Sosyal Medya Hesaplarımız

Genel Haberler

Hürriyet ve Tescilli Markalar Derneği elele verdi

Editör
Abone Ol:

Hürriyet ve Tescilli Markalar Derneği, gerçekleştirdikleri işbirliği ile premium markalar ve tüketiciler için özel ve zengin içerikli yeni bir gazeteyi; Follow’u yayın hayatına geçirdi.

Dünya trendlerini takip eden, modayı her yönüyle ele alan zengin içerikli “Follow” Gazetesi, Hürriyet Reklam Direktörü ve İcra Kurulu Zeynep Tandoğan, Tescilli Markalar Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Füsun Kuran ve Hürriyet Hafta Sonu Ekleri Genel Yayın Yönetmeni Çınar Oskay’ın ev sahipliğinde 07 Aralık 2015, Pazartesi günü Soho House’da düzenlenen ve moda sektörünün öncü markalarının bir araya geldiği özel bir gecede tanıtıldı. Zeynep Tandoğan yaptığı konuşmada, kasım ayında ilk sayısı yayınlanan Follow Gazetesi’nin uzun zamandır planladıkları bir yayın olduğunu, TMD’nin öncü ortaklığıyla markalar ve tüketicilerin ihtiyaçlarına cevap veren, şimdiden ikinci sayısı heyecanla beklenen bir stil gazetesi yaratıldığını ve sektörde bu anlamda büyük bir boşluğu doldurmayı planladıklarını anlattı.
Tescilli Markalar Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Füsun Kuran ise “Sektörün tüm paydaşlarının bir araya geldiği bu gecede birlikte olmaktan çok mutluyuz. TMD olarak 15 yıldır bir arada çalışıyoruz ve bu sene ilk defa sadece kadınların oluşturduğu bir yönetim kurulumuz var. Sektörde bağımsız ve farklı bir yapıyız ve bu özerkliğimizi ortaya koymak için ne yapabiliriz, bizim farkımız nedir diye düşünürken karşımıza böyle bir işbirliği fırsatı çıktı. Biz her zaman modanın ve tüketicinin ne istediğini takip ediyoruz ve Hürriyet Ailesi’nin çok başarılı bir ekibiyle yayın hayatına geçen Follow Gazetesi’nin de markalar tarafından sahiplenileceğine hiç kuşkumuz yok. Bu gazeteyi hep beraber renklendireceğiz ve beraber çıkartacağız.” dedi.
Hürriyet Hafta Sonu Ekleri Genel Yayın Yönetmeni Çınar Oskay ise “Follow Gazetesi’ni biraz da yayıncılık anlamında değerlendirmek istiyorum. Yurtdışında New York Times, Financial Times veya Avrupa’nın en önemli gazetelerine baktığımızda bu yayınların çok üst düzey moda ve life style ekleri olduğunu görüyoruz. Türkiye’de çok iyi dergiler elbette var ancak günlük gazetelerle yüksek bir kitleye ulaşan, tam istenilen düzeyde bu tarz bir yayınımız yoktu. Follow Gazetesi böyle bir iddia ile ortaya çıktı. Yayıncılık tüm dünyada sektörle el ele gidiyor. Markalarımızın çok değerli işleri tanıtılıyor ve talep yaratılıyor. Biz de bu özeni, kaliteyi yakalayarak sektörün layık olduğu içerikte bir yayın çıkardık. Emeği geçen herkese şimdiden teşekkür ediyorum.” dedi.
Ece Sükan’la “Dünya Trendleri”, “Moda Analizi”, Sibel Arna’nın moda devleri ile gerçekleştireceği özel röportajları, Aslı Barış’la “Sokak Stili”, Başak Dizer’le en trend “Erkek Modası”, Ali Tufan Koç’la modanın “Sahne Arkası”,  ikon, trend, şehir stili, özel moda çekimleri, mücevher, sosyal medyada moda sayfaları ile güçlü bir kadrosu ve zengin içeriği olan Follow Gazetesi dönemsel olarak aylık yayınlanacak.

Devamını Oku
Yorum Yapın

Yorumunuz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Advertisement

Genel Haberler

“Yerli Market Haftası Fuarı” perakendenin yıldızlarını ağırlayacak

Editör

Yazar:

İstanbul Perakendeciler Derneği (PERDER) tarafından bu yıl 25-26 Mayıs 2022 tarihlerinde gerçekleşecek Yerli Market Haftası Fuarı, 6’ncı kez perakende sektörünün öncü markalarını sektör paydaşları ile bir araya getirecek.

İstanbul PERDER’in ev sahipliğinde organize gıda perakendesine 6 yıldan bu yana imzasını atan Yerli Market Haftası (YMH), Pin Fuarcılık organizasyonunda WOW Convention Center’da üretici, tedarikçi ve perakende sektörüne hizmet sunan firmaları yerel zincir market temsilcileriyle buluşturacak. “Birlikte daha güçlüyüz” sloganıyla bu yıl “Dilek Gıda ve Hedef Grup” ana sponsorluğunda yapılacak fuarda katılımcı firmalar iki gün boyunca yeni ürün ve hizmetlerini tanıtacak. Ayrıca perakendeye yıllarını vermiş isimler sektördeki gelişmeleri ve yenilikleri paylaşacaklar.

Bu yıl fuarda 90 standlı katılım ile yer alacak firmalarımızla birlikte yaklaşık 10 bin’e yakın ziyaretçi ağırlamayı hedeflediklerini belirten İstanbul PERDER Başkanı Faruk Güzeldere, “Yerli Market Haftası (YMH) ile bölgesel markaların ulusal marka olma yolunda ilerlemesine destek olmayı, onlara fayda sağlamayı amaçlıyoruz. Yerel perakendeci ve tedarikçi firmaları aynı çatı altında buluşturarak birbirlerini tanımalarını, dayanışma ve paylaşımda bulunarak iş birliklerini geliştirmeyi hedefliyoruz” dedi.

Sunuculuğunu Ceyhun Yılmaz’ın üstleneceği YMH’ta ilk gün Yenilenebilir Enerji, Elektromobilite ve Enerji Verimliliği, Yeni Dünya Düzeninin İpuçları, Geleceğin  Perakende Trendleri konuşulacak. İkinci gün ise, PERDER Başkanları Oturumu ve Aile Şirketlerini Geleceğe Taşımak başlıklı oturumlar gerçekleştirilecek.

Programın ilk gününde yer alacak konuşmacılar şöyle: Vat Enerji Hizmetleri Genel Müdürü M. Altuğ Karataş, Solarçatı CEO&Kurucusu Utku Korkmaz, S2C Kurucu Ortağı Uğur Kılıç, Atlas Space Kurucusu&CEO Ahmet Burçin Gürbüz, Payneer Ödeme Kuruluşu CEO’su Ergi Şener, SabancıDx Satış ve Pazarlama Genel Müdür Yardımcısı ve Teknosa Yönetim Kurulu Üyesi Özlem Kalkan, Argus Growth Agency Kurucu&İş Geliştşrme ve Büyüme Danışmanı Bora Alçı ve I-Am Global Kurucu Ortağı emre Kuzlu.

İkinci gün ise sektörün duayen isimleri deneyimlerini ve sektördeki gelişmeleri paylaşacaklar. İstanbul PERDER Başkanı Faruk Güzeldere ve önceki dönem başkanları Ramazan Ulu, İhsan Biçen, Reşat Narman ile Erdal Tüfekçi aynı oturumda bir araya gelecek. Ardından 2M Parlak Gıda İK ve Kurumsal İletişim Direktörü Yasemin Parlak moderatörlüğünde Şölen CEO’su Elif Çoban, EVYAP CEO’su Mehmet Evyap ve Snowy Ulu Kardeşler Genel Müdürü Bülent Efe aile şirketlerinin geleceğini masaya yatıracak.

Devamını Oku

Genel Haberler

BMD üyeleri Rusya’da

Editör

Yazar:

BMD üyeleri, perakende sektörünü gözlemlemek amacıyla Rusya’ya gittiler. DEİK Rusya İş Konseyi Başkanı İzzet Ekmekçibaşı, BMD Başkanı Sinan Öncel, Yönetim Kurulu Üyesi Mustafa Kamar ve Gizia Yönetim Kurulu Başkanı İsmail Kutlu, geziye katıldılar.

Moskova’da Kievskaya Ploshchad Group (Europeiskiy, Olimpiskiy, Schelkovsky), Colliers Group, ADG Group, Alışveriş Merkezleri Birliği (SCA) üyeleri, Moskova’nın özellikle lüks segment en ünlü iki AVM’si TSUM ve GUM yöneticileri, Rusya’da mağazaları bulunan üye marka temsilcileri ve Moskova Büyükelçisi Mehmet Samsar ile görüşmeler gerçekleştirdiler.

Moskova’daki görüşmelerde pek çok batılı markanın mağazalarının kapalı olduğu, önemli bir bölümünün ise ülkeden çıkma yönünde niyet bildirdiği bilgisi aktarıldı. Öte yandan mağazaları açık olarak faaliyete devam eden batılı marka sayısının da az olmadığı gözlemlendi.

Devamını Oku

Genel Haberler

Ayşen Zamanpur’dan 2. kitap

Editör

Yazar:

Silk and Cashmere’nin kurucusu Ayşen Zamanpur, ilk kitabı Kaşmir Yolu’ndan sonra ikinci kitabı olan Diren Keçi’yi yayımladı. Doğan Kitap tarafından yayımlanan ve Yılın İş Dünyası Marka Kitabı olarak gösterilen kitapla ilgili Ayşen Zamanpur, şunları söylüyor:

“Tutkuyla yaratılan ve dünyaya yayılan 30 yıllık bir markanın gerçek öyküsü. İlk kitabım Kaşmir Yolu’nun ilk cümlesi ‘Bu benim ilk ve son kitabım’dı. Ama sözümde duramadım. Yine yazdım. Neden mi? Diren Keçi’de anlatıyorum.”

Devamını Oku

POPÜLER