Sosyal Medya Hesaplarımız

Firmalardan

“Yılın Çalışan Gelişimi Programı” birincilik ödülü

Editör
Abone Ol:

Hugo Bossİzmir, çalışanlara etkili ve hızlı eğitim imkanı sunan Virtual Dojo Projesi ile Learning 2019 Ödülleri “Yılın Çalışan Gelişimi Programı” kategorisinde birincilik ödülünün sahibi oldu.

Dünyanın önde gelen eğitim profesyonellerinin oluşturduğu global bir platform olan Learning & Performance Institute tarafından verilen ödül, Virtual Dojo’nun ikinci ulusalararası başarısı oldu. Hugo BossVirtual Dojo Projesi daha önce de 2018’de Stevei Awards ikincilik ödülünün sahibi olmuştu.

Bu yıl 23.’sü gerçekleştirilen Learning 2019 Ödülleri’ne, 51 ülkeden yüzlerce proje katıldı. Endüstri lideri şirketlerin yöneticilerinden oluşan jüri, projeleri, yaratıcılık, etkili öğrenme ve ölçülebilir ticari etki kategorilerinde değerlendirdi. Londra’da gerçekleştirilen ödül töreninde, Hugo Boss Virtual Doja’ya ‘Yılın Çalışan Gelişimi Programı” kategorisinde birincilik ödülü verildi.

Konfeksiyon sektörünün, ürün grubu ve tüketici beklentilerine daha hızlı yanıt verebilmesi ihtiyacından yola çıkarak tasarlanan Hugo Boss Virtual Doja, operatörlere daha etkili eğitimler vermek için kullanılıyor. Virtual Doja ile yılda 150 operatöre, 500 farklı üretim operasyonunu kapsayan 3.000 eğitim oturumu veriliyor. Üretim yönetimi ve IK departmanlarının birlikte tasarladığı Virtual Doja, teknolojiyle desteklenmiş 4 aşamalı bir öğrenme programı. Birinci aşamasında operatörler VR Gözluklerle 360 derecelik bir fabrika turuna çıkarak, tesisi yakından tanıyorlar. İkinci aşamada ise yine VR gözlüklerle sanal olarak yapacakları işlemlerle tanışıyorlar. Üçüncü aşamada “defo müzesi’ olarak adlandırılan bölüme geçiyorlar. Operatörler burada mükemmel ürünler ve tüm olası kusurları fiziksel olarak görüyorlar. Son bölümde ise makinaların nasıl çalıştığı konusunda uygulamalı eğitim alıyorlar. Bu süreç özel olarak hazırlanan “nasıl çalışır” videolarıyla görsel olarak da destekleniyor. Sonuç olarak, eğitim için daha az zaman ve bütçe harcanarak maliyet tasarrufu sağlanırken, üretimde esneklik ve çalışan memnuniyeti artıyor.

Hugo Boss’un İzmir’deki üretim tesisi, kurulduğu 1999 yılından bu yana Almanya’daki merkez tarafından üretim becerileri, teknik bilgi ve inovasyon alanlarında Grubun en önemli bilgi kaynaklarından biri olarak kabul ediliyor. Hugo Boss İzmir’in teknik inovasyon danışmanlık ekibi Hugo BossSolutions ise küresel rekabet gücünü arttırmayı hedefleyen ve bu amaçla dijital ve kurumsal gelişimi destekleyen değişim projelerini uygulamak isteyen firmalara destek veriyor. Hugo Boss Solutions, İzmir’de bulunan Hugo Boss Akıllı Fabrika’nın sağladığı sektörel bilgi birikimiyle üreticilere üretim sistemleri mühendisliği, dijital dönüşüm, yalın imalat, kalite güvence sistemleri, üretim bölümü yönetimi ve liderlik geliştirme alanlarında danışmanlık hizmeti veriyor.

Devamını Oku
Yorum Yapın

Yorumunuz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Advertisement

Firmalardan

Ramazanın bereketi Söke’yle mutfaklara taşınıyor

Editör

Yazar:

Klasikleşen geleneksel unu dışında tahıl unlarından organik una kadar geniş bir ürün yelpazesi sunan Söke, hünerli ellerde yemeklerin lezzetini veriyor. 60 yıldır mutfaklara konuk olan Söke, özenle seçilen buğdayları, el değmeden son teknoloji ile işleyip unun en doğal halini, her pakette en iyi kalitede sunuyor. Lezzetin hamurunda olan Söke, evde ekmek yapmak isteyenler için de ekmek unu karışımlarıyla bu ihtiyaca cevap veriyor. Söke, çok tahıllı, çavdarlı, tam buğday, yulaflı, ruşeymli, köy ekmeği ve sarı sert buğday un karışımlarıyla leziz ekmekler yapmak için alternatifler sunuyor. Ekmekten baklavaya, börekten içerisinde un bulunan tüm lezzetlere kadar ramazan ayının bereketi Söke ile sofralara taşınıyor.

Devamını Oku

Firmalardan

A101’den Hediye Kart ve Sanal Kod ayrıcalığı

Editör

Yazar:

Dayanışma ve yardımlaşmanın öneminin arttığı bu dönemde A101, ihtiyaç sahiplerini veya yakınlarını mutlu etmek isteyen müşterilerine Hediye Kart ve Sanal Kod imkanını sunuyor.

Kullanışlı ve kolay erişim avantajlarına sahip Hediye Kartları ve SMS ile telefona yönlendirilebilen Sanal Kodlar, A101 marketlerinden temin edilebilecek ve ihtiyaç sahiplerine gönderilebilecek.

50, 100, 150 ve 200 TL olarak doldurulabilen ve a101.com.tr haricinde, tüm A101 marketlerinde kullanılabilecek A101 Hediye Kartları ve Sanal Kodlar, içerisine yüklenebilen tutarlar tek seferde kullanılabildiği gibi parça parça olarak da harcanabilecek.

A101 aracılığıyla sevdiklerini ve ihtiyaç sahiplerini mutlu etmek için Hediye Kartı veya Sanal Kod almak isteyenler ödemeyi nakit, kredi kartı, fastPay ve BKM Express ile yapabiliyor. Tüm A101 marketlerinde geçerli olan Sanal Kod alındığında, kartın hediye edileceği kişinin telefon numarasına SMS ile kart numarası ve pin kodu gönderiliyor. Sanal Kodlar bu numara ve pin kodu ile 2 yıl süreyle kullanılabiliyor.

Bireysel olarak yardım sağlamanın dışında kurum motivasyonunu sağlayarak, çalışan aidiyetini arttırmak isteyen kurumlar; çalışanlarına, bayilerine, müşterilerine ya da ihtiyaç sahiplerine “Hediye Kartı” ve “Sanal Kod” alternatiflerinden biriyle destek olabilirler. Kurumlara sunulan yenilikçi çözüm alternatifleri de bireysel Hediye Kartları ya da Sanal Kartlar ile aynı kullanım şartlarına sahip. İlgilenenler kurumsalsatis@a101.com.tr adresinden iletişim kurarak detaylı bilgi sahibi olabilir.

Devamını Oku

Firmalardan

TAB Gıda‘da üst düzey atama

Editör

Yazar:

TAB Gıda’nın yürüttüğü ödüllü ve sektöre örnek teşkil eden birçok kampanyaya öncülük eden Caner Alpaslan, aynı zamanda ticari pazarlama, ulusal promosyonlar, marka ve sponsorluk yönetimi gibi pek çok alanda tüketici, müşteri deneyimi ve pazarlama faaliyetlerinin gelişimine katkılar sundu. Caner Alpaslan, yeni görevinde şirketin 360 derece pazarlama faaliyetlerinin tamamına liderlik edecek.

Bilkent Üniversitesi Ekonomi bölümü mezunu olan Caner Alpaslan, Galatasaray Üniversitesi İletişim Stratejileri ve Halkla İlişkiler Bölümü’nde yüksek lisans eğitimini tamamladı. Kariyerine FedEx’te satış uzmanı olarak başlayan ve on yıla yakın bir süre Coca-Cola İçecek’in Pazarlama Departmanında farklı roller üstlenen Alpaslan, Şubat 2020 tarihinden itibaren, 7 markayı bünyesinde bulunduran hızlı servis restoran zinciri lideri TAB Gıda’nın Pazarlama Direktörlüğünü yürüttü. Alpaslan, Ocak 2023 itibarıyla görevine TAB Gıda Pazarlama Genel Müdür Yardımcısı (CMO) olarak devam edecek.

Devamını Oku
Advertisement

Etiketler

POPÜLER