Sosyal Medya Hesaplarımız

Genel Haberler

İnsani Gelişme Zirvesi, 25 Ocak 2017 Swissotel İstanbul’da

Editör
Abone Ol:

İNGEV (İnsani Gelişme Vakfı), ülkemizdeki insani gelişmeyi desteklemeyi amaçlıyor. İNGEV, hepimizin klasik “tüketici içgörüsü” kavramının ötesine geçerek insanı daha derinlemesine tanıması için Act*Human İnsani Gelişme Zirvesini düzenliyor. Zirve’de şirketlerin geleceği ile birlikte, sivil toplumla işbirliği ve etkin sosyal fayda üretmenin yolları tartışılacak. İnsani Gelişme Endeksleri açıklanacak. Bu alanlarda Dünya’nın en çok sözü olan etkin konuşmacıları yer alacak. Zirve, 25 Ocak 2017 tarihinde İstanbul Swissotel’de, 600 kişinin katılımı ile gerçekleştirilecek. Katılımcıların özel sektör üst düzey yöneticileri, işadamları, kamu ve yerel yöneticiler, üniversite ve sivil toplum kuruluşları temsilcilerinden olması hedefleniyor. Zirve’nin ilk yılın ardından daha uzun süreli bir «İnsani Gelişme Festivali» içinde yer alması öngörülüyor.

Konuşmacılar:

Başak Şengül’ün moderatörlüğünü üstlendiği Zirve’nin konuşmacıları arasında şu isimler var:

•  The Coca Cola Company CEO Muhtar Kent “Gelecek; Sosyal Şirket “…

•  21. Yüzyılın en sıra dışı kitaplarından biri SAPIENS’ in yazarı Prof. Yuval Noah Harari…

•  The Economist ve ileri teknoloji içerikli eki 1843’ün Genel Yayın Yönetmeni Emma Duncan “İnsani Gelişmeyi Şekillendirmede Şirketler”…

•  İNGEV Kurucu Başkanı Vural Çakır

•  UNDP Özel Sektör ve Vakıflar Direktörü Marcos Neto “İş Dünyası ile Sürdürülebilir Kalkınma Hedeflerini Kenetlemek”…

•  İGE – İ Proje Koordinasyonu Doç. Dr. Murat Şeker “İnsani Gelişme Endeksi- İlçeler” ve “ İnsani Gelişme Endeksi- Kamuoyu Algısı” 

Devamını Oku
Yorum Yapın

Yorumunuz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Advertisement

Genel Haberler

Başsağlığı

Editör

Yazar:

Groseri Market Yönetim ve İcra Kurulu Üyesi Levent Uğurses’in babası, Groseri’nin kurucu ortağı, Adana’nın en eski distribütörlerinden, Adana’nın sevilen insanlarından Zihni Uğurses, vefat etti.

Cenazesi 19 Eylül Salı günü öğle namazına müteakiben Adana Kabasakal Mezarlığı’na defnedildi.

Retail Türkiye olarak Merhuma Allah’tan rahmet, kederli ailesine, yakınlarına başsağlığı diliyoruz.

Devamını Oku

Genel Haberler

Haluk Dortluoğlu, Bim CEO’su oldu

Editör

Yazar:

BİM’in Yönetim Kurulu ve İcra Kurulu Başkanlığı görevini yürüten Mustafa Latif Topbaş görevini Mahmud Muhammed Topbaş’a devretti. 1 Eylül 2023 itibariyle BİM’in yeni Yönetim Kurulu Başkanı Mahmud Muhammed Topbaş oldu. Şirkette uzun süredir İcra Kurulu Üyesi ve COO olarak görev yapan Galip Aykaç bu görevlerinden ayrılarak Yönetim Kurulu Başkan Yardımcılığı görevine getirildi.

Yönetim Kurulu toplantısında ayrıca şirketteki mevcut İcra Kurulu yapısı sona erdirilerek “Chief Executive Officer” (CEO) pozisyonunun oluşturulmasına karar verildi. 2005 yılından bu yana şirkette CFO ve İcra Kurulu Üyesi olarak görev yapan Haluk Dortluoğlu’nun CEO olarak atanmasına karar verildi.

Devamını Oku

Genel Haberler

İTO’dan Türkiye Perakende Buluşması

Editör

Yazar:

İstanbul Ticaret Odası Perakende Komitesi, “Türkiye Perakende Buluşması” gerçekleştirdi. 2 Ağustos Çarşamba günü Cemile Sultan Korusu’nda gerçekleştirilen toplantıya çok sayıda perakendeci katıldı. Sektörler sorunlarını ve çözüm önerilerini dile getirdiler.

Happy Center CEO’su Yavuz Altun, “İstanbul Ticaret Odası Perakende Komitesi olarak 85 zincir market sahibi meslektaşımızla istişare toplantısı gerçekleştirdik. Toplantıya Türkiye’nin 7 bölgesinden katılım ve destek oldu. Başta İstanbul Ticaret Odası Başkan Yardımcısı Ahmet Özer, Ticaret Odası Başkanı Şekib Avdagiç, İl Tarım Müdürü Ahmet Yavuz Karaca olmak üzere Türkiye Perakendeciler Federasyonu Başkanı Ömer Düzgün ve İstanbul Perakendeciler Derneği Başkanı Faruk Güzeldere ve tüm İstanbul Ticaret Odası Perakende komitesi üyelerimize, TPF, PERDER üyelerimize katkı ve desteklerinden dolayı çok teşekkür ediyoruz.” dedi.

Devamını Oku
Advertisement

Etiketler

POPÜLER