Sosyal Medya Hesaplarımız

Genel Haberler

Hürriyet ve Tescilli Markalar Derneği elele verdi

Editör
Abone Ol:

Hürriyet ve Tescilli Markalar Derneği, gerçekleştirdikleri işbirliği ile premium markalar ve tüketiciler için özel ve zengin içerikli yeni bir gazeteyi; Follow’u yayın hayatına geçirdi.

Dünya trendlerini takip eden, modayı her yönüyle ele alan zengin içerikli “Follow” Gazetesi, Hürriyet Reklam Direktörü ve İcra Kurulu Zeynep Tandoğan, Tescilli Markalar Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Füsun Kuran ve Hürriyet Hafta Sonu Ekleri Genel Yayın Yönetmeni Çınar Oskay’ın ev sahipliğinde 07 Aralık 2015, Pazartesi günü Soho House’da düzenlenen ve moda sektörünün öncü markalarının bir araya geldiği özel bir gecede tanıtıldı. Zeynep Tandoğan yaptığı konuşmada, kasım ayında ilk sayısı yayınlanan Follow Gazetesi’nin uzun zamandır planladıkları bir yayın olduğunu, TMD’nin öncü ortaklığıyla markalar ve tüketicilerin ihtiyaçlarına cevap veren, şimdiden ikinci sayısı heyecanla beklenen bir stil gazetesi yaratıldığını ve sektörde bu anlamda büyük bir boşluğu doldurmayı planladıklarını anlattı.
Tescilli Markalar Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Füsun Kuran ise “Sektörün tüm paydaşlarının bir araya geldiği bu gecede birlikte olmaktan çok mutluyuz. TMD olarak 15 yıldır bir arada çalışıyoruz ve bu sene ilk defa sadece kadınların oluşturduğu bir yönetim kurulumuz var. Sektörde bağımsız ve farklı bir yapıyız ve bu özerkliğimizi ortaya koymak için ne yapabiliriz, bizim farkımız nedir diye düşünürken karşımıza böyle bir işbirliği fırsatı çıktı. Biz her zaman modanın ve tüketicinin ne istediğini takip ediyoruz ve Hürriyet Ailesi’nin çok başarılı bir ekibiyle yayın hayatına geçen Follow Gazetesi’nin de markalar tarafından sahiplenileceğine hiç kuşkumuz yok. Bu gazeteyi hep beraber renklendireceğiz ve beraber çıkartacağız.” dedi.
Hürriyet Hafta Sonu Ekleri Genel Yayın Yönetmeni Çınar Oskay ise “Follow Gazetesi’ni biraz da yayıncılık anlamında değerlendirmek istiyorum. Yurtdışında New York Times, Financial Times veya Avrupa’nın en önemli gazetelerine baktığımızda bu yayınların çok üst düzey moda ve life style ekleri olduğunu görüyoruz. Türkiye’de çok iyi dergiler elbette var ancak günlük gazetelerle yüksek bir kitleye ulaşan, tam istenilen düzeyde bu tarz bir yayınımız yoktu. Follow Gazetesi böyle bir iddia ile ortaya çıktı. Yayıncılık tüm dünyada sektörle el ele gidiyor. Markalarımızın çok değerli işleri tanıtılıyor ve talep yaratılıyor. Biz de bu özeni, kaliteyi yakalayarak sektörün layık olduğu içerikte bir yayın çıkardık. Emeği geçen herkese şimdiden teşekkür ediyorum.” dedi.
Ece Sükan’la “Dünya Trendleri”, “Moda Analizi”, Sibel Arna’nın moda devleri ile gerçekleştireceği özel röportajları, Aslı Barış’la “Sokak Stili”, Başak Dizer’le en trend “Erkek Modası”, Ali Tufan Koç’la modanın “Sahne Arkası”,  ikon, trend, şehir stili, özel moda çekimleri, mücevher, sosyal medyada moda sayfaları ile güçlü bir kadrosu ve zengin içeriği olan Follow Gazetesi dönemsel olarak aylık yayınlanacak.

Devamını Oku
Yorum Yapın

Yorumunuz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Advertisement

Genel Haberler

BMD üyeleri Rusya’da

Editör

Yazar:

BMD üyeleri, perakende sektörünü gözlemlemek amacıyla Rusya’ya gittiler. DEİK Rusya İş Konseyi Başkanı İzzet Ekmekçibaşı, BMD Başkanı Sinan Öncel, Yönetim Kurulu Üyesi Mustafa Kamar ve Gizia Yönetim Kurulu Başkanı İsmail Kutlu, geziye katıldılar.

Moskova’da Kievskaya Ploshchad Group (Europeiskiy, Olimpiskiy, Schelkovsky), Colliers Group, ADG Group, Alışveriş Merkezleri Birliği (SCA) üyeleri, Moskova’nın özellikle lüks segment en ünlü iki AVM’si TSUM ve GUM yöneticileri, Rusya’da mağazaları bulunan üye marka temsilcileri ve Moskova Büyükelçisi Mehmet Samsar ile görüşmeler gerçekleştirdiler.

Moskova’daki görüşmelerde pek çok batılı markanın mağazalarının kapalı olduğu, önemli bir bölümünün ise ülkeden çıkma yönünde niyet bildirdiği bilgisi aktarıldı. Öte yandan mağazaları açık olarak faaliyete devam eden batılı marka sayısının da az olmadığı gözlemlendi.

Devamını Oku

Genel Haberler

Ayşen Zamanpur’dan 2. kitap

Editör

Yazar:

Silk and Cashmere’nin kurucusu Ayşen Zamanpur, ilk kitabı Kaşmir Yolu’ndan sonra ikinci kitabı olan Diren Keçi’yi yayımladı. Doğan Kitap tarafından yayımlanan ve Yılın İş Dünyası Marka Kitabı olarak gösterilen kitapla ilgili Ayşen Zamanpur, şunları söylüyor:

“Tutkuyla yaratılan ve dünyaya yayılan 30 yıllık bir markanın gerçek öyküsü. İlk kitabım Kaşmir Yolu’nun ilk cümlesi ‘Bu benim ilk ve son kitabım’dı. Ama sözümde duramadım. Yine yazdım. Neden mi? Diren Keçi’de anlatıyorum.”

Devamını Oku

Genel Haberler

İTO: Nihai hedefimiz BTM’den bir Turcorn çıkarmak

Editör

Yazar:

İstanbul Ticaret Odası (İTO) tarafından girişimciliğin desteklenmesi amacıyla kurulan Bilgiyi Ticarileştirme Merkezi (BTM), beşinci yaşını verdiği iftarla kutladı. İTO ve BTM Başkanı Şekib Avdagiç ile BTM Mütevelli Heyeti’nin de katıldığı iftarda girişimciler, yatırımcılar, mentorlar başta olmak üzere tüm ekosistem yer aldı. Cemile Sultan Korusu’nda gerçekleştirilen iftar yemeğinde, BTM’nin beş yıl içinde kat ettiği yol kısa bir film olarak katılımcılarla paylaşıldı.

İftarda konuşan İstanbul Ticaret Odası (İTO) Başkanı Şekib Avdagiç, “Dünyada bir ticaret odası tarafından kurulan ilk start-up merkezi olma özelliği taşıyan BTM beş yaşına girdi. BTM bu beş yıl içinde sadece İstanbul’un değil, Türkiye’nin startup üssü oldu ve dünyanın sayılı merkezleri arasında yer aldı. Yine bu sürede Türkiye de, küresel anlamda önemli bir girişimcilik merkezi kimliği kazanıp, global bir oyuncu çıkarmayı da başardı” dedi.

“Büyük bir memnuniyetle ifade edeyim ki, az zamanda çok ve büyük işler yaptık. Kuşkusuz bu işlerin en büyüğü de Türk girişimciliğine ve yatırım kültürüne ‘bilginin ticarileştirilme fikrini’, bir daha çıkmamak üzere sokmak olmuştur” diyen Avdagiç, “BTM, yatırımcılık konusunda da ciddi farkındalıklar oluşturdu. Yatırımcı Hızlandırma Platformu programını devreye sokarak, başarılı iş insanlarımız start-uplara ve yeni nesil girişimcilere olan bakış açılarını değiştirdi. BTM olarak, 2021’de 172 yatırım eşleştirmesi gerçekleştirdik. Nihai hedefimiz ise 2022’de BTM’den bir Unicorn yani bizim tabirimizle bir Turcorn çıkmasını sağlamak” dedi.

Avdagiç şöyle devam etti: “Burada bir kez daha ifade etmek isterim ki, İTO yönetimi olarak biz BTM’nin bu hedeflerine ulaşması için ne gerekiyorsa yapmaya devam edeceğiz. 2018’den 2022’ye kadar yaptıklarımız, bundan sonraki dönemde de yapacaklarımızın teminatıdır. Nasıl ki, 300 metrekarelik bir binada başlayan BTM hizmetlerini, hayalleriyle orantılı yeni mekanlarda sürdürmesini sağladıysak, şimdi de küresel hedefleriyle uyumlu yeni mekanlara sahip olmasını sağlayacağız. Yeni dönemde İTO binamızın yanında inşa edeceğimiz modern merkezimiz, Türkiye’nin yenilikçilik, girişimcilik ve start-up üssü haline gelecek… Böylece BTM’nin fiziki büyüklüğünü de 20 bin metrekareye taşıyacağız.”

Avdagiç, “Biz küreselleşen dünyada, fiziksel salgınların da, iktisadi hastalıkların da ülke ekonomilerini nasıl derinden etkileyip hallaç pamuğu gibi savurduğunu gördük. Yine gördük ki, salgın hastalıkların bize bulaşmaması için nasıl ‘aşı, maske ve mesafe’ gibi tedbirler alıyorsak, iktisadi hastalıklar içinde koruyucu tedbirler almalıyız. Biz inanıyoruz ki, bizi bulaşıcı iktisadi hastalıklardan koruyacak olan BTM gibi kalkanlarımızdır. BTM ve girişimci ekosistemimiz, bizim küresel ekonomik salgınlara karşı koruyucu aşılarımızdır” dedi.

BTM Genel Müdürü İbrahim Elbaşı da yaptığı konuşmada, “Hem ulusal hem de uluslararası alanlarda ülkemizi başarıyla temsil eden BTM, bu başarısını kıtalararası platformlara taşıyarak Amerika, Mozambik ve Güney Afrika gibi birçok ülkede girişimcilik ekosistemiyle ilgili programların içinde yürütücü olarak yer aldı. Kısa bir süre önce ‘Yılın Yatırım Platformu Ödülü’nü de alan BTM, beş yıllık süreçte almış olduğu ödüllerle hem girişimcilere hem de yatırımcılara yönelik gerçekleştirdiği hizmetlerden tam not almayı başardı. Tabi bu anlamda kıymetli desteklerinden dolayı İTO’ya, değerli yöneticilerimize, bu yolda birlikte yürüdüğümüz paydaşlarımıza, iş ortaklarımıza, girişimcilerimize ve tüm BTM çalışanlarına teşekkür ediyorum. Bu başarıların katlanarak devam etmesi için gece gündüz çalışmaya devam edeceğimizi herkesin bilmesini istiyorum” dedi.

Devamını Oku
Advertisement

Etiketler

POPÜLER