Sosyal Medya Hesaplarımız

Firmalardan

Yaşar Holding’de İdil Yiğitbaşı dönemi

Editör
Abone Ol:

Türk ekonomisinde birçok ilke imza atan, İzmir merkezli Yaşar Holding’de İdil Yiğitbaşı dönemi başladı.

Geçtiğimiz ay yapılan genel kurulda sürpriz bir şekilde ablası Feyhan Yaşar’ın yerine Yaşar Holding yönetim kurulu başkanlığına getirilen İdil Yiğitbaşı, bunun bir nöbet değişimi olduğunu belirterek, “Aile üyeleri olarak farklı roller üstlenmeyi kabullenmemiz gerekir. Bu değişimler doğal olmalı. Önemli olan şirketlerin ekonomik ortamda sağlıklı olarak devam edebilmesidir” diye konuştu.

Zamanı geldiğinde kendisinin de bayrağı bir başkasına devredebileceğini ifade eden İdil Yiğitbaşı, şöyle devam etti:

“Nöbet değişimine ihtiyaç olduğunda kurumlar ön planda olmalı. Yaşar ailesi olarak biz, Yaşar şirketlerinden daha önemli değiliz. Holding bünyesinde 6 bin çalışan ve diğer paydaşlar bizden daha önemli. Ailede nöbet değişimleri oluyor. Bunu yönetmek durumundayız. Çünkü kurumun yaşaması çok daha önemli.” İdil Yiğitbaşı, önümüzdeki dönemde Yaşar ailesindeki birliğe özel önem vereceğini vurguladı.

Feyhan Yaşar’la birlikte Ata Murat Kudat, Taşkın Tuğlular, Korkmaz İlkorur ve Safa Ocak’ın da yönetimden ayrıldığını hatırlatan İdil Yiğitbaşı, Mehmet Kahya, Neslihan Tombul ve Servet Topaloğlu’nun dışarıdan bağımsız üye yapıldığı, yeni yönetimi oluşturan diğer isimleri şöyle sıraladı: Yılmaz Gökoğlu, Mehmet Aktaş, Hasan Girenes. Bağımsız üyelerle OECD ve SPK’nın öngördüğü yönetim kalitesini hedeflediklerini anlatan Yiğitbaşı, ana stratejilerde bir değişiklik olmadan yola devam mesajı verdi. Dr. Mehmet Aktaş’ın ise icra başkanlığı görevini sürdüreceği belirtildi.

Ortadoğu’da üretim yapılacak

Geçen yılı yüzde 8 büyümeyle 2 milyar TL’lik bir ciroyla kapattıklarını anlatan Yiğitbaşı, “Yeni sektörlere girmek yerine, Türkiye’de ilk üçte bulunduğumuz sektörlerde liderliği pekiştireceğiz” dedi. Et, süt ve su sektörlerinde yaşanan krize rağmen büyümenin sürdüğü bilgisini veren İdil Yiğitbaşı, ihracatın toplam ciro içindeki payının yüzde 5 seviyesinde olduğunu, ancak önümüzdeki dönemde hayata geçirmek istedikleri özellikle Ortadoğu bölgesinde üretime yönelik projelerle, bu durumun değişeceğini kaydetti. 2008’de 50 milyon TL’lik yatırım gerçekleştirdiklerini belirten Yiğitbaşı, yaşanmakta olan süreç nedeniyle yeni proje yatırımlarını şimdilik askıya aldıklarını kaydetti.

Babası Selçuk Yaşar’ın holdingin onursal başkanı olarak faaliyetlerini sürdürdüğünü hatırlatan İdil Yiğitbaşı, “Selçuk bey, daha çok Yaşar Üniversitesi, kültür balıkçılığı ve turizm projeleriyle ilgileniyor” dedi.

Devamını Oku
Yorum Yapın

Yorumunuz

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Advertisement

Firmalardan

Avşar Maden Suları, Gulfood Fuarı’na katıldı

Editör

Yazar:

Türkiye’de maden suyu sektörünün önemli markaları arasında yer alan Avşar Maden Suları, son yıllarda ihracat alanında da önemli atılımlar gerçekleştiriyor. Dubai Dünya Ticaret Merkezi’nde 19-23 Şubat 2024 tarihlerinde düzenlenen Gulfood Fuarı’na katılan Avşar Maden Suları, yenilikçi ürünlerini daha fazla pazarda tüketicilerle buluşturacak iş birliklerine imza atmayı hedefliyor.

Avşar Maden Suları, büyüklüğü ve stratejik önemi ile öne çıkan Gulfood Fuarı’nda; farklı ülkelerden potansiyel paydaşlarla, yeni anlaşmalar başlatacak görüşmeler yapıyor.

Yüzlerce ülkeden, binlerce uluslararası firmanın katılım sağladığı Gulfood Fuarı, global gıda sektörüne yön veriyor. Katılımcılara yeni ürünleri keşfetme ve önemli sektör oyuncularıyla bağlantı kurma fırsatı sunan fuar, geleceği şekillendiren trendleri de gözler önüne seriyor.

19-23 Şubat 2024 tarihleri arasında, Birleşik Arap Emirlikleri’nin Dubai kentinde gerçekleştirilen Gulfood Uluslararası Gıda Fuarı’na ilgi büyüktü.

Firma yöneticisi Mehmet Başpınar, “Dünyanın en büyük gıda fuarlarından biri olan Gulfood, 120 ülkeden 5000’den fazla stand katılımcısıyla tüm dünyayı gıda konusunda tek merkezde toplamakta; üretiminden dağıtımına, işlemesinden sunumuna kadar yiyecek ve içecek endüstrisinde önemli bir yere sahip” dedi.

Devamını Oku

Firmalardan

Pizza Hut’tan özel lezzetler

Editör

Yazar:

Pizza Hut, her damak zevkine uygun 18 çeşit pizzası ve eşlikçi yan lezzetleriyle Dünya Pizza Günü’nü kutladı. Pizza Hut, Dünya Pizza Günü’ne özel, 9-11 Şubat tarihleri arasında hem restoranlarda hem gel-al’da geçerli olan kampanyasıyla tüm büyük boy pizza çeşitlerini yüzde 50 indirimle sevenleri ile buluşturdu.

Pizza Hut, yeni taban soslarıyla daha yoğun lezzet sunarken enfes baharatlı pizza sosu, özel üretilen mozarella peyniri; ince, pan ve normal hamur seçenekleriyle damakları şımartıyor. Nefis pizzalarının yanı sıra birbirinden güzel yan ürünler sunan Pizza Hut’ın özel tariflerle hazırlanan pizza menülerini eşlikçi lezzetleri tamamlıyor.

Pizzaların yanı sıra tercihe göre farklı lezzetler de sunan Pizza Hut, birbirinden güzel sosları ve bol mozerella peynirinin tadına doyulmaz uyumuyla kendine hayran bırakıyor. Lezzet konusunda susamlı peynirli kenarları ile sınırları zorlayan Pizza Hut, mucidi olduğu çıtır, doyurucu ve kabarık pan hamuruyla özel hazırlanan Çokomania, Bombe ve Sufle tatlılarıyla benzersiz bir deneyim yaşatıyor.

Devamını Oku

Firmalardan

SuperFresh, sürdürülebilir büyümeye devam ediyor

Editör

Yazar:

Kerevitaş, Ev Dışı Tüketim (EDT) sektörünün en önemli uluslararası organizasyonlarından ANFAŞ 30. Uluslararası Gıda ve İçecek İhtisas Fuarı’na katıldı. 70’in üzerinde ülkeden 50 binden fazla gastronomi profesyonelini buluşturan fuar, 6-9 Şubat tarihleri arasında Antalya’da gerçekleşti. EDT kanalında patates, sebze, meyve, donuk unlu mamuller, pizza, ton balığı ve konserve kategorilerinde geniş ürün çeşitliliğine sahip olan Kerevitaş, ANFAŞ’ta SuperFresh markasıyla yer aldı.

Ülkemizde ve bölgemizde EDT pazarının her geçen gün daha da büyüdüğünü ve çeşitlendiğini belirten Kerevitaş CEO’su Mert Altınkılınç, şunları ifade etti. “Pazarın hareketliliğini çok yakından takip ediyor ve inovasyonu odağımıza alarak sürdürülebilir büyümeyi hedefliyoruz. Faaliyet gösterdiğimiz tüm alanlarda stratejik kanal-kategori bakış açımız doğrultusunda farklı ihtiyaçlara cevap veren ürün portföyümüzü her geçen gün geliştiriyor, inovatif ürünlerimizi müşterilerimiz ile buluşturuyoruz. EDT kanalında 2023’te dondurulmuş unlu mamuller alanında lider Donuk Fırıncılık şirketini bünyemize katarak bu kanaldaki gücümüzü daha da perçinledik. Bu yıl SuperFresh markamızla katıldığımız fuarı, sektör paydaşlarımızla ortak bir sinerji oluşturmak adına önemli bir fırsat olarak görüyoruz.”

Dondurulmuş gıdanın, lezzetli ürünleri tüketiciyle buluşturmanın yanı sıra gıda israfının önlenmesi ve sürdürebilir tarım için önemli olduğunu belirten Kerevitaş CMO’su Gülizar Öcal Doğan sözlerine şöyle devam etti: “Ürünlerimizin tarladan başlayan ve sıfır gıda kaybı ile sofralara ulaşan yolculuğuna dair tüm ayrıntıları bu defa da ünlü şeflerimize anlattık. Hasat süreci, sözleşmeli tarım modeli, üretimde teknoloji kullanımı her aşama çok değerli. Marka olarak yaptığımız öncü çalışmalar, ev dışı tüketim noktaları ile katma değerli iş birliklerimiz ve yeni lezzetlerimiz ünlü şeflerden tam not aldı. Sürdürülebilir tarım adına Tarım ve Orman Bakanlığı ile başlattığımız Tarımın Kadın Yıldızları projemiz ile bu alanda kadın istihdamının önemine de vurgu yapmaktan mutluluk duyduk” dedi.

Devamını Oku
Advertisement

Etiketler

POPÜLER