Sosyal Medya Hesaplarımız

Firmalardan

Yılın SAP projesi ödülü Koç Holding’e verildi

Editör
Abone Ol:

SAP Forum’da açıklanan yılın SAP projesi ödülü, Koç Holding’in “Sürdürülebilirlik Yönetimi” projesine verildi.

Koç Holding Çevre ve Teknoloji Koordinatörü Doç. Dr. Orhan Alankuş’a ödülü SAP Türkiye Genel Müdürü Cem Yeker verdi. Ödül ile ilgili açıklamadan bulunan SAP Türkiye Genel Müdürü Cem Yeker, “Koç Holding’in Sürdürülebilirlik Yönetimi projesinin Türkiye’deki birçok şirkete örnek olacağını düşünüyoruz. SAP’nin Karbon Yönetimi çözümü, ülkemizde ilk kez kullanılacak, bu yüzden de büyük önem taşıyor. Çevre duyarlılığı ve sürdürülebilirlik konusunda öncülük eden Koç Holding’e teşekkür ediyoruz” dedi.

Koç Holding’in Çevre Vizyonu, Misyonu ve Politikası İlkeleri doğrultusunda başlattığı Sürdürülebilirlik Yönetimi projesi kapsamında grup şirketlerinde gerçekleştirilen atık yönetimi, karbon yönetimi ve sürdürülebilirlik yönetimi çalışmalarını SAP çözüm ve uygulamaları ile takip edecek. Bu çalışma ile Koç Holding, Global Raporlama Girişimi (GRI) standartlarında sürdürülebilirlik performansını ölçümlemeyi ve bu çerçevede raporlama yapabilmeyi hedefliyor.

Projenin ilk aşamasında SAP’nin atık yönetimi çözümü devreye alındı. İkinci aşamada Koç Holding bünyesinde Karbon Yönetimi çözümü devreye alınacak ve bu çalışma Türkiye’nin ilk Karbon Yönetimi uygulaması olacak. Üçüncü aşamada da Sürdürülebilir Performans Yönetimi çözümünün Koç Holding’e entegre edilmesiyle projenin tamamlanması planlanıyor.

Robert Kaplan SAP Forum 2010’daydı

SAP Forum 2010, bu sene dünyaca ünlü bir stratejiste ve düşünüre ev sahipliği yaptı. Kurumsal Karne (The Balanced Scorecard) yaklaşımı ile bir çığır açan, binlerce şirketin yönetim biçimine farklı bir bakış açısı getiren ünlü Harvard Profesörü Robert Kaplan, SAP Forum 2010’da Uygulama Üstünlüğü (Execution Premium) adlı son kitabında ortaya koyduğu strateji yönetimi ile ilgili yaklaşımları paylaştı.

Dünya üzerinde şirket yönetimine ve işletme bilimine katkıda bulunan en önemli bir kaç kişiden biri olan Robert Kaplan, geliştirdiği yaklaşımlar ile bir şirketin mevcut faaliyetlerini stratejik hedefleriyle bütünleştiren yaklaşımlar geliştirdi. Robert Kaplan’ın ortaya koyduğu performans yönetimi sistemi, şirket yöneticilerinin; kurumsal vizyonlarını netleştirmelerini, kaynaklarını, iş süreçlerini ve çalışanlarını entegre bir strateji ile yönetmelerini sağladı. Robert Kaplan özellikle, strateji uygulamaları ve operasyonel mükemmellik için maliyet ve performans yönetim sistemlerini ilişkilendiren yolları kitaplarında vurguladı. Robert Kaplan, SAP Forum 2010’daki sunumunda, iş dünyasında ayakta kalmak isteyen şirketlerin izlemesi gereken yol haritası çizdi.

Patronlar SAP Forum 2010’da konuştu

SAP Forum’un son yıllarda merakla beklenen bölümü “Patronlar Konuşuyor”a bu yıl; Keskinoğlu Yönetim Kurulu Üyesi İsmail Keskinoğlu, Farplas Genel Müdürü Ali Rıza Aktay, Sütaş Yönetim Kurulu Başkan Vekili – Genel Müdürü Serpil Varol katıldı.

İşletmelerde üretim, planlama, stok yönetimi, maliyet ve karlılık gibi konularda başarılı olmak için neler yaptıklarını, karşılaştıkları sorunları nasıl çözdüklerini anlattılar. Bloomberg Businessweek Genel Yayın Yönetmeni Serdar Turan moderatörlüğünde düzenlenen Patronlar konuşuyor Paneli, SAP Forum’un en ilgi çeken bölümleri arasında yer aldı.

Devamını Oku
Yorum Yapın

Yorumunuz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Advertisement

Firmalardan

Londra ofisiyle Batı Avrupa Bölgesi’ndeki büyümesini hızlandıracak

Editör

Yazar:

REM People, yurtdışı büyüme hamlesini hızlandırdı. REM People, İstanbul ve Dubai’nin ardından İngiltere’nin başkenti Londra’daki ofisinin resmi açılışını yaptı. Halen 50’den fazla ülkede, alanında lider 120 kuruma hizmet veren REM People, Avrupa’daki şirketlere de verimlilik kazandırıyor.

Markaların ürün yolculuklarını takip etmelerini sağlayarak verimliliklerini artırdıklarını belirten REM People CEO’su Bülent Peker, yurtdışı stratejisi hakkında şöyle konuşuyor: “Türkiye ve dünyada sektörünün en hızlı büyüyen şirketlerinden biri olarak İstanbul ve Dubai merkezlerimizle şimdiye kadar 50’den fazla ülkede sektör devlerinin sahadaki gözü, kulağı olduk. Geliştirdiğimiz yüzde 100 yerli yazılım çözümlerimizle yapay zeka ve derin öğrenme yoluyla kurumların verimliliklerini artırıyoruz. Anlık görüntü tanıma teknolojimizle saha satış ekiplerinin çektiği fotoğraflar analiz ediliyor ve reyonlardaki ürünler gözleniyor. Yapay zekanın ilerisine geçerek derin öğrenme ile analizler yapıyoruz. Bu analizler müşterilerimizin daha hızlı aksiyon alması için kullanılıyor. Söz konusu çözümlerle global bir marka olma yolunda Londra ofisimizle de Orta ve Batı Avrupa’daki varlığımızı artırmayı hedefliyoruz.”

REM People, 2015 yılından bu yana yapay zekâ tabanlı çoklu kanal perakende uygulama yönetimi çözümleri sunuyor. REM People’ı rakiplerinden ayıran en önemli özellik perakendecilerin performanslarını faaliyet gösterdikleri tüm kanallarda takip etmelerini sağlayan entegre çözümler sunması. REM People, müşterilerinin perakende uygulamalarını ve mağazacılık operasyonlarını, tanzim/teşhir uygulama performanslarını offline, online ve basılı kanallarda izleyerek ‘ürün yolculuklarını’ takip etmelerine yardımcı oluyor.

Devamını Oku

Firmalardan

Seyhanlar Market’in tercihi yine Isuzu oldu

Editör

Yazar:

Kaliteli ve sağlıklı ürünleri en uygun fiyata sunmak amacıyla kurulan ve 40 yılı aşkın süredir hizmet veren Seyhanlar Market, 2013 yılından itibaren dünyanın önde gelen firmalarından olan Isuzu markasının bayiliğini yapan Bursa Ağır Vasıta ile tekrar işbirliği yaparak 17 adet Isuzu NPR 3D’yi filosuna dahil etti.

Teslimat törenine Seyhanlar Market Yönetim Kurulu Üyesi Bilal Seyhan, Anadolu Isuzu Türkiye Satış Direktörü Yusuf Teoman, Anadolu Isuzu Türkiye Kamyon Pick-Up Satış Müdürü Atakan Gürler, Anadolu Isuzu Kamyon Pick-Up Satış Şefi Arif Bugeker, Bursa Ağır Vasıta Yönetim Kurulu Başkanı Lokman Koçaslan, Bursa Ağır Vasıta Genel Müdürü Ahmet Uğur, Bursa Ağır Vasıta Satış Müdürü İnci Kaplan ve Bursa Ağır Vasıta satış ekibi katılım gösterdi.

Satış ve satış sonrası maksimum müşteri memnuniyetini en önemli misyonu edinerek, Isuzu markasının satış, servis ve yedek parça hizmetini veren Bursa Ağır Vasıta, müşterileri için en yüksek kalitedeki ürünü, en kısa zamanda, en uygun satış fiyatı ile tüketiciye ulaştırmayı amaçlıyor.

İşleri gereği sağlam ve kaliteli araçlara ihtiyaç duyduklarının altını çizen Seyhanlar Market Yönetim Kurulu Üyesi Bilal Seyhan, “Firmamız için en önemli iki unsur sağlamlık ve güvenilirlik. Mahalle aralarında veya ana yollar üzerinde olan mağazalarımıza, her gün araçlarımız ile ürün sevk ediyoruz. Araçlar sürekli yük altında aktif olarak kullanılıyor. Bu sevk işlemlerinde araç kaynaklı aksama durumları işlerimizin de aksamasına neden olabilmekte. Dolayısıyla araçlarımızın her gün yüksek tempoya dayanabilecek, şehir içinde pratik ve güvenilir araçlar olması gerekiyor. Bu aradığımız unsurlar ve daha fazlasını Isuzu marka araçlarda bulduğumuzu düşünüyoruz. Aynı zamanda araçlarımızın bakımları ve servis hizmetlerinin de kısa zamanda çözülebilmesi gerekmekte. Bu noktada da Bursa Ağır Vasıta profesyonel kadrosu ve hızlı çözümler sunmasıyla yardımımıza yetişiyor. Almış olduğumuz tüm hizmetlerden dolayı Anadolu Isuzu ve Bursa Ağır Vasıta’ya teşekkür ediyoruz.” dedi.

Bursa Ağır Vasıta’nın müşteri memnuniyetini temel aldığını ve hizmet verdiği bölgelerde tercih kaynağı olmanın büyük bir gurur kaynağı olduğunu vurgulayan Bursa Ağır Vasıta Yönetim Kurulu Başkanı Lokman Koçaslan, “Müşterilerimize en kaliteli hizmeti vermeyi ve müşteri memnuniyetini en yüksek noktada tutmayı temel amaç edindik. Bu bağlamda sektörünün önde gelen firmalarından olan Seyhanlar Marketçilik ile gerçekleştirdiğimiz, yıllara dayanan işbirliğimiz bizler için çok değerli. Bursa Ağır Vasıta olarak müşterilerimizin çözüm ortağı olarak hem kendilerine hem de ülkemize hizmet etmek en büyük hedefimizdir. Yüksek güç ve torka sahip uzun ömürlü motoru,  dar alanlara rahatlıkla girmeyi sağlayan kupası ve araç boyutlarıyla segmentinin standartlarını belirleyen Isuzu NPR 3D’yi ve Bursa Ağır Vasıta’yı tercih ettiği için Seyhanlar Market’e teşekkür eder, araçlarının hayırlı uğurlu olmasını dileriz” diye konuştu.

Devamını Oku

Firmalardan

Subway, Türkiye’deki operasyonlarını genişletecek

Editör

Yazar:

Türkiye ve Çin başta olmak üzere, beş ayrı ülkedeki başarılı faaliyetleri ile dünyanın en büyük beş restoran işletmecisinden biri olan TFI TAB Gıda Yatırımları, portföyüne kattığı yeni markalarla büyümesini sürdürüyor. Şirket, Burger King, Sbarro, Popeyes ve Arby’s’den oluşan dört küresel marka ve kendisine ait Usta Dönerci ve Usta Pideci’den oluşan iki ulusal olmak üzere, toplam altı markanın yanına bir dünya devini daha ekledi.

TFI TAB Gıda Yatırımları Yönetim Kurulu Başkanı Erhan Kurdoğlu: ‘’Subway operasyonuyla büyümemizi daha da hızlandırarak, dünya çapındaki toplam restoran sayımızı bu yılın sonuna kadar 3000’in üzerine çıkaracağız. Subway gibi ünü dünyaya yayılmış bir markanın daha bize güvenerek operasyonlarını devretmesiyle hem kendi markalarımızı yaratabilme hem de dünya markalarını yönetebilme ve geliştirebilme kabiliyetimizi bir kez daha kanıtlamış olduk. Et, ekmek, patates, salata başta olmak üzere birçok ihtiyacımızı tedarik ettiğimiz ekosistem şirketlerimiz, 28 yıllık sektör tecrübemiz, inovatif ürün, hizmet ve çözümlerimizle bünyemizdeki diğer markaları olduğu gibi Subway’i de Türkiye’nin en değerli markalarından biri haline getirmeyi hedefliyoruz” dedi.

Subway CEO’su John Chidsey ise; “Subway olarak, uluslararası çaptaki varlığımızı güçlendirmeyi amaçlarken, diğer önemli markaların bir bölgedeki büyümesine önderlik ederek, kayda değer deneyim edinmiş operatörlerle ortaklık arayışındayız. Pazarın lider restoran operatörü olarak Türkiye’deki tüketiciler konusunda derin bir anlayış ve tecrübeye sahip olan TFI TAB Gıda Yatırımları, Subway’in Türkiye’deki varlığını hızlandırmaya destek sağlayacak en ideal ortaktır” açıklamasında bulundu.

Devamını Oku

POPÜLER