Sosyal Medya Hesaplarımız

FMCG ve Retail Pazarı

Dijital ödeme pazarı yüzde 22,2 büyüyecek

Editör
Onur Baran Çağlar
Abone Ol:

Araştırma şirketi GfK tarafından hazırlanan “Tüketici alışkanlıkları” raporuna göre, online yapılan işlemlerin başında, seyahat ve eğlence harcamaları yüzde 66 ile ilk sırada yer alıyor. Finansal teknoloji girişimleri, bankalarla rekabete girebilecekleri ürünler geliştirerek mevcut pastadan pay almayı hedefliyor. Bankaların piyasaya giren yeni oyuncular karşısında zorlanması ise kaçınılmaz görünüyor. Hazine Bakanlığı’ndan alınan özel izin ile uluslararası markaların karşısına çıkan ilk yüzde 100 milli şirket olan CEMETE, yıl sonuna kadar 1.500 noktada CMT HAN ve CMT Banco’ları ile tüm hizmetlerini sahada ve çoklu kanallarda faaliyete almayı amaçlıyor.

6493 sayılı Ödeme ve Menkul Kıymet Mutabakat Sistemleri, Ödeme Hizmetleri ve Elektronik Para Kuruluşları kanunu ile ödeme sistemleri alanında yeni bir yola girildi. Ödeme pazarı son 10 yıl içinde iki kattan daha fazla büyüdü. Geçen yıl itibariyle 6493 sayılı kanun ile lisanslı Ödeme Hizmetleri kuruluşları, 11,3 milyon müşteriye toplam 16 milyar TL’lik işlem gerçekleştirdi. 6493 sayılı kanun ile para transferleri, fatura ödemeleri dahil her türlü ödeme işlemleri yasal bir temele kavuşmuş oldu.

Vatandaş istediği ödeme kanalını seçebilecek

CMT’nin, Kapalıçarşı’dan başlattığı yaygınlaşma sürecini Anadolu’ya ve uluslararası arenaya taşıyacaklarını belirten CMT Genel Müdürü Onur Baran Çağlar, “BDDK’dan aldığımız lisans ile ulusal ve uluslararası çapta güvenli para gönderme ve alma işlemi gerçekleştiriyor ve teknolojiye yatırım yapıyoruz. Uluslararası markaların karşısına çıkan yüzde 100 milli ilk şirket konumundayız. En az maliyetle, en hızlı para transferi gerçekleştirip, müşterilerimize alternatif ödeme kanalları sunuyoruz. Ulusal ve uluslararası akıllı para transferi noktası konumumuzu CMTHAN ve CMTBANCO markaları ile güçlendirmeyi sürdüreceğiz. Yılsonuna kadar 1.500 noktada CMT HAN ve CMT Banco’larımız ile tüm hizmetlerimizi sahada ve çoklu kanallarda faaliyete almayı hedefliyoruz.” dedi.

23 saniyede, yüzde 40 tasarrufla transfer işlemi

Teknolojiye ve insan kaynaklarına yaptığı yatırım ile dikkat çeken CMT, ulusal ve uluslararası çapta rakiplerine oranla daha hızlı ve daha uygun para gönderme, alma işlemi gerçekleştiriyor. En hızlı ve en uygun fiyat politikasıyla çalışan CMT, sadece 23 saniyede para gönderme işlemini tamamlıyor. Yeni teknoloji altyapısı ile dikkat çeken CMT, rakiplerine oranla yüzde 40 maliyet tasarrufu sağlıyor. Transfer işlemlerinde herhangi bir banka hesabı gerekliliği olmadan para gönderme ve alma rahatlığı sunan CMT, gönderici ve alıcıya özel verilen transfer kod numarası ile üst düzey güvenlik sağlıyor.

Devamını Oku
Yorum Yapın

Yorumunuz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Advertisement

FMCG ve Retail Pazarı

İnsert ve Reklam Kampanyaları İlk 10 Marka Dağılımı Mart 2021 – Mart 2020

Editör

Yazar:

Mart 2021’de en fazla kampanyası yapılan marka %1,4’lük payla İçim Süt, Superfresh olurken; Mart 2020’de de birinci marka %1,5’lik payla İçim Süt olmuştur.
Devamını Oku

FMCG ve Retail Pazarı

Kategorilere göre ciro büyümeleri – (Nisan 2020 – Nisan 2021) (Ocak – Nisan 2021)

Editör

Yazar:

Devamını Oku

FMCG ve Retail Pazarı

Online Market Satış Fiyatları Enflasyonu (Mart 2021 – Mart 2020 karşılaştırması)

Editör

Yazar:

Mart ayında bir önceki yılın aynı ayına göre en fazla online enflasyon artışı %95,3 ile kadın tıraş bakımı kategorisinde gerçekleşmiştir.
Devamını Oku
Advertisement

Etiketler

POPÜLER