç boyutlarıyla segmentinin standartlarını belirleyen Isuzu NPR 3D’yi ve Bursa Ağır Vasıta’yı tercih ettiği için Seyhanlar Market’e teşekkür eder, araçlarının hayırlı uğurlu olmasını dileriz” diye konuştu.

Devamını Oku

Firmalardan

Subway, Türkiye’deki operasyonlarını genişletecek

Editör

Yazar:

Türkiye ve Çin başta olmak üzere, beş ayrı ülkedeki başarılı faaliyetleri ile dünyanın en büyük beş restoran işletmecisinden biri olan TFI TAB Gıda Yatırımları, portföyüne kattığı yeni markalarla büyümesini sürdürüyor. Şirket, Burger King, Sbarro, Popeyes ve Arby’s’den oluşan dört küresel marka ve kendisine ait Usta Dönerci ve Usta Pideci’den oluşan iki ulusal olmak üzere, toplam altı markanın yanına bir dünya devini daha ekledi.

TFI TAB Gıda Yatırımları Yönetim Kurulu Başkanı Erhan Kurdoğlu: ‘’Subway operasyonuyla büyümemizi daha da hızlandırarak, dünya çapındaki toplam restoran sayımızı bu yılın sonuna kadar 3000’in üzerine çıkaracağız. Subway gibi ünü dünyaya yayılmış bir markanın daha bize güvenerek operasyonlarını devretmesiyle hem kendi markalarımızı yaratabilme hem de dünya markalarını yönetebilme ve geliştirebilme kabiliyetimizi bir kez daha kanıtlamış olduk. Et, ekmek, patates, salata başta olmak üzere birçok ihtiyacımızı tedarik ettiğimiz ekosistem şirketlerimiz, 28 yıllık sektör tecrübemiz, inovatif ürün, hizmet ve çözümlerimizle bünyemizdeki diğer markaları olduğu gibi Subway’i de Türkiye’nin en değerli markalarından biri haline getirmeyi hedefliyoruz” dedi.

Subway CEO’su John Chidsey ise; “Subway olarak, uluslararası çaptaki varlığımızı güçlendirmeyi amaçlarken, diğer önemli markaların bir bölgedeki büyümesine önderlik ederek, kayda değer deneyim edinmiş operatörlerle ortaklık arayışındayız. Pazarın lider restoran operatörü olarak Türkiye’deki tüketiciler konusunda derin bir anlayış ve tecrübeye sahip olan TFI TAB Gıda Yatırımları, Subway’in Türkiye’deki varlığını hızlandırmaya destek sağlayacak en ideal ortaktır” açıklamasında bulundu.

Devamını Oku

POPÜLER